Mortal Kombat je jedna z nejpopulárnějších herních sérií historie. V roce 1995 se dočkala také osobité filmové verze. Její tvůrci se snaží maximálně zachovat styl počítačové hry, a tak je vlastně celý příběh pouze řadou atraktivních soubojů různých protivníků. Na počátku démonický zloduch a polykač duší Shang Tsung různými úskoky přiláká na palubu starobylé plachetnice skupinu bojovníků - mnicha Liu Kanga, který chce pomstít smrt svého mladšího bratra, herce Johnnyho Cage, kterého už nebaví hrát v hloupých filmech, policistku Sonju Bladeovou, která pronásleduje nebezpečného zločince. Loď trojici odveze do jiné dimenze, kde se má na tropickém ostrově celý turnaj konat. Jejich rádcem a duchovním vůdcem se stane mystický Lord Rayden, bůh hromu a blesku. Ten hrdinům odhalí, že jejich vítězství či prohra rozhodne o příští budoucnosti světa, protože nejde o obyčejný turnaj, ale o mystické střetnutí dobra a zla. (oficiálny text distribútora)

Pavlis.xxx

Na svou dobu skvělý film. Film krásně zachycuje podstatu hry nejen díky charismatickým hercům, ale i dobře vystavěném příběhu a srozumitelně podané mytologii MK. Bitky a efekty jsou samozřejmě z roku 95, takže na tu dobu není moc co vytknout. I když nejde o dokonalý film, určitě je jeden z nejlepších ze značky MK a proto si zaslouží kultovní status. Nejde zapomenout na výbornou hudbu, která celý film krásně dokresluje a solidní fanservis. ()

Rangifer

Mortal kombat si určitě zaslouží, aby se z něho natočil film, ale bylo by lepší s ním počkat. Dialogy jsou debilní a zpracování mi přijde trochu fádní a béčkové, i když je to z roku 1995. Lepší by bylo počkat třeba do doby, kdy se natáčel Matrix a podobné triky použít zde, a třeba přidat trochu víc krve a brutality. Hru jsem jako malý hrával, ale ten film mě moc nenadchl, což je škoda. Téměř všude se souboje odehrávají v tmavém prostředí a kochat se soubojemi se teda moc nedá. Škoda že Scorpion zdechl docela brzo, je to můj oblíbený bojovník ze hry. Za to úvodní znělka je výborná a vtahuje mě do dob, kdy Mortal kombat měl ještě tu starou grafiku....tt tt tt tt MORTAL KOMBÁÁT DŽ DŽ DŽ. ()

evita_

Ak Mortal Kombat prvýkrát pozeráte v súčasnosti, treba mať na pamäti, že ide o film z roku 95, je to legendárna hra a teda neočakávajte kvalitu súčasných filmových trikov a asi ani rozhovorov. Keď k tomu tak pristúpite ide o veľmi vydarené dielko s legendárnymi hláškami ako "finish him" či "flawless victory". Ja som sa bavila, od začiatku do konca. A ten kus nostalgie (keď som ako 6 ročné dievčatko chodila s bratom do "kulturáku" hrať videohry na žetóny) čo to so sebou prináša je ohromný. Zrazu sa všetky tie postavy "zhmotnili" vo filme a ja môžem konštatovať len spokojnosť. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Pokud zlo vyhraje destkrát za sebou, napadnou svět - vyhráli jich devět. Toto je desátý turnaj." - " A hrstka lidí na děravé lodi má zachránit svět?" - "Ano." Každý kdo hrál hru musel film vidět! Film o turnaji na život a na smrt, kde se představil Scorpion a Sub-Zero. Dnes již známé a ikonické postavy hry Mortal Kombat. Bojové scény v doprovodu skvělé hudby 2*. Christopher Lambert coby Lord Rayden 1*. Bridgette Wilson za svou přítomnost taky 1*. Podtrženo, sečteno 4* dohromady. Myslím si, že se to Andersnovi moc povedlo. Kdo má chuť na pořádnou akci, žádné zbytečné srdceryvné projevy a hlavně stylové bojovníky, tak ať si Mortal Kombat hned zkoukne. - 80%. ()

hmyzovrah

Hra mne nikdy nenadchla a proto budu hodnotit film, jako film a ne jako přirovnání ke hře. První věc, co mě trkne do oka, je herecké obsazení. Spojení Lambert a Tagawa zapadlo a zbejvající účinkující nejsou prostě špatní. Bitky jsou skvělé a moc dobře si pamatuju, když na lodi vstoupili spoza dveři Scorpion a Sub-Zero, hned mne totiž zamrazilo. Teď sem se dostal k Charakterům, které jsou tady prostě to nejlepší a neznám film, v kterým, nevím komu fandit, pač bych nejraději fandil všem.. Co se týče děje, je jednoduchý, za to skvělý. Samozřejmě je tu vidět béčkovost, ale ta zaniká v ponuré atmosféře chrámu. Musel sem dát prostě za 5 a tento snímek považuji, za jedno z nejpovedenějších béček. ()

Samann

Tutových 5 hvězd, ani ne tak za kvalitu, ale za nostalgii. Film má neduhy, není mistrně natočený, není to scénáristická perla, ani herci nepodávají životní výkony, ale pokud jste hráli Mortal Kombat na PC nebo automatu, tak vás to prostě pohltí. Kdo by si nepamatoval radost z prvních úspěšných kouzel. Jaká sranda byla, když kámoš vzteky mlátil do klávesnice a vy jste ještě vítězství vyšperkovali fatalitou. No pak to přišlo zfilmované. Intersonic uvádí….. scéna v podpalubí, Scorpion předvedl fatalitu, Johny Cage a jeho rozštěp. U kámoše jsme si tu videokazetu pouštěli asi milionkrát. Ještě dneska bych minimálně půlku hlášek dal. Za mě nejlepší film podle hry. Turnaj je zpracovaný dobře, finálový fight pěkný, jednotlivé postavy trefené a princezna Kitana je neodolatelná. Celý film ještě ozdobil Ch. Lambert rolí Raidena. Tohle je srdcovka, ani fanouškové MK nemusí s pěti souhlasit, ale mě pobaví i dnes. ()

Dalajlada

Mortal Kombat! Na MK jsem vyrůstal a tenhle příběh mám prostě rád. A zpracování není až tak zlé. Občas to působí trochu toporně a scény jsou seskládány jen tak halabala, ale co už. Je to Mortal Kombat. ()

Antimat

Myšlienka prenesenia hry do filmu je dobrá... Ale potenciál SubZera,Scorpiona či Reptile-a bola veľmi slabo použitá.,mohli z toho vyžmýchať viac.... Takisto aj Raiden mohol mať nejaká bojovú scénu ,nie byť len mentor. čo sa týka efektov nieje to najlepšie ale vôbec mi to neprekážalo,prostredie mi ale bolo veľmi sympatické- mal som pocit nostalgie akoby som hral starý Mortal Kombat 2 .. Lambert + Tagawa potešili ,Lambert je príjemný a Tagawa nesympatický takže svoje splnili ()

ninjas123

Mortal Kombat Boj na život a na smrt Snímek natočen podle herní předlohy rok 1995 Je to Super Film jsou v něm oblíbený bojovníci SubZero Scorpion Johny Cage Kano Liu kang Shang Tsung Rayden Goro a další skvělí Bojovníci. Ty Souboje jsou dost dobrý hlavně Final Souboj Liu kang vs Shang Tsung zakončen brutál Fatality Já Nechápu lidi kteří jsou sto let za opicemi jsou tu zaregistrovaný na této stránce csfd a nevidí tenhle skvělej film podle hry. ()

Wiceman

Z nostalgie prostě musím dát čtyři hvězdy :D Si představte, že jste můj ročník (tedy 32) a na VHS Vám právě otec přinesl k narozeninám tenhle skvost. Předtím jsem měl tuny nahraných hodin na Sega platformě a různý fatality napsaný na papíru. Jinými slovy, tenhle film je od fanouška fanouškům :D Z Gora ještě dnes teču a z rozštěpu Johnnyho Cagee moje fanouškovské srdce plesá :D Nikdy jsem nemusel Street Fighter, ale Mortal Kombat? To pro mě vždy bylo flawless victory :D I když je to na má stará kolena totální blbost :D 4* za uspokojení krvežíznivé mladé duše :D Shang Tsung by měl radost :D ()

alien6694

ja neviem bud je to nostalgiou ale premna je toto naj mortal kombat pozrel som nove na cgi lepsie efekty aj animaky ale stale mi chyba v tych filmoch nieco s tohoto filmu asi je to nostalgiou alebo iba tou jednou jedinou skladbou s tohto filmu, su tam nedostatky ale ja neviem 80 percent 5 hviezd ()

kaladze77

Hra je pre mňa 5 hviezdičiek, výber hercov 5 hviezdičiek Johnny Cage sa mi ľúbi ale vždy som si tam Van Damma predstavoval. Sonyin charakter, nuž kočka je pekná a dobre sa mláti, len veľakrát ma iritovali tie sprosté feministické namyslené hlášky, keď bude treba pomoc ja poviem...Na story dávam 2 hviezdy, bitky 3 hviezdy, nakoľko chceli osloviť aj mladých chápem, ale predsa mi tam chýba krv aj fatality. Celkovo 3***, alebo 5/10. ()

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Hvězda Raidu v novém Mortal Kombat

Hvězda Raidu v novém Mortal Kombat

11.07.2019

Herec Joe Taslim (The Raid, Rychle a zběsile 6) byl obsazen do role Sub-Zera v připravovaném rebootu akčního Mortal Kombat. Taslim, který v minulosti reprezentoval Indonésii v judu, se naposledy… (viac)

Metal Gear – první Solidní videoherní adaptace?

Metal Gear – první Solidní videoherní adaptace?

31.08.2012

Videohry jsou obrovský byznys, který se zisky vyrovná filmovému. Hollywood se proto úporně snaží něco z toho vytřískat. Už dlouhá léta. Bohužel, nedaří se. Kvalitní herní adaptace sečtete na prstech… (viac)

MK3 sa začne nakrúcať

MK3 sa začne nakrúcať

09.08.2005

Séria Mortal Kombat, ktorú solídne započal Paul W.S. Anderson a rozdrvil John R. Leonetti, sa čoskoro stane trilógiou. "Trojku" s podtitulom Devastation nakrúti istý mink - režisér, ktorý už má na… (viac)