Mortal Kombat je jedna z nejpopulárnějších herních sérií historie. V roce 1995 se dočkala také osobité filmové verze. Její tvůrci se snaží maximálně zachovat styl počítačové hry, a tak je vlastně celý příběh pouze řadou atraktivních soubojů různých protivníků. Na počátku démonický zloduch a polykač duší Shang Tsung různými úskoky přiláká na palubu starobylé plachetnice skupinu bojovníků - mnicha Liu Kanga, který chce pomstít smrt svého mladšího bratra, herce Johnnyho Cage, kterého už nebaví hrát v hloupých filmech, policistku Sonju Bladeovou, která pronásleduje nebezpečného zločince. Loď trojici odveze do jiné dimenze, kde se má na tropickém ostrově celý turnaj konat. Jejich rádcem a duchovním vůdcem se stane mystický Lord Rayden, bůh hromu a blesku. Ten hrdinům odhalí, že jejich vítězství či prohra rozhodne o příští budoucnosti světa, protože nejde o obyčejný turnaj, ale o mystické střetnutí dobra a zla. (oficiálny text distribútora)

JohnSmith

Akční filmy podle her se přetvářejí těžko.Vymyslet omáčku dá někdy opravdu práci.To v připadě kombatu nemuselo být moc těžké,prostě bude turnaj.Problém je v tom,že krom Lamberta není nikdo dost charizmatický na to,aby mu někdo fandil.K tomu filmu vévodí naprosto stupidní dialogy a herci,kteří neumí ani hrát.Zbývá teda jen akce,která je kupodivu strašně nevyvážená,kdy v jednu chvíli vidíte moc pěkný souboj a za chvíli je to tragédie.O efektech ani nemluvím,i když výprava nebyla špatná.Prostě jeden z dalších nepříliš povedených filmů pana Andersona ()

lykan9

V dětství jsem měl film Mortal Kombat rád, a to jsem herní verzi neznal a do dnes jsem to nedohnal. Po letech však bohužel musím konstatovat, že se jedná o kravinu slepenou dohromady bojovými scénami, mě nic neříkající hudbou a hroznými dialogy. Z nostalgie a za dobře odvedené kulisy jedna hvězda. ()

Sany33

Príbeh: Aby zastavili zničenie sveta musia sa o jeho osud utkať v turnaji na život a na smrť nazývanom - Mortal Kombat. Herecké obsadenie: Mužské osadenstvo nebolo nijak rušivé. Ženské vedelo upútať oko nejedného diváka. Záporák zvolený veľmi prezieravo a dobre. Prevedenie: Na svoju dobu veľmi dobré efekty a príbeh je hodný svojej hernej predlohy. Pocity: Pozrel som si tento film po veľmi dlhej dobe a musím sa priznať že keď som bol malý som to žral. Nemal som s toho taký hipe ako kedysi ale aj tak ma to neurazilo a neprestalo baviť. Nakoľko som videl aktuálny remaq musím uznať že staršia verzia má stále čo ponúknuť. Pridaná hodnota: Kvalita filmových spracovaní herných trhákov má veľmi nízke preferencie. Ale táto snímka sa mi zdá ako výnimka potvrdzujúca pravidlo.  79% ()

J.Lajner

Velice dobře a hlavně stylově natočená kravina s nadupaným soundtrackem. Nic víc ani míň. Jo, a taky jde o opravdu poslední dobrou roli Christophera Lamberta. Jako malého kluka mě film zcela pohltil. Vzpomínám na tvrdé boje, které jsme na zahradě s kámošem sváděli proti imaginárním bojovníkům. To se dělo prakticky po každé projekci. Za největší slabinu jednoho z mála povedených filmů Paula W.S. Andersona, považuji radikální potlačení krvavých efektů. Ne, že bych se ve filmové krvi vyžíval, ale záměrně přepálené násilí tvoří základní stavební prvek herní předlohy. V tomto ohledu mi film vždy přišel poněkud vykastrovaný. ()

Spock

Herní legenda převedená na filmové plátno. Jako malého klučinu mě tahle hra neminula a já byl zvědavý, jak dopadne filmové zpracování. Kupodivu jsem byl nadmíru spokojen. Vizuální a hudební stránka filmu jsou nadprůměrné, děj a herecké výkony sice o ničem, ale to nevadí, nikdo nemohl čekat, že film bude aspirovat na něco jiného než je pořádná akce. Zřejmě nejlepší zpracování filmu na motivy počítačové hry jaké znám. ()

blackJag

Na to, že film vychází z jednoduché bojovky, je jeho výsledná podoba určitě úspěchem a když si k tomu člověk uvědomí, jak dopadly další videoherní adaptace, je tento titul úspěchem vyloženým. Snad s ohledem k tomuto dávám nakonec 4* - i dnes se na film dá dívat aniž by člověk nějak výrazně tuhl. Jasně, riflové trencle Sonyi, které má vytažené až nad pupek, to je modní hrůza za každého počasí, ale zase je tu Subzero a Scorpio a to jsou parádní postavy, které jsem v dětství zbožňoval. To Raiden, za kterého jsem také s oblibou hrával, je v podání (dnes už) notorického béčkaře Lamberta zase sympatickým připomenutím jeho lepších rolí. Nakonec i ta bojová prostředí snímku docela ujdou, některým fantasy hrůzám z dnešní doby se o podobné výpravě může jen zdát. S odstupem času nejvíc ve filmu trpí slabá choreografie jednotlivých soubojů, ale fanda série (a to já jsem) rád jedno očko přimhouří. 70% ()

Ravi

Já se s tímhle těžko srovnám. Nečekal jsem bůhvíco, ale tohle je naruby a vzhůru nohama. Ani jsem se nebavil, ani mě to nezaujalo, ani nebylo co obdivovat. Tohle nemá nápad. Za filmařinu a tu srandu 20% = 1/5 ()

Kosmik 1

Spíše z nostalgie a povinnosti vůči hře musím ty 4 hvězdy dát. Ale film má samozřejmě i své kvality, jinak bych jen tak od boku nestřílel. Jednotlivé zápasy se mi líbily, ale v dnešní době je to pro mě spíše příjemná vzpomínka na dětská léta. ()

Bad Guy

Jedná se o akční bojový film. Samotná hra se dočkala mnoha pokračování a také několika filmových zpracování. První film byl natočen roku 1995 a hned druhý díl natočili o dva roky později. O rok později byla hra zpracována i jako seriál, který se pohyboval v hodnocení kolem průměru. První film režíroval čirou náhodou Paul W. S. Anderson, který pracoval na všech dílech Resident Evil. 55% ()

Herzeleid

Má to šťávu a akci, to je na tom nejlepší. Za to 4 hvězdy, protože to dneska většině filmů chybí, Ale ty dialogy jsou fakt strašný :-D Každopádně klasika, která určitě neomrzí. Potěšil by remake, který by dodal dnešní kouzla grafiky, ale je potřeba zachovat tu bezprostřednost a akci. ()

KASUGI

Zásadním problémem tohoto filmu je, že v místech, kde má naprosto kopírovat hru a její pravidla, se snaží být příliš reálný a obecný (nevýrazné souboje bez kouzel, přimomínající tuctové americké vhs kung-fu béčka). Naopak, tam kde by se hodilo být pro diváka neznalého předlohy obecnější, se zbytečně utrhne ze řetězu (cgi Reptile, Scorpionův létající "samonaváděcí" hák). Přitom by stačilo vymyslet jakoukoliv jednoduchou blbinku jako například: každý bojovník má v sobě v realitě skrytou sílu, která se projeví až v Outworldu na turnaji, nebo něco podobného. O to víc to zamrzí, když si ve filmu přímo perfektně nahrají na smeč - mám na mysli scénu, kdy fanoušek Johnyho Cage pochválí, a zdůrazní, že kašle na pomluvy bulváru, protože: "jsem tě viděl na place, takže vím, že chvaty, které ve filmu předvádíš nejsou podvrh"( !!!!!!!!!!). Na to však Johny předvede jen jalové kopy a pěsti. A to nemluvím o tom, že třeba herní fatalita Liu Kanga, nebo Kana,(a mraky jiných chvatů) jsou pro takový typ filmu naprosto normální i kdyby nešlo o videoherní adaptaci. PG - 13 u filmu podle hry s pg-15 samozřejmě taktéž průser jako kráva. Díky za seriál Mortal Kombat Legacy, který krásně ukázal, jak to má vypadat. ()

manonfire odpad!

Naštěstí nepatřím mezi pařany této ani žádné jiné hry a nemusím se tedy nyní zbavovat nostalgické deziluze. Film je samozřejmě pitominka k pohledání a jeho neočekávatelný dovětek "na život a na smrt" skutečně "šokující". Soupeři jsou tak absurdní, že by mě vůbec nepřekvapilo, kdyby si to uprostřed filmu v ringu rozdala třeba Xena s Doktorem z hor, nebo Hana Hegerová s Morganem Freemanem. Jediný statista v masce, který předvede skutečné bojové umění, je pro jistotu hned v úvodu zmrazen, nebo spálen či co. Kdyby to bylo aspoń vtipné. 0% ()

Richard_Ba

Schématicky učebnicové a zároveň tak originálne. Toto je akčne nabité „béčko“, ktoré si diváka získa (alebo odradí) ešte predtým než by začalo. Hneď úvodná hudba v človeku rozprúdi krv, a dá mu jasne najavo, že ho očakáva hardcore akcia ! To čo najviac charakterizuje titul Mortal Kombat sú prepracované postavy. Každí má inú schopnosť, ktorá je zároveň jeho slabosťou. Postavy sa počas filmu vyvíjajú, a svoj potenciál odokrývajú postupne. Možno tu ale nájsť skoro všetky cliché akčných filmov z 90rokov. Nepríjemne vyzerajúci ázijčan je Enemy No1. , prevláda tu akési bojové umenie a bitky z očí do očí prevládajú nad prestrelkami. Najdôležitejšie, ale je , že hoci je to akčný film, musí niesť ponaučenie, že spoločnými silami sa dajú poraziť sily temna, nech sú akékoľvek hrozné.Nakoniec ale nie naposledy, musím uviesť Christophera Lamberta, ktorý bol proste fenomenálny. _____*Spoiler* Kebyže idem na ten film logicky: Zem je ohrozená, a môže ju zachrániť hŕstka ľudí v pästnom boji...hmmm...jednu AK47 a pár granátov od strýčka Sama, a zem by bola zachránená. ()

Pecival

Film jehož zcestnost může překvapit i zkušené matadory. Ale právě díky své neskutečné demenci je tak zábavný. Horší souboje už má jenom Turecký rambo křížený Italským spidermanem. Snad kromě Robina Shou všichni vypadají, že by si při úderu zlomili zápěstí (přitom Linden by neměl být takovej dřevák - tím samozřejmě nemyslím herecky (to je monstr prkno)). Víc charismatu než má Bridgette Wilson má i ta bába prodávající květiny na Čáře. Víc takových ptákovin. ()

Ironfood

Označovat toto za "film" je dle mého názoru trochu odvážné. Nicméně dávám jednu hvězdičku, zejména za dnes již klasickou vypalovačku Techno Syndrome. ()

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Hvězda Raidu v novém Mortal Kombat

Hvězda Raidu v novém Mortal Kombat

11.07.2019

Herec Joe Taslim (The Raid, Rychle a zběsile 6) byl obsazen do role Sub-Zera v připravovaném rebootu akčního Mortal Kombat. Taslim, který v minulosti reprezentoval Indonésii v judu, se naposledy… (viac)

Metal Gear – první Solidní videoherní adaptace?

Metal Gear – první Solidní videoherní adaptace?

31.08.2012

Videohry jsou obrovský byznys, který se zisky vyrovná filmovému. Hollywood se proto úporně snaží něco z toho vytřískat. Už dlouhá léta. Bohužel, nedaří se. Kvalitní herní adaptace sečtete na prstech… (viac)

MK3 sa začne nakrúcať

MK3 sa začne nakrúcať

09.08.2005

Séria Mortal Kombat, ktorú solídne započal Paul W.S. Anderson a rozdrvil John R. Leonetti, sa čoskoro stane trilógiou. "Trojku" s podtitulom Devastation nakrúti istý mink - režisér, ktorý už má na… (viac)