Diabolský apokalyptický vírus z dielne spoločnosti Umbrella už infikoval temer celé ľudstvo a zmenil ho na vražedné stádo nemŕtvych. Alice (Milla Jovovich), ktorá stále hľadá preživších, je odhodlaná bezohľadný koncern raz a navždy zničiť. Práve je na ceste do Los Angeles – v nádeji, že tam pre posledných zdravých ľudí nájde malú bezpečnú oázu pokoja. No už je, žiaľ, neskoro, aj tu sa už totiž rozťahujú tisícky infikovaných, a tak sa Alice a jej spoločníci ocitnú v smrtiacej pasci, z ktorej zdanlivo niet žiadneho východiska...! (TV Markíza)

Trustme

"Mr. Anderson, NEzklamal jste mě"... V oblasti popkultůrně-komiksových- herně počítačově hravých podívaných je tento režisér nepřehlédnutelný a jede si ve svém stylu vizuálně skvěle tvořených bláznivin, kde mozek diváka tvoři pouze pomocnou funkci ke zraku a sluchu. Dějově prosté, otřepané se začleněním některých postav z herní (konzolové) serie. Stále ten stejný model - přežití přeživších mezi těžko zabitelnými, kterých je moc. Design filmu, jak už je u Andersona zvykem je krásně patinován do odstínů zkázy, špíny či naopak futuristické čisté bílé. Maniakální zpomalované záběry na vše co se jen hýbe rychleji než úvodní titulky, Millunka Jovovich v neodolatelných baletních exhibicích, od rozverného odhazování použitých zbraní až po sadomasochistický bullet time. K tomu všemu velmi trefná hudba a akční videoklip je na světě. ()

Steny94

V kine som na filme nebol,čiže som 3D verziu nevidel ale mne to ani veľmi nevadí...Resident Evil je podľa mňa dobrá zombie vyvražďovačka ale táto najnovšia časť je najhoršia.V niektorých scénach som sa divil či náhodou nepozerám Matrix, čo sa mi k tomuto filmu nehodilo.Tiež bolo veľa scén strašne predvídateľných ale konečný dojem z filmu je dobrý.Určite si pozriem aj ďalšie pokračovanie. ()

VanTom

Je to sice nesmyslná blbina na entou, kde občas ty megazpomalené, maxiefektní a ultracool záběry působí spíše vtipně, ale nenudil jsem se ani minutu a např. souboj s třímetrovým bossem s tunovým kladivem se fakt povedl. Nejsmutnější mi tak nakonec připadl fakt, že tenhle přepáleně akční styl s absurdně telenovelově zašmodrchaným dějem víceméně přesně koresponduje s nejnovějšími díly kdysi mrazivě hororové a atmosférické videoherní předlohy. ()

Ceres

Začátek je totální průser, kromě jakš takš souboje ve sprchách s obrovským týpkem, každý souboj je totální fail, ten závěrečný s rádoby "agentem" s Matrixu, WTF? Film funguje jen, když tam nejsou ty stupidě vymyšlené přestřelky-bitky. Je škoda, že tak atraktivní téma někdo tak strašně sere a sere, každopádně na totální průser v RE: Apocalypse to stále nemá. ()

pravdovravny

Neuveriteľné, touto časťou som sa stal fanúšikom tejto série!. Akce, akce,zombici ,akce!, Úžasná oddychovka, a ten chlapík v tej klietke, joj to bola len čerešnička na torte:D Anderson tento film pojal MEGALONSKY, dalo by sa povedať, že až BAYOVSKY:D, Akcie sú dychvyrážajúce, nechýbajú aj spomalovačky, a kurna super zbrane. PS: Ak ste fanúšik Silent hill, tak Vám padne čeľusť pri jednej scéne.:) ()

Mishqo

Až moc popúšťajú uzdu fantázii. A neviem kto im povedal, že akčné scény treba zakaždým tak neefektne natočiť v slow-mo. Rúhanie. ()

lykan9

Afterlife je přesným opakem Zániku. Již u počátečního útoku komanda Alice jsem měl pocit, že se dívám na hodně špatný hudební klip s příšernou hudbou a speciálními efekty. Poté následuje nudná pasáž, kde si Alice vylívá srdce do kamery. Naštěstí vše velkou měrou napraví část odehrávající se ve věznici, kde se opět objeví zajímavé postavy, které ztvární slušní herci (hlavně z Wentwortha Millera jsem měl radost). Bohužel závěr poté opět stojí za velké kulové. Musím se však ještě vrátit ke speciálním efektů. Ten kdo něco takového vytvořil, by měl okamžitě dostat výpověď, protože mnoho scén kvůli tomu vyznělo doslova směšně. ()

fabecc1222

Čtvrtý díl série už se nese v duchu ignorování všech možných fyzikálních a přírodních zákonů. Milly dvojnice na začátku jsou v lepší formě než Arnold v Komandu, a zdevastují vše, co jim příjde do cesty čistě videoherním stylem vlítnout tam a začít střílet hlava nehlava. Režišér Paul Anderson našel zálibu v příšerných zpomalovačkách, které měli asi za úkol natáhnout délku filmu, jelikož samotný děj by jinak vystačil sotva na polovinu délky. Druhou velkou zálibou pak bylo vykrádání všemožných známých hitů, kde nejvíce jde poznat v soubojích vykrádačka Matrixu. ()

KASUGI odpad!

Anderson si opět míchá a překopává naprosto podstatné herní prvky jak a kdy se mu zachce. Tentokrát už se ale nejedná o žádnou vlastní vizi RE příběhu, tentokrát už je to jen a jen dětinské trucování ve stylu: "Ten obr se sekyrou tam prostě bude. Byl ve hře a já ho chci i ve filmu a basta." A je mu úplně fuk jak a proč. Což Andersona scéraristicky "posunuje" na úroveň Uwe Bolla. Jenže zatímco první film i přes mimoňský odklon od RE her se dal obhájit jako slušný béčkový sci-fi horor se zombíkama, Afterlife se nedá obhájit nijak, protože i sám o sobě je to film o ničem. Anderson vykrádá jeden film za druhým, nechává tam jeden kiks za druhým a neumí používat zpomalovačky (kdo proboha potřebuje vidět zpomalené mrknutí Claire, nebo Millinu tvářičku, když se zhoupne na laně ???). Finále je na přesdržku, soundtrack jako obvykle sračka a okatou podřízenost formátu 3D už ani nebudu rozepisovat. Jeden z největších blockbusterových sranců. ()

Gerret

Podobná akce jako v předchozích dílech trochu vylepšená o pár efektů a 3D. Milla Jovovich zabíjí jednoho zombíka za druhým a tak čas u filmu pěkně rychle odsejpá a já jsem se nenudil, přibyl i Wentworth Miller z mého oblíbeného seriálu Útěk z vězení. Na filmu jsem v kině nebyl ve 3D, protože to bylo zrovna ve špatných časech, ale i 2D bylo v pohodě. Souboj s tím zobíkem ve sprchách se povedl, ale šel natočit mnohem lépe a nemuseli tam dávat tolik zpomalených záběrů. Líbil se mi i hlavní záporák, který byl na začátku a na konci filmu. S stejným jsem bojoval i ve hře Resident Evil 5. Hodnocení 70%. ()

Scar

Hodnotím nie ako fanúšik žánru, ale fanúšik série, ale aj hernej predlohy. Resident Evil je a dúfam, že aj vždy bude viac ako obyčajný zombie horor. Považujem sériu za faktor, ktorý ovplyvňuje zombie trendy a zároveň nikdy nebude napodobnený, hoci sám vykráda iné vyzuálne lahôdky. Takže ten, kto má rád Matrixácke efekty, si príde na svoje aj tu, hoci nič iné by som k Matrixu neprirovnával. Ale veď prečo nepoužiť niečo, čo je dobré, oku lahodiace a obľúbené len preto, lebo to predtým použil už niekto iný? Veď Matrix určuje trendy akčných filmov na desaťročia dopredu. Mimochodom konečne dobre využité 3D technológie a zaujímavý boss. ()

Ichabod

Možná je to tou hlasitostí že jsem místy ztrácel dech a rezonující křeslo mi naráželo do bránice. Ačkoliv nejde o kdovíjak důmyslný scénář videoherních prvků tady je relativně dost a neztahují ke dnu zfilmovanou trilogii která tomuhle filmu předchází a tyto dvě dějové zápletky se tak nějak vedle sebe nepošťuchují (o snoubení mluvit ale nelze). 3D je neskutečně promakané a díky němu právě uděluji o hvězdu víc, na tomhle opravdu pracovali ti nejlepší (pravý opak pokáknutého Clash of the Titans). Jinak zpomalovačky jsou opravdu extrémní, ale doplněné neskutečně nabeatovanou hudbou mi to celkem sedlo (možná šlo ale i z části o hlukem do hlavy vtlačenou ideu, protože je to od SWAT snad nejhlučněji nastavený film co v kině pamatuji). Slečnám to opravdu moc sluší, Mille nemůže nikdo vytknout ani zbla, čím je starší tím je snesitelnější a vypadá sakra lépe, Ali Larter netřeba ani komentovat, oběma to v dokonale ostrém 3D a přiléhavých vlhkých kostýmech sekne více jak mnohým dvacítkám. Akční scény jsou tak neskutečně papírové, kýčovité až zábavné a se správným wow efektem v závěrech těchto scén (výjimku tvoří snad jen "through the window-Matrix" scéna), který zvláště při přepracování akční řežby z pátého herního dílu při souboji s Weskerem má překvapivě slušný říz. Bohužel v CGI působí ještě dynamičtěji a samožejmě přirozeněji. Jistě že Capcom má o hodně vkusu a nápadů více jak Anderson, ale nijak zle to nedopadlo, navzdory prázdnému sálu a kritikám je REA solidní 3D podívanou, která sice je pomalejší jak babička na přechodu, ale kdyby kolem ní lítali kulky v bullet-timeu a ve 3D kdovi jeslti by nás to taky nebavilo víc?! ()

ghatos

Vyčíst se tomu dá spoustu věci, ale i přesto to nenudí. Tempo je rychlé - akce není nejhorší. Absurdní děj nekonečného natahování a nesmyslů by se dal jakž takž tolerovat, jenže hororové prvky a agresivní pojetí zombíků se téměř vypařili (sem tam nějaká lekačka to nezachrání). Potěšila mě Ali Larter, byla sexy :) . Existují určitě horší žánrové filmy, bohužel důležité 1% nemůžu najít. 50%. ()

blackJag

Režisér, který filmové putování Alice světem plném zombies rozjel, se vrací na místo činu a já mu jeho počínání zazlívat nebudu. Jistě, jeho svéráznou práci s bezmála trademarkovou náladou MATRIXu už tady nelze v žádném případě považovat za poctu (Anderson MATRIX bohapustě vykrádá), jinak se mi ale výsledek celkem líbil. Oddechová jízda v pomalejším (ovšem nijak dramaticky) tempu, fetišisticky rozfázovaná do zpomalovaných scének, s absolutní neúctou k filmovým postavám (hynou rychle a bídně). Čekal jsem to horší a nebýt toho zbytečného 3D, třeba bych se urval a dal tomu i o stupínek víc :-) 60% ()

Nový Tarzan s animovaným upírem

Nový Tarzan s animovaným upírem

06.05.2012

Navzdory drastickému neúspěchu Johna Cartera se na plátna vrátí i další hrdina Edgara Rice Burroughse – ten mnohem slavnější. O Tarzana má zájem hned několik hollywoodských hráčů, třeba studio Warner… (viac)

Anderson kráčí v Bollových stopách

Anderson kráčí v Bollových stopách

17.11.2009

Přinejmenším co se posedlosti adaptacemi počítačových her týče. Právě v těchto dnech natáčí Paul W.S. Anderson v Torontu čtyřku Resident Evil s podtitulem Afterlife. Ale už má samozřejmě další plány.… (viac)

Milla Jovovich a vrah bez obličeje

Milla Jovovich a vrah bez obličeje

02.11.2009

Díky Dokonalému úniku máme Millu čerstvě zapsanou jako „holku, která má občas štěstí na zábavný film“. Uvidíme, jak se jí bude dařit dál. V pátek má v USA premiéru její sci-fi horor The Fourth Kind,… (viac)

Jeden za všechny, všichni za 3-D

Jeden za všechny, všichni za 3-D

07.09.2009

Ach jo, co si to Paul W. S. Anderson zase vymyslel? Nová adaptace Tří mušketýrů v 3-D? S hollywoodskými verzemi Dumasovy klasiky sice nemáme příliš dobré zkušenosti (kung-fu poletování v Hyamsově… (viac)