Mortal Kombat je jedna z nejpopulárnějších herních sérií historie. V roce 1995 se dočkala také osobité filmové verze. Její tvůrci se snaží maximálně zachovat styl počítačové hry, a tak je vlastně celý příběh pouze řadou atraktivních soubojů různých protivníků. Na počátku démonický zloduch a polykač duší Shang Tsung různými úskoky přiláká na palubu starobylé plachetnice skupinu bojovníků - mnicha Liu Kanga, který chce pomstít smrt svého mladšího bratra, herce Johnnyho Cage, kterého už nebaví hrát v hloupých filmech, policistku Sonju Bladeovou, která pronásleduje nebezpečného zločince. Loď trojici odveze do jiné dimenze, kde se má na tropickém ostrově celý turnaj konat. Jejich rádcem a duchovním vůdcem se stane mystický Lord Rayden, bůh hromu a blesku. Ten hrdinům odhalí, že jejich vítězství či prohra rozhodne o příští budoucnosti světa, protože nejde o obyčejný turnaj, ale o mystické střetnutí dobra a zla. (oficiálny text distribútora)

Lui.eS

Slušné herecké výkony, poměrně příjemné prostředí a nostalgie vyvolaná vzpomínkami na dlouhé hodiny hraní. Ovšem velmi málo toho, co by na filmu zaujalo a stálo za připomenutí, snad jen legendární soundtrack. ()

Jinrey-1

Abych se přiznal, hrál jednu jedinou hru typu Mortal Kombat, ale film se mi zdál velmi podařený. Co se týče režiséra, Anderson opravdu točit umí ( Koukněte třeba na odpad Uweho Bolla ). Christopher Lambert se mi zde líbí, protože jeho vizáž je okouzlující. Robin Shou je talentovaný ( chvaty jsou super! ) a Cary-Hiroyuki Tagawa je coby záporák čaroděj Shang Tsung charismatický tak, že to nejde uhýbat od něj očima jinam. Příběh je skvěle řešený, místa natáčení mají své kouzlo ( boje na ostrově ) a herci podávají výkon ( moje hodnocení herců 4/5 ) více než chvalitebný. Myslím si že každý co má rád bojové videohry, dobrou techno muziku a následně videoherní filmy, račte dál, kvalita vás vítá. Za mě ***** ()

Paan

Málokdy se povede hru přenést na filmový pás a obráceně. Tady se to povedlo, což je samo o sobě hodno chvály. Tím víc, když hra, co vím, příběh postrádá takřka úplně. Vzhledem k tomu, o adaptaci jaké hry se jedná, je děj slušný, s celkem dobře vyváženým poměrem příběh/pranice, který urazí snad jen skalní vyznavače předlohy nebo naopak filmové fajnšmekry, kteří náhodou zavadí o tenhle počin. Ostatní, co to nebereme moc vážně, se podíváme rádi na pár dobrých bitek se známými herními protagonisty, ozdobených skvělým soundtrackem a vizuálními efekty a hrstkou nezapomenutelných hlášek. A klidně i víckrát, proč by ne. Test your might. ()

john.taylor

Skvělé bojové scény, skvělá hudba, opravdu zlý záporák a Lambert ve své životní roli, čistá zábava, nic víc, nic mín'. Zapněte přehrávač, vypněte mozkové bun'ky a nechte se unášet. ()

Profík

Hru jsem nikdy nehrál, ale film má, co jsem očekával. Pořádné akční scény, charizmatické hrdiny i padouchy a zajímavou výpravu. Pro mě pořád nejzajímavější adaptace hry. 80%. ()

Pepaa7 odpad!

Naprosto děsivé... Snad nejhorší akční film co jsem kdy viděl... Neříkám že jsem fanda do akčňáků ale když jsem si v televizi měl vybrat jestli "Za kačku svlíkačku" nebo tohle tak jsem volil toto... A možná jsem udělal chybu protože by bývalo bylo lepší jít spát. Když pominu stupidní zápletku, špatné obsazení, defakto úplně nesmyslný "dosebenezapadající" děj s koncem který stejně všichni očekávali tak tu zůstane film u kterého člověk stráví hodinu a pul pak zhusene vypne televizi a jde spat... ()

Volos

Z legendární hry je vždy velmi těžké udělat dobrý film, jelikož každý ho bude nostalgicky srovnávat s hrou, kterou pařil za mlada. To je ale jediná možná obhajoba filmu. Několik dobrých bojových scén zkrátka film neutáhne. Nulový scénář a podprůměrní herci tak film celkem spolehlivě potápí. Tři hvězdy jen tak z nostalgie... ()

Mahonney

Jedna z těch kultovních bojovek, jeden z těch lepších filmů režiséra s celým jménem Paul W.S. Teleshop Anderson, jedna z nejlepších písniček ve filmech. A taky předchůdce vlastního pokračování, které zvládlo ztratit 4 hvězdy z hodnocení oproti tomuto filmu. ()

Tobias_Sin

Čistá relaxační záležitost. V pubertě jsem ten film viděl asi stokrát a pořád to jde.. Prostě si sednout a dobře se bavit..Lambertovi role skěle padne, Tagawa je výborný záporák. Souboje výborné. ()

+sfinx+ odpad!

Je to odpad!, a to jsem ještě velkorysý ;-) Vždyť tam není naprosto nic zajímavého. Dialogy tak stupidní, že by zabolely i osazenstvo Ulice, efekty tak marné, že je mi trapně i za ty, co je mají na svědomí a příběh ... žádný. Vždyť pár lidí je posláno, aby zachránili svět v soubojovém turnaji se zlem. Tak a je to - celý film v několika slovech. Kdyby mi ho někdo popsal, mohl jsem si ušetřit to utrpení při pohledu na naprosto marné herce, kteří k bojovým uměním mají snad tak daleko jako tento film k napínavosti či zajímavosti. Alespoň už vím, kde odkoukali ty trubičky pro Banea z Batmana. ()

ryhy

Takové krásné, nostalgické béčko. Sledovali jsme to s bratrem jako malí. Ach. Teď když jsem to znovu viděla, uplně se mi vybavily ty vzpomínky. Jinak myslím, že tenhle film splňuje přesně to, co splňovat má a baví všechny, které bavit má. Mě třeba baví i po milionté. Jen bylo vtipné, když jsem tentokrát překlikávala mezi tímhle a Sissi :D ()

Pollini

Je to takové béčkové fantasy s bojovým uměním. Bylo to přitažené za vlasy, ale zase trochu originální, efekty silné céčkové. Ale mě se líbí Christopher Lambert a tak jsem koukala až do konce. Příjemná odreagovávací záležitost, skoro pohádka, párkrát jsem měla pocit, že je to podle komiksu a ne hry. ()

handz

Parádní béčko a dodnes jedna z nejlepších adaptací PC hry. Rozhodně je třeba chválit, protože se film drží příběhu hry, nevymýšlí si zbytečnosti a to se cení. Herci neurazí, Lambert potěší. Některé počítačové efekty už jsou dnes trošku slabší (některé víc) ale princ Gorro je prostě boží! Rovněž nelze zapomenout na vydřeně vybraný soundtrack a dnes již legendární úvodní téma. Hodnocení některých zdejších prominentů je vyloženě mimo, protože 2* si tenhle film rozhodně nezaslouží. ()

JoeHalenbeck

Přesně má slova vystihl už Isherwood. Ano dnes je ten film spíše k smíchu a pro ty, co ani neznaji hru snad i odpad, ale ve své době to patřilo k očekávaným novinkám a vypůjčit si kazetu s filmem bez předchozí rezervace, přestože jich měly 10, bylo nemožné. ()

Ankroth

V dnešní době již kultovní snímek a zároveň jedna z mála ukázek toho, že i podle počítačové hry se dá natočit vkusný a dobrý film. Flawless Victory! ()

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Hvězda Raidu v novém Mortal Kombat

Hvězda Raidu v novém Mortal Kombat

11.07.2019

Herec Joe Taslim (The Raid, Rychle a zběsile 6) byl obsazen do role Sub-Zera v připravovaném rebootu akčního Mortal Kombat. Taslim, který v minulosti reprezentoval Indonésii v judu, se naposledy… (viac)

Metal Gear – první Solidní videoherní adaptace?

Metal Gear – první Solidní videoherní adaptace?

31.08.2012

Videohry jsou obrovský byznys, který se zisky vyrovná filmovému. Hollywood se proto úporně snaží něco z toho vytřískat. Už dlouhá léta. Bohužel, nedaří se. Kvalitní herní adaptace sečtete na prstech… (viac)

MK3 sa začne nakrúcať

MK3 sa začne nakrúcať

09.08.2005

Séria Mortal Kombat, ktorú solídne započal Paul W.S. Anderson a rozdrvil John R. Leonetti, sa čoskoro stane trilógiou. "Trojku" s podtitulom Devastation nakrúti istý mink - režisér, ktorý už má na… (viac)