Mortal Kombat je jedna z nejpopulárnějších herních sérií historie. V roce 1995 se dočkala také osobité filmové verze. Její tvůrci se snaží maximálně zachovat styl počítačové hry, a tak je vlastně celý příběh pouze řadou atraktivních soubojů různých protivníků. Na počátku démonický zloduch a polykač duší Shang Tsung různými úskoky přiláká na palubu starobylé plachetnice skupinu bojovníků - mnicha Liu Kanga, který chce pomstít smrt svého mladšího bratra, herce Johnnyho Cage, kterého už nebaví hrát v hloupých filmech, policistku Sonju Bladeovou, která pronásleduje nebezpečného zločince. Loď trojici odveze do jiné dimenze, kde se má na tropickém ostrově celý turnaj konat. Jejich rádcem a duchovním vůdcem se stane mystický Lord Rayden, bůh hromu a blesku. Ten hrdinům odhalí, že jejich vítězství či prohra rozhodne o příští budoucnosti světa, protože nejde o obyčejný turnaj, ale o mystické střetnutí dobra a zla. (oficiálny text distribútora)

Jerryklicha

Dokonalé herecké obsazení v čele s Christopherem Lambertem dodává filmu "šťávu." Prostředí temné říše je také úchvatné a na svou dobu, jsou zde efekty velmi dobré. ()

Drky

Po nekonečných hodinách odsezených při hraní klasiky MK. Bylo třeba mrknout na to jak si moji hrdinové povedou ve filmu, bez toho aniž bych byl schopný je ovládat. Filmové ztvárnění MK stopro zaostává za počítačovou hrou, ale i tak se jedná o příjemnou zábavu a na rozdíl od hry, zde se nemusím nějak aktivně zapojovat a mohu si užít relax. Hodnocení 4* a 70%. ()

Sekacik123

Vždy sa mi páčila stará hra Mortal Kombat, tú sme spoločne hrávali a furt sme sa bili kto bude proti komu hrať a za akú postavičku. Teraz som si konečne pozrel aj film. Neviem nejako ma to neoslovilo toľko ako hra. Hňed na začiatku tá hudba tak to stálo teda za to!!! Šetko to bolo vo filme také spomalené, dosť hrané tie scény, ako by si priamo vo filme ukazovali ako sa majú biť. Ale akcie bolo celkom dostatočne takže 3 *. ()

hyde1987

Já snad ani jinak nemůžu :) Mortal se paříval o sto šest, v půjčovně jsem si ho vzal tak 5x t to byl tak rok 1997 by oko:) od té doby jsem to neviděl a ani nechci, Nebudu si kazit dětství :))) ()

mine.slayer

Jeden z povedených pokusů o zfilmování komiksu a počítačové hry. Dal bych i pět hvězd, ale musím dvě vzít za herecké obsazení Sonyi Blade a Johnyho Cagee, děsný!! ()

Djflash

Natočit film podle počítačové hry je velmi obtížné a mnoho scénáristů a režisérů si na tom již vylámalo zuby. Pro názorné příklady nemusíme chodit příliš daleko. Jim Moore a jeho doslova zpackaný Max Payne či ne zcela povedeny Tomb raider a o německém specialistovi na tento sub žánru, který se jmenuje Uwe Boll ani nemluvě. Mortal kombat byla v devadesátých letech velmi populární bojová hra, jež měla i mnoho fanoušků. A proto není divu, že si toho všimli o něco později i filmaři. Projekt sim vzal pod svá křídla režisér Paul. W. S. Anderson a nevedl si vůbec spatně. Snažil se co nejvíce držet počítačové předlohy, což je hodně znát na ztvárnění a kostýmech postav, které ve filmu vystupují (lord Rayden, Scorpions, Sub-Zero ) K tomu se dodala jednoduchá a předvídatelná příběhová zápletka s údernou úvodní písní. Nedílnou součástí jsou zde také bojové souboje, které jsou v celku solidně zvládnuté, škoda jen těch laciných efektů. Přesto všechno vznikl vcelku povedený snímek, který se ovšem nikdy nezbaví nálepky béčkové počinu. A to především proto, že je to po všech stranách čistě krystalický průměr. Co však lze tomuto přičíst ještě k dobru je rychlost, s jakou příběh odsýpá. Fanoušky bojové série Mortal Kombat tento film, ničím zvláštním nenadchne, ale také rozhodně nezarmoutí. Mé hodnocení je ještě o jednu hvězdičku navýšeno, protože jsem u této gamesy strávil velmi mnoho času a pořad patří mezi mé nejoblíbenější hry, které jsem si měl možnost zahrát. ()

salokin

Parádní béčko u kterého nejde nevzpomínat na všechny to propařené hodiny s původními hrami, ale které ma co nabídnout i těm, kteří v životě o nějakém Mortal Kombatu neslyšeli. Pořád tak nějak vyčkám nějaký kvalitní remake a ono furt nic. ()

gezko

Desať rokov dozadu a onanujem tu nad piatimi hviezdami. Teraz dám tri za prevedenie, prekvapenie a perfektnú hudbu. Predsa som už trošku povyrástol a hoci mi niektoré scény pripadajú fakt blbé, tá nostalgia z hry ma ale núti dať 4. Ešte porozmýšľam po ďalšom zhliadnutí. ()

jenspifa

Prvni herni filmova adaptace. A jedna z nejlepsich. Jen choreografie souboju mohla byt o neco lepsi na tu dobu. Christopher Lambert, asi jeho nejvyraznejsi role od doby Highlandera. I pres urcite lehke nedostatky a pribehove otaznikove klise skoro plny pocet. 85% edit: po nové verzi z roku 2021 hodnocení neměnné, možná u mě ještě o něco stouplo. ()

sk.Martin

Celkem stupidní, ale s tím jsem počítal když jsem do toho šel, takže nejsem zklamaný. Hudba má správný drajv a film dokáže dobře odreagovat. Nejvíc se mi ale líbil Goro :) ()

Janik.Jurica

Upřímě když si vezmu to že v době vytváření jediná předloha kterou filmaři měly bylo několik postaf co spolu bojují a jeden hodně cool soundtrack tak upřímě je to asi jeden z těch pár docela vydařenéjších filmový adaptacích her (jako zě u adaptacích her je průměr hodně nízko). Speciální efekty se občas vydařily (třeba souboj se škorpionem a s Gorem) a občas ne. Charaktery se rychle představili a pak sme viděli spojitosti s hrou. Na osudesátkové béčko my to připadá jako fajn film. To až druhý díl je opravdová tragédie a jeden z nejhorších filmů co sem viděl. ()

Armat-M41A

Vzhledem k tomu že hra nemá scénář, nečekal jsem ho ani u filmu. Vzhledem k tomu že jsem se u hry vždy bavil, čekal jsem to i od filmu. A vyplnilo se. V dnešním měřítku hodně slabé béčko ale kdo se promačkal turnajem na vlastní prsty, nedá na něj dopustit. ()

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Hvězda Raidu v novém Mortal Kombat

Hvězda Raidu v novém Mortal Kombat

11.07.2019

Herec Joe Taslim (The Raid, Rychle a zběsile 6) byl obsazen do role Sub-Zera v připravovaném rebootu akčního Mortal Kombat. Taslim, který v minulosti reprezentoval Indonésii v judu, se naposledy… (viac)

Metal Gear – první Solidní videoherní adaptace?

Metal Gear – první Solidní videoherní adaptace?

31.08.2012

Videohry jsou obrovský byznys, který se zisky vyrovná filmovému. Hollywood se proto úporně snaží něco z toho vytřískat. Už dlouhá léta. Bohužel, nedaří se. Kvalitní herní adaptace sečtete na prstech… (viac)

MK3 sa začne nakrúcať

MK3 sa začne nakrúcať

09.08.2005

Séria Mortal Kombat, ktorú solídne započal Paul W.S. Anderson a rozdrvil John R. Leonetti, sa čoskoro stane trilógiou. "Trojku" s podtitulom Devastation nakrúti istý mink - režisér, ktorý už má na… (viac)