Múmia: Hrob dračieho cisára

• Česko Mumie: Hrob Dračího císaře (viac)

Zlo sa práve prebudilo. Múmia sa vracia. Už zase, tentoraz však opustila vyhriate piesočné duny a vynorila sa až v Číne. Pokračovanie úspešných filmov Múmia a Múmia sa vracia... V starovekej Číne sa stretne mocný cisár Hen, ktorý túži po nesmrteľnosti a vláde nad celým svetom, s čarodejnicou C´Jüan a podľahne jej prekliatiu, keď ju pripraví o milenca. Ohrdnutá a oklamaná žena premení Dračieho cisára na múmiu pod terakotovým povrchom a jeho 10-tisícovú armádu na terakotových bojovníkov. Nanešťastie na prachom a časom zaviatu hrobku cisára roku 1946 narazí archeologická výprava, ktorej členom je aj Alex, syn dobrodruha Ricka O´Connella a krásnej Evelyn, ktorý je rovnako oplašený ako jeho otec. Zradcovský generál Jang chce cisára oživiť a spolu s ním a jeho vojskom ovládnuť svet. Zúfalý Alex sa preto obráti na jediné dve bytosti, ktoré si dokážu poradiť s nemŕtvymi, teda na vlastných rodičov, ku ktorým sa pripojí aj výstredný strýko Jonathan. Čoskoro všetci traja zistia, že tieto múmie sú z inej ligy, ako boli tie egyptské. Napriek úsiliu skupinky odvážlivcov, ku ktorým sa pripojí aj C´Jüan a jej dcéra, pôvabná Lin, sa Dračí cisár postupne oslobodzuje z prekliatia a približuje sa k svojmu cieľu. Všetko vyvrcholí veľkou bitkou terakotovej armády s armádou kostlivcov pod vedením Lininho otca, generála Minga. Podarí sa Dračieho cisára zastaviť a zachrániť svet? (TV Markíza)

bratr_jezek

Snaha o třetí díl Mumie pohřbil tento kult do trosek v poušti hned vedle Čínské zdi. Brendan Fraser a Jet Li mají co dělat, aby udrželi alespoň dvě hvězdy, motiv mladších následovníků v podobě nemastné krásky a necharismatického toporného synka sráží film do podprůměru. Ubylo akce i legrace, to že se změnila i Fraserova partnerka ubralo na chemii mezi nimi. Pokud se někdo odváží natočit něco dalšího, má jen dvě možnosti. Překročit stín předešlých dílů s něčím novým nebo skončit v odpadu. ()

folkemon1977

První dva filmy byly super. Kvalitní akce, zajímavý nápad, fajn hlavní postavy (hlavně Rachel :-)) Tento "vrchol" trilogie je ale bohužel tak špatně natočen, že chvílemi mi dělalo problém se vůbec zorientovat, co se na plátně děje. Škoda, mohlo to být fajn. ()

+sfinx+

Tak ve trojce z roztomilosti a vtipu nezůstalo už téměř nic. Efekty se je snažily nahrazovat už ve dvojce, ale rozhodně ne v takové míře. I roztomilou (občas) nešikovnou knihovnici nahradila spíš Lara Croft. A když vidím Alexe v.2.0 tak vzpomínám na roztomilého caparta, který doháněl únosce k šílenství. Příběh stále velmi dobrý a kdyby se držel původních Mumií, tak i lépe oceněný. ()

Freakyy

Hm :((((((tohle(((už (((((((ale ((((((((((((bylo(((((((((((((celkem (((((((((nudný((((((((((((((efekty kůl, scénář necool.:P Taková oldfešnd nostalgická krávovina a jen a jen pro prachy. Určitě tím nasrali dost lidí a kdyby si něco udělali třeba na schodech, tak by to mohlo být boží, takto je to jen posraná 3jka a spousta prachů v hajzlu... CONGRATULATION... plán splněn... ()

ellouw

S prvními dvěma díly se to vůbec nedá srovnat......byla velká škoda že roli Evelyn obsadila jiná herečka, vůbec se mi nelíbila a neměla takový šmrnc jako Rachel Weisz....jako námět to byl dobrý, ale nějak mi tam ani neseděli ty yettiové....chybí tomu taková ta vtipná stránka jako u jedničky,ale dalo se na to podívat ()

aerokh

Ne tak to se opravdu nepodlo...nejvíc mně asi i možná štvala Maria Bello, ono upřímně Rachel Weisz je do této role nenahraditelná...Jediná hnězdička max za Branda...jinak je to odpad jak vyšitej!!! ()

Profík

Jednička byla výborná, pokračování se dalo snést. Ale tohle? Přeplácané, spousta herců málo využitých, celkově méně vtipné. Nápad na přestěhování do Číny by nebyl špatný, ale to provedení ho přivedlo do hrobu. A taky mám problém jako mnozí jiní s přeobsazením Rachel, která byla taková jaká byla a Maria Bello, i když ji mám jinak rád, tady nepůsobila dobře. (možná Rachel Weisz udělala dobře, že vycouvala, aspoň není ve filmu, kterému dám 40%.) ()

damapo odpad!

Tohle nese název Mumie? Byla to nuda, bylo to o ničem a nechápu, kam třetím dílem značka Mumie spadla ... otřesné, vypnul jsem to dřív, než to stihlo vůbec dopřehrávat do půlky. ()

Scorpik87

Sic další pokračovaní mumie ale tentokrát mumie činskeho vládce takže opět honička s rodinou O´Connellovou tentokrát s dospělým Alexem cestuji do Číny aby zastavili zlo ktere se opšt blíží. ()

Dexies

Oproti dvojce slabší průměr, ale i tak to zapadá do této trilogie, opustili jsme Egypt a šup do Číny ... akce, humor i dobrý příběh tu je, občas nějaký nelogický prvek, ale velmi rád přivřu oči :) ()

mpet

Jako u každé Mumie jsem se docela bavil a líbilo se mi to. Ale je zde jeden velký průser. Tím je to, že nahradili hlavní ženskou hrdinku za jinou. Absolutně nesnáším, když se tohle děje. Proto dávám jen 3 hvězdy, neboť takovéto změny já nedokážu skousnout. Jinak po dějové stránce je to trochu slabší, než první dvě Mumie, ale pořád je to na slušné úrovni. Humor opět není zlý a Rick je opět boží. Ani vizuální efekty nejsou zlé a ta akce také ujde. Ale asi už Mumie bylo trochu dost a chce to buď úplně novou krev, anebo už radši s Mumií přestat. ()

mafianis

Tretí diel Múmie má vela dobrých ale aj zlích momentov. Podme najprv k tým zlím. Maria Bello nieje Rachel Weizs. Kým s Rachell vyžarovala vášen, boj či odhodlanie, s Marie len úbohú kopiu skutočnej Evelyn, ktorá pre nás navždy ostane len a len Rachel Weizs. Osobne proti herečke Marii Bello nemám nič, tiež je velmi krásna ale ako som vravel Evelyn zostane navždy v našich filmových pamatiach v podaní Rachel Weizs. Ludia k tomuto filmu kritizujú že tvorcovia nevymsleli niečo iné- zase minulosť, ojavenie hrobu, oživenie, nahánačky, bitka a návrat múmie do podvetia. Ja musím zase k tomuto povedať že to by nebola tá pravá atmosféra Múmiejovskej série. Aj ked sme už neni v Egypte..sme v číne a v Hymmalájach...Sexuálny život manželov Oú connellovcou upadá, ich yn ide v ich šlllapajách a hladá hrob dračieho cisára, Jonathan si otvoril v číne nočný klub..to sú linky, ktoré diváka pobavia a určite zaujmú. Pre mna je tretia Múmia určite dobrý film, aj ked to neporovnávam s prvými 2 časťami, pretože by som musel byť už ovela viac kritický...Nový diel je už zrejme velmi vzdialená budúcnosť...ak nie už koniec a konečná stanica tejto série ()

Zrzavakocka

jediné co zůstalo z jedničky a dvojky je Rick bohužel to je také taky všechno a nezachrání to ani Jet Li jako nápad dobrý ale mumie patří do Egypta tohle velezrada ........................!!! ()

UnCool

Je to škoda, tato série jako většina má sestupnou tendenci. Druhá polovina filmu už nestojí za nic, bude lepší když se další díl už nenatočí. :( ()

macherano

Vyhradzuje sa to až príchodom obzivlymi vojakmi hlavne tých dobrých keď sa ich tak vôbec dá nazvať veľké plus, syn zlá voľba ale najhoršie je že chyba práva Eve pretože to inak nejde V sérii nahradiť inú herečku to bolo veľké mínus ináč sa to dalo aj keď predošlé dve časti mali jasne navrh A Jet Li ako bonus ()

Mumie vstane z mrtvých... úplně nanovo

Mumie vstane z mrtvých... úplně nanovo

09.04.2012

Ačkoli závěr Hrobu Dračího císaře hláškou o jistém nálezu v Peru naznačoval pokračování, už se ho nikdy nedočkáme. Studio Universal se rozhodlo, že je načase s touto sérií skončit... a začít znovu od… (viac)

Středověk zajímavější než Vin Diesel?

Středověk zajímavější než Vin Diesel?

11.06.2009

Pro Roba Cohena zřejmě ano. Jeho dalším filmem měl být návrat k hrdinovi, kterého kdysi s Dieselem docela úspěšně uvedli na plátna kin, přičemž rozstříleli nejen Prahu, ale i velehory tyčící se těsně… (viac)

Nej filmy roku 2008

Nej filmy roku 2008

25.12.2008

Sindibád pluje do Číny

Sindibád pluje do Číny

20.12.2008

Už to vypadalo, že proslulý orientální mořeplavec šel nadobro ke dnu. Projekt s názvem The 8th Voyage of Sinbad měl režírovat Rob Cohen, který chtěl do hlavní role Keanu Reevese. Dokonce ukecal k… (viac)