Technici operačného strediska ukrytého v podzemí spúšťajú akciu - tajomný rituál. Aj napriek varovaniu špecialistky, že ich experiment sa môže vymknúť spod kontroly, pokračujú v práci. Medzitým do zdanlivo opustenej chaty v horách prichádza partia mladých ľudí, ktorí si chcú užiť chvíle slobody v divočine. Netušia, že priestor je pokrytý sledovacími zariadeniami a technickými vychytávkami. V pivnici objavia podivné predmety vrátane starého denníka sadistickej rodiny Brücknerovcov. Jedna zo študentiek vysloví latinské zaklínadlo a vzápätí sa romantický pobyt v prírode zmení na peklo. Na mladých ľudí zaútočia vlkolaci a sadistické zombie a všetci musia bojovať o svoje životy. (TV JOJ)

eye candy

Filmů, které mají nadhled, neberou se moc vážně a dokáží si inteligentním způsobem (!) udělat srandu ze žánrových klíšé, je málo. Proto když se nějaký takový náhodou objeví (a ke všemu se ještě jedná o kombinaci hororu-fantasy a scifi) často se stává hned kultem a filmoví uchyláci a nerdi, co tráví večery sledováním různých obskurních sraček a chápou všechny ty skrytý odkazy, z něho pak ještě dlouho samým blahem serou kostičky. Hrůza. Edit. Hodnocení je mezi 4-5*, pořád je to ještě dost opatrný, šlo zajít určitě dál (nápaditější mordy, ikoničtější monstra, dva tři zvraty navíc). ()

matezzz

Mě se to prostě hodně líbilo... nechápu, proč je hodnocení pod 70% a tudíž v modrém. Jasně, někdy se dal průběh docela odhadnout, ale scéna, když kluk s holkou jedou výtahem a dojedou až dolů, ta je prostě best, stejně jako když Chris Hemsworth na motorce chce přeskočit obrovskou roklinu :-) Podle mě tento "horor" boří některá klišé a proto ho mám rád... 5* ()

Triple H

Oh yeah! Tak tomuto hovorím chytiť obohranú látku za originálny koniec. Whedon a Goddard na pravidlách klasickej hororovej vyvražďovačky postavili niečo skutočne originálne a mimoriadne zábavné. Film si udržuje stabilný nadhľad, pričom však nestráca drive a napätie. Bez ohľadu na totálnu ujetosť, je obrovské plus, že človek nevie kam presne sa bude dej vyvíjať nasledujúcich 5 minút - čo je v tomto žánri veru vec nevídaná. Pre človeka, ktorý má napozeraných X hororov, je celý film krásna hříčka, rôznym spôsobom sa pohrávajúca so žánrovými klišé (za všetky: nelogické rozdeľovanie sa postáv čeliacich hrozbe miesto toho, aby zostali spolu). V zásade geniálny nápad a ostatní hororisti ho môžu Whedonovi s Goddardom len ticho závidieť. Pre ľudí čo sú im horory ukradnuté možno blbosť, ale pre fandov - jedným slovom mňam. ()

LeoH

Možná lehce nadhodnocuju, ale hýkal jsem u toho blahem – nad mnohovrstevnatostí humoru a ironie, nad neustálými úkroky stranou, nad tím, že i v tom nejpitomějším žánru je možné natočit chytrý film, který se dá číst jako nic menšího než podobenství o stavu civilizace, stačí si (třeba) říct, že netvoři z hlubin jsme tak trochu my, diváci lační naplnění svého filmového rituálu. ()

cocrHeLL

Plný počet jsem nedal, bo se první polovina táhla jak sopel plačícímu dítěti. Ale dobrej mindfuck... a taky mě potěšily veškeré odkazy na kultovní horror movies. ()

Qitek

Velmi zábavná uchylárna na "vedoucí stanici", která je pokaždé opravdu brilantně "hustá" díky dvojici pánů, kteří hláškují o sto šest!!! Velmi průměrný horor v terénu, prošpikovaný sem tam nějakým průměrným fórkem, i solidním nápadem... A celkem hodně "hustých" (výborných) posledních 20 minut, které jsem proseděl s pusou od ucha k uchu a bradou proklatě nízko. Ve výsledku slušná zábava, která buď potěší, nebo nasere. Aquaman na závěr zabil! :-))))) ()

ecceHOMMO

Najskôr klasická žánrovka, postupne prekvapivé odbočenia, aby záver dosiahol pekelné grády, ikeď možno nie celkom naplnené predstavami a otázkami, ktoré počas deja vami plynú. ***/**** ()

ivan_drago

S velkým nadhledem natočeno... Nápad je hodně solidní a nakonec jsem byl rád, že jsem viděl Vodního muže.... Film má neuvěřitelný smysl pro ironii a je vidět s jakým nadšením se na tom tvůrci vyřádili... škoda jen, že nezbylo víc místa pro další a další filmová monstra a zrůdy... Ten konec byl ale parádní... ()

kinghome

Spíše vtipná parodie na klasické horory typu parta mladých lidí jede do lesa a tam je někdo pomalu vyzabíjí. Jako horor mi to opravdu nepřišlo. Ale komedie to je dobrá a má to epickej konec. ()

Sfinkter

Hodně bláznivá směska fungující v jednotlivých střídáních žánrů naprosto dokonale. V hororových sekvencích jsem měl strach, gore scénami se také nešetří a občas se solidně zasmějete. Originální snímek, který přináší spoustu nového - a to je vítaná změna. ()

Honzíno

Na plnou palbu je tam zbytečně moc otazníků a věcí postrádajících smysl a to nejsem ochoten bez povšimnutí přejít. Jenže Kabina se řadí ke skutečně enormně zábavným dílkům, navíc velice hravě boří hranice žánrů i zajeté postupy, o které se pak ale šikovně dokáže opřít a posunout děj dál. MOŽNÝ SPOILER: Finální jatka jsou tak nehorázný masakr a guilty pleasure záležitost, jaký jsem již dlouho neviděl. KONEC MOŽNÉHO SPOILERU Dravé tempo, nekompromisní režie a určitá 'originálnost', Kabina má naběhnuto na kultovku. ()

st.jim

To měl být jako horor? No way!!! On to vlastně není špatný film, ale o5 jsem dostal, co jsem nečekal. Je to takový mišmaš žánrů. Dobře natočeno i zahráno. I když ten scénář je opravdu ulítlej jako prase. Takže vlastně ve své podstatě je to pro mne zklamání :/ ()

viperDavid

To jako vážně ? zombie a všechny stvůry lidstva v jednom filmu ? oběť panny, která šuká s učitelem, děvka která měla za život jen jednoho sportovce, blázna co hulí trávu a intoše, kterej je neskutečnej debil. Fakt nechápu ani příběh ani vysoké hodnocení, no vyšší hodnocení. Asi jsem divnej, ale i herecký výkony všech do jednoho stál za prd. Slabé 2* ()

Mirokukii

Horor, u kterýho se nebudete bát, ale napětím ho sledovat. Je tu vše co jste už v takovém filmu viděli, a přesto je to nakonec trochu či více jiné. Můžete se těšit na krvavé portfolio nejrůznějších zombíků a stvůr a démonů. ()

karlik4801

Do půlky to bylo horor jako každý druhý a pak se to hodně změnilo. Ukázala se ta světlá stránka a taky o hodně zajímavější stránka. Všechny ty monstra co ve filmu byly, i hlavní děj nabral nové obrátky a rázem jsem věděl o co všechno v tomhle snímku jde. A pak skvělý konec. Chris Hemsworth se mohl dostat do té zajímavější části, no škoda. ()

Mrkvič

Taková záplava originality se jen tak nevidí. Kort v takovém žánru. Chata v lesích je děsivá jen chviličku, ale humor nabízí od začátku do konce. Na to ale ať si přijde každý sám. Na filmu je nejlepší právě to poznávání něčeho neotřelého, ale stejně si myslím, že se rád někdy podívám podruhé. ()

Dado

Snaha o o ozvláštnenie zaužívanej schémy v rámci hororov, v ktorých tvorcovia s obľubou kosia skupinky tínedžerov, sa určite cení, no bez správnej atmosféry a stupňovania napätia je film aj napriek dobrému nápadu odsúdený na prepad do priemeru, z ktorého by sa možno aj bol vysekal nebyť vyslovene hlúpeho záveru a gýčového rozuzlenia celého príbehu. (55%) ()

LiborGondek

No jo mysteriózní horor to vskutku je. Celkem dobře se na to i kouká. Ze začátku jsem si říkal, že je dost krutá hra, potom jsem ale pochopil oč vlastně jde a co tím chtěl básník říci. A právě tahle část se mi nelíbila každoročně obětovat 5 lidí, aby bohové zůstali zalezlí v podzemí, mi přišlo, mírně řečeno, dost ujeté a hlavně absolutně irelevantní. Kdyby to byla ona reality show, co si jeden z protagonistů chvíli myslel, bylo by to lepší. Bylo by to takové Saw jinak... 55% ()

Johnny.ARN

Tak toto bol horor, ktorý sa mi skutočne páčil. Nebolo tam nič strašidelné, malo to pointu ( aj keď divnu ), bolo to priamočiare, s fajn partiou a nebolo to ani nejak prehnane dlhé. Teším sa na ďalšie počiny kombinácie Goddard - Whedon. 3 z ()

Hemsworth, Bridges a hotelové trápení

Hemsworth, Bridges a hotelové trápení

25.08.2017

Scenárista Drew Goddard (Monstrum, Světová válka Z) natočil Chatu v lesích a od té doby už se za kameru nedostal. Režii Marťana totiž předal Ridleymu Scottovi poté, co se rozhodl věnovat čas… (viac)

Kdo natočí nového Spider-Mana?

Kdo natočí nového Spider-Mana?

03.03.2015

Studia Sony a Marvel se budou podílet na vzniku zbrusu nového Spider-Mana. Andrew Garfield se odebral za Tobeym Maguirem do pavoučího důchodu a na jeho místo nastoupí nová tvář, která ztvární buď… (viac)

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

06.01.2013

Thor se akce neleká

Thor se akce neleká

01.07.2011

Chris Hemsworth nás jako komiksový Thor přesvědčil. Není důvod nevyhlížet urostlého sympaťáka i v jeho dalších rolích. Už má dotočený horor Cabin in the Woods (scénář Joss Whedon), remake… (viac)