Sestry Samantha a Tara Carpenterové a dvojčatá Chad a Mindy prežili vyčíňanie tajomného vraha ukrytého pod maskou ducha v mestečku Woodsboro. V snahe zabudnúť na tieto tragické udalosti sa všetci štyria presťahujú do New Yorku, aby tam začali nový život. Netrvá to ale dlho, a objaví sa nový, ešte brutálnejší zabijak v maske Ghostface a ich životy sú opäť v ohrození. (Forum Film SK)

ancientone

slasher a (priznane) prepálená soap opera v jednom, štýlový vizuál aj soundtrack, nečakane sofistikované odkazy na niche klasiku (NY Ripper, Maniac), závere v až taliansky opulentnom štýle (Argento, Soavi) a zároveň veľmi nenáročná, prístupná zábavka. Baví ma tá vrstevnatosť a univerzálnosť. ()

JASON_X

Moje fatální náklonnost k vyvražďovačkám je sice jedna věc, ale druhá věc je i nechuť k podobným užvaněným sebeparodiím a teatrálnímu přehrávání aktérů. Tedy stejné neduhy, jako u posledního (loňského) dílu. A taky vesměs stejné (a tedy bezduché a nesympatické) postavy. A hlavně kvůli nim nejdu o hvězdu výš, i když bych rád a i když jsem o tom uvažoval, stejně jako minule. Je v tom ovšem několik dobrých scén i detailů a za ztrátu času šestý Scream rozhodně nepovažuju. ()

Lucasion

"We have to finish the movie. - Who gives a fuck about movies!" Přesně před rokem jsem si užil krásnou nostalgickou jízdu s mojí oblíbenou hororovou značkou. Pro Vřískota mám zkrátka slabost a na jeho výlet do New York city jsem se těšil. Zaprvé musím říct, že tleskám tvůrcům, že se jim tohle povedlo uvařit během jednoho roku. Obvykle tyhle rychlokvašný končí strašným průšvihem. VI naštěstí ne a dopřává nám další krvavou jízdu plnou děsivého vraha s maskou ducha a mrazivým hlasem Rogera Jacksona. Proboha nekoukejte na to s dabingem! Ten hlas je prostě boží. Ze starší trojice se nám vrací jen Monika. Teda Gale (Courteney Cox), ale zmínka o Sidney naštěstí nechybí. Taky se nám vrací oblíbená Hayden Panettiere, která přežila tehdy start nové trilogie. Vřískot VI vlastně nehraje moc na jistotu, zkouší nové prostředí a nostalgicky vrací strunu osudu nejen na předchozí díl, ale opět i na začátek. Svatyni já prostě kvituji. Ale já jsem prostě nezapomenutelný nostalgik. Vraždy jsou tentokrát skutečně brutální a tvůrci zase posouvají laťku výš. Hlavně jsou skutečně děsivé a mrazivé. Scéna s brokovnicí byla skvělá. Za mě je Vřískot VI velmi povedeným sequelem, který krásně uzavírá celou značku a já tvůrcům děkuji za ten kolotoč. Ale možná už bych si přál, aby tohle bylo poslední vřískání. V dobrém se má přestat a linky osudu se uzavřeli. Nechceme tohle dojit donekonečna ne? Co kdyby se to příště nepovedlo... (88 %) ()

Morholt

Určitě solidní slasher, který kultovní sérii nedělá ostudu, ale marná sláva, to vykrádání sebe sama je příliš okaté. A jestli mi něco lezlo na nervy, tak to byla neschopnost dodělat záporáka ve chvíli, kdy ho má dotyčný či dotyčná na lopatě. A přitom by stačilo jedno máchnutí rukou a rázem to mohlo být půl hodiny kratší a tudíž i díky většímu tempu zábavnější. Na druhou stranu pokud se do toho Ghostface opře, tak se je na co dívat a jsem toho názoru, že žádné filmové monstrum neumí bodat tak efektně i efektivně jako on. Fajn jsou i Melissa Barrera a vůbec celé obsazení plné známých i neznámých tváří. Za mě by to bylo solidní rozloučení s celou sérií, ale na konci mi připadalo, že tvůrci chtějí pokračovat. A to je podle mě chyba. Ale třeba se mýlím. 60% ()

RelaxMan

Po skvělém pátém díle, už šestkou tak unešen nejsem. Začátek byl sice super. I akce v sámošce, ale metro a finále mě zklamalo. I kdo jen tentokrát Ghostface mě příliš neoslovilo. Absence Neve Campbell byla znát. Dobrý, ale byl ústřední song od Mikea Shinody. PS: Sérii Vřískot mám hodně rád, tak už prosím raději nové díly netočte. ()

Lacike

Najlepší diel od trojky, aj keď to už vôbec nevyzerá ako Scream, ale ako štandardný horor. Čo je asi dobre a čím viac sa séria odpúta od svojich koreňov, tým viac môže byť zaujímavejšia a originálnejšia. Dosť ma nadchol už úvod s nápadom, že identitu zloducha budeme poznať od začiatku. Škoda, že z toho hneď uhli.  Nejaký diel by mohli natočiť z pohľadu zloduchov. Aj tak to už nie sú komickí notorickí zakopávači o vlastné nohy, ale zrazu sa z nich stali nezničiteľní terminátori, ktorí naháňajú strach. Teda do istej mieri, pretože okrem ústredného dievčenského dua mi všetky ostatné kladné postavy liezli na nervy a prial som im smrť. Takisto napätia znižuje to, že aj obete majú terminátorskú nezničiteľnosť a je strašne vtipné, kto všetko to prežil. Pritom na gore sa echt pritvrdilo a jednotka oproti tomuto pôsobí ako film pre deti. Najvtipnejšie je finále, ktoré sa zmení na vraždiaci gangbang, v ktorom je pomaly viac vrahov ako obetí. Takýmto tempom bude v ďalšom diely vraždiť celá armáda Ghostfaceov. Bohužiaľ aj keď ma finále rozosmialo, tak už len čisto tým aké je debilné a kvality filmu skôr znížilo. Celkovo som ale prekvapivo spokojný. Po mizernej štvorke a nudnej päťke som nečakal, že by ma ešte nejaký nový diel s minimálnymi zvyškami pôvodnej mytológie mohol baviť. 6/10. ()

Hismael

Zatím co Vřískot z roku 2022 byl spíše šesté pokračování parodie Scary movie, tady se ubralo na totálních absurditách, aby to celé působilo trochu více seriózně. Stále zůstává, že policie je pouze nefunkční kulisa a Ghostface má velké problémy se stabilitou, i když zde se už válí po zemi o něco méně. Jakmile potřebuje utéct, stačí aby vběhnul někam mimo záběr, nebo do nejbližších dveří a zřejmě se teleportem přenese někam pryč a nikoho už nezajímá. Pobodané postavy dokážou ještě podat solidní výkon a některé také zázračně přežijí. Po tomhle všem už nezáleží na tom, jestli to je, nebo není nějaký odkaz na jiné filmy, ze kterých si dělá srandu. Jestli jde o reboot, sequel nebo remake, protože všechno je to především ždímání čehokoliv ze značky Vřískot a je klidně možné, že bude servírovat nekonečné množství vrahů bez uvěřitelné motivace a tak tahle série nikdy neskončí. ()

Lyli

Možná je to tím, že už jsem pár Vřískotů viděla, ale bylo to fakt předvídatelné. Jsou to ty věci, že když si řeknete, že nějaké místo je bezpečné, jste dead. Když si řeknete, že bude lepší být na veřejnosti mezi lidmi, jste dead. Je to stejné, jako když jste zavření s vrahem v baráku, a místo útěku ven, utíkáte do patra. Prostě to jsou momenty, kdy už vám zvoní umíráček, voe! A to jsou ty momenty, když už každý fanoušek tohohle žánru prostě ví…. Když se nad tuhle věc povznesete, dostane díl ze známé série, který vás rozhodně pobaví. Hlavní postavy už taky nejsou tak trapné jako v pětce, teda až na slepici Mindy, která je příšerná ještě víc. Pac. ()

Padme_Anakin

Dostala jsem přesně to, co jsem očekávala, valilo se to ve vyjetých kolejích, trochu příjemného mrazení v zádech, něco křiku, více krve, herecký ansámbl v podstatě sympatický, jen těm záporákům to malinko drhlo, no a v závěru to vypadalo, že jsou všichni nesmrtelní.. Po pravdě dumat nad tím nehodlám, na jedno kouknutí dobrý, tedy za tři, samozřejmě míněno mýma očima.. ()

sidzej

Prekvapivo lepšie než naposledy. Vyšší rozpočet, viac krvi, nové prostredie, pravidlá, staré tváre (Gale a Kirby) a ústredná štvorka ktorá je konečne sympatická a ako diváci im držíme palce čo je veľký posun oproti päťke. K tomu veľa narážok na predošlé časti- slovné aj hudobné. Bol som spokojný. Nabudúce poprosím veľké finále s návratom Neve Campbell a Matthewa Lillarda keď už to dialógovo v šestke načali. 70% ()

Astaroth12

Aj po rokoch je jasné, že killer z tohto filmu vie veľmi dobre utekať, to mu vždy išlo a práve tento druh vrahov nemám rad a musí to byt každému jasne prečo to tak je. Lebo keď je bezbranná obeť a nečakane na ňu zautočí z je King, ale keď sa naňho chystá tažká ofenzíva, tak zaleze ako voš pod chrastu, taký je to frajer. Neprišiel som nikdy celkom na chuť tomuto killerovi a pokračovania to ešte viac prehlbujú. Čakal som ako v predošlom diely, že sa tu objaví niekto so zostávajúceho dua Sidney či Gale. A jasne, že killer bude mať na vrch, ako to bolo v predošlom diely, takže nič nove, jedine keby naša hviezda útok frajera prežila, ťažko zranená, ale živá i to je súčasť tejto serie. Na začiatku som tento film aj žral , lebo sympatický herci a dve pôsobivé vraždy, ale potom to bolo už len účelovo zaujať a tak jedna chyba či kopírovanie z predošlých častí sa striedala s ďalšími ešte viac hlúpymi či komickými. Už dávno táto séria nie je zaujímavá a okrem krutého a nemilosrdného vraha, ktorý svoje obete vraždí s veľkou nenávisťou, naozaj už nemá čo tato prázdna séria ponúknuť. A keby tu nehrala úžasná Jenna a krásna Melissa, tak by som film ani nevidel, nezaujímal ma pred tým a ani po tom. Ale kvôli týmto dámam som mu dal šancu a kvôli týmto dámam dám aj tu slabú, ale aspoň 3* i keď kvalitatívne sa séria nikde neposunula, práve naopak, už len stále napodobňuje stokrát videné a dúfam, že už to niekomu dôjde, že nemá zmysel to ďalej naťahovať. A už po druhej časti som sa začal strácať v rodokmeni tých všetkých Ghostfaceov a už pri tomto diely toto som radšej ani neriešil. ()

ledzepfan

OuKej.. Tak už asi potřetí usedám k novému Vřískotu a zase čekám, že to tentokrát už musí být sračka a zase mě Vřískot překvapí, že si je vědom svých žánrových mantinelů i možností, časoprostoru ve kterém vzniká a dokáže se vždy namíchat trošku jinak, nově, se sebeironickým a meta přesahem, tak aby se divák prostě bavil a v té sedačce kina si krásně odpočinul. Přechod do nové generace Vřískot zvládnul v průběhu posledních tří dílů naprosto hladce a najednou tu máme Core4 a mě jako (v rámci hororových klasik) konzervativního diváka vlastně vůbec nesere, že z původní trojice už nám tu dělá páté kolo u vozu jen přeplastikovaná Coxová. Barrera, Ortega, Gooding, atd.. všichni fungují parádně a já jsem v tipování identity zabijáka stejně paranoidní a nerozhodnej jako tenkrát v devadesátkách... Mám jisté výhrady k jaksi přiblblé finální cca dvacetiminutovce a asi dvěma scénám předtím, ale v zásadě jsem fakt spokojenej... Hodnocení, přesně 3,5 (zaokrouhluju nahoru, protože Vřískot budu kdykoliv, klidně protěžovat). ()

maddy

Komentár obsahuje menšie spoilers, takže ďalej čítať len na vlastné riziko alebo pokiaľ ste už film videli! Zvyčajne sa spoilerom v komentári vyhýbam, ale tentoraz neviem popísať negatíva filmu a kde tkvie problém, ktorý so Scream 6 mám bez odkazovania na určité časti deja. Začnem však tým pozitívnym. Scream je stále vynikajúca franšíza a dovolím si tvrdiť, že jedna z najsilnejších horových sérií, ktorej sa vďaka duu Matt Bettinelli-Olpin a Tyler Gillett podarilo zastaralú slasher látku hravo upgradnúť pre súčasnú generáciu a zároveň potešiť aj skalných fanúšikov ako som ja. V ich predošlom Scream (5) výborne variovali prvý Scream film, v tomto pokračovaní si na mušku berú druhý diel a zároveň ctia pravidlná sequelov, kde všetko musí byť zákonnite väčšie. Scream 6 má tak omnoho vyšší body-count ako predchodca, je ešte omnoho brutálnejší čo sa týka úmrtí postáv a aj jednoduchý presun diania z Woodsboro do New Yorku sériu príjemne osviežil. Zároveň keby si divák mohol myslieť, že séria už nemá čo ponúknuť, tak práve naopak. Šestka má jedne z najlepších a najnapínavejších naháňačiek/stretnutí s Ghostfaceom (obchod, rebrík, metro a pod. známe z traileru) a počas dvojhodinovej stopáže si skvelo šlape k ... nie až tak podarenému záveru. (spoilers alert od tohto momentu!). Odhalenie kto je tentoraz Ghostface je vyslovene slabé, vrahov tu je viac ako postáv na orloji a osobne mi prišila oveľa zaujímavejšia verzia s vrahom, o ktorom si postavy chvíľu pred finálne myslia, že je vrah, než s tým kto sa ukáže ako skutočný vrah. Ten totiž nemá žiaden špeciálny vzťah k postavám, celý jeho motív je pomerne prekombinovaný a pritiahnutý až príliš za vlasy. Niežeby finálne zúčtovanie bolo akokoľvek zlé, ale trpí prakticky rovnako ako Scream 2 v porovnaní s pôvodným Scream, kde zúčtovanie v divadle nesiahalo zúčtovaniu v dome ani po kotníky. Navyše v úplnom závere filmu tomu zásadne spadne řetěz a ukáže sa, že napriek tomu, že Scream 6 bol po celých 110 minút pomerne odvážnym a nekompromisným filmom čo sa týka počtu obetí a gore, tak v samotnom závere to rýchlo neguje, aby sa z neho nakoniec vykľul dosť neodvážny film, ktorý sa bojí nechať reálne umrieť prakticky ktorúkoľvek z nielen titulných, ale aj vedľajších postáv. Neviem, čo tvorcov viedlo k tomuto rozhodnutiu, pretože minule sa nebáli nechať umrieť aj známe postavy (Dewey), no tu zbytočne ostane pri záverečných titulkách iba trpká pachuť na jazyku, ktorá mierne kazí dojem z tej skvelej jazdy v predošlých minútach. Rebríček obľúbenosti jednotlivých dielov série nateraz takto: 1-2-5-4-6-3. CELKOVO: 7/10 ()

Korbitch odpad!

Já stále nevím, co vlastně od této série čekám. Jednička byl dokonalej slasher svý doby. Dvojka a trojka víceméně obstojný pokračování. A přesně od půlky série to jde totálně do prdele. Čtyřka měla tak brutální scénáristickou chybu, že vraha jsem měl ještě dřív, než se dostalo na ono velké odhalení. Pětka má neuvěřitelně debilní scénu, kde umře jedna z hlavních postav minulých dílů. Ale opravdu hodně neuvěřitelně debilní scénu. Dobrý, tyhle dvě pokračování jsem ještě zkousl za dvě hvězdy. Ovšem vážení, čeho se dočkáme na konci tohoto dílu, to je už na mě fakt moc. Rodinnej vražednej klan už fakt nedávám, ještě když si vezmete zázemí rodiny a úlohu jejich fotra ve společnosti. Ne, ne, ne, fakt ne. S tím už běžte do prdele a další díly - ještě pro jistotu - ne, ne, ne fakt už nechceme. Na konci jsem čekal, že se ve finále objeví ještě máma s perníčkama ve tvaru nože a s replikou z Ace Ventury: Dan Marino by měl dostat kapavku a smažit se v pekle. Dáte si perníček? Je jako nůůůůůž..... Fuck youuuu! ()

Gorehound

O hviezdičku lepšie ako piaty diel. Ten by som videl na 2,5 hviezdičky, šiesty diel na 3,5. Pôjdem proti prúdu a poviem, že najviac sa mi páčil záver, konečne bol poriadne slasherovite krvavý a nie len rýchle strihy kamery. Ono totiž sa film tvári drsne, ale až na zopár záberov a záver nič poriadne neukáže, čo u slasheru zamrzí, kľudne by to šlo skrátiť o pol hodiny a namiesto toho pritvrdiť. A čo sa týka jritizovanehi záverečného odhalenia, nemám s ním problém. Už som videl aj horšie rozuzlenia. Po Wesových filmoch, ktoré aj v najslabších dieloch mali tak nejak viac srdca a duše, je to druhý najlepší nový Scream. ()

Steven47

Šestý Vřískot příběhově navazuje na loňskou pětku, nepůsobí ale ani zdaleka tak svěžím dojmem. Hlavní devízou série je uvědomělost a pověstný „meta humor“. Nový díl jako by však na tohle trochu zapomněl, a tak se často zvrhává k víceméně obyčejnému slasheru, který zase tak chytrý není. A když už nějaká ta narážka přijde, působí spíš na sílu. I proto se hůře odpouští určité podivnosti v chování postav, které najednou nelze omluvit tvůrčím záměrem. V rámci osazenstva přibylo pár nováčků i navrátilců, ale jádro zůstalo prakticky totožné, což je trochu problém, protože hlavní hrdinové nejsou příliš zajímaví a vlastně už nemají moc co nabídnout. V kombinaci s upozaděnou „meta“ rovinou jsem si jejich interakce neužíval tolik jako posledně. Novinka nicméně není žádným propadákem. Film nabízí požehnaně napínavých až hororových pasáží, které jsou navíc dost výrazné – samoobsluha, metro či prakticky celý úvod. Pomyslná hra s divákem, kdo že je vrah, funguje na jedničku, jelikož snímek opět zvládá navodit paranoidní atmosféru, že to opravdu může být kdokoliv. Ghostface je tentokrát více brutální a nevyzpytatelný, což atmosféře také prospívá. Po odhalení sice přijde možná až zbytečně přepálený závěrečný souboj a celkový dojem úplně nevylepšuje počet přeživších, ale druhý bod beru spíše jako varovný signál do budoucna. Šestý Vřískot se tak sice nepovedl tak moc, jak jsem doufal, ale změna prostředí a stabilní kvalita určitých prvků z něj pořád dělají zdařilý slasher. V příštím díle už to ale stačit nemusí. 6/10 ()

Trevor

Ako príde horor do kín. Psychor zadre odpad? V tom momente viete, že sa oplatí ísť do kina. Je úlne nepodstatné ako si ho s kinoparťákom užijete, mohli by ste to dať už s princípu. Ale nie je to tak. Mal som obavu že Vreskot, na ktorom som ako hlúpučky tínedžer vyrastal upadne strašne a pritiahne do sály cez prázdniny adolescentov a keď som som zbadal že v rade pod nami je skupinka 5-tich, bál som sa ešte viac. A nakoniec, aké to prekvapenie, takmer čušali a aj keď nedávali premostenia jednotlivých dielov, ktoré určite nevideli, lebo boli iba v plánoch ich vtedy 16 ročných potencionálnych mamičiek, boli solídny. Úvodných 30 minút fakt stálo zato, potom to už bol iba pokus dostať dnešnú zdegeneráciu na úroveň mladej generácie roku 1996, čo nevyšlo ani zďaleka. Mení sa doba, aj očakávania. Ale nostalgiu v tej mojej generácii podľa mňa film vyvolal, s tak nezmyselnými krokmi postáv že to bolo fajn, a s takým pokusom postaviť nás pred nový LGBT strong Women ťahom, že to bolo úbohé. Napriek tomu všetkímu, v kine s parťákom a zato, že štence ktoré série nechápu aj tak zaujal, dávam 80%. Séria, ktorú ešte neodpísali, ale sedmička chce čarodeja aby ju navrátil tam kde bola kedysi a pripol jej dôstojný koniec. Škoda, že už Wes Crawen kameruje iba na filmovom nebi...a koniec koncov, keď sa ťa opýta budúci právnik, ktorý to určite dá, či sa na film ísť oplatí, vysvetlíš mu že oni sú proste inde, ale keď upadá Marvel, Hollywood už nevie ako ich zaujať...pastelové farby, Shazam, ani to nepochodilo, retro slahsheri nepochodili, natočte im Fortnite seriés Hru o prežitie :-D ()

Dexter1

Vôbec nie také úderné ako predchádzajúci zárez. Predchádzajúci počin bol zo srdiečka, tento zrejme už len pre peniaze. Nie je to úplná katastrofa, len po minulom fan-servise by človek čakal viac. Každopádne, New York celkom vyhovuje, réžia zvládnutá, výkony pomerne dobré, inside humor tam tiež je, len za pointu a celkovú motiváciu Ghostfacea by si niekto zaslúžil prefackať... a Courtney Cox by už tiež mohli prestať volať, však nemá pohyblivú mimiku tváre. ()

Sedmý Vřískot vítá staré známé

Sedmý Vřískot vítá staré známé

12.03.2024

Kolem vřískající série bylo v nedávných měsících poměrně velké rušno. Poslední Vřískot 6, jenž měl premiéru zhruba před rokem, v kinech vydělal slušné peníze, stejně jako jeho předchůdce pátý díl,… (viac)

Sedmý Vřískot přišel o hlavní hvězdu

Sedmý Vřískot přišel o hlavní hvězdu

22.11.2023

Zajetá a komerčně úspěšná hororová série je ve velkých problémech. Třiatřicetiletá herečka Melissa Barrera, hvězda posledních dvou dílů populární hororové řady Vřískot, totiž dostala vyhazov z… (viac)

Sedmý Vřískot střídá post režiséra

Sedmý Vřískot střídá post režiséra

03.08.2023

Oblíbená hororová řada opět mění tvůrčí tým. Poté, co otěže nad sérií původních čtyř filmů z let 1996 až 2011 v režii legendárního Wese Cravena v roce 2022 převzalo režijní duo Matt Bettinelli-Olpin… (viac)

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy