Mortal Kombat je jedna z nejpopulárnějších herních sérií historie. V roce 1995 se dočkala také osobité filmové verze. Její tvůrci se snaží maximálně zachovat styl počítačové hry, a tak je vlastně celý příběh pouze řadou atraktivních soubojů různých protivníků. Na počátku démonický zloduch a polykač duší Shang Tsung různými úskoky přiláká na palubu starobylé plachetnice skupinu bojovníků - mnicha Liu Kanga, který chce pomstít smrt svého mladšího bratra, herce Johnnyho Cage, kterého už nebaví hrát v hloupých filmech, policistku Sonju Bladeovou, která pronásleduje nebezpečného zločince. Loď trojici odveze do jiné dimenze, kde se má na tropickém ostrově celý turnaj konat. Jejich rádcem a duchovním vůdcem se stane mystický Lord Rayden, bůh hromu a blesku. Ten hrdinům odhalí, že jejich vítězství či prohra rozhodne o příští budoucnosti světa, protože nejde o obyčejný turnaj, ale o mystické střetnutí dobra a zla. (oficiálny text distribútora)

Ouwen

Výborná zábava! Trashové efekty, retro-futuristická muzika, fenomenální postavy, nespočet skvělých hlášek a jejich skvostná chemie. Akční scény mají základ zakořeněný v poctivé skladbě, bojových uměních a jen lehounce jsou podepřené, nějakým CGI efektem. Jsou zde pěkné holky, hodně soubojů a celé to působí pestře, dobrodružně, přátelsky a zábavně. Na tenhle film rád budu vzpomínat a odnesl jsem si nezapomenutelný zážitek vzhledem k tomu, v jakých podmínkách jsem to i sledoval! ()

Xquick

Kdybych nebyl v te dobe tak zatizeny na MK4 hru, tak by asi film dostal o hvezdicku mene, ale hra me k filmu dost priblizila. Film mel pro me nejvetsi problem v tom, ze to nebyl poradne ani akcnak, ani fantasy ani komedie (jejiz naznaky tam byli na muj vkus az prilis casto). Takze tak slabsich 50 %. ()

Beznoh

Kdybych to viděl teď a ne před deseti lety, tak bych asi ani ty tři jen tak nedal, ale pro určitou cílovou skupinu to není špatný film. ()

M.Macho

Někdy se zdá až neuvěřitelné, jak je možné natočit film podle hry, kde se 20 postav řeže do krve nejrůznějšími podivnými způsoby. Lze to - Mortal Kombat to dokazuje - jednička není určitě nejhorší béčko, má i své světlé stránky. Kromě skvělého nevkusného soundtracku, tak zejména křečovité herecké výkony, vyxírované souboje a plastového Gora. Co dodat - Fatality...!!! ()

corpsy

Aj napriek priemernému hodnoteniu, snímok pokladám za jednu z najvydarenejších filmových adaptácií videohier. Atmosféra a súboje sú zarovno s hernou predlohou ( mínus násilie ), a je celkom dobre natočený a odsýpa svižne, bez nejakých psychologických blábolov. To priemerné hodnotenie je skôr za to herecké prehrávanie, aj keď niektoré výkony sú nechtiac zábavné, a za, ako som spomínal, minimum násilia ( myslím toho brutálnejšieho, kope sa tam dosť ). ()

Torision

OK, je to klasika a kdo říká, že to nikdy neviděl, tak kecá. I mně se tohle dřív líbilo, tak jsem moc neváhal si to (v roce 2008) znova pustit. Jasně, už to nebylo vono a ty přešlý triky, debilní dialogy, nuzný herecký výkony a dost trapný fighty mi trošku kazily dojem, přesto ale nemůžu říct, že bych se u toho nebavil a že bych tu všudypřítomnou nadvěcnost necítil. Celkově je to zábavná oddychovka, která jednou za čas neuškodí, ale na víc jak 60% bych to neviděl. A docela nechápu ty odpady tady, protože kdo někdy slyšel aspoň geniální ústřední song MK, nemůže nad takovým hodnocením uvažovat. :) ()

Marsik

NOVA HD (4:3) - Dnes spíše velmi směšná záležitost, na kterou se podívají už jen skalní fanoušci této hry, kteří ji pařili jako náctiletí. Film jako takový je hrozná amatéřina. 50% ()

Kryton

Kult pro lidi co tuhle hru hráli a dnes citovaná "bible" prevedení PC-hry na plátno. Ikdyž to vykrádáni Bruce Leeho Enter The Dragon je viditelné (hlavně ostrov,souboje) tak se jedná o velkou vyjimku v záplavě herních splašek filmů. V té době kult pro každého kluka (neznal jsem žádneho kdo by to nemiloval a nepískal si ustrední melodii). Lambert jako Raiden rulezzz! ()

fcreading

Skvelé bojové scénky, výborný Robin Shou a Cary-Hiroyuki Tagawa a samozrejme Talisa Soto, ktorá je neodolatelná. Nemám čo viac vyčítať, od dvojky sa to velmi odlišuje 100 percent. ()

agentmiky

Sice nejsem žádným velkým fanouškem herní série Mortal Kombat,ale hra je pořád jednou z nejlepších bojovek na trhu.Podlé mého mínění si zasloužila daleko lepší filmové zpracování,než které přinesl tento stejnojmenný film z roku 1995.Filmové bitky nebyly špatné,kulisy působily na 90.léta docela propracovaně a výkony herců také nebyly špatné,ale celkově mi to do sebe tolik nezapadalo.Postavy Škorpióna a Sub-Zera se mi asi líbily nejvíce.Z hlavních postav poté Johnny Cage coby Linden Ashby.Kdyby si s tím tvůrci dali větší práci,bylo by to znatelně lepší.Hodnocení:65% ()

Korbitch

Skvělé převedení výborné bojovky do filmu. Kéž by to pan Anderson aplikoval i do dalších pokračování Resident Evilu a nedělal z nich digitální sajrajt. ()

mysiak

Skvelé béčko, ktoré chytí každého za srdce, kto drtil túto hru...dobré súboje, presne podľa hry, a legendárny béčkar Anderson...a mám tu chuťovku, ktorú rád pozerávam ()

Džejkop

Je to béčko, ale zatraceně povedené béčko se stejně zdařilým soundtrackem. Navíc mi to pokaždé připomene onen boom, kdy byl Mortal Kombat jedničkou videoher, popřípadně počítačových her nebo her na konzolích. Pokořit ostatní soupeře a postavit se princi Gorovi, bohužel neměl jsem to štěstí dojít tak daleko. Postava Raydena v podání Christophera Lamberta mi přišla přesně taková jaká by měla být. Stejně tak Johnny Cage, Liu Kang, Kitana, Scorpion, Sub-Zero. ()

Laxik

Tak předně, Christopher Lambert hraje toho nejdebilnějšího boha v historii filmu. Naštěstí to ví on i Anderson, takže si tu pitomou roli užívá natolik, že mi vlastně ani trochu nevadil. No a pak tu máme super hutnou atmosféru levnýho béčka, mizerný počítačový splácance v čele s princem Gorem, stehnatou Sonju Bladeovou, činskýho mimozemskýho černokněžníka a další hromadu kravin. Dal bych klidně i tři, ale to by nesměly být bojové scény, alfa omega Mortal Kombatu, jen prachbídným vývarem všech možných kultovních rubaček (samozřejmě kromě skvělýho začátku souboje Gora s Johnnym). Podobnost s filmem Drak přichází asi nebude čistě náhodná. ()

MikO_NR_1909

Mortal Kombat bol podobným kultom v rámci hernej digitalizácie, ako Pokémon či Pulp Fiction vo svojich oboroch i cieľových skupinách (porovnanie zosobnenej obľúbenosti, nie jej kvalitatívnej úrovni :)) Treba brať najmä k tomuto úvodnému dielu ako efektnej jazde choreografických čísiel i exotického šiku, než mystického východného spiritualizmu, ku ktorému okato inklinuje. Ale spôsobom, akým sa jeho meno znehodnocovalo prieč nasledujúcimi rokmi je sekundárnou záležitosťou a iba odzrkadlilo jeho adresnú non-potenciu. ()

Vojcl

Pro mě hodně nepovedené zpracování populární počítačové hry. Převézt do celovečerního filmu hru, která je založena pouze na bojových scénách sice není pro scenáristu snadný úkol, jenže Mortal Kombat selhává na celé čáře i jako akční béčko. Filmy s bojovou tématikou mám celkem v oblibě, ale tenhle kousek se opravdu nevyvedl. Průměrné akční scény, nulový příběh, nesympatičtí hrdinové. Není co dodat! ()

gogos

Povedena kamera, vynikajici soundtrack, vyborny Lambert, charakterni Johny Cage a suprova Goro loutka. Naproti tomu naprosto tupy Shou a prkena Bridgette Wilson... Presto se jedna o vybornou a koukatelnou bojovku... S lepsi choreografii a lepsimy efekty by to bylo tridu lepsi, takhle bohuzel jen 3* ()

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Hvězda Raidu v novém Mortal Kombat

Hvězda Raidu v novém Mortal Kombat

11.07.2019

Herec Joe Taslim (The Raid, Rychle a zběsile 6) byl obsazen do role Sub-Zera v připravovaném rebootu akčního Mortal Kombat. Taslim, který v minulosti reprezentoval Indonésii v judu, se naposledy… (viac)

Metal Gear – první Solidní videoherní adaptace?

Metal Gear – první Solidní videoherní adaptace?

31.08.2012

Videohry jsou obrovský byznys, který se zisky vyrovná filmovému. Hollywood se proto úporně snaží něco z toho vytřískat. Už dlouhá léta. Bohužel, nedaří se. Kvalitní herní adaptace sečtete na prstech… (viac)

MK3 sa začne nakrúcať

MK3 sa začne nakrúcať

09.08.2005

Séria Mortal Kombat, ktorú solídne započal Paul W.S. Anderson a rozdrvil John R. Leonetti, sa čoskoro stane trilógiou. "Trojku" s podtitulom Devastation nakrúti istý mink - režisér, ktorý už má na… (viac)