Mortal Kombat je jedna z nejpopulárnějších herních sérií historie. V roce 1995 se dočkala také osobité filmové verze. Její tvůrci se snaží maximálně zachovat styl počítačové hry, a tak je vlastně celý příběh pouze řadou atraktivních soubojů různých protivníků. Na počátku démonický zloduch a polykač duší Shang Tsung různými úskoky přiláká na palubu starobylé plachetnice skupinu bojovníků - mnicha Liu Kanga, který chce pomstít smrt svého mladšího bratra, herce Johnnyho Cage, kterého už nebaví hrát v hloupých filmech, policistku Sonju Bladeovou, která pronásleduje nebezpečného zločince. Loď trojici odveze do jiné dimenze, kde se má na tropickém ostrově celý turnaj konat. Jejich rádcem a duchovním vůdcem se stane mystický Lord Rayden, bůh hromu a blesku. Ten hrdinům odhalí, že jejich vítězství či prohra rozhodne o příští budoucnosti světa, protože nejde o obyčejný turnaj, ale o mystické střetnutí dobra a zla. (oficiálny text distribútora)

Sign

at se na me nikdo nezlobi ale i pres obycejny dej a a chvilemi opravdu stupidni dialogy je to proste nostalgicka povinnost dat tehle klasice klasik bojovych filmu aspon 4 hvezdy :-) ()

Zevon

Asi mám švába na mozku či co, nějak nemám poslední dobou paměť na jména. Skvělé triky, nejspíš z Atari, Lambert překonává opět sám sebe, smrtící bojová komba, jako když jsem pařil Maxe Payne v matrix módu, skvělé dialogy (miluju stvrzující konstatování herců, např. když uslyšíte křupnutí páteře a bijec se otočí k ostatním účastníkům s prohlášením "je po něm"). Jenom hledám strýčka dobráka, co mi navykládal doma v hospodě, že je to nářez. Nikdo se k tomu jaksi nehlásí. ()

marusaj

Jasně, je to o ničem, je to nelogické, herecké výkony vesměs podprůměrné... nicméně, je to přece Mortal Kombat (!) a zde mi stačí svěží (čti "kůl) souboje, nářezová muzika (soundtrack je super), do toho sem tam nějaká fatalita, Sonyiny stehna a všemu šéfující Lord Rayden, kterého si vtipně vychutnal Cristopher Lambert. Čtyři roznožky Johna Cage z pěti. ()

newer_more

Řekněme si to na rovinu- ANO, efekty jsou mizerné, ANO, děj je minimální, ANO, většina filmu se skládá ze záběrů na chlápky, kteří se snaží rozbít si kedlubnu a vydávaj u toho zvuky jako velbloud v říji, ale....já mám ten film prostě ráda už od svých 13 let...a vždycky ho mít ráda budu :-). ()

Luckyman

V tej dobe to bola dobrá pecka. Hry Mortal Kombat som hral asi všetky a bol som najväčší fanúšik tejto ságy a ako tu povedal Lima, nulový dej, ale milá blbosť. ()

Nekroskop

Plně souhlasím s uživatelem Superpero. Je to hlavně o nostalgii. Tu hru jsem miloval a rád bych si ji zase zahrál. Mé oblíbené postavy ožívají, navíc má film, na rozdíl od dvojky, alespoň nějaký děj. Taky mě překvapily ty dost "shitovní bojový scény", dřív mi přišly výborný :-) ()

Likan7

Patrně film mého mládí a nejvíc ohraná videokazeta v mým životě. Zpracování a cca držení "příběhu" pc hry na úrovni, která celkem potěší i po letech, když se odpoledne doma nudíte a přemýšlíte, jaká videa na youtube hledat. Nástup Sub Zera a Scorpiona do filmu je (alespoň pro mě) legendární a nepřebije to nic. Nic tak hustšího jsem jakživ neviděl. V dnešní době už je většina těch mých vysněných fightů jen hodně špatně sestříhaný fackování několika špatných herců s dalšími špatnými herci. Ale jak říkám, v mládí jsem to miloval, dnes se za to trochu stydím. ()

ER

Taková kung fu blbinka, která dokáže pobavit ,jelikož k fantasy přidává špetku záludnosti,potměšilosti a dalších ingrediencí, které naplno využívají hlavní postavy,především Lambert a Tagawa. ()

Acrobat odpad!

Detský film z úžasne dementnou choreografiou a partiou na nervy lezúcich hercov o osud ľudstva. Herná séria nemá žiaden vplyv na tento film a schopnosť preniesť jednoduché levelové súboje do uceleného celku dopadlo podľa zlého scenára a amatérskeho režiséra priam žalostne. Výprava a kostýmy ako v divadle, scenárové bludy a všetci žili šťatne až nepomreli. Na súboje sa nikto nepripravoval veľmi dlho, možno všetko odmakal Tony, ktorý dobre že išiel potom hľadať sošku budhu. To už musí byť nejaká forma nostalgie a hernej závisloti, aby tento paškvil bol omožné označiť za oddychovú záležitosť Aj oddych si ale z diváka nemôže robiť dobrý falošný deň a snažiť sa svojou bezbrehou hlúposťou tváriť ako dychberúci súboj. Trápnosť prevažuje nad schopnosťou vtlačiť filmu dospelejší ráz a u mňa zapadal prachom takmer hneď po každej scéne. (videné 16.11.2019, FIlmplus archív) ()

hospoda96

Děj prakticky nula, ale některé souboje jsou velmi fajn a když se k tomu přidá ikonická hudba jsou i dost epické. Tenhle film mám jako rest co doháním po letech, takže to z nostalgie nenadhodnocuji, dokážu si, ale představit, že kdybych to viděl jako dítě hodnotil bych daleko líp. Uvidíme s čím přijde právě natáčená nová verze. ()

Demonic189

Musím dvihnúť o ďalšiu *. V minulosti som spolu s Jurským Parkom, Votrelcom, Terminatorom a Predatorom skoro nepozeral nič iné. Úzke mantinely turnajovky využité na 110%!!! ()

Nix

Pořád je to nejlepší adaptace na hru Mortal Kombat. Jsou tam hlavní postavy ze sérií, akce tu je dost, některé jsou hodně povedené, některé už méně a příběh je velice prostý, žádné konspirace nečekejte. Tady je to trochu škoda, že se příběh nějak nerozvíjí, dalo by se s tím určitě pracovat, ale tvůrci aspoň vsadili na jistotu. Hodnotím kladně i kvůli nostalgii, žral jsem jak hry, tak i tento film. Ale pořád se na to dá koukat i v dnešní době. ()

Aááááá, další ryzí béčko plné akce a soubojů na blízko. Uz jen ta zápletka (My jsme prijeli odjinud, ted se s vami budeme prát a pokud vám nakopeme, tak si podrobíme celou planetu) je perfektní. Do toho hraje laciné techno, laciné kulisy, laciné triky. Vsechno je to laciné:)... Do přichodu Silent hillu nejlepší film podle hry ()

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Hvězda Raidu v novém Mortal Kombat

Hvězda Raidu v novém Mortal Kombat

11.07.2019

Herec Joe Taslim (The Raid, Rychle a zběsile 6) byl obsazen do role Sub-Zera v připravovaném rebootu akčního Mortal Kombat. Taslim, který v minulosti reprezentoval Indonésii v judu, se naposledy… (viac)

Metal Gear – první Solidní videoherní adaptace?

Metal Gear – první Solidní videoherní adaptace?

31.08.2012

Videohry jsou obrovský byznys, který se zisky vyrovná filmovému. Hollywood se proto úporně snaží něco z toho vytřískat. Už dlouhá léta. Bohužel, nedaří se. Kvalitní herní adaptace sečtete na prstech… (viac)

MK3 sa začne nakrúcať

MK3 sa začne nakrúcať

09.08.2005

Séria Mortal Kombat, ktorú solídne započal Paul W.S. Anderson a rozdrvil John R. Leonetti, sa čoskoro stane trilógiou. "Trojku" s podtitulom Devastation nakrúti istý mink - režisér, ktorý už má na… (viac)