Mortal Kombat je jedna z nejpopulárnějších herních sérií historie. V roce 1995 se dočkala také osobité filmové verze. Její tvůrci se snaží maximálně zachovat styl počítačové hry, a tak je vlastně celý příběh pouze řadou atraktivních soubojů různých protivníků. Na počátku démonický zloduch a polykač duší Shang Tsung různými úskoky přiláká na palubu starobylé plachetnice skupinu bojovníků - mnicha Liu Kanga, který chce pomstít smrt svého mladšího bratra, herce Johnnyho Cage, kterého už nebaví hrát v hloupých filmech, policistku Sonju Bladeovou, která pronásleduje nebezpečného zločince. Loď trojici odveze do jiné dimenze, kde se má na tropickém ostrově celý turnaj konat. Jejich rádcem a duchovním vůdcem se stane mystický Lord Rayden, bůh hromu a blesku. Ten hrdinům odhalí, že jejich vítězství či prohra rozhodne o příští budoucnosti světa, protože nejde o obyčejný turnaj, ale o mystické střetnutí dobra a zla. (oficiálny text distribútora)

Vilg

Nejlepší předělávka herní kung-fu mlátičky a možná nejlepší adaptace herního konceptu na stříbrné plátno vůbec. Perfektní zábava od začátku do konce, s geniální českým dabingem z 90. let. Kdo ho má na VHSce, může se radovat. Nově dabovaná verze zlikvidovala většinu vulgarit a bad-ass vtipů, které z filmu dělaly kult. ()

Venous666

Nemálo hodin jsem strávil rozbíjením své klávesnice, aby můj oblíbený hrdina Johny Cage vyhrál turnaj. Pak přišla na scénu filmová adaptace. Nemusím rozepisovat pocity z toho filmu, protože bych se akorát opakoval. Pro fanouška PC hry je tohle jasná povinnost. ()

tenced

rikejte mi sentimentalni, ale to nostalgické pouto neodpářu... to tam je a bude. prostě nemůžu něco co jsem v dětství zbožňoval odpálit dvěma hvězdama.. ať už jde o ústřední melodii, ikonické postavy, nervy drásající příběh a stylově imbecilní dialogy tak o příjemné zobrazení oblíbené hry.. ()

TheTrox

Nostalgie, tak by se dalo nazvat proč jsem film ohodnotil tak vysoko, moc rád jsem viděl po letech od mého útlého dětství postavy z jedné ( u mě často hraných ) pc her. Znovu vidět Liu, policistku Sonju a herce Cage bylo pro mne hezké shledání na to o čem jsem si myslel, že jsem dávno zapomněl. Chápu, že se jedná o klasickou "bojovku" z let minulého století, ale mě se to "zavzpomínání" moc líbilo. Celkové hodnocení: 70% ()

zdeny99

Perfektní převedení jedné z nejslavnějších počítačových her na filmové plátno, které ovšem chybí příběh. Je to přehlídka fantazy hrdinů a lidských bojovníků, kteří spolu bojují v jistém fantazy světě na tropickém ostrově. Exteriéry vypadají úchvatné, především ty asijské pláže, tak asijské starodávné chrámy. Stejně tak úchvatné jsou precizní interiéry doplněné nejrůznějšími sochami zvířat, koster atd. Do toho všeho hraje úderná hudba, které nade všechno velí úderná titulní skladba. Ale ten příběh... ten to postrádá. Možná pro desetiletého kluka je to překrásná pohádka dívat se 100 minut, jak spolu zápasí bojovníci z nejrůznějších světů, ovšem dospělého to už nepobaví. [13934. hodnocení, 525. komentář, 63%] ()

Bozvav

Dnes už kultovní klasika, ve které nehledejte žádnou logiku, inteligentní scénář, nebo břitké dialogy. Je to prostě akční hra - potažmo řežba, převedená na filmové plátno. A to se tvůrcům dle mého povedlo na výbornou. Akční scény husté, hlášky byly, co více si přát. Herci obstojní. Za mne spokojených 80% v rámci žánru. ()

PanTumnus

Pardádní 90s action flick. Akorát ty boje se už ke konci táhnou a logiku by jste zde taky hledali kukátkem. Christopher Lambert je ale jako Raiden boží! Všichni ostatní pokulhávají. Plus, trošku mě nasralo, jak lehce tvůrci odepsali kultovní postavy jako například Kano. ()

HokejovySvaz

8/10. Naprostá kultovní klasika každého hráče, který kdy propadl sérii Mortal Kombat. Adaptace, která si bere polovinu z předlohy a druhou polovinu si dělá podle sebe. A je to výborné béčko. Trapné CGI efekty, kolikrát až bizarní dialogy, ale zato docela dobré hlavní postavy, které zde mají svou vlastní archu. Podtrhnuto chvalitebnýma soubojema a vynikajícím soundtrackem, který má několik ikonických skladeb, které i v dnešní době jsou velmi oblíbené. A herci, no ti jsou už nesmrtelní. ()

Johnny

Nečakal som vôbec nič. Ale celkom slušná akcia, výborný soundtrack a k tomu pivko asi zohrali svoje a nakoniec to bol omnoho príjemnejšie strávený večer ako nad skriptami. ()

gumbo

60% - souboje,souboje,souboje...vždy když slyším ten vynikající soundrack,tak mám chuť jít zachraňovat svět - Rayden, Liu Kang, Johnny Cage, Sonya, Scorpion, Sub-Zero, Reptile... P.S. Svého času jsem se jako malý kluk tetelil blahem, když sem mohl rozsekat prvního nepřítele na automatu v nějaké bojovce. Když sem si pak zahrál moje první PC hry a mezi i MK, kde jsem mohl cákat krev skrz Fatality, jak se mi zachtělo, tak to byla bomba...a pak přišel film a bylo mi jedno a co v něm jde...hlavně, že se bojuje a hraje správná muzika ()

hitcher

Kultovní počítačová hra, která svou jednoduchostí a velmi efektní brutalitou převálcovala všechno kolem...!!! Film je sice naprosté béčko všech béček... ale jako věrná adaptace bez chybiček...!! K tomu spousty hlášek a Cary-Hiroyuki Tagawa ve své asi nejslavnější roli... a hudební téma, které se dostane pod kůži... ()

Mbeast

No ona je to nehorázná blbost, která je ke všemu ještě špatně natočená, ale něco mě nutí dát "Mortalu" plný počet. ()

dj.kouba

Pro mě nejlepší filmová adaptace na počítačovou hru a zároveň jeden z velice nostalgickych a oblíbených filmů z mládí. Jistěže bojové scény jsou, ehm hodně přehnané, ale je to prostě klasika. Krom toho je zde nespočet vtipných hlášek (Johny Cage: "Ty brýle stály 500$, pitomče";"Ano, to je místo kde skončíš",....). Akorát jediné co mě mrzí, že z Gora udělali oproti hře směšného gumového panáka. Ale nemůžu jinak, než za 5*. ()

bulbasaur

Za mojej mladosti to bol parádny film ktorý sa mi neskutočne páčil... po rokoch a vyzretosti uz ide len o dost slabý akčný film podľa hry. Avšak zaujímavý vizuálny štýl a atmosféra zachovávaju ducha predlohy filmu. Raz sa oplatí pozriet. viac krat veru nie. ()

tuwanakha

Tahle akční fantasy kungfu mlátička má něco do sebe i dnes. Uhrančivý Christopher Lambert v nejlepší formě. Samozřejmě je to typické béčko se všemi slaboduchostmi k tomu náležícími - pitomostí scénáře počínaje a hereckými výkony konče (s výjimkou právě Lamberta). Ostatní díly už jsou tragický brak céčkoidní úrovně, ale tahle jednička je koukatelná. Hvězdičku přidám z nostalgie, takže *** ()

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Hvězda Raidu v novém Mortal Kombat

Hvězda Raidu v novém Mortal Kombat

11.07.2019

Herec Joe Taslim (The Raid, Rychle a zběsile 6) byl obsazen do role Sub-Zera v připravovaném rebootu akčního Mortal Kombat. Taslim, který v minulosti reprezentoval Indonésii v judu, se naposledy… (viac)

Metal Gear – první Solidní videoherní adaptace?

Metal Gear – první Solidní videoherní adaptace?

31.08.2012

Videohry jsou obrovský byznys, který se zisky vyrovná filmovému. Hollywood se proto úporně snaží něco z toho vytřískat. Už dlouhá léta. Bohužel, nedaří se. Kvalitní herní adaptace sečtete na prstech… (viac)

MK3 sa začne nakrúcať

MK3 sa začne nakrúcať

09.08.2005

Séria Mortal Kombat, ktorú solídne započal Paul W.S. Anderson a rozdrvil John R. Leonetti, sa čoskoro stane trilógiou. "Trojku" s podtitulom Devastation nakrúti istý mink - režisér, ktorý už má na… (viac)