Mortal Kombat je jedna z nejpopulárnějších herních sérií historie. V roce 1995 se dočkala také osobité filmové verze. Její tvůrci se snaží maximálně zachovat styl počítačové hry, a tak je vlastně celý příběh pouze řadou atraktivních soubojů různých protivníků. Na počátku démonický zloduch a polykač duší Shang Tsung různými úskoky přiláká na palubu starobylé plachetnice skupinu bojovníků - mnicha Liu Kanga, který chce pomstít smrt svého mladšího bratra, herce Johnnyho Cage, kterého už nebaví hrát v hloupých filmech, policistku Sonju Bladeovou, která pronásleduje nebezpečného zločince. Loď trojici odveze do jiné dimenze, kde se má na tropickém ostrově celý turnaj konat. Jejich rádcem a duchovním vůdcem se stane mystický Lord Rayden, bůh hromu a blesku. Ten hrdinům odhalí, že jejich vítězství či prohra rozhodne o příští budoucnosti světa, protože nejde o obyčejný turnaj, ale o mystické střetnutí dobra a zla. (oficiálny text distribútora)

Elegnor

Když si uvědomim, že je to točený skoro 20 let po hvězdnejch válkách, tak mě ty efekty smíchy dostávaj do kolen.. A ty Johnyho pohyby na začátku :)) To se nedivim že mu jeho schopnosti tisk nechtěl věřit :) ()

Pauliee

Predtým než som to videl som si o tom nič nečítal, tak som si myslel že to bude seriózna adaptácia rovnomennej hry, ale keď som videl tie lacné vizuálne triky tak som sa pri tom dosť nasmial. Síce som to nedopozeral úplne do konca lebo bola to strašná nuda, a ten scenár tak to tiež nemalo chybu. Príjemné béčko. ()

Cortesz

Rozhodně nejlepší bojová hra, kterou sem kdy měl možnost hrát a také na film jsem se velice těšil, výsledek je sice béčko jak prase s nulovým dějem, scénářem, ale o to tady vůbec nejde, protože zde jde samozřejmě o souboje, které jsou úchvatně nasnímany, sestříhány a mají skvělý timeng. Herci jsou samozřejmě bez charakteru, zapomenutelní, kromě Lamberta, kterého si jediného pamtuji, dříve šlo o pecku, dnes po shlédnutí už tolik ne, ale je to pořád koukatelné, takže z nostalgie a za hudbu, která se hraje doteď dávám za 4*. ()

deep

je to béčková blbost, ale před deseti lety jsem film i hry miloval a přiznávám, že teď mě to bavilo skoro stejně jako tenkrát. Nicméně ta čtvrtá hvězda je opravdu jen z nostalgie. ()

LuNaj

Ale jo, dalo se na to dívat. Béčko jako vyšité. A když už bojovky, tak raději Jet Li nebo Van Damme. Mortal Kombat šel nějak mimo mě. ()

vaclaw

Tenhle film má všechno, co správně nadupané akční béčko má mít. Jenom souboj s Gorem mohl být přeci jenom trošku nadupanější :-). ()

HEED

Parádní film na který se vždy rád podívám. Vždy se u něj zasměju. Parádní hlášky a narážky Johnnyho Cage a Sonje Bladeové a občas se připojí i Liu Kang. Technika a choreografie bojů se mě taky zamlouvá. Akorát debil Prince Goro se nějak nepoved. ()

inmax

Ach ta nostalgie.. doby, kdy jsem chodil za školu, abych mohl na automatech pařit Mortal Kombat a následně doma MK 2 jsou nenávratně pryč. Film v podstatě o ničem, ale hezky se na to kouká. Známí bojovníci, povědomé údery, super hudba. Jediná chyba je, že se film bere až příliš vážně, imho se nedá natočit kvalitní vážný film podle bojové hry. To věděl Van Damme a spol. a tak natočili Street Fighter, u mě kultovní kousek. Mortal Kombat taky fajn, ale spíš jen pro fanoušky herní série. ()

george82

Na téhle sérii her jsem vyrůstal a tak nemůžu říct nic špatného. Ano je to bezduché a bez příběhu, ale je to zhmotnění hry, kterou stále hrají davy. 70% je zasloužených za tu snahu toto ztvárnit. ()

Stejšn

Strašně debilní. Násilně naroubovaná story na hru, která v podstatě žádnou story nemá. Jediné co stojí za vidění je pasáž se Scorpionem, jinak je to fakt trága. Jsem zvědavej, jaký příbeh si vymyslí, až se rozhodnou zfilmovat Tetris. ()

airmato

Uf tak teda neviem... ked som pred 17 rokmi usadal v kine do kresla tak sa na mna vyvalil uz od zaciatku rachot a akcia v sice beckovom baleni ale taka intenzivna ze som sa az blahom usmieval....film je kvalitativne niekde inde ale zabava ohladne na tu dobu to bola super...uzil som si Raydena a tesil sa na kazdy novy "combat".... nebol digital a ani 3D a predsa to fungovalo....netrebalo rozmyslat a ani zadok ma netlacil lebo vsetko bolo rychle takze cas som nevnimal... preto 4 a pol.... ()

borohub odpad!

Stačila chvíle a byl jsem ve stavu že chci bouchnout hlavou o zeď. Co je to kurva za debilitu?!?!? Když je to totálně bez nápadů a totálně nudné.. Demence ()

GordonCZ

Jako příběh samozřejmě naprostý nesmysl, jako připomínka legendární PC hry samozřejmě fantastické. Hodnocení je proto někde uprostřed. ()

kubilov

Čistokrevný béčko od čistokrevnýho béčkaře Paula W. S. Andersona, který si na nic nehraje. Nemá ani dobrý herce (samozřejmě až na kultovního Christophera Lamberta), ani žádný děj, triky jsou špatné, souboje také nejsou bůhvíjaké, vlastně ani předlohu jsem nikdy moc nemusel. Na rozdíl od podobných jiných filmů si ale Mortal Kombat na nic nehraje a všichni jsou si vědomi, v čem to vlastně hrají a podle toho se ve filmu zařizují. ()

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Hvězda Raidu v novém Mortal Kombat

Hvězda Raidu v novém Mortal Kombat

11.07.2019

Herec Joe Taslim (The Raid, Rychle a zběsile 6) byl obsazen do role Sub-Zera v připravovaném rebootu akčního Mortal Kombat. Taslim, který v minulosti reprezentoval Indonésii v judu, se naposledy… (viac)

Metal Gear – první Solidní videoherní adaptace?

Metal Gear – první Solidní videoherní adaptace?

31.08.2012

Videohry jsou obrovský byznys, který se zisky vyrovná filmovému. Hollywood se proto úporně snaží něco z toho vytřískat. Už dlouhá léta. Bohužel, nedaří se. Kvalitní herní adaptace sečtete na prstech… (viac)

MK3 sa začne nakrúcať

MK3 sa začne nakrúcať

09.08.2005

Séria Mortal Kombat, ktorú solídne započal Paul W.S. Anderson a rozdrvil John R. Leonetti, sa čoskoro stane trilógiou. "Trojku" s podtitulom Devastation nakrúti istý mink - režisér, ktorý už má na… (viac)