Bohatý televízny magnát Ian Breckel (Robert Mammone) chce zbohatnúť ešte väčšmi, a tak vymyslí špeciálny televízny formát, v ktorom odsúdení zločinci bojujú na život a na smrť v priamom prenose. Na opustený ostrov prepraví desať krvilačných zločincov, ktorých vykúpil väzníc celého sveta. Zároveň tam vybuduje televízne centrum, z ktorého sa bude vysielať na internet tridsať hodín živého prenosu zo skutočnej vojny. Počas nej si desiati vyvolení zabijaci pôjdu po krku, pričom živý a bohatý sa z ostrova dostane len jeden z nich, deviati musia zomrieť. Prípadnú spoluprácu súperov vylučujú bomby pripevnené na ich členkoch, ktoré pri falošnej hre, uplynutí limitu alebo nešetrnej manipulácii explodujú. Veď ako hovorí producent Breckel: „To nie je vojna. Je to televízia. To je komplikovanejšie.“ Netuší však, že jeden z aktérov jeho plánovanej šou je špeciálne vycvičený vojak, bývalý príslušník amerického námorníctva Jack Conrad (Steve Austin), ktorý mu pripraví nejedno prekvapenie a poriadne mu skomplikuje plány. (TV JOJ)

Isherwood

Mohl to být dokonalý instantní balíček chutného béčka, které by dobře kloubilo náměty z Battle Royale a Undisputed, kdyby to nebylo a) tak okatě korektní (čestný agent FBI, pokroucená minulost hlavního hrdiny, blonďatá přítelkyně), b) full contact souboje tak chaoticky nasnímané a sestříhané, c) neskutečně dlouhé. Jinak totiž Steve Austin má na ex-wrestlera slušné charisma na rozdíl od hezounka Johna The Marine Ceny a Vinnie Jones jako britský zástupce drsňáků boduje na plné čáře. Sympatická jednohubka, která přijde pro nedělní večer po perném týdnu docela vhod. ()

Allien.9

Parádní kousek, který mi připomněl, proč mám tenhle žánr ráda. Nenáročný děj, lahůdkové akční sekvence, neohrožený hrdina a slizký záporák, který se bude smažit v pekle dřív, než začnou závěrečné titulky. "Zabij, nebo budeš zabit" má navíc skvělou kameru a trefný hudební doprovod, což výsledný zážitek ještě umocňuje. A že posledních pět minut ovládlo nechutné klišé? No a co - to je přece u tohohle druhu filmů normální.;-) ()

Chrustyn

Stoprocentní béčko. To by ani tak nevadilo, kdyby film dokázal zabavit. A to se mu moc nedaří. To, že jsou herci prkenní nevadí, ale režisér je amatér a nezvládá natočit akční scény tak, aby vypadaly dobře. Najde se zde pár výbuchů a nějaká ta bitka tělo na tělo, ale postrádají jakýkoliv šmrnc nebo napětí. Přežít se to dá ale .... ()

Le_Chuck

Retardovaná béčková MTV rutina. Keby bola zábavná fajn, ale za zmienku tu stojí akurát psycho kukuč Vinieho Jonesa (tradične). Úvod strašne skratkovitý, akcia je mldá, roztrasená pseudoautentická kamera ma vytáčala už pri Bournovi (a to to aspoň nebol lowendový digitál), ale hlavne hromada zbytočných kecov, ktoré film naťahújú k úmorným dvom hodinám. 30% ()

kinderman

„Tvrdý“ odsudek pokleslé zábavy a zvrhlých choutek diváků, kteří podobné pořady vyhledávají, se sám stává pokleslým v okamžiku, kdy je odhalena pravá totožnost jednoho ze soutěžících a nahlédneme do jeho rodinného zázemí. To jsem opravdu uronil slzu a šel ve své sbírce najít sofistikovanou jedničku Battle Royale, která v kategorii Nedobrovolná vybíjená na pustém ostrově patří k absolutní špičce. ()

• V jedné ze scén Jack bodne nožem protivníka do břicha. V dalším záběru má však nepřítel nůž v hrudníku. (Sydney008)
  • Z Austina a Jonese se stali během natáčení parťáci, často si volné chvilky zpestřovali kanadskými žertíky. Vinnie tak například jeden den našel ve svém karavanu nafukovací pannu a několik desítek podepsaných fotografií Austina, rozmístěných všude možně. (don corleone)
  • Steve Austin měl původně hrát roli Vinnieho Jonese, ale jakmile se v natáčení začala angažovat wrestlingová organizace WWE, dostal Austin hlavní roli. Steve Austin je velmi úspěšný wresler. (don corleone)

Jednooký králem... akce

Jednooký králem... akce

22.03.2008

Režisér příjemně tradičního westernu 3:10 Vlak do Yumy James Mangold se z Divokého západu přesune do blízké budoucnosti a kolty vymění za tu nejšpičkovější bojovou techniku. V adaptaci komiksu… (viac)