Indiana Jones a Nástroj osudu

• Česko Indiana Jones a nástroj osudu (viac)

Harrison Ford sa vracia do úlohy legendárneho hrdinu Indiana Jonesa – archeológa v tejto očakávanej záverečnej časti kultovej série – veľkolepom a dravom filmovom dobrodružstve. (Cinemart SK)

Andrmen221

Slyšet jen tu znělku po letech mi zvedlo chlupy. Výtky na CGI chápu, ale Fordovi je doprdele 81! Narodil se když Hitler ještě devastoval Evropu. Veliký klobouk dolů, že v jeho letech ještě odehrál, co odehrál, takže spoustu počítačových efektů nešlo neočekávat. Popravdě mě ta myšlenka taky trochu zmátla. Před tím UFO teď time travel. Jakoby scénáristi nedokázali jít proti proudu, protožě těchto témat bylo natočeno v poslední době ranec. Nadruhou stranu jsem si přál, aby tou kapsou projeli a já tak uviděl, co je za ní. Výraz ve tváři Indiho, který strávil celý život archeologií, když spatřil římany a dějiny na vlastní oči byl prostě skvělý. Kapitola je uzavřená a mě je vlastně moc smutno, asi dám jedničku, aby Harrison zase omládl. Ta herečka mi tam moc neseděla, byla mi nesympatická. Tady bych si myslel, že když někdo dostane ránu železem do hlavy v plné rychlosti, jako hlavní záporák, tak zemře, nebo alespoň bude na vozíku. Člověk holt nemůže mít všechno. Ford vypadá skvěle a snad nás bude ještě dlouho těšit svou přítomností. ()

Marek.Skalka

Dal jsem plný počet hvězdiček. Chyby ve filmu však jsou. Ovšem nikoli tak hrozné, abych kvůli tomu nedal plný počet. Ale klidně si dejte o jednu méně. Jednak jsem fanoušek, navíc tohle je návrat ke kořenům celé série.  Tedy já tyto filmy vždycky bral jako fantasy filmy, u kterých jsem se prostě jen díval.  Tento film je za poslední dobu první, kde mi na konci bylo líto, že už je konec. A to ten film trvá pěkně dlouho. ()

Othones

První a údajně poslední Indiana Jones v režii Jamese Mangolda, který dopadl tak, jak mohli mnozí očekávat. Příběh bohužel postrádal tvořivost Spielberga a Lucase, a celkově tak působil nekonsistentním dojmem. Byť chápu, že ideou filmu byla pravděpodobně pocta jeho původním tvůrcům, zápletka s nacisty je už poněkud ohraná a na závěr série by bylo vhodnější zvolit jiný motiv. Namísto dřívějšího vyvážení filmových žánrů se nyní značně do popředí dostal žánr sci-fi, což bylo spíše ke škodě. Rovněž herecké obsazení vedlejších rolích rozhodně nebylo na úrovni předchozích dílů. I přesto byl film příjemnou připomínkou filmových velikánů a vůbec by mi nevadilo podívat se na něj někdy znovu. 65 %. ()

Dakota1978

Asi jsem z tohoto žánru vyrostl, nebo mi to jednoduše nesedlo. Pravděpodobně se neumím naladit na tu nadsázku, se kterou byla většina akčních scén pojata, protože pokud to neměla být nadsázka a bralo se to vážně, tak je to katastrofa. HF mám rád a je to pořád bezva herec, ale stejně jsem skřípal zubama. Hlavní ženská představitelka pro mě veliký castingový omyl, od obsazení Jennifer Grey do Hříšného tance ten druhý nejhorší v dějinách moderní kinematografie. Prkenná, nesympatická postava (za to nemůže), ještě ke všemu ani hezká. Kamera úžasná a některé dialogy fajn... ()

rjh

Těšil jsem se, že se budu moci znovu ponořit do světa Indiana Jonese. Jenže to nevyšlo. Film mě zklamal. Hlavní důvod je příběh. Poslední zhruba čtvrtina filmu obsahuje oslí můstek široký jako pro slona. Závěrečná scéna je trapnější než schody ve výtahu nebo dvojka máslo. Přitom film mohl snadno skončit lépe. Svým závěrem mohl dokonce odkazovat na třetí díl série. Harrison Ford se v Nástroji osudu snaží podávat podobné fyzické výkony, jako kdyby byl alespoň o dvacet nebo třicet let mladší, než je. Kdyby to bylo v běžném životě, patří mu za to respekt. Ve filmu to ale působí divně. ()

Kalor1

Nie som si istý či bol tento film potrebný. Filmy s Indiana Jonesom sú skvelé a vyrastal som na nich ale tento proste spadá do priemeru. Žiadne novinky ani prekvapivé zvraty. Indiana je v podstate väčšinu filmu vedľajšia postava a skutočné vedľajšie postavy sú doslova zničené počas filmu. Celkovo mohla byť hlavná zápletka dobrá ale nezvládli ju dobre spracovať a mnohé smrteľné zranenia nenechávajú ani jazvy. PS: na konci filmu je Indiana Jones stále hľadaný pre vraždu takže som si nie celkom istý či by nebolo lepšie ho nechať v minulosti ako to sám chcel. Harison Ford má už dosť rokov mohli aj jeho postave dopriať aspoň dôstojný koniec. ()

Raichu.Cz

15 Let jsme čekali ne velkolepé vyvrcholení našeho legendárního archeologa Indiana Jonese... 42 Let nás tento skvělý dobrodruh bavil a naplnil vášní kdy jsme si každý přály být jako on... Harrison Ford daroval své ikonické roli poslední minuty vzhledem v jakém věku nyní je což je dost šílené... John Williams který svou hudbou nikdy nezklame a dodá prostě skvělou dobrodružnou akci... plus to kolik odkazů tento film přináší na naše staré vzpomínky... tož to už jsem fakt nemohl odolat... Příběhově fakt překvapivé vzhledem finálnímu scéně kdy jsem byl fakt v šoku. Bohužel velká škoda že tohle Steven Spielberg předal Jamesovy Mangoldovy ale i tak mám pocit že Spielberg vybral dobře. Mangold se znovu svou režií překonal a holt jde to dost vidět že dál do toho všechno aby to bylo tak jak to nejspíše chtěl udělat Spielberg. Za mě zasloužený 100% ()

Dalajlada

Musíme doufat, že tohle byl opravdu poslední díl s Indiana Jonesem. Rozloučení by to bylo vpravdě důstojné a vznikla by nám konečně solidní série, na kterou se bude dát dívat i za 30 let, aniž bychom museli nějaké díly přeskakovat. ()

Filumena

Indy, krásné rozloučení s fanoušky. Harrison ve skvělé kondici. Pro mne to byl hezký konec dobrodružství Indyho, hudba opět výborná skvěle vtahuje do děje. Nelze než zamáčknout slzu a zavzpomínat jak jsme se syny trávili večery se zapůjčenými kazetami  VHS. Digitální podoba Indyho samozřejmě patřila k ději, lépe než by jej nahradili mladším klonem. Závěr filmu dojemný, tak to mám ráda - happy End. Tak sbohem Indiano. ()

Boxi

Film bez duše, průměrný blockbuster. S ohledem na to, že je první půlka pouze o nahánění, je film zbytečně dlouhý. ()

StandikK

Za mě dost velký úpadek této série. Na Fordovi jde už vidět, nejenom vzhledově, ale hlavně sportovně, že věk prostě nezastavíš. Filmaři se sice snaží, aby toto tak nevypadalo, ale je to úplně marná snaha. Děj je dost slabý, padouch rovněž je takový zvláštní a hlavní ženská postava také nic moc. ()

AtemuLukas

Po dlouhé době jsem se na tento díl konečně podíval. Jako milovník této série jsem byl hodně natěšený a ve výsledku mám z toho dost rozporuplné pocity.  No začneme příběhem.  Ten je díky bohu o něco lepší, jak křišťálové lebky. Tento díl jde spíše ve stopách původní trilogie, což je na jednu stranu dobře na druhou stranu má i jisté neduhy. Tím chci říct, že se tu objevují věci z předchozích dílu. Převrhnuté stoly, regály, klobouk před obličej a pak úder a další.  Harrison Ford (dále jen HF) tu je v první třetině filmu digitálně omlazen, což působilo kupodivu dobře. Co tu ale trochu působí podivně je hlavní ženská postava. Helena mi připadala hrozně nesympatická a působí dosti na sílu vytvořená. Podobně na tom je i agentka CIA. Na druhou stranu hlavní záporák je naprosto geniální a bacil mě stejně jako HF. Dále se mi líbilo, že se v příběhu dozvíme, co se stalo s jeho synem z předchozího dílu. I když zrovna to nebylo tak překvapivé. No a co říct jako k celkovému hodnocení? Pátý díl je důstojným zakončením série, i když když vezmeme v potaz předchozí díl, tak dosti zbytečný. Čtvrtý díl měl happy end pro Jonese a v tomto díle je vlastně totéž akorát v jiném stylu. A i když jsem se u tohoto dílu bavil, tak doufám, že další díl už nevznikne. Snad jen s rebootem série. Pokud jste milovníky série doporučuji první trilogii, která byla zábavnější. Co se týká čtvrtého dílu, tak ten bych asi vynechal. Pátý díl je bohatší na děj, s lepším CGI a víc  jde cestou původní trilogie. Dávám 4/5 ()

Slash

S filmy Chrám zkázy a Poslední křížovou výpravou jsem vyrůstal v kině a viděl jsem každý z nich minimálně 5x, pokaždý jsem byl nadšený a šťastný, že to můžu vidět na velkým plátně.  U nástroje osudu to na mě zanechalo opačný dojem, no ani se mi to nechce rozepisovat, je to zkrátka špatný film a neměl vůbec vzniknout. Nemá to drajv, feeling a herci jsou prostě staří a místy Ford vypadá jak Frank Drebin z Bláznivý střely. Nejlepší Indiana se vším všudy u mě je a zůstane Chrám zkázy, ať si řiká kdo chce co chce. ()

sibal

Pro mne je z celé série s Harrisonem Indim nejslabší... chybí tam takové to pohodové dobrodružno z ostatních filmů. I když akce vlastně jen opakují předchozí "díly" tak to neva, je to příjemná nostalgie stejně jako návrat některých postav. Harrison je ve svých letech pořád mazák a vše nemožné mu zde věřím... No, a na některé přechytralé, nezničitelné ,prý i krásné hrdinky jsem si zvykal asi většinu  filmu , ale nakonec jsem se ,i díky skvělému závěru v nedaleké 3 000 let staré minulosti ,bavil ... celkově za vše z zéto série díky! ()

griso

Heeej Vy, Vy sa vôbec nevyznáte do vykopávok, aj ja som už vykopávka, ale viem že niečo tu je, nieeee. Je tu prístroj ktorý som hodil do potoka vy úbožiaci. Mám už vek, ale nemienim sa Vám podlizovať. Viem jazdiť na koni aj na t3oj kolesovom vozítku v malích uličkách. Heeeeej dedo, ty si poznal môjho vypatlaného oca ktorý niečo riešil ?. No áno, bol to môj priateľ, mali sme sa radi a čo chceš ty mladá šuška??? Ja chcem prachy, aby som nemusela už robiť, chcem byť zahojená, ale to ti nepoviem ty dedo. Ja to tuším ty blbá možno archeologička. Tak poď poriešime to spolu, ja som neherečka a ty herec, spolu to dáme. ......................................................................... Veľmi dobre natočené dobrodružné dielko. Ford to sype jedna radosť. ()

Ani Furiosa nezabrala, lidé do kin nechodí

Ani Furiosa nezabrala, lidé do kin nechodí

včera

Pohled na celosvětové tržby kinařů je tento rok týden od týdne smutnější. O potenciální blížící se krizi kin i velkých filmových studií se mluví už poměrně dlouho a důvody jsou nasnadě. Vzestup… (viac)

Guillermo Del Toro málem natočil Star Wars

Guillermo Del Toro málem natočil Star Wars

23.09.2023

Scenárista David S. Goyer (Muž z oceli, Terminátor: Temný osud) čerstvě dělal rozhovor v podcastu Happy Sad Confused a kromě jiného taky potvrdil jednu dlouholetou Star Wars spekulaci. Totiž že v… (viac)

Další Star Wars seriál má obří cenovku

Další Star Wars seriál má obří cenovku