Mortal Kombat je jedna z nejpopulárnějších herních sérií historie. V roce 1995 se dočkala také osobité filmové verze. Její tvůrci se snaží maximálně zachovat styl počítačové hry, a tak je vlastně celý příběh pouze řadou atraktivních soubojů různých protivníků. Na počátku démonický zloduch a polykač duší Shang Tsung různými úskoky přiláká na palubu starobylé plachetnice skupinu bojovníků - mnicha Liu Kanga, který chce pomstít smrt svého mladšího bratra, herce Johnnyho Cage, kterého už nebaví hrát v hloupých filmech, policistku Sonju Bladeovou, která pronásleduje nebezpečného zločince. Loď trojici odveze do jiné dimenze, kde se má na tropickém ostrově celý turnaj konat. Jejich rádcem a duchovním vůdcem se stane mystický Lord Rayden, bůh hromu a blesku. Ten hrdinům odhalí, že jejich vítězství či prohra rozhodne o příští budoucnosti světa, protože nejde o obyčejný turnaj, ale o mystické střetnutí dobra a zla. (oficiálny text distribútora)

kura68

Podle mého vkusu hodně nadpřirozených jevům, které kradou na atraktivnosti celé bojové podívané. Někoho možná neohromí, ale 1 hodina a 45 minut nikoho nezabije. Když mi bylo 11, tak jsem na to koukal strašně rád. ()

knight7

Skvělý bojový film s plno akčníma scénama,ale to nedělá ten to film.Ten to film je dělaný hlavně diky hudbe, díky jeho skvělému soundtracku a i ten kdo neviděl ten to film určitě slyšel soundtrack :-) .Je to příjemny film pro fanoušky bojového umění a i dobrý na večerní odreagování. Herecké výkony jsou slabší,ale ten to film není o jejich vykonech ani ději. Me hodnocení vyplýva hlavně z hudby a z toho že vždy se u něj dobře odreaguju a zabavím je to už klasika ve svém žanru vřele doporučuju všem co ten to film ještě neviděl. ()

Tool

Jako klukovi mi tento film prostě přirostl k srdci a je připomínkou mládí. Určitě si zaslouží 60%, je to Béčko ale taky je tak točeno a na nic si nehraje. Pokud trénujete bojová umění od mala, jsou filmy typu světový turnaj bojovníků na život a na smrt prostě klasika. :) ()

Jack_F.

Srdcovka, která postrádala kvality hlavně v nápaditosti bojových scén a příběhu, ale takové Reptile vs Liu Kang, nebo Johnny vs Scorpion nebyly špatné a hlavně ti herci, kostýmy jsou dodnes ikonami MK. Mimo jiné úvodní skladba a reptile verze jsou hudební klenoty...:D ()

Merenre

Christopher Lambert, neodolatelné potvory jako Goro, Sub-zero a Scorpion, nezapomenutelná ústřední písnička a v témné atmosféře se odehrávající filmové ztvárnění jedne z největších herních klasik (aspoň pro mě). Co si přát víc? No něco by se asi našlo, ale že je to už pěkných pár let, co jsem to viděl (natož hrál) naposled, tak z nostalgie za 4. ()

Ironhead

Desna a dneska uz i pomerne smesna beckova ptakovina, ke ktere ale citim nejaky druh nostalgie (asi diky hram) a taky to ma vynikajici a nestarnouci soundtrack ;) ()

Dwight15

Asi tak v deseti letech jsem tenhle film miloval, rvačky, souboje a příšery (Goro, Scorpion, SubZero a spousta dalších.)to byla skvělá souhra. Když se na něj podívám ted vidím mizerný animace a příběh s dějem na bodě mrazu. Jsem zvědavý na chystanou novinku, protože Mortal Kombat: Rebirth mi ukázal že připravovaný remake by mohl dopadnout líp než dobře. ()

buchannon

Možná někdo namítne, že filmy Mortal kombat jsou béčkové. Rozhodně jsou ale velmi zábavné, díky fiktivnímu prostředí a nekončící sérii soubojů. Kdybych si měl vybrat hrdinu, chtěl bych být Lord Raiden, taky bych chtěl vládnout takovou mocí. Existuje několik verzí českého dabingu (bohužel na úkor kvality). Nejlepší verze je zřejmě původní cz dabing (1995). Viděl jsem i jinou a bylo to opravdové utrpení. ()

Scaevola

Byly doby, kdy mne tato akční jednoduchost nenechávala vydechnout a kdy jsem ji na videu pozoroval od prvního přestylisovaného souboje až k tomu poslednímu. Inu - další vzpomínka z dětství, kterou je lepší nechat vyblednout. ()

Tsuki003

No tak to byl nářez :) Je mi jasné, že každý tušíme béčkovost filmu Mortal Kombat. Na druhou stranu to svoje B nese velmi hrdě a s vtipnou elegancí. V podstatě se na to člověk musí dívat jako na staré kung-fu filmy, protože pak je to zábava. Maličko to stagnuje těsně před koncem, některé choreografie jsou až vtipný a Bridgette Wilson je upjatá jak žehlící prkno. Ale odpouštím všem, protože jsem měla možnost vidět Lindena Ashbyho - tak, jak mu to sakra sluší. Jdu si pobrečet do kouta a tiše poděkovat tomu, kdo ho obsadil... ()

karnifex

Když už se tvůrci rozhodnou převést nějakou počítačovou hru do podoby filmu, většinou to končí průšvihem (světlou výjimku tvoří snad jen Resident evil). Že se to (v relativně vkusné a místy vtipné podobě) podaří s mlátičkou, která prakticky nemá děj, představuje milé překvapení! ()

Logout

Mortal Kombat mám rád, v gymnaziální učebně bylo jeho gamesením zabito nejedno odpoledne, ale film mi nepřijde nijak oslnivý a to i když béčka jsou obvykle přesně můj šálek kávy. Neříkám, že to je nekoukatelné, rád jsem se na to podíval už v devadesátých letech, rád se na to jednou za pět let podívám i teď, ale nechápu jak je možné, že má dvojnásobné hodnocení, než Street Fighter: Poslední boj, když tu není ani JCVD ani Kylie Minogue :-) ()

Jayk19

Typické béčko podle hry. Jednička ještě měla Lamberta a ne tak dementní dialogy jako dvojka. Dalo se na to koukat jako oddech. slabé tři hvězdy tomu dám ()

brasek odpad!

Počítačová hra Mortal Kombat nikdy nebola mojou obľúbenou hrou a film? Tešil som sa na rôzne súboje kedže ma bavili bojové umenia. Žiaľ film je pre mňa fraška. ()

Zerthimon

Smyslem tohoto filmu je mlácení. Mlátí se tam moc hezky. To je vše. Celkem výstižný komentář, musím se pochválit. Ty seš tááááák dobrej Zerthimone. ()

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Hvězda Raidu v novém Mortal Kombat

Hvězda Raidu v novém Mortal Kombat

11.07.2019

Herec Joe Taslim (The Raid, Rychle a zběsile 6) byl obsazen do role Sub-Zera v připravovaném rebootu akčního Mortal Kombat. Taslim, který v minulosti reprezentoval Indonésii v judu, se naposledy… (viac)

Metal Gear – první Solidní videoherní adaptace?

Metal Gear – první Solidní videoherní adaptace?

31.08.2012

Videohry jsou obrovský byznys, který se zisky vyrovná filmovému. Hollywood se proto úporně snaží něco z toho vytřískat. Už dlouhá léta. Bohužel, nedaří se. Kvalitní herní adaptace sečtete na prstech… (viac)

MK3 sa začne nakrúcať

MK3 sa začne nakrúcať

09.08.2005

Séria Mortal Kombat, ktorú solídne započal Paul W.S. Anderson a rozdrvil John R. Leonetti, sa čoskoro stane trilógiou. "Trojku" s podtitulom Devastation nakrúti istý mink - režisér, ktorý už má na… (viac)