Mortal Kombat je jedna z nejpopulárnějších herních sérií historie. V roce 1995 se dočkala také osobité filmové verze. Její tvůrci se snaží maximálně zachovat styl počítačové hry, a tak je vlastně celý příběh pouze řadou atraktivních soubojů různých protivníků. Na počátku démonický zloduch a polykač duší Shang Tsung různými úskoky přiláká na palubu starobylé plachetnice skupinu bojovníků - mnicha Liu Kanga, který chce pomstít smrt svého mladšího bratra, herce Johnnyho Cage, kterého už nebaví hrát v hloupých filmech, policistku Sonju Bladeovou, která pronásleduje nebezpečného zločince. Loď trojici odveze do jiné dimenze, kde se má na tropickém ostrově celý turnaj konat. Jejich rádcem a duchovním vůdcem se stane mystický Lord Rayden, bůh hromu a blesku. Ten hrdinům odhalí, že jejich vítězství či prohra rozhodne o příští budoucnosti světa, protože nejde o obyčejný turnaj, ale o mystické střetnutí dobra a zla. (oficiálny text distribútora)

otík

Pouze prostá nakopávačka bez jakéhokoli dalšího významu na dobrý akční film nestačí. A nezachrání to ani naprosto nevýrazný kdysi hvězdný Christopher Lambert. ()

tomeek

Nostalgie jako prase, akční nářez pro otrlé :D vzpomínám na dobu, kdy jsme se na to dívali na vypujčené VHS s kvalitou kopie kopie třetí kopie. Raiden rules! ()

Sabrewulf

Rozhodně jedna z těch nadprůměrných předělávek hry. Cage vs Scorpion je nářez. Snad jediný Andersonův film, který se skutečně povedl. ()

stOKYi

Zo začiatku bola moja latka nastavená nie priveľmi vysoko. Čo znamená že som veľa neočakával. Ako film začínal, bol som prekvapený a moju nastavenú latku dokonca prekonal, ale postupom času to išlo dole vodou. Dole vodou to išlo ako náhle začal ten turnaj v ktorom som nevidel žiadnu hlavu ani pätu. Pripadalo mi to také neforemné čo sa týka prostredí. V strede lesa, alebo v dákom sklade alebo čo to tam vlastne bolo .Nespokojný som bol z malým množstvom postáv ktoré poznám z hier a hlavne súbojom napríklad Gora z Johnny Cageom. Po prípade inými súbojmi v ktorých mi chýbala dáko kreativita resp. choreografia. Ďalej, nič som sa nedozvedel o subzerovy, nič o scorpionovy, jednoducho sa tam zjavili. O efektoch radšej pomlčím. Je mi jasné že je to Bčkový film, ale 20 mil. rozpočet sa mi na B film zdá byť dosť a herci tam tiež niesu dáky extrémni, že by si mali pýtať veľké cashe, čiže tie efekty mohli byť trochu lepšie. Ďalej už radšej ani nejdem pokračovať, lebo ešte náhodou by som znížil hodnotenie :) ()

bartias

Děj je plochý jako mince, které se házely do herních automatů s prvními verzemi hry. Ale jednotlivé postavy se působivě uvádí na scénu. Kromě Kevina Tancharoena a jeho fanouškovského osmiminutového pokusu Mortal Kombat: Rebirth do dnešního dne nikdo nenatočil lepší adaptaci akční mlátičky než Paul W. S. Anderson. A že jich už je hodně... ()

panMartin

V 90 letech fakt bomba do teďka si pamatuju jak jsem to pařil na kompu, a natočit film nebylo to špatný chvílema jsem se bavil bojovími scény ale hlavně co mě uchvátilo byla píseň ()

StanislachKo

Po každej stránke veľmi nedôstojná recyklácia kultu počítačovej hry. Môj názor podporený faktom, že na mňa to ako špunta fungovalo a ak si dobre spomínam, celý čas sledovania som si predstavoval hru. Môj osobný adept na najzbytočnejší film vôbec! ()

Nivenx

Pokud někdo chtěl vytvořit film podle hry Mortal Kombat, tak popravdě Andersonovi se to podařilo na výbornou a udělal vše co byla potřeba, aby uspěl. Rozhodně jsem se nenudil a užíval si souboje. Za mě 60% ()

SeanLSD

Môj obľúbený, najmilovanejší brak! ___ Videohry som nikdy nehral, ale na bojových umeniach som ulietal snáď už odvtedy, čo som preliezol plot detskej postieľky - a rozmlátil si pri tom nos. A MK bola v puberte taká nakladačka, ako OPIČÍ KRÁĽ v útlom detstve. Oproti všetkým trapným arénovkám, kde človek musí hodinu čakať na poriadnu bitku, vo fantastickom farebnom svete miesto suchého amerického predmestia, s nehoráznymi detailami namiesto mdlých celkov, so svietiacimi efektami a nadupaným hudobným aranžmá to bol proste splnený chlapčenský sen. Nehovoriac o úchvatnom obsadení, sympatických bojovníkoch, nebesky krásnej Kitane, hrdinke tých najmokrejších snov a Raydenovi: och Pane Bože!!! Snáď kvôli nemu som začal pestovať dlhé vlasy a v trinástich ľutoval, že nie sú šedivé! (HIGHLANDERA som videl až neskôr a nikdy ma už nemohol dostatočne osloviť, lebo mu neblýskali oči!) P.S. Ten polystyrén v kulisách a chabé 3D efekty mi nevadia dodnes... ()

Aargh

Nulový děj, výborné hlášky, slušná akce, úžasný Christopher Lambert, nádherné interiéry a exteriéry. Triky jsou na dost pochybné úrovni, ovšem pokud přijmete béčkové vyznění filmu, nemělo by vám to vadit. O realističnost se Anderson nepokouší ani v nejmenším. Film dostane zcela nový rozměr, pokud dobře znáte počítačové hry Mortal Kombat 1 a 2. Pak totiž objevíte velké množství narážek, výroků a odkazů na zmíněné hry, které o dost zlepší výsledný dojem. ()

matezzz

Po dlouhé době jsem si tento film pustil a musím říct, že i s odstupem času si zachovává to, proč se mi líbil kdysi. A to sice, že poměrně dobře navozuje atmosféru, která panovala při hraní hry.´Akční scény, choreografie jsou i po skoro 15 letech v pohodě, drží si úroveň (alespoň pro mě určitě). ()

Triple H

Aj po dvadsiatich rokoch stále prekvapivo svieža a podarená vecička. Na malý budget veľmi pekná výprava - kostýmy, kulisy. Obsadenie sympatické a ladí im to, kamera šikovne využíva filtre, tiene, čokoľvek aby vytrieskala z každej scény maximum. Akčné scény kvalita. Niektoré efekty samozrejme už dosť zostarli (Reptile), ale napriek tomu je vizuál stále príťažlivý. Anderson svojou prvotinou zahviezdil tak, že by som mu vtedy z fleku zveril absolútne čokoľvek. Malá klasika. ()

filmmovier

Parádní béčko s naprosto skvostnou atmosférou, vynikajícím Christopherem Lambertem, dokonalejma soubojema a zatraceně cool postavama a prostředím. Neskutečná zábava a ještě ke všemu je to fakt dobrej film, ať si každej tvrdí, co chce. ()

LordSnape

Nevím proč, ale nějak mi ty Andersonovy b-movies imponují. Navíc Mortal Combat je už dnes vlastně klasika. Prostě pohodový snímek u kterého nemusím vůbec přemýšlet. ()

Wall-E

Moje nejoblíbenější adaptace počítačové hry... Tento vydařený kousek bych vůbec neoznačil za béčko. Tehdy začínající režisér Paul W.S. Anderson odvedl vynikající práci a velmi originálně natočil příběh o skupině bojovníků v turnaji o záchranu světa... Postavy jako Johny Cage, Lia Kang, Sonya Blade v čele s Lordem Raydenem (vynikající Cristopher Lambert) si musíte zamilovat i když jste hru nikdy nehráli. Znalci se lépe orientují, ale to nic nemění na tom, že je to skvělá podívaná prošpikovaná vtipnými hláškami... ani chvilku jsem se nenudil 100 % ()

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Hvězda Raidu v novém Mortal Kombat

Hvězda Raidu v novém Mortal Kombat

11.07.2019

Herec Joe Taslim (The Raid, Rychle a zběsile 6) byl obsazen do role Sub-Zera v připravovaném rebootu akčního Mortal Kombat. Taslim, který v minulosti reprezentoval Indonésii v judu, se naposledy… (viac)

Metal Gear – první Solidní videoherní adaptace?

Metal Gear – první Solidní videoherní adaptace?

31.08.2012

Videohry jsou obrovský byznys, který se zisky vyrovná filmovému. Hollywood se proto úporně snaží něco z toho vytřískat. Už dlouhá léta. Bohužel, nedaří se. Kvalitní herní adaptace sečtete na prstech… (viac)

MK3 sa začne nakrúcať

MK3 sa začne nakrúcať

09.08.2005

Séria Mortal Kombat, ktorú solídne započal Paul W.S. Anderson a rozdrvil John R. Leonetti, sa čoskoro stane trilógiou. "Trojku" s podtitulom Devastation nakrúti istý mink - režisér, ktorý už má na… (viac)