Walking Dead - Série 2

(séria)

Druhá řada seriálu se zabývá osudy skupiny přeživších potom, co opustila Atlantu ve snaze dosáhnout Fort Benningu. Příběh série se odehrává převážně na farmě Hershela Greenea (Scott Wilson), na níž skupina našla dočasné útočiště a základnu při pátrání po Sophii Peletier (Madison Lintz), která se ostatním ztratila v průběhu útoku nemrtvých. Děj se více zabývá jednotlivými charaktery, které tu procházejí často značným vývojem, i vztahy mezi postavami více než v řadě první. (Necrotongue)

BrooksW.Here

"I can't pretend to understand God's plan, but Christ promised the resurrection of the dead. I just thought he had something a little different in mind..." povedal Hershel Greene v záverečnej časti 2. série THE WALKING DEAD. Po sérii č. 1 prišla táto, ktorá je síce o trochu pomalšia a dej sa odohráva poväčšine iba na jednom mieste, a to na Hershelovej farme, ale to jej na kvalite vôbec neuberá. Zoznamujeme sa tu s množstvom nových postáv, ako sú napríklad Maggie, Beth a už spomínaný Hershel. Prvá epizóda odštartovala celý príbeh výborne a ja som si myslel, že na napätí sa bude už len pridávať, no to sa nestalo. Po neuveriteľnom cliffhangeri na konci prvej časti sa príbeh postupne spomaľoval, no napätie zostalo stále na rovnakej úrovni. Potom tu máme niekoľko pokojných epizód, ktoré majú celkom príjemnú atmosféru. Totálny vrchol série príde v 7. epizóde, ktorá mala pre mňa absolútne nepredvídateľné zakončenie. Po nej sa príbeh opäť trochu spomaľuje, no už nie tak prudko ako v prvej polovici. Nepredvídateľných záverov je tu ešte niekoľko a všetky ma veľmi prekvapili, najmä ten na konci 12. epizódy. O poslednej, 13. časti, by som napísal jedine to, že to bola absolútne dokonalá akčná bomba a zároveň najlepšia epizóda z celej 2. série THE WALKING DEAD. Recenziu si dovolím zakončiť hláškou, tentokrát tou, ktorá vyšla z úst Darylovi: "You believe in dead people walking around?“ ()

tron

Jejda to bola bieda! Po nie dokonalej, ale zaujímavé veci do budúcna sľubujúcej prvej sérii prišla druhá, s ňou viac dielov, dej bol umiestnený na nudnú farmu a začal byť miestami až neskutočne naťahovaný. Masky stále vysoko kvalitné, ale to nestačí. Gore miestami až samoúčelné, ale šokujúce a napínajúce na vracanie. Herci sa stále snažia, ale scenáre sú hrozné. ()

Fiftis

2.séria je skoro moja najobľúbenejšia, respektíve - najviac krát som ju videl zo všetkých sérií, pretože sa tu predovšetkým odohráva jedno krásne divadlo meno Shane. Ešte v žiadnom seriáli sa tak žiadna postava netransformovala a práve Shane je v tejto sérií tým najlepším, čo človeka najviac baví. V neposlednom rade je krásne vidieť, ako sa naša skupina rozdelila a aký vedie medzi sebou boj. Môžeme povedať, že na jednej strane sú otravní Hershel, Dale a Rick a na strane druhej je Shane, Andrea a T-Dog. Určite si tej malej vojny všimnete, ak si to pozriete viac krát. Podľa mňa sa v tejto sérií veľa deje a to prostredie farmy sa mi veľmi páčilo a síce tu bolo akcie veľa, tak ešte stále je to akoby pokojné obdobie našej skupiny preživších a to sa mi veľmi páči. Ešte tam nieje žiadny Boss typu Governor či Negan. Proste je to boj medzi preživšími a zombíkmi a nie to otravné, čoho sa dočkáme už v nasledujúcej sérií a to boj o nadvládu najsilnejšej komunity. Ešte zombíci nie sú na druhej koľaji a nieje tam 200 postáv. (Hodnotenie: 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13 ***** ) ()

Shakers

2. Séria - 80% Druhá séria sa slušne rozbehla. Rozhodne lepšie ako prvá. Škoda, že sa ale väčšinou len vegetí na jednom mieste, pretože príbeh sa moc neposunul. Inak pridalo sa na akcii a aj vzťahy medzi postavami sú zaujímavejšie. ()

mzss1

[95%] Druhá série už má oproti přechozí víc dílů a to 13! Já nevím, ale někteří tu píší, jak je to místy nudné a méně akční. Přeci to teprve začíná, budování atmosféry, hledání místa na přežití apod. Mě to svižné a napínavé přišlo až až. Zde našla skupinka vedená Rickem místo na farmě, kde se budou odehrávat všelijaké napínavé situace, a i intriky mezi postavami. Několik členů skupinky zemře a k tomu se v téhle nové řadě najde řada nových a zajímavých postav např. Maggie či Hershel. Jedna epizoda je lepší než druhá a hluchých míst je zde snad minimum. Scény s mrtváky jsou super. Rating začíná být silný. Finále nemá chybu. ()

Frajer42

Spoilery! Tak mám za sebou i první polovinu druhé sérii. Musím konstatovat, že se celá točí kolem hlednání jedné malé holky. Což bylo skutečně velmi nudné. Trošičku se nám tu vyhrotili vztahy mezi jednotlivými přeživší a také nám nějací noví přibyli. Celá druhá série se nesla v naprosto stereotypním nudném duchu a byl jsem takřka rozhodnut svoje prvotní hodnocení snížit a seriál již nadále nesledovat. Ovšem samotné finále bylo velmi překvapivé a několik sekund jsem jen nevěřícně s překvapením na tváři kroutil hlavou. Takže seriálu ještě šanci rozhodně dám. Po zhlédnutí druhé poloviny druhé série jsem velmi mile překvapen. Po nudné první polovině druhé série jsem byl takřka přesvědčen, že druhá série bude tou poslední, na kterou najdu chuť se podívat, ale po několika poslabších prvních dílech druhé poloviny druhé sére přišly díly o poznání lepší a konečně se kromě šukání začalo dít něco ze soudku toho koukatelnějšího. Chcíplo pár nepříjemných postav a KONEČNĚ HRDINOVÉ OPUSTILI TU DEBILNÍ FARMU. Tudíž hodnocení zanechám stále na 3* a jsem odhodlaný podstoupit to riziko a troufnout si na sérii třetí. ()

Chrustyn

Farma se stodolou. Velice silná druhá série, kde přibudou nové postavy a s některými se budeme muset rozloučit. Charaktery se vyvíjí, nechybí napětí ani akce. Jsem zvědav jak dlouho si seriál udrží kvalitu. ()

MontyBrogan

Druhá séria sa niesla v duchu originálneho road movie, ale aj antifeminizmu. Matka stratí dcéru v lese, ale chodia ju hľadať len cudzí chlapi. Ona zatiaľ plače v karavane. Neskôr sa presunie plakať na priľahlú farmu, aby občas zvládla mužom za to hľadanie poďakovať. Druhá žena sa chce silou-mocou učiť strieľať, no prvýkrát to skúsi na nesprávny živý terč v podobe statočného chlapa, vracajúceho sa z výpravy po stopách spomínaného strateného dievčatka. Tretia žena ide zavolať chlapov späť, lebo sa zdržali v meste, ale po pár metroch prestane sledovať cestu a havaruje. ()

Necrotongue

Druhá řada seriálu na mě působila slabším dojmem než první série, ale poslední dvě epizody mě vyloženě nadchly. První polovina druhé série mě příliš nebavila, děj se neposouval kupředu, všechno se točilo kolem pátrání po zmizelé Sophii a na mě to působilo jako vata, kterou se příběh uměle prodlužuje. Děj ve druhé polovině situaci zachránil, ale je jasné, že daleko lépe fungoval původní šestidílný model. ()

mm13

Po pozretí druhej série sa už nemienim brániť nadšeniu takému veľkému, že ma pri sledovaní ďalších pravdepodobne čaká sklamanie. Moje nadšenie však nepramení zo skvele budovaného napätia ani z chutného gore. Sú to v prvom rade postavy - napísané tak pozorne, že niet jedinej, ktorej by sa nedalo rozumieť. Žiadne jednorozmerné figúrky a napríklad vývoj, akým prejde ústredné duo Rick Grimes a Shane Walsh nemá obdoby. Z Ricka, panáčika z úvodu, sa stáva chlap na svojom mieste, ktorý neprestáva byť opatrný vo svojich rozhodnutiach (a nie, nemá to ľahké), zároveň však neváha zobrať na seba väčšinu najťažších "exekúcií" a plnú zodpovednosť. A Shane, ktorý okolo seba šíri väčšie peklo než samotná zombie epidémia, sa v tom zo všetkých najviac škvarí sám. Nemožno ich však označiť za hlavných ťahúňov, pretože ako píšem, niet tu slabého charakteru, akurát nie všetci, prirodzene, dostanú dostatočný priestor. Úžasná práca, scenáristi zvládajú náčrty aj drobnokresbu a aj keď tu niet núdze o zvraty, nezaznamenal som jediný moment, kedy by mi niečo hoci len zaškrípalo. Dúfam, že to nasadenie tvorcom vydrží čo najdlhšie. A keď nie, stále tu máme komiks, ktorý si jedného dňa budem musieť zaobstarať... nech to stojí čo to stojí. (komentár z roku 2014) ()

dubinak

2. série: Nevěřila jsem svým očím. S přesunem na farmu jsem hltala díl po dílu, neskutečně se těšila na další nálož, protože akce, napětí a zvraty začínaly nabírat na pěkné rychlosti. ()

Lachtaan

Od čirého zombie námětu, který mě nikdy, jak ve videohrách, tak ve filmech či televizní tvorbě, nelákal, jsme se dostali k budování vztahů mezi jednotlivými postavami, k většímu záměru na snahu přežít ve světě po ‘apokalypse’, kde hrozbu netvoří jen šíleně přeložení “mrtváci” (z tohoto důvodu vysoce odporuju dabingu v případě tohoto seriálu). Zvláště díky této sezóně jsem si hodně oblíbil Jona Bernthala a jeho Shanea jsem si přímo zamiloval i svým způsobem proto, jak strašně uměl své okolí i nás diváky nejednou naštvat. Dle začátku třetí řady, který jsem mezitím stačil vidět, druhá řada je prozatím nejlepší částí seriálu. Uvidíme, až se dokopu k pokračování. ()