Obyvatelé Haddonfieldu to zatím netuší, ale smrt přichází do jejich ospalého městečka. Před patnácti roky vyvraždil Michael Meyers polovinu svojí rodiny, bylo mu tehdy jen 11 let. Od té doby byl pod zámkem v psychiatrické léčebně. Nyní v podvečer Halloweenu, svátku zesnulých, přichází zpět, aby našel svou malou sestru. Dr. Loomis (Malcolm McDowell) jako jediný opravdu ví, čeho je maniak schopen a vydává se varovat městečko. Úspěšné znovuzrození jednoho z nejslavnějších hororů nově odhaluje pozadí patologicky narušené mysli a oslovuje jak nové diváky tak i fanoušky původní série. Režisér Rob Zombie obrací čas a pátrá po původu čistého zla jménem Michael Meyers. (oficiálny text distribútora)

jefff

Psychicky náročný horor. Alespoň pro mě tedy. Prostředí ve kterém se film odehrává je tak depresivní, že se nedivím mladýmu Mayersovi, že zecvokatěl. Já asi po víc než jednom shlídnutí taky. ()

Almásy

hm, hm, hm. okey, skúsme si to zobrať z pohľadu súčasného diváka, ktorý nemá šajnu o čom bol Carpenterov Halloween a dáme mu toto. keď sa tak nad tým zamyslíte, sračka to nie je, podľa mňa je dokonca celkom zaujímavé sledovať niektoré snahy skutočne originál niekam posunúť (osobne som prvú pol hodinu vítal s otvorenou náručou). v konečnom dôsledku je ten dojem rozpačitý, pretože ten ,,náš,, Halloween je skrátka tak strašne dobrý, ale musím uznať, že záverečných 15 minút je fakt prudký prúser, ()

Mythago

Moje druhá zkušenost se Zombiem a opět...to není na plný počet. Ačkoliv oproti původnímu Halloweenu se tento noří mnohem hlouběji do Michaelovi hlavy, má větší hloubku i výpravnost a Zombie svojí fantazií diváky opravdu nešetří, tak v druhé půli to trochu upadne. Druhá polovina nám totiž servíruje už jen viděné, i když v modernějším, násilnějším a o něco temnějším hávu. Kdyby se trochu změnil scénář a přejmenoval Michael, tak by to vlastně mohl být samostatný film, nevázaný na původní sérii. Ale casting skvělý. Herec malého Michaela předvedl opravdu něco na svůj věk. Takhle dobrý dětský výkon, který byl v první polovině navíc klíčový, jsem už dlouho neviděl. A celkově dětští herci zde byli velmi dobře obsazeni. Zdejší hodnocení je za mě nrpochopitelně nízké. ()

Amputace

Poznámky (vztahující se nejen ke Carpenterově originálu): 1. Zlo na rozdíl od originálního filmu již není absolutní, tudíž bezdůvodné. Michael získává tvář, osobnostní profil a především minulost determinující jeho vražedné motivace. Je archetypem problémového dítěte – má problémy ve škole, doma, zabíjí zvířata a maluje znepokojivé obrázky. Jeho psychologizace je zcela schématická, snad až tristní (rozvrácená rodina, špatné rodinné podmínky, zlý nevlastní otec, šikana ve škole atd.). 2. Michaelovou první obětí není jeho sestra, ale spolužák, který ho šikanuje. Počátek jeho zabíjení je zřetelně motivovaný, nikoli bezdůvodně násilný. 3. Prohloubení významu Michaelovy masky, který souvisí s jeho posedlostí maskami (příznačně nosí tričko se skupinou Kiss, což jsou maskovaní hudebníci). Bílou masku, která se stala pro žánr slasheru ikonickou, si nejprve nasadí přítel Michaelovy sestry, což ji střízlivě pobaví, jakmile si ji však nasadí Michael, stane se předmětem a symbolem hrůzy. 4. Malý Michael zpočátku používá zabíjení jako platformu pro naplnění spravedlnosti a zabíjí pouze ty, kteří mu nějakým způsobem ublížili (spolužák, otec, sestra a její přítel). Matku a svoji malou sestru naopak ušetří. Sestru dokonce chrání, když s ní vyjde před dům, v němž způsobil peklo. 5. Bezcitná zrůda se z Michaela stává vlastně až v ústavu. Patrné je to při scéně útěku. Zabije jak ošetřovatele, který na něj byl zlý, tak toho, který na něj byl hodný (toho naopak ještě brutálnějším způsobem). Již neodlišuje dobro od zla a ani v jeho vlastním světě není mezi těmito kategoriemi žádný rozdíl. 6. Michaelova abnormální síla je na rozdíl od předchozích dílů série alespoň částečně obhájena jeho enormní mohutností. 7. Na rozdíl od prvního Halloweenu, ve kterém je Michaelova hrůzostrašnost budována především prostřednictvím polocelků, je v Zombieho verzi mnoho detailů na jeho masku – viz scéna, kdy si krátce po svém útěku bílou masku nasazuje. Přístup k Michaelovi je daleko bližší, osobnější, proto takové množství detailů. V prvním díle byl naopak divákovi spíše vzdálen, nikdo o něm nic nevěděl. ()

Soweek

Co můžeme s klidem říct o Zombiem po jeho 3 filmech? Má rád klauny, zbožňuje dlouhovlasé týpky co vypadají jako synové ACDC, do každého filmu obsazuje svoje poupátko Sheri Moon Zombie, potrpí si na velmi vytříbený slovník u hereček(sprostých slov požehnaně) a má velmi rád sex ve svém filmu. Jo a ještě něco,člověk musí být fakt hodně ujetej aby natočil něco jako tohle, protože vidět desetileté dítě brutálně vyvraždit rodinu jen tak nikde neuvidíte. Čím je tento remake jiný? Hlavně asi tím, že hlavním "hrdinou" je tu vrah sám a ne jeho oběti, takže je to vlastně brané z opačného konce. Počáteční polovina filmu je více než výborná a aspiruje na plný počet v hodnocení, ta druhá půlka je jíž klasická vyvražďovačka, která má ale pořád svůj zombieovský nádech. Pro mě je to nejlepší remake který byl zatím natočen. ()

Anticque

Workprint nebyl špatný, ale kino verze byla nadmíru úžasná. Vynikající atmosféra, brutální vraždy, litry krve, a hlavně vynikající Michael Myers je zpět!!! Naplnilo se mé očekávání, a na premiéře jsem byl velmi spokojen, jen škoda že přišlo jen 8 lidí... Dávám 90% a nakonec 5 hvězd. Miluji Halloween. ()

cyberhawk

Mno... podobny pripad jako Kubrickovo Full Metal Jacket... prvni polovina fakt nema chybu, tema Myersova detstvi bych se urcite snazil nejak roztahnout pres polovinu filmu. Druha polovina, kdy Myers "jen" vrazdi oyvatele Haddonfieldu, je klasika pouze s par zajimavymi momenty. I tak jde ale o film stojici za zhlednuti s nekolika hereckymi hvezdami a vykony. ()

sedm.1

Stejně jako většina přítomných komentářů,i já musím rozdělit novou verzi Halloweenu na dvě dost rozdílné poloviny.Ta první je každopádně o několik tříd lepší,neskutečně hutná atmosféra by se dala krajet,Rob Zombie zobrazil na plátně skutečné ZLO!Navíc na rozdíl od originálu pojal Zombie Meyersovic rodinu jako pěkně vostrej "spolek",což ději filmu jen přidalo a je tak i pochopitelnější,kde se vzala Michaelova drsnost.Takže první polovina včetně psychiatrické léčebny za 5*.Poté však přichází úplně jiný film.Klasický slasher.Ale to né,že by mi vadilo,naopak,ovšem zde přišlo to nemilé a hlavně nečekané překvapení.Právě od Roba Zombieho jsem totiž čekal,že ona dramatická linie by mu mohla dělat problémy a naopak z vyvražďovací části udělá pořádnou řezničinu.A jak už všichni víme,opak je pravdou.Ona "vybíjecí" část je sice dynamická,akční i napínavá,ovšem chybí v tom to hlavní,krev.Skutečně,Rob Zombie se drží v brutalitě scén neuvěřitelně při zdi,nevím zda je to ratingem,anebo vyjde pořádně krvavá verze hodná jeho jména na DVD,ale po této straně je mnou viděná kinoverze bída.Který dnešní horrorový příznivec bude jásat nad máchnutím nožem a střihem???No fuj.Navíc přespříliš "roztřesená a zběsilá" kamera tomu všemu řádění také nepomáhá. Nicméně,celkově se remake vydařil,má atmosféru,spád i náboj a jelikož nejsem příliš velký příznivce originální série,považuji nynější verzi za lepší než původní. ()

FIBO

Dvě hvězdy za první polovinu filmu a dobré score od Tylera Batese. Zbytek jde z kopce hrozným tempem. Závěr připomíná akční gamesu o to, kolik kulek ve finále "slupku všeho zla" zkolí. Zkoušeli jste to někdo počítat? MPAA: R - ke konci mi přišlo, že je to opravdu určeno pro mladší publikum. Překvapivě hodně slušně zazářil Daeg Faerch v roli mladého nelidsky chladnokrevného Michaela. ()

ZkuKol

Robova představa hororu se mi líbí. Oldschool styl, vizuál i soundtrack, žádný zbytečný naturalismus, zato tlak na psychologickou motivaci, akci a atmosféru mrazivou jak ruskou zimu. Jasně, herectví i scénář nepřekračují hororové kvality a Robova režie občas ve scénách bez "Michaela" ztrácí dech, ale požadavky pro nadprůměrný horor tenhle film splňuje. Michael se vydává na trnitou cestu za svou léta odloučenou cestu a jde třeba i přes mrtvoly... 70% ()

Šakalík

Halloween se vrací na samý počátek, což má na svědomí talentovaný Rob Zombie. Ten naštěstí pouze nekopíroval téměř třicet let starou Carpenterovu prvotinu, ale příběh Michaela Myerse pojal po svém, byť s profesionální úctou k legendě slasherového žánru. Už úvodní část filmu zobrazující Michaelovo dětství je velmi silná a dává na srozuměnou, že tady nepůjde jen o strohé masakry, ale o podchycení osobnosti Michaela Myerse coby emočně prázdné nádoby a jeho zcela asociální povahy. Tahle část je taky na filmu nejlepší. Ve druhé polovině se nám to pozvolna přesune k modernímu slasheru, což ale v podání Roba Zombieho znamená napínavou podívanou, která dává vzpomenout na některé slavné scény z jedničky (prostěradlo, šatník). Ke konci se to pravda již maličko vleče, ale úplný závěr navodí v divákovi pocit dobře strávených dvou hodin (rozšířená verze). Nový Halloween je o něco lepší než nový Pátek třináctého natočený o dva roky později (přestože obecně mě více baví Jason Voorhees než Michael Myers). ()

The Viper

První polovina, kde se můžeme dívat na to, jak a proč Michael vůbec začal a stal se ikonou vraždění je naprosto dokonalá. Co bohužel už tak dokonalé není je druhá polovina, která sice oplívá dobrým gorem jak je u Zombieho známo, ale samotný závěr mě přišel nejhorší pasáží, kdy Loomis v okamžiku ztratí i zbytky svého kouzla. Každopádně i samotné představení Michaela mi přišlo trochu přehnané, kdy bylo zvykem, že Michael je normální člověk v masce a tady vypadal spíše jako monstrum podobající se Jasonovi. ()

Arkanoid

Videl som verziu dlhú 121 min. Rob Zombie začína citátom od odborníka, Dr. Loomisa, a pokračuje songom, čo postaví na nohy a predstavuje Michaelovu rodinu, ktorá tentoraz nie je zo slušnej vrstvy spoločnosti. Vzhľadom na uvoľnenejšiu dobu znejú z úst Michaelových rodičov aj nadávky. Michael chodí do školy, nosí tričko so skupinou Kiss a zabíja zvieratá. Prvá nejde rodina, ale tyran v škole. Násilie v tomto prípade režisér zároveň akoby odcudzuje, keď od polovice scén odvracia zrak kamery. Rob Zombie si tu dovoľuje označiť Lugosiho Draculu za tak nudného, že sa pri ňom dá zaspať (17. minúta). Na vyvraždenie Michaelovej rodiny však režisér nezabúda a zobrazuje tu násilie oproti originálu v plnej nechutnosti, aj s desivými tikmi omráčenej obete, ktoré sa stali známymi najskôr asi v Texas Chain Saw Massacre. Zombie využíva aj trasenie kamerou vo vypätých scénach či zmatnenie a zaostrenie obrazu podľa toho, na koho sa focusuje. Šok zobrazuje čiernobiely obraz (to sa nemôže predsa stať nám, to bolo len kedysi niekde inde) alebo ako znehybnenie pohybu všetkých ľudí a pomalý pohyb kamery scénou. Návštevy na psychiatrii mamou v jeho mladom veku pôsobia trochu smiešne. Motivačný Danny Trejo pobaví. Chyba, ktorou sa odôvodňuje Michaelov útek, je tu oveľa pravdepodobnejšia ako tá v origináli. Vďaka tomu sa dočkáme ďalej zaujímavej kamery, a to priamo prežívajúcej otrasy pri zabíjaní chlapa o plechovú stenu WC. Kamera v závere si zase plne vychutnáva všetky improvizované skrýše a keď sa hýbe Michael, trasie sa. Skoro celú prvú hodinu sa dostávame ku Haddonfieldu o 15 rokov neskôr a vôbec to nenudí, je skôr slušná béčková expozícia. Herečka v úlohe Laurie však nie je taká zaujímavá ako Jamie Lee Curtis, jej postava je navyše otravná, zle oblečená a správa sa hlúpo. Paul bol v origináli viac alfa správaním. Ukáže sa však, že je kreatívnejší ako Paul v originále. Loomis tu zase menej otravuje šerifa a neponúka hlášku, ktorou vystrašil malých chlapcov. Namiesto toho sa dočkáme zábavnej scény v obchode so zbraňami. Starému filmu The Thing from Another World nechápe ani Michael. Laurie zase nechápe jeho trochu hrubšej komunikácii. Už tradične je tu zobrazené hlúpe chovanie Laurie a Michaela jedného voči druhému. Na druhú stranu tu je Chekhov‘s gun. Ak je tu raz pozornosť na baloniak, ten sa využije. V závere je final girl krvavá ako Carrie a vidno, že jej emocionálny šok je tým vyšší, ako ten v originále. Do ending titulkov si Zombie schoval ešte pár nostalgických záberov, ktorými sa pohrá s divákom. Remakeu nie je veľmi čo vyčítať, látku poňal iným spôsobom a tiež výborne. ()

hudryhudry

Představste si, že jste na nějaké zajímavé párty. Po pár sklenkách alkoholu jste už poměrně v náladě a dáte se do řeči s dívkou vašich snů. Povídáte si a už to začíná vypadat nadějně, kdyyyž.... v tu chvíli přijde její kluk, dá vám pěstí mezi oči a společně se svou holkou odkráčí někam do pryč. Stejně na mě zapůsobil i tento Zombie horor (jak příznačné jméno režisérovo :-)). Nejdříve mě příjemně překvapil, už jsem začal doufat, že by snad pánové z Hollywodu dokázali natočit něco, co by se dokázalo zapsat do historie, ovšem po první 1/4 snímku přišel krutý úpadek a z filmu se stala tupá vyvražďovačka (všimněte si té monotónosti: vražedník své oběti vždy buď zabil ve vzduchu - ať již připíchl, zardousil či pověsil; nebo je táhal a bodal ve vertikální poloze). Jak jsem již podotkl, scénáristé udělali chybu, že úvodní dobře našlápnutý příběh s malým vlasatým hlavním hrdinou posunuli o 15 let vpřed a z vraha udělali dvoumetrovou tupou gorilu, která už mě nijak neoslovila. Ze závěru filmu byl už cítit jen tupý tah na bránu s cílem, aby se diváci co nejvíc vylekali a aby jim z cákající krve bylo co nejhůře od žaludku (mně samotnému už také některé scény přišli trochu přehnané). Každá zástupkyně ženského pohlaví (krom hlavní hrdinky), která hrála v tomto filmu, si to musela zákonitě s někým rozdávat nebo být štětka, takže tento snímek chvílemi připomínal hororové softporno (vzpomeňme si třeba na začátek Hostelu aneb I want fuck in Bratislava :-)). Ale abych vyzdvihl i některé klady, kterých však bylo jako šafránu, zmíním dobře napsané dialogy (zvláště některé "setěry" byli opravdu povedené) a menší roli mého oblíbence Dannyho Treja, kterého jsem snad poprvé v životě viděl v roli staršího brejlatého muže:-) Suma sumárum je tento horor ztráta času i peněz, počkejte si na dvd a pusťte si ho jen v případě, že máte silný žaludek. ()

LEATHERFAC

Vážení přátelé...Zombího příspěvek do série začíná relativně slibně - Majkího dětstvím. Bohužel jen do té doby, než si sundá svoji dětskou masku a objeví se zženštilý oplácaný obličej kluka, který jako by sem seskočil rovnou z podia koncertu Kelly femily. Že by malý Angelo? (:o) Uff. Tak takhle jsem si malého Míšu vrahouna opravdu nepředstavoval. Svým hereckým kolegům z filmů Kruh, či Přichází satan se nemůže vyrovnat ani omylem. Nicméně tato část filmu je jinak režijně ještě docela podařená. To, co přichází poté v dospělosti, je už jen parodie. Maska je sice docela zdařilá, ale unylý děj o ničem, který sleduje pouze jediný cíl - krev - časem začíná setsakramentsky nudit. Pokud v dětské části byla alespoň nějaká práce s postavou, tak ve druhé polovině toto naprosto neexistuje. V podstatě se tady film mění v prachobyčejnou teen vyvraždovačku, typu Vřískotu - zde bohužel bez zbla nadsázky. Nechápu, proč dnes v každém hororu musí být honěna a vyvražďována skupina týnežrů? Proč ne třeba skupina důchodců?Koho proboha ještě zajímají ty další a další hordy přiblblých blonďatých uječených slepic, určených k lividaci? Neuvěřitelně debilní dialogy těchto budoucích laureátek Nobelovy ceny opravdu stojí za to. A to obtloustlé, neuvěřitelně nesympatické, obrýlené stvoření, že má být náhrada za J.L.Curtis? No kurva Robe - to ses snad posral v kině, ne? Likvidace její osoby nás všechny potěšila z celého filmu nejvíce...ale že to trvalo. Čímž se dostávám k nejproblematičtějšímu místu nového Halloweenu. Co že je u hororu největší průser? Ano. Jednoznačně nechtěný smích, nedostavení se strachu a předvídatelnost děje. A ano tento film tímto neduhem bohužel trpí. Bát se totiž není čeho - až na ten začátek - ale i ten je spíš smutně tragický, nežli strašidelný. A poslední půlhodinu už opravdu nezbývá, než jen nuda, smích a hádání, co se stane v další scéně. Nu, že se Michael, po té, co do něj vystřílí celý zásobník revolveru, ještě 3x zvedně, to už asi dnes překvapí leda děti do pěti let. Takže podtrženo sečteno - od odpadu tento film zachraňuje pouze ta relativně zmáknutá první polovina, ale člověk stejně odchází z kina s pocitěm, že by se zase někdy rád kouknul na ten Halloween původní...Kdypak nám ho asi tak konečně vydají na DVD? Čímpak asi to, že u nás vždy vychází komplet celé horor série - především tedy kupodivu hlavně ty nejblbější díly - krom ovšem jediného - toho původního a nejlepšího! ()

Han22

Hodně dobře udělaný remake. Původní Halloween moc nemusím, ostatně jako celou sérii (mám rád jen dvojku z nostalgie), ale režisérovi se zde povedlo vtisknout Myersovi život a psychologické pozadí a trošku odhalit pozadí toho, proč se stal, čím se stal. Přiznávám, že sledovat první půlku s dětským Myersem, jeho první vraždy a stávání se zrůdou mě fascinovalo, v druhé půlce se z toho stává docela obyčejná vyvražďovačka, ale přesto příjemné překvapení a jeden z těch lepších hororů. ()

Fatanya odpad!

Keby som to mala hodnotiť ako nezávislé filmové B, ktoré má s klasickým Halloweenom spoločný len názov, tak by som to možno hodnotila aj lepšie, ale Keďže toho majú spoločné oveľa viac tak to nemôžem ohodnotiť inak ako "piece of shit". človek by čakal, že sa autor logicky bude pridržiavať predlohy ( typu Michaelova prvá vražda bola spáchaná v 6-tich nie 10-tich rokoch, podstata jeho desivosti bola v tom, že pochádzal z normálnej funkčnej rodiny...atď) Naproti tomu mi tu predhodili stupídnu psychoanalógiu "dysfunkčná rodina = psychopatický sériový vrah" (žeby snaha poukázať na Mansonov príbeh ???). Autor sa snažil zameriavať na Michaela, čo by som prijala ako dobrý nápad, ale od niekoho kto pobral aspoň štipku logického myslenia a vyzná sa čo to do samotného príbehu Halloweenu. Lebo to čo som videla Halloween nebol !!! Bol to príbeh o malom tlstom zakomplexovanom chalanovi, ktorý mal sen stať sa veľkým Michaelom Meyrsom, bohužiaľ nevydalo, nie každý deň sú Vianoce, teda v tomto prípade Halloween. Veľkým sa možno stal, ale rozhodne nie Michaelom Meyersom. Film postrádal atmosféru, napätie i herecké výkony a pribrzdený retard pod maskou Michaela vo mne vyvolával tak maximálne zlosť, v rámci toho, že som vedela aký dement sa pod ňou skrýva.Z filmu som si tak odniesla len poriadny bolehlav a mínusový filmový zážitok nad tým ako mi sprznili Michaela.Rozumiem, že si Rob chcel zrejme splniť veľký sen a natočiť niečo s Mickeym, ale vážne sa o to nemusel deliť s verejnosťou. ()

bari68

Za seba dávam jednoznačne 4* , pretože po dlhšej dobe som videl dobrý horor. Prvých 40 minút mladosti M.Mayersa je vynikajúce, má to správnu atmosféru, spád a iné aspekty doležité pre vývoj dobrého filmu, no neskoršie film skĺzne do priemernej hororovej vybíjačky , no posledných 20 minút má znovu skvelú hutnú atmosféru a divácky zážitok len umocní. Ako veľký mínus u tohto filmu je nelogičnosť niektorých vecí, resp. 5 strelných rán ráže Magnum a naša hlavná postava stále behá bez známky nejakého poranenia, ale aj tak dávam Halloweenu Roba Zombieho 70%. ()

jondoe

no tak ozaj neviem som trosku narozpakoch.nie ze by som cakal ze viac.vlastne ma remake dost prekvapil myslel som si ze tobude horsie.ake podla mna sa aj tak s toho dalo vtrieskat viac.a neviem moc som sa nebal.proste som cakal vrazdy ktore prislia ani raz som sa nejako nezlakol a to mi aj dost pri hororoch chyba.na jeden vecer vsak tento film urcite staci aj ked ja to dost nuda a atmosfera nulova ()

Americký vlkodlak opět vyje na měsíc

Americký vlkodlak opět vyje na měsíc

30.06.2009

Samozřejmě v remaku. Hollywoodská studia už vyzobala snad všechny slavné hororové série, teď půjdou i po těch méně slavných. Americký vlkodlak v Londýně je sice žánrovou klasikou, ale zůstal spíš v… (viac)

Probuďte mrtvé!

Probuďte mrtvé!

04.06.2008

Včera nám tu dělal bu-bu-bu Tim Burton (ve smyslu vyhrožování dalším filmem ve stejném stylu), dnes probudíme pár dalších strašidel. Především je tady adaptace komiksu Stevea Nilese, autora předlohy… (viac)

Jděte s těmi remaky do háje!

Jděte s těmi remaky do háje!

08.04.2007

...chce se člověku zařvat, když na něj webové filmové zpravodajství prakticky denně chrlí zvěsti o dalších a dalších předělávkách klasických kusů. Člověk by čekal, že ten otravný trend bude slábnout,… (viac)

I nemrtví točí filmy

I nemrtví točí filmy

10.01.2007

Rob Zombie, frontman metalové kapely White Zombie, má za sebou již mnoho úspěchů jako zpěvák a skladatel a tak se před pár lety střemhlav vrhl na kariéru režiséra a scénáristy v jedné osobě. Po dvou… (viac)