Mortal Kombat je jedna z nejpopulárnějších herních sérií historie. V roce 1995 se dočkala také osobité filmové verze. Její tvůrci se snaží maximálně zachovat styl počítačové hry, a tak je vlastně celý příběh pouze řadou atraktivních soubojů různých protivníků. Na počátku démonický zloduch a polykač duší Shang Tsung různými úskoky přiláká na palubu starobylé plachetnice skupinu bojovníků - mnicha Liu Kanga, který chce pomstít smrt svého mladšího bratra, herce Johnnyho Cage, kterého už nebaví hrát v hloupých filmech, policistku Sonju Bladeovou, která pronásleduje nebezpečného zločince. Loď trojici odveze do jiné dimenze, kde se má na tropickém ostrově celý turnaj konat. Jejich rádcem a duchovním vůdcem se stane mystický Lord Rayden, bůh hromu a blesku. Ten hrdinům odhalí, že jejich vítězství či prohra rozhodne o příští budoucnosti světa, protože nejde o obyčejný turnaj, ale o mystické střetnutí dobra a zla. (oficiálny text distribútora)

Grimlok

Jedna z prvních (ne-li vůbec první) filmová adaptace počítačové hry, která za něco stála. Sice to byl nic moc film, ale co se dá čekat, když původní námět je mlácení nepřátel. Na tenhle film můžu koukat prostě pořád. ()

kuces

Pro mne je to srdcovka, kterou jsem zhledl jako ještě tehdy mladý závislák na počítačové hře, která byla námětem.... Nemohu jinak, 5 hvezdicek z nostalgie. :-) ()

bif

Jasně, je to béčko, ale já tenhle film strašně miluju, i přez jeho "pitomost" je místy velice promakaný, ale nebudu se dlouho rozepisovat, je to prostě základní kámen mé childhood kinematografie a ten film budu vždy milovat. ()

Torgal

Hru som nikdy osobne nehral, ale napriek tomu som sa bavil. Nemá to síce ktovieakú bojovú choreografiu a triky sú veľmi zastaralé, ale tá atmosféra, diskofilný soundtrack a špičkovanie medzi Johnym Cageom a Sonyou Blade to vynahradzujú. Zábavné béčko ako má byť. 6-/10 ()

Hulk Hogan

Další z řady prvotřídních béček. Nevěřil jsem, že by šlo z naprosto bezpříběhové počítačové hry vytvořit slušný film, a vono jo! A navíc v tom hraje Lambert :) ()

LojZza

Jak udelat film o hre, ve ktere si dva lidi davaji po tlame? Stejne jako Mortal Kombat. V podstate prvni vydarena videoherni adaptace. Jiste, je to becko az na pudu, jiste herci poradne hrat ani neumi, jiste pribeh snad ani stupidnejsi byt nemuze. To nic ale nemeni na zabavnosti celeho filmu. ()

tranquill

Když jsem to před lety poprvé viděl, zdálo se mi to kultovní, nyní už budu superlativy šetřit. Námět je dle hry, takže nemá smysl hodnotit příběh, efekty i loutka (Goro) kvalitní, některé bojové scény mohly být reálnější... Ale i po tak dlouhé době je hudba skvělá, a proto o hvězdu víc. Fear Factory do bojových scén naprosto zapadá :-) a i ostatní industriálně-elektronické záležitosti jako Stabbing Westward jsou parádní a jasně překonávají i výborný soundtrack k loňskému pokračování Trona, který, dle mého názoru, byl tímto filmem inspirován. ()

Mandalorian

V době kdy se film točil, už bylo univerzum Mortal Kombat obsáhlé o charaktery postav jako blázen. Jenže film měl na vyprávění pouhou hodinu a půl, což je sakramentsky málo. No... poradil si s tím po svém. Něco podal opravdu hodně zajímavým způsobem ( Reptile, Scorpion ) a něco naprosto precizně ( to ostatní - hlavně souboje ) Jasně: Film nemá nijak extra promyšlenou zápletku. To Mortal kombat dříve neměl a změnila to až hra Mortal Kombat 9 - http://www.youtube.com/watch?v=VpNk39_UEOM ( Jo jo, tohle tak zfilmovat ) Každopádně co se týkalo kvalit filmu - někteří píší béčko, já říkám - plnohodnotné zpracování herní předlohy. Stoprocentně nezklamalo, pobavilo a baví dodnes. Dodnes se na Mortal Kombat kdykoliv rád podívám. 100% ()

Einherjar133

Nejlepší z filmů podle herní předlohy. Ostatní filmy, které jsou točeny na základě PC hry by si z MK měli vzít příklad. Pro mě absolutní legenda, kterou jsem viděl minimálně stokrát a pořád neomrzí. K tomu navíc jeden z nejlegendárnějších soundtracků. ()

Kingjiri

Díky slušný porci akce nebo hlášek nuda nehrozí a jelikož se pořád něco děje, neni naštěstí čas zabývat se totálně béčkovym příběhem. Vizuál sice neoslní, ale v rámci žánru patří k tomu lepšímu a je vidět, že se do něj nějaký prachy nasypaly. A když se rozezní ústřední hudbební téma, při nemž se začnou všichni rubat, musí z toho mít radost každej fanoušek starších akčních béček. Dalo by se vytknout spoustu věcí, ale já se bavil (jinej způsob nadšení se u takovýho bijáku asi ani očekávat nedá), tři silnější hvězdy. ()

Schlierkamp

Americký akční fantasy film inspirovaný stejnojmennou počítačovou hrou. V Hongkongu se pořádá bojový turnaj na život a na smrt, který má rozhodnout o budoucnosti celého světa. Pokud vyhraje zástupce Vládce zla zvaný Shang Tsung (C. H. Tagawa), jehož moc je znásobena dušemi a silou mrtvých soupeřů, kterou vysává do sebe, nebo obrovitá čtyřruká obluda nazývaná princ Goro, nastane zánik civilizace. Za obranu tohoto světa se postavili akční filmová hvězda Johny Cage (L. Ashby), policistka Sonja (B. Wilson, manželka P. Samprase) a vyvolený bojovník Liu Kang (R. Shou), a ti všichni byli vedeni čarodějem Raidenem v podání Ch. Lamberta. Příběh se zdá být poněkud naivní, neboť mi přijde absurdní, že by osud světa měl být závislý na výsledku nějakého utkání bojovníků, avšak snažil jsem se být shovívavý i k takové stupiditě, neboť hlavním a nejzajímavějším prvkem tohoto filmu, měly být bojové duely. Bohužel akční scény mi přinesly trpké zklamání, neboť se vyznačovaly velmi jednoduchou až infantilní choreografií a nudnými, stále se opakujícími údery a kopy s nepřesvědčivým účinkem na soupeře. Herecké výkony všech postav nemohly celkový dojem z filmu vylepšit, neboť byly doslova katastrofální. Převést počítačovou hru na filmové plátno není snadný úkol, v tomto případě se to režisérovi Paulu W. S. Andersonovi, přestože se snažil holé souboje obalit vysvětlujícím příběhem, nepovedlo. Nejsem si jist, zda je to u podobného typu počítačové hry ve stylu obyčejné mlátičky vůbec možné. Celé dílo se jeví příliš amatérsky a nezajímavě a souboje, které měli být na filmu to nejlepší, vypadají, snad s výjimkou finálového souboje, jako nějaký dětský trénink karate v tělocvičně. Na takové filmy rozhodně plýtvat hvězdami nehodlám. ()

Razzor_82

"Tvá duše je má!" Hrdě se hlásím k pařičům této počítačové hry. Po letech na mě opět dýchla nostalgie. Za mě smpatické herecké obsazení do postav. Vcelku kvalitní předvedení bojového umění. Slabší počítačové efekty. Nezničitelná doprovodná hudba. Škoda, že chybí krvavé fatality 6/10 ()

chlebos

Hrůza a děs. Taková blbost se jen tak nevidí. Už jenom ty trapné triky. Faktem je, že se u toho člověk nádherně zasměje... ()

LordMysti

Jako velký fanda herní série na PC jsem si tento film nemohl nechat ujít a musím říct, že splnil má nevelká očekávání na klasickou nenáročnou zábavu. Mé oblíbené charaktery se opravdu přeměnili v realitu na filmovém plátně, řízná velice vhodná hudba okořenila povedené souboje, výborná výprava, hezké lokace a prostě vše co mě baví. ()

Sosak

Důkaz, že ke zprznění herní adaptace není třeba žádný Uwe Boll. pravda - Mortal kombat nepatří zdaleka k tomu nejhoršímu z této oblasti, ale i tak je celý snímek až příliš stupidní, trochu rozvleklý a s mizernými efekty a příběhem. ()

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Hvězda Raidu v novém Mortal Kombat

Hvězda Raidu v novém Mortal Kombat

11.07.2019

Herec Joe Taslim (The Raid, Rychle a zběsile 6) byl obsazen do role Sub-Zera v připravovaném rebootu akčního Mortal Kombat. Taslim, který v minulosti reprezentoval Indonésii v judu, se naposledy… (viac)

Metal Gear – první Solidní videoherní adaptace?

Metal Gear – první Solidní videoherní adaptace?

31.08.2012

Videohry jsou obrovský byznys, který se zisky vyrovná filmovému. Hollywood se proto úporně snaží něco z toho vytřískat. Už dlouhá léta. Bohužel, nedaří se. Kvalitní herní adaptace sečtete na prstech… (viac)

MK3 sa začne nakrúcať

MK3 sa začne nakrúcať

09.08.2005

Séria Mortal Kombat, ktorú solídne započal Paul W.S. Anderson a rozdrvil John R. Leonetti, sa čoskoro stane trilógiou. "Trojku" s podtitulom Devastation nakrúti istý mink - režisér, ktorý už má na… (viac)