Mortal Kombat je jedna z nejpopulárnějších herních sérií historie. V roce 1995 se dočkala také osobité filmové verze. Její tvůrci se snaží maximálně zachovat styl počítačové hry, a tak je vlastně celý příběh pouze řadou atraktivních soubojů různých protivníků. Na počátku démonický zloduch a polykač duší Shang Tsung různými úskoky přiláká na palubu starobylé plachetnice skupinu bojovníků - mnicha Liu Kanga, který chce pomstít smrt svého mladšího bratra, herce Johnnyho Cage, kterého už nebaví hrát v hloupých filmech, policistku Sonju Bladeovou, která pronásleduje nebezpečného zločince. Loď trojici odveze do jiné dimenze, kde se má na tropickém ostrově celý turnaj konat. Jejich rádcem a duchovním vůdcem se stane mystický Lord Rayden, bůh hromu a blesku. Ten hrdinům odhalí, že jejich vítězství či prohra rozhodne o příští budoucnosti světa, protože nejde o obyčejný turnaj, ale o mystické střetnutí dobra a zla. (oficiálny text distribútora)

borec999

Vo svete videohier preferujem Tekken pred Mortal Kombatom, no na poli ich filmových spracovaní je to presne naopak. Filmový Tekken(americký hraný film z 2010, nie japonský prastarý animák) totiž neponúkol okrem vydarených súbojov prakticky nič čo by stálo za pozornosť a navyše, čo viacerých fanúšikov Tekkena nepochybne rozladilo, bolo spracovanie príbehu, ktorý bol úplne odlišný od toho herného. Mortal Kombat na druhej strane obsahuje okrem solídnych súbojov (na tú dobu) i slušne spracovaný príbeh a pár hercov, ktorí vo filme aj naozaj hrajú (teraz myslím hlavne Lamberta a Tagawu, ostatní sú tu hlavne kvôli tomu aby sa mal kto s kým pobiť). Paul W.S. Anderson týmto filmom znova dokázal, že podobné jednoduché filmy plné akcie a súbojov zvláda natočiť, tak aby svoju cieľovku zaujali. Zub času sa na filme od doby vzniku mierne podpísal, takže preto nakoniec len za lepšie 3* ale celkovo som s filmom aj tak spokojný. Jedno z mála spracovaní videohier, pri ktorom konštatujem že sa podarilo. 60% ()

Rssa

Moc dobře si pamatuju, jak jsem na tom byl kdysi v kině a docela se mi to líbilo. Přesný přepis videohry, příběh blboučký, ale docela zábavné. 65 % ()

wosho

Vše je zde jak z mokrého snu béčkoidního béčka. Jediné co nezavání béčkem jsou triky, ty jsou ukázkově céčkoidní. Pravda je, jak má vypadat film podle hry, která nemá žádný děj, kde se jen mydlí všelijaké postavičky do krve? Tak buďme rádi, že Mortal Kombat dopadl tak jak dopad. Že se na něj dá dívat (pokud tedy nejste milovník Bergmana a v postely nečtete Asimova). Režie má šťávu, herci umí své tělo pořádně potrápit v šílené choreografii a Lambert má pěknou bílou paruku. Díky Bohu za to málo. ()

Knowho

Absolutní kultovka díky které jsem objevil MK. Taky jeden z mých prvních filmů, které jsem viděl. Sice to je Béčko, ale je to skvělý 90tkový Béčko. Soundtrack je boží. Cage vs Scorpion je top. 8/10 ()

Greedo

Bezduchá blbost bez jakéhokoliv uspokojivého děje a slušných filmových triků. Ale souboje jsou udělány dobře. Dojem na mě udělal Lambert, na kterého se dívat dá. Jinak mi tento film nic neřekl. Je to spíše klukovská záležitost ()

kwoky

Myslim, ze lepsi film podle hry natocen nikdy nebyl. MK je klasika, ktera nemuze zestarnout uz kvuli "uzasnemu" Shang Tsungovi, ultimatnimu Raydenovi, cool Johnymu Cagovi a Sub-Zerovi, Scorpionovi, Katane... smarjaa, nejak jsem se do toho zapletl :) Jedna hvezda dolu za Sonyu a prilis mnoho drsnych reci. ()

Prochy38

Ono je celkem náročné hodnotit adaptace pc nebo videoher. Zvlášť jako MK když jde jen a pouze o turnaj jeden na jednoho. P. W. S. Anderson přidal příběh a rozdělil postavy na kladné a záporné. A tím začala jízda s dobrou hudbou, skvělými maskami a parádními kostýmy. Každá postava byla výborně zpracovaná. Mí favoriti Sub-Zero a Scorpion neměli chybu, lord Rayden v podání Ch. Lamberta skvělý. Do toho solidní efekty. Jako malej jsem to vážně hltal... ()

Hyb_rid

Dnes už legendární intro music, Lambert coby Raiden v jedné ze svých nejlepších rolí, pár starých známých Johnny Cagem počínaje, Gorem konče ... tohle je prostě béčková lahůdka ()

Hanes88

No mělo to svoje kouzlo, ale přece jen to nebylo úplně moje gusto. Každopádně je to akční specialitka pro každého kdo má rád bojová umění na život a na smrt. 45%. ()

Paldiny

Už zo začiatku blbé, ale zároveň celkom roztomilé predstavenie. Pribúdajúcimi minútami sa ale hlúposť stupňuje až máte chuť pretáčať. V istom momente to nezachránia ani schopné súboje, na čom majú nemalý podiel smiešne triky a vek, v ktorom Mortal Kombat sledujete. Ako decku mi veľa vecí nevadilo, alebo inak povedané unikalo. Teraz som už gúľal očami a kontroloval čas častejšie než by bolo vhodné. A ak má navyše v prvom kole vypadnúť váš favorit, je vymaľované. ()

cmenda

Na svoji dobu klasika která se snažila držet předlohy a pro mě je i návrat do dětství i když je to béčko jako vyšitý nostalgie přetrvává . ()

Marys

Jednoznačne moj najobľúbenejší béčkový film, na ktorom som vyrastal a tiahol sa so mnou až do neviemkedy v stálych reprízach, čo som si púšťal z nahratej VHS-ky. Každopádne sa neurazím, keď mám chuť a možnosť si to pozrieť aj teraz. Veľmi dobrá man-on-man bojovka s kvapkou humoru príjemne posobiaca na diváka. ()

Matros

Ať si každý říká co chce, ale Mortal Kombat je klasikou svého ,,bojového" žánru. Skvělá hudba, skvělé postavy a vlastně i velice dobré triky. A pokud mohu vyzdvihnout nějaký souboj, tak to bude Scorpion vs Johnny Cage. ()

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Hvězda Raidu v novém Mortal Kombat

Hvězda Raidu v novém Mortal Kombat

11.07.2019

Herec Joe Taslim (The Raid, Rychle a zběsile 6) byl obsazen do role Sub-Zera v připravovaném rebootu akčního Mortal Kombat. Taslim, který v minulosti reprezentoval Indonésii v judu, se naposledy… (viac)

Metal Gear – první Solidní videoherní adaptace?

Metal Gear – první Solidní videoherní adaptace?

31.08.2012

Videohry jsou obrovský byznys, který se zisky vyrovná filmovému. Hollywood se proto úporně snaží něco z toho vytřískat. Už dlouhá léta. Bohužel, nedaří se. Kvalitní herní adaptace sečtete na prstech… (viac)

MK3 sa začne nakrúcať

MK3 sa začne nakrúcať

09.08.2005

Séria Mortal Kombat, ktorú solídne započal Paul W.S. Anderson a rozdrvil John R. Leonetti, sa čoskoro stane trilógiou. "Trojku" s podtitulom Devastation nakrúti istý mink - režisér, ktorý už má na… (viac)