Jak vydělat miliony na touze lidí vidět krev? Protřelý sadistický obchodník (Samuel L. Jackson) to dokázal, když vybudoval impérium pomocí internetové stránky, na které spolu novodobí gladiátoři svádí souboje na život a na smrt. Jeho nejnovějším objevem je David Lord (Kellan Lutz), požárník, kterého unesli, uvěznili a donutili bojovat o vlastní život. Aby se David dostal na svobodu, je ochotný utkat se v sérii krvavých zápasů. Své soupeře zdolává jednoho za druhým, ale nejtěžší bitva ho ještě čeká. Teprve během ní rozpoutá skutečné krveprolití a odhalí tajemství, kvůli kterému se může celý výdělečný podnik zhroutit. Ve vedlejších rolích se představují Daniel Dae Kim (TV seriál “Ztraceni”) a Nina Dobrev (TV seriál “The Vampire Diaries”). (oficiálny text distribútora)

mira007

" Jedná se o roli děvy, která bude pomáhat unášet chlapíky nucené do nelegálních zápasů na smrt do show na internetu, nevadí že budete polovinu času nahá?" " Nevadí, chci být slavná a bohatá herečka!" takhle si představuji první casting švédské krásky Katie Winter, která přijede z Londýna do L.A a přijme první roli v tak hloupém filmu s tak lacinými efekty na stokrát omleté téma, které mi nejvíc evokovalo Běžící muž (1987), s Arniem akorát místo tv show tu máme aktuálnější stream.  Pokud někdo na podobných filmech ujížděl v osmdesátkách, tak i tahle arénovka může fungovat jako neškodná oddechovka, v které se dočká i fajn záporáka Samuela L. Jacksona. ()

movie

Strýček Sam, rozuměj L. Jackson, se rád za nějaký drobák propujčí leckjaké béčkové taškařici. V případě ARENA se pak jedná o ryzí "cormanovku", která připomene snímky jako DEATH RACE 2000 apod., zde nepříliš dobře režírovanou debutantem a v běžné profesi tvůrcem visuálních efektů Jonahem Loopem (jeho režijní počin je to do roku 2017 zatím poslední). Nenáročná taškařice o tom, jak proti sobě v různě modifikovaných arénách (od 2. sv války po samurajské orgie apod.) bojuje různý mix k boji zákěřně nucených a nesvobodných individui, pak nejvíce selhává v tom, že se bere místy možná až příliš vážně. Což je docela škoda. Samuel L. Jackson je pak zdaleka to nejepší, co vás v tomhle filmu čeká. Je tedy vhodná otázka, zdali je nutné se dívat na vše, k čemu se Jackson propůjčí, byť jeho výstupy jsou velmi zábavné. ()

Ryuuhei

Problém tohoto filmu je ústřední téma soubojů - duely zkrátka nebaví a jsou odsouvány na druhou kolej. Záporák nemá pořádný charakter. A zbytek je už zajeté klišé - hrdina se zaplete do nějaké konspirace a nakonec hru zboří tím, že je zkrátka výjimečný. Jedno malé plus za docela překvapivý vývoj děje, rovnou ve dvou případech, z nichž jedna je konečná pointa. Jinak? Absolutně žádný zázrak. 30% ()

Terva

CITÁT - Co máme všichni společného je Smrt......... Úvodní souboj byl choreograficky velice nepovedenej. Bylo například velice očividné jak soupeř se sekyrou vede úder až moc vysoko, aby náhodou protivníka netrefil a při tom dělal, že se strašně moc chce trefit. Autonehoda je jak vystřižená z telenovely. Přidám absolutně nevyrovnanou hudbu, podivnej scénář a dialog a dokoukám to jen z velkou námahou. Samuel L. Jackson mě tímto snímkem docela zklamal. Snímek o kterém jsem už od začátku tušil jak dopadne. ()

Wayne

Samuela L. Jacksona poslední dobou nudí dobré filmy, tak si potřebuje občas odskočit k bezmyšlenkovité kokotině. Proto se ujal role záporáka (jméno postavy je tak podstatné až si ho nepamatuju), který nechává lidi navzájem se vraždit v aréně. Zřejmě protože chodil se svým otcem na meetingy klubu rváčů podle jeho vyprávění z dětství (ano s vymýšlením příběhu si fakt moc práce nedali). No každopádně to posral, protože si dotáhl do arény Kellana Lutze, který se sice tváří jako obyčejný smrtelník, ale my udělaní do Twilight ságy, víme, že je to upír. Takže je od začátku jasné, že jim všem nakope prdel a s pomocí jisté dívky, která nemá důvod mu pomáhat a je tam jenom aby dokázala, že film bez ženské a sexu stojí za prd, se dostane ven.Já měl vlastně napsat spoiler, ale ten konec je předvídatelný už od ukázek hodinu před filmem. Snímek rozhodně donutí člověka k zamyšlení, jako třeba: Nemám si zas pořídit HBO, ať je na co v noci čumět? ()

• Natáčení probíhalo ve městě Baton Rouge, hlavním městě amerického státu Louisiana. (Terva)
  • Muže z filmového štábu stojícího na žebříku si lze všimnout v závěrečné scéně, kdy se pronásledovaný Logan (Samuel L. Jackson) ve spěchu otáčí a ze zbraně pálí na Davida Lorda (Kellan Lutz). (Conspi)
  • Po obsazení Samuela L. Jacksona do role Logana se kvůli jeho účasti původní název filmu Fury změnil kvůli jeho účasti ve filmu Nick Fury (2014) na Deathgames. I ten se však poté stal jen názvem pracovním. (Conspi)