Pach krvi

• Česko Pach krve (viac)

Greenbrier Backcountry, Západní Virgínie. Chris Finn spěchá na pracovní pohovor a kvůli zácpě na dálnici se rozhodne zkrátit si cestu po lesní silničce. Nesprávně však zahne, zabloudí v lesní pustině a navíc se srazí s protijedoucím autem s pěticí mladých výletníků. Skupinka se vydá hledat pomoc do nejbližšího domu. Místo pomoci tam však naráží na rodinku zmutovaných kanibalských zrůd, která se baví štvanicemi na zbloudilé automobilisty a jejich krvavou likvidací. Stanou se mladí lidé dalšími obětmi šílených kanibalů? Kolik z hrdinů krvavou štvanici přežije a dokáže se dostat ven z lesa?

V produkci trojnásobného držitele Oscara za zvláštní maskérské efekty Stana Winstona a producentů mimořádně úspěšných hororů Resident Evil a Tajemství loňského léta vznikl podle scénáře zkušeného Alana B. McElroye (Halloween 4, Spawn, Tělo na tělo) horor evokující nejlepší díla žánru založená na minimálním vkladu financí a maximálním vkladu talentu strašit diváky. Debutující režisér Rob Schmidt nabízí děsivý příběh o skupince mladých lidí, která se v hlubokých lesích Západní Virgínie utkává s vražedným zlem ve stylu legendárního Texaského masakru motorovou pilou kombinovaného s děsivou atmosférou Záhady Blair Witch. (oficiálny text distribútora)

cheyene

Horor založený na značné nechutnosti a krvavosti. Záporáci jsou skutečně odpudivá stvoření a způsob jejich "zábavy" je též velmi odporný. Prostředí filmu je poutavé, nakonec i samotný děj není špatný, ovšem dávka nadsázky při sledování tohoto snímku je nutnost. Alespoň já jsem se po těch 84 min nenudil, neustále se totiž něco děje. ()

Jossie

Zcela upřímně, já jsem se dost bavila. Na teenhoror je to velmi slušné, líbilo se mi to víc, než Texaský masakr, nezabíjí se tu jako na běžícím pásu, což u mě bývá zápor, ale ty vraždy stojí za to, zmutovaní zabijáci jsou přiměřeně odporní a velmi pěkná mi přijde scéna v chatrči. Zápor jsou slabší herecké výkony především dívčí části osazenstva a úvod s novinovými titulky. ()

Bloody13

Vida, jak jednička po letech prokoukla. V porovnání s posledními třemi sequely je jednička hnedka zábavnější hixploitation, co dodržuje žánrová pravidla s přesností Three Fingerovy sekery. Povinný úvod, prostředí rozlehlých lesů, skupina nešťastných turistů a hlavně sympatické trio zdegenerovaných kanibalů, co se nebojí lézt ani po stromech. Na kozičky a pořádný gore masakr jsme si však museli počkat až s nástupem dvojky, ta v sérii jasně vede. ()

juta

Když slyším to strašné chychotání, tak mám z toho husí kůži. Hodně dobrý horor, ve kterém nechybí lekačky, napětí a překvapivé zvraty. Hodně dobrá je například scéna, kde Chris drží pérko od dveří, aby nevzbudil spícího mutanta. Nebo ta ve stromech s přeseknutou hlavičkou :-) Pak si jeďte někam kempovat... :D ()

Frajer42

Docela slušný horůrek. Příšerky jsou roztomilé a vraždy zábavné. Nuda naprosto žádná. Je to taková slušná oddechovka. Skoro celý příběh se vlastně odehrává za denního světla. Přesto zde stále visí ve vzduchu moment uleknutí. Místo nožů a seker by však filmu slušelo dobrousit také dialogy, protože ty jsou téměř neposlouchatelné. Čistokrevné 2*. ()

• Hlavní ženská protagonistka Jesse Burlingame, kterou ztvárnila herečka Eliza Dushku, byla pojmenována podle hrdinky románu "Gerald's Game" od Stephena Kinga. (Stocki)
  • V celém filmu hraje jen čtrnáct lidí. (Stocki)
  • Keď partia dorazí po prvýkrát pred chatu, ktorá patrí kanibalom, spomenie Scott snímku Deliverance (1972). Tento film sa považuje za prvý zo subžánru hixploitation, do ktorého patrí aj Wrong Turn. (Marceloo)