Na filmové katedře univerzity Alpine probíhá mezi studenty ´vražedný boj´. Nejlepší filmová ročníková práce získá cenu Hitchcocka a kromě toho tvůrce čeká i angažmá v Hollywoodě. Amy udělá všechno proto, aby cenu získala právě ona. Členy jejího štábu však jednoho po druhém vraždí záhadný vrah. Teď musí Amy odhalit vraha dříve než se i ona sama stane součástí krvavé městské legendy. (oficiálny text distribútora)

Morholt

Jsou mladí a pohlední s budoucí kariérou v showbusinessu před sebou a proto je chce někdo zabít. Nejspíš je to kvůli sračkám, který točej. A sračka je i druhá Temná legenda. Slasher je vesměs klišovitý žánr, takže pokud nemáte solidní zápletku, která by vyvážila relativní nezkušenost v oboru, chce to někoho, kdo v tom umí chodit. Ottman měl k dispozici tupý scénář a on sám o sobě možná umí hrát na klimprklampr, ale na režisérskou stoličku určitě nepatří. Potěší pár známějších tváří, ale tim to taky hasne. 10% ()

Danny F.

Tak stejně jako předchozí díl je i tento slaboduchým hraním si na něco co už zde bylo a v mnohem lepším podání. Po scéně kdy byla vyhřeznuta ledvina a následně oknem uťata hlava mladé dívce, jsem se těšil že půjde v tomto pokračování o dost dobré, detailnější a krvavější vraždy. Ale chyba! Nic takového nenásledovalo. Druhý díl postráda něco co má první a první postráda něco co má druhý. Tak nevím. 30% ()

Terva

Tento druhý příběh má podnázev - POSLEDNÍ ŘEZ............ A opět má povedený a vtipný začátek. CITÁT - Stop, stop !!.......... A k mému potěšení je zde hned na začátku použita legenda o jedné ledvině. ......to se probudíte ve vaně, obloženi ledem a vedle vás na stolku leží ledvina. Posléze zjistíte, že máte na těle jizvu, a sakra, zrovna v místech kde jsou ledviny - to nepotěší. Situace okolo ledviny byla docela drsná. Příběh se odehrává na filmový akademii, kde se mladí lidé učí natáčet filmy. Ale i když tu má každý spoustu nápadů jak točit a jak co dělat, působí snímek v některejch částech docela nudně. Sandy mě bylo líto, ale ona byla fakt pitomá. CITÁT - Ten pes byl dobrej.......... Jak povídám, už to nemá ten šmrnc jako jednička. Mezery mezi legendami jsou delší a než zabijí dalšího, člověk se docela nudí. Scéna ve strašidelném domě je hezká, leč poměrně krátká. A slušně je natočena i finální scéna ve filmařských kulisách. CITÁT - Je film důležitější než život ?.......... Ve filmu si krátkou dobu zahraje i BRENDA ( Rebecca Gayheart ), hlavní postava prvního příběhu. ()

MM_Ramone

Toto bolo moje druhé stretnutie s filmovou sériou "Urban Legends". Pred pár týždňami som náhodou zhliadol "Temnú legendu 3: Krvavá Mary". Bol to celkom dobrý teenagerský duchársky revenge horror. Príjemne ma prekvapil. Preto som si povedal, že dám tejto sérii ďalšiu šancu a zohnal som si druhé pokračovanie, ktoré nesie podtitul "Posledný záber". Tento krát to nebola duchárčina, ale slasher. Avšak príbeh o študentke filmárčiny, ktorá sa rozhodne natočiť horror a popri tom začnú skutočne umierať ľudia ma nebavil. Vrah v šermiarskej maske ma veru nevydesil. Oproti "Temnej legende 3" sa mi to zdalo o hodne slabšie. * ()

Deimos

TV/// Obsazení 8/10 Děj 5/10 Hudba 6/10 Efekty 7/10/// +a zase tu máme spoustu známích mladých tvářiček na vykuchání -samotná zápletka a příběh a i záverečné vyústění je směšné a už to tu bylo/// Městská legenda 2 je na chlup stejná jako předešlí díl. I když přeci jen tomu předešlému nelze upří jistou originalitu, kterou zde nenacházím. Některé momenty jsou zde sice "nové". Jako například prostředí filmové školy. Jenže to ničemu moc nepomůže a hlavně poslední třetina začíná strácet na tempu. Vrah je opět zahalen pod maskou, takže můžete jen hádát, kdo se pod ní skrývá. No alespoň tvůrcům to dává možnost tam v závěru šupnout kohokoliv, kdo ještě dejchá. A jakože to zase bude psychopat, kterej než něco podnikne, tak se nejdříve vykecá, proč to vlastně dělá. A to jako vždy bude chyba největší. Tak co si o tom myslíte vy? Já si myslím, že už tu to bylo. Takže příště až zase bude někdo tvrdit, že de točit něco originálního, tak mu to baštit nebudu./// Celkem 61%/// ()

• Postava Vanessy (Eva Mendes) měla mít původně mnohem méně prostoru. Režisérovi Johnu Ottmanovi se ale líbila natolik, že jí nakonec ve scénáři věnoval pozornosti více. (Avalon820)