Mortal Kombat je jedna z nejpopulárnějších herních sérií historie. V roce 1995 se dočkala také osobité filmové verze. Její tvůrci se snaží maximálně zachovat styl počítačové hry, a tak je vlastně celý příběh pouze řadou atraktivních soubojů různých protivníků. Na počátku démonický zloduch a polykač duší Shang Tsung různými úskoky přiláká na palubu starobylé plachetnice skupinu bojovníků - mnicha Liu Kanga, který chce pomstít smrt svého mladšího bratra, herce Johnnyho Cage, kterého už nebaví hrát v hloupých filmech, policistku Sonju Bladeovou, která pronásleduje nebezpečného zločince. Loď trojici odveze do jiné dimenze, kde se má na tropickém ostrově celý turnaj konat. Jejich rádcem a duchovním vůdcem se stane mystický Lord Rayden, bůh hromu a blesku. Ten hrdinům odhalí, že jejich vítězství či prohra rozhodne o příští budoucnosti světa, protože nejde o obyčejný turnaj, ale o mystické střetnutí dobra a zla. (oficiálny text distribútora)

Looser

Jedno z nejlepších zpracování počítačové hry, další díly už jsou ale vič než odpad. Za zmínku ještě stojí slušná hudba. ()

lewwin odpad!

Jeden z těch "fakt špatnejch filmů". Hereckými výkony počínaje, děsivým scénářem, režií, ale především ušidrásající hudbou konče. Ani ten Lambert nestojí za *. ()

svačinka

Kdybych měl srovnat souboj Mortal Kombat vs. Street Fighter, tak toto je na 5* a SF n 1...Film příliš nenudí, pobaví a člověk si krásně odpočine...a tak to má u správného béčka být ()

herr_carter

Když Cary-Hiroyuki Tagawa spatřil světlo světa, bylo hned jasné, že jeho držka byla stvořena pro záporné hrdiny v akčních filmech - žeru ho !! A ostatní tu hrají taky dobře, tady se asi nedalo nic vymyslet už líp, nebo jinak, takže nakonec "Souňa vins, laules viktdy"..............moje hodnocení = 6,5 z 10. ()

Melios

Od Paula Andersona som čakal akýkoľvek brak ,ale toto...je fakt dobré! Právom jeden z najlepších filmov podľa hier vôbec. Síce má od dokonalosti ďaleko a skôr je to guilty pleasure než nejaký excelentný film ,no svojich fanúšikov si nájde. Skvelá hudba. Viac menej dobre zahraté scény. Dobrá bojová choreografia. Zameranie sa na hry ako sa len dalo. A nesnažiť sa z toho spraviť hollywoodsky blockbuster. Takto sa majú točiť filmy. Len vás musím upozorniť na slovenský dabing ,lebo keď zistíte ,že Subzero bol preložený ako "Pucflek" tak to už z hlavy nedostanete :) Filmu odpustíte slabší dej ,horšie napísané dialógy a gumeného Gora. Nakoniec sa z toho vyliahlo výborné béčko. ()

Famfulín

Jedním slovem PARÁDA! Ten film prinesl presne to co jsem od něj očekával, nečekal jsem žádné vrcholné dílo kinematografie, to ani nebylo, ale bezvadne zpracované a hudba, která byla vytvořena pro tento film, je ideální, ústřední skladba je naprosto dokonalá a stáýle ji mám jako vyzvánění v telefonu. No a zpracování soubojů, bezva. Raiden byl uplně bombovej, a to nemluvím o mých oblíbencích Sub-Zero a Scorpion a pochopitelně hlavní záporák Shang Tsung, bezvadně ztvárněn... Pět jsem nedal jen proto, že to opravdu není výkvět stříbrného plátna a moc by se ta pětka nevyjímala mezi skvosty, které ji ode mě obdržely... ()

KoRner

Neviem to v súčastnosti objektívne zhodnotiť, ale vo svojej dobe to bola vážne pecka. Myslím, že Anderson využil potenciál tejto bezduchej bojovky na 100% tak preto tie 4* ()

rozbris

Film a i hra mého dětství a myslím že i mé dospělosti a důchodu. Film je věrnou kopii hry, kterou snad pařil, paří a pařit bude snad každý. ()

korndaddy

Zapnu tv a hele. Mortal kombat. Už jen kvůli tomu, že jako capart sem z tohodle filmu byl vyplesklej, samozřejmně ze hry ještě víc, sem si říkal, že to sjedu znova. Liu s tím svým dementním účesem, Johny Cage co natrhne prdel Scorpionovi a Sonja Bladeova. JJ ta kdyby by tehdy otocila nohy kolem krku, jak tomu volovi s plechovou hubou , tak se asi pochčiju blabem. Ale dneska???? Ze tří hvězd měním na dvě a to jen kvůli tomu, že sem fakt tu půl hodinu na to vydržel koukat. Hold samostatná nostalgie nestačí. ()

kikakrystof

Záleží na úhlu pohledu. Pokud jste hráli hru Mortal Kombat, tak vás film bude bavit a užijete si přesně to co ve hře. Pokud, ale nejste fanouškem hry, tak na vás nečeká nic dobrého a takovým lidem bych to ani nedoporučoval. ()

radecacek

4 hvězdičky dávám za to, že se mi to v době, kdy jsem pařil MK, strašně moc líbilo. Viděl jsem to naposledy opravdu před těmi dvaceti lety (sakra, to už je doba) několikrát za sebou. ()

iXtr3m3

Splnený sen niekdajšieho teenegera, spred monitora do kina. A vôbec nevadilo, že s predlohou to malo spoločné len postavy. Toto som videl vo veľkom amfiku v Senci pri premiére počas letnej dovolenky dlhé roky dozadu. ()

Loki_Six

"I'm in a hostile environment. I'm totally unprepared. And I'm surrounded by a bunch of guys who probably want to kick my ass... it's like being back in high school." ()

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Hvězda Raidu v novém Mortal Kombat

Hvězda Raidu v novém Mortal Kombat

11.07.2019

Herec Joe Taslim (The Raid, Rychle a zběsile 6) byl obsazen do role Sub-Zera v připravovaném rebootu akčního Mortal Kombat. Taslim, který v minulosti reprezentoval Indonésii v judu, se naposledy… (viac)

Metal Gear – první Solidní videoherní adaptace?

Metal Gear – první Solidní videoherní adaptace?

31.08.2012

Videohry jsou obrovský byznys, který se zisky vyrovná filmovému. Hollywood se proto úporně snaží něco z toho vytřískat. Už dlouhá léta. Bohužel, nedaří se. Kvalitní herní adaptace sečtete na prstech… (viac)

MK3 sa začne nakrúcať

MK3 sa začne nakrúcať

09.08.2005

Séria Mortal Kombat, ktorú solídne započal Paul W.S. Anderson a rozdrvil John R. Leonetti, sa čoskoro stane trilógiou. "Trojku" s podtitulom Devastation nakrúti istý mink - režisér, ktorý už má na… (viac)