Múmia: Hrob dračieho cisára

• Česko Mumie: Hrob Dračího císaře (viac)

Zlo sa práve prebudilo. Múmia sa vracia. Už zase, tentoraz však opustila vyhriate piesočné duny a vynorila sa až v Číne. Pokračovanie úspešných filmov Múmia a Múmia sa vracia... V starovekej Číne sa stretne mocný cisár Hen, ktorý túži po nesmrteľnosti a vláde nad celým svetom, s čarodejnicou C´Jüan a podľahne jej prekliatiu, keď ju pripraví o milenca. Ohrdnutá a oklamaná žena premení Dračieho cisára na múmiu pod terakotovým povrchom a jeho 10-tisícovú armádu na terakotových bojovníkov. Nanešťastie na prachom a časom zaviatu hrobku cisára roku 1946 narazí archeologická výprava, ktorej členom je aj Alex, syn dobrodruha Ricka O´Connella a krásnej Evelyn, ktorý je rovnako oplašený ako jeho otec. Zradcovský generál Jang chce cisára oživiť a spolu s ním a jeho vojskom ovládnuť svet. Zúfalý Alex sa preto obráti na jediné dve bytosti, ktoré si dokážu poradiť s nemŕtvymi, teda na vlastných rodičov, ku ktorým sa pripojí aj výstredný strýko Jonathan. Čoskoro všetci traja zistia, že tieto múmie sú z inej ligy, ako boli tie egyptské. Napriek úsiliu skupinky odvážlivcov, ku ktorým sa pripojí aj C´Jüan a jej dcéra, pôvabná Lin, sa Dračí cisár postupne oslobodzuje z prekliatia a približuje sa k svojmu cieľu. Všetko vyvrcholí veľkou bitkou terakotovej armády s armádou kostlivcov pod vedením Lininho otca, generála Minga. Podarí sa Dračieho cisára zastaviť a zachrániť svet? (TV Markíza)

SmoKe911

Bezmyšlenkovitý scénář , hloupé hlášky , nesměšný humor , šílený český dabing , kamera pojatá od člověka co zřejmě požil LSD před natáčením , pitomá hudba , herecké výkony na bodu mrazu . Nebýt hodných yettiů a jen tak tak efekty byl by ODPAD - Takhle 15% ()

Isirian

Tak 3-4, ale přece jen, po zdejších komentářích jsem čekala příšernost, ale ono to tak zlé nebylo. Tedy, slušelo by míň sentimentálnosti a víc akce a šíleností. Koneckonců, na čem Mumie a Mumie se vrací hodně stojí jsou právě ty ujetosti, hlášky a ještě ujetější a šílenější akce. Neřekla bych, že námět sám o sobě byl špatný, ale připadalo mi, jako by režisér jezdil po pvrchu, neuměl se dostat dovnitř. Ani lidí, ani akce, ani pocitů. Přitom začátek nebyl vůbec špatný, vznik terakotové armády a to všechno vypadalo slibně, ale... Vynechala bych Mariu Bello, protože ani zdaleka nemá takový šmrnc jako Rachel Weiszová a taky to mezi ní a Brendanem Fraserem ani zdaleka tak nejiskří. Neříkám, že by se z ní možná nedalo vymáčknout o něco víc, ostatní taky byli charakterově plošší. Na druhou stranu, místy to bylo opravdu vtipné, třeba Jonathan splnil účel šaška spolehlivě. Takže verdikt: mohlo to být lepší, mnohem lepší, ale stopáž necelé dvě hodiny byla tak akorát, aby to nesklouzlo kamsi, nuda to nebyla, jen to chtělo trochu víc rozjet a lepší herecké obsazení nebo alespoň um z nich víc vytáhnout. Ale pokud půjdete s tím, že čekáte propadák, tak jako jsem čekala já, čeká vás film, který není ani skvělý ani příšerný, pobaví, ale nezanechá hlubší dojem. ()

Shtinky

Prvé minútky filmu sa tvária celkom slušne a príbeh dračieho cisára skoro zaujme, lenže potom zbadám Ricka na konári ako striela ryby a potom źažijem šok z novej Evelyn. Ten kým ako tak predýcham sme už v polke filmu kde sa zjavia akože yettiovia. To už som sa tváril fakt popudene. Už ked som si myslel že dalšiu hrôzu nezažijem vybehol drak. hahaha Ešte štastie za akútakú akciu na konci filmu inak by to bola zlatá malina. ()

SedRicK

FIlm, na který se dá vpohodě koukat, když je čloěk unavenej a chce si odpočinout a nad ničím složitým nepřemýšlet. Je to celkem svižné a řekl bych i zábavné dílko, které milovníky předchozích dvou mumií nepotěší, ale přesto bych řekl toto: "Mohlo by to být mnohem horší." Takže pro mě 3,5* ()

MaximGork

Tretí diel múmie síce nedoshauje kvality jednotky, ale je výrazne pozerateľnejší ako prekombinovaná dvojka. Ak nestratíte z pamäte, že ide o akčnú zábavu bez akéhokoľvek nároku na logiku, dá sa tu nájsť dosť vtipných momentov ako aj neopozeraných akčných scén. ()

Gugos

V první řadě se 3 nesmí srovnávat s 1 a 2 pak by vyzněla velmi zle a jako slátanina, ale jako dobrodružný film to celkem ušlo, jen mi na začátku dost vadilo nedodržení dabingů z prvních 2 dílů.....ale jinak tyto filmy mám moc rád takže dávám za 3*, ale 4 ať už raději nedělají, protože melou z vody a mohl by to být průser.... ()

f.AJimMy

Mně se tenhle film líbil, odkazy na předchozí díly se tam mihly, ale nějak mi tam neseděla představitelka Evelyn. Brendan Fraser byl dobrej, rozhodně lepší než Jet Li, který si tam mohl střihnout víc akčnějších scén. Ale Jonathan a jeho hlášky neměly chybu :) a bavily mě po celou dobu filmu. Triky byly pěkné a kdo má rád serii Mumie tak určitě neudělá chybu když se na tenhle film podívá ()

Cristina

Strašně mi tam chybí Rachel Weisz,ta nová se tam vůbec nehodí.Brendan už nesrší takovým vtipem jako v předešlých 2 dílech. Vlastně si ani nepamatuji,kdy jsem se tam zasmála. Děj taky nic moc. Není to nejhorší ale na předešlá 2 díly to bohužel nemá. ()

P3ky

Ja nemyslim, ze to bylo, az tak hrozny :). To hodnoceni mi prijde docela dole, cekal bych kolem 60%, docela lehkej odpocinek :), mozna prestrelky byly az moc velkou soucasti filmu a sem tam nejakej ten trik taky dokonale nevysel. Na Cohena je to pro me slusny :), rad sem se na to podival a nekdy to udelam zase :). Jen tam dost chybela Rachel Weisz, asi vedela, ze nemeli takovej uspech jako s predeslimy dily :). Pro me je to krasnych 60%. A jak byla poznamka na konci, tak kdyz bude 4dil, tak doufam, ze se ho ujme nekdo sikovnejsi, at se vratime ke kvalite 1 a 2 :), treba bude snad nejen moje prani vyplneno :). ()

Bow-Z

Jako příznivec prvních dvou dílů jsem se moc těšil na pokračování. Nedokážu přesně říct, co bylo špatně, ale atmosféře prvních dvou dílů se Hrob Dračího císaře ani nepřiblížil. Fraser to tam odchodil a zbytek tak nějak prošuměl až ke konci a nezanechal ve mně žádnej zážitek, kterej mě v budoucnu přinutí dát si repete. 2,5* ()

maat.re

Do kina se mi na to teda nechtělo, ale našla jsem tuhle Mumii pod vánočním stromečkem. Co se dalo dělat. Tak jsem se na to samozřejmě koukla. Ona změna obsazení mně opravdu vadila. Rachel Weisz prvním dvoum dílům dávala opravdu své, ale myslím, že Maria Bello je velmi dobrá herečka. Ale je jasné, že šlo jen o vydělání pěněz. Beze sporu nejslabší ze všech dílů, je to celkem škoda. Ale co se dá dělat, většina třetích dílů je nejhorší. Kdyby tato Mumie působila jako samostatný film a ne jako pokračování, tak je to velmi dobrý film. 3/2* ()

TERRMITh

Nejšílenější pitomost posledních let. (pozor spoiler :) ) Najdete tu uplně všechno - lásku, akci, klišé, mizerné herecké výkony, vykradené scény, blijící krávu, draky, vlkodlaky, sněžné muže, bojová umění, mumii chrlící oheň, zombie,... prostě všechno... Podle toho jak se na to díváte 1 nebo 4 hvězdy :) Já dávám 4, protože to byl opravdu nevšední kulturní zážitek :) ()

sugar80

Třetí díl Mumie se přesouvá do Číny, kde se zlý Jet Li v roli císaře chce stát nesmrtelným a ovládnout celý svět. Hlavní hrdina Brendan Fraser si na to tentokrát bere celou rodinu - manželku (zcela novou oproti předchozím dílům) a syna (který už je dospělý) a takřka celou dobu (112 minut) se na plátně něco hodně drahého děje. Terakotová armáda, Jet Li hrající si s ohněm (doslova), yettiové, Jet Li jako létající drak, honičky v ulicích Šanghaje atd. atd. Přesto je to poměrně slušná nuda. Na nikom z hrdinů mi nijak zvlášť nezáleželo, bylo jasné, že to Jet Limu neklapne, protože jinak by ovládl svět, jedinou zajímavou věcí tak bylo, jestli někdo ze správňáků natáhne bačkory a jakým způsobem zhynou císařovi pomocníci.______ PLUSY: Řada drahých triků, z nichž některé dobře vypadají; několik vtipných momentů______ MÍNUSY: Nedobrý scénář, špatná režie, znudění herci i diváci ()

Astu.

Prázdný holywoodský biják. Vykrádačka, která má tvůrcům nasypat do kasičky ještě nějaký ten zlaťák. Mumii jsem nikdy nemusel, ale tohle už je vážně špatný. Všude triky, nulovej příběh, scénář je vyloženě směšný, herci na nic, celý film je na nic. Howg, můj hluboce sofistikovaný a znechucený komentář. 2/10 Jinak zajímavý koment: Cival ()

Mumie vstane z mrtvých... úplně nanovo

Mumie vstane z mrtvých... úplně nanovo

09.04.2012

Ačkoli závěr Hrobu Dračího císaře hláškou o jistém nálezu v Peru naznačoval pokračování, už se ho nikdy nedočkáme. Studio Universal se rozhodlo, že je načase s touto sérií skončit... a začít znovu od… (viac)

Středověk zajímavější než Vin Diesel?

Středověk zajímavější než Vin Diesel?

11.06.2009

Pro Roba Cohena zřejmě ano. Jeho dalším filmem měl být návrat k hrdinovi, kterého kdysi s Dieselem docela úspěšně uvedli na plátna kin, přičemž rozstříleli nejen Prahu, ale i velehory tyčící se těsně… (viac)

Nej filmy roku 2008

Nej filmy roku 2008

25.12.2008

Sindibád pluje do Číny

Sindibád pluje do Číny

20.12.2008

Už to vypadalo, že proslulý orientální mořeplavec šel nadobro ke dnu. Projekt s názvem The 8th Voyage of Sinbad měl režírovat Rob Cohen, který chtěl do hlavní role Keanu Reevese. Dokonce ukecal k… (viac)