Sestry Samantha a Tara Carpenterové a dvojčatá Chad a Mindy prežili vyčíňanie tajomného vraha ukrytého pod maskou ducha v mestečku Woodsboro. V snahe zabudnúť na tieto tragické udalosti sa všetci štyria presťahujú do New Yorku, aby tam začali nový život. Netrvá to ale dlho, a objaví sa nový, ešte brutálnejší zabijak v maske Ghostface a ich životy sú opäť v ohrození. (Forum Film SK)

JimiH

Úplně jiné pojetí než předchozí requel. Fantazii si tentokrát scenáristi pouští na špacír a sází na efektivní a intenzivní scény. První film ze série, kde jsem neuhodl vraha, ale nijak zvlášť mi to nevadilo. ()

helraiser

V každém případě slušná podívaná a zatím nejkrvavější díl série, který ovšem trochu zabíjí finále. Hodně dobrý nápady a akce, ale tolik zabijáků je přeci jenom trošku moc. Rozhodně jsem si to užil, další díl bych si klidně dal, ale pokud možno s delším časovým rozestupem. Rozhodně nadprůměrná podívaná. ()

Kingjiri

Na jednu stranu chválim, že se zase podařilo danou problematiku pojmout jinak, na stranu druhou lze vyčíst to samý, jelikož tenhle způsob pojetí (viz závěrečná pointa kdo a proč je vrah) byla dost přiblblá. V pětce pěkně fungovaly hrátky s filmem ve filmu (legacy sequel), tentokrát pokus o "frančízu" a megalomanštější pokračování vyšel vcelku na prázdno. Taky musim říct, že za dvě hodinky stopáže bylo nudnejch, ukecanejch a nic neřikajících pasáží docela dost. Logika nebo realističnost je už uplně pryč, kdy několikrát bodnutý postavy jsou za chvíli uplně v cajku na to, aby ještě "překvapivě" vstoupily do scény a vrahové toho vydržej fakt hodně. Nejsem si vůbec jistej, jestli se ze série dá vyždímat ještě něco fakt zajímavýho, možná by bylo uplně nejlepší v tomhle momentě skončit celou legendární sérii s aspoň nějakou důstojností. Upřímně teda doufám, že další díl už nebude. Za nápad s muzeem, gore, pár dobrejch momentů (sámoška nebo metro) a policejní rekapitulaci bývalejch vrahů třetí hvězda. ()

Mini_X

(Tato recenze nebude obsahovat žádný spoilery ohledně toho, kdo je pod maskou).Nový Vřískot jde ve stopách svého předchůdce, ale je lepší než první díl? Popravdě bylo to hodně těsně, ale podle mě je tenhle film je lepší než ten minulý. Sám jsem tomu nevěřil, protože jsem se obával, že pokračování bude hodně slabší (viz Halloween Kills), ale naštěstí se tak nestalo. Tenhle film má všechno co by měl obsahovat každý film z série. Ať už jsou to meta prvky, klasického atmosféru Vřískotu a hlavně děsiví Ghostface. Jsem také hodně rád, že se hlavní postava zlepšila oproti minulému dílu. Taky hlavní čtveřice byla fakt geniální, hlavně za Chada. Bylo hodně super, také vidět konečně zkušenějšího Ghostface, který se fakt nebojí zabíjet klidně i v místech kde je hodně lidí. Finále bylo trochu už zdlouhavé a motivace Ghostface měla být lépe propracovaná, nápad byl zajímavý, ale zasloužilo si to větší provedení. Pozor přichází spoilery ohledně úmrtí postav. Také je škoda, že hodně postav přežije fatální zranění, které by podle mě v realitě nepřežili. Kolem a kolem musím říct, že se jedná o nejlepší pokračování k prvnímu filmu, také jsem rád, že film nedopadl, jako většina pokračování v hororech. 8/10 ()

Hellknight12

Pokračovanie, ktoré nestráca na kvalite. V skratke ak máte radi slasheri a hlavne túto sériu, tak si film užijete naplno. Príbeh sa odohráva v New Yourku, čo je obrovská zmena oproti predchádzajúcim častiam, ktoré sa odohrávali v malom meste Woodsborov. Film sa snaží hrať hlavne na napätie, ktoré aj funguje a pekne vám zamotá hlavu. Je tu viac než dosť odkazov na predchádzajúce filmy ale tiež aj na iné hororové série. Je tu veľmi dobré herecké obsadenie. Scenár je slušný, nie je to nič, čo by vás príbehovo odpálilo ale videl som aj horšie scenáre na slasher. Režisérsky je to tiež zvládnuté veľmi dobre. Máme tu aj pár vtipnejších scén, ktoré nijako nerušia a pekne západnú do deja. Pokiaľ viem, tak ľudia sa sťažujú na 3 veci. Prvá je dĺžka filmu, ktorá je 123 min. Podľa niektorých ľudí je to až zbytočne naťahované. S týmto súhlasím ale aj nesúhlasim. Dôvod? Príbehovo sa to dalo skrátiť na 90 min ale ak tam chcete dať odkazy a hlavne tak, aby to sedelo aj do deja a nie len buchnúť to tam, že aha bol aj taký film, tak proste sa to trochu natiahnúť musí. Ďalšia vec sú smrti. Áno nie sú nejako inovatívne a nápadité ale čo čakať od slasharu? Tretia vec je koniec a hlavne motív. Súhlasím s tým, že to mohollo mať otvorenejší koniec ale mne to neprekáža. Motív je logický. Mohol byť trošku síce lepší ale nemám dôvod sa sťažovať. Ja som bol na 4Dx. Film môžem odporučiť, každému kto má rád túto sériu a slasheri. Celkové hodnotenie za mňa je 80%. Ja som sa proste bavil. ()

Pavel82

New York nevyužitý, protože se v New Yorku nenatáčelo. Dva přelety kolem Brooklyn bridge náladu nezvedly. Nemám rád tady to lákání na něco, co vlastně nejsem. Občas jsem si u dialogů říkal, že tohle přece nikdo nemůže sežrat a hlava padá únavou. Míň kecání, víc vraždění, nebo aspoň kecání o vraždění. Šestka přišla moc brzy po výborné pětce. Pár dobrých nápadů, co se týče vraha, ale nemůžu se zbavit pocitu, že ani ten film sám si není jistej, kdo je vrah. ()

Maximilianus

Ja v prvom rade oceňujem, že aj šiesty film dokázal priniesť niečo nové, ale pritom zostať verný značke. Taktiež som rád, že sa aj tu objavili postavy z predchádzajúcich častí, a aj že ide o celkom vydarené priame pokračovanie päťky, ktorá sériu celkom oživila a znovu nakopla. Inak to bol klasický Vreskot, čo niekomu už môže pripadať nudné. 7/10. ()

Hellierer

Vřískot je jedinou sérií, která nemá vyloženě slabého článku a i u šestého dílu dokáže být čerstvá. Lehké vyčerpání zde sice je, přičemž tvůrci občas popírají sami sebe, ale skvěle to vynahrazuje skutečnost, že Ghostface je tady naprosto utržený ze řetězu a nebojí se tentokrát jít vyloženě na dřeň. Film sice po geniálním úvodu trochu zpomalí a finální odhalení už nefunguje tak spolehlivě, ale přesun do New Yorku se vydařil náramně, stejně jako využití jeho míst a propriet. Nová parta navíc začíná být čím dál více sympatická a ve skutečnosti bych si klidně s ní dal i sedmičku, která by mohla skvělé fungovat jako vyvrcholení, jež sérii zase na chvíli uloží ke spánku. Za mě opět velká spokojenost a vlastně o chlup lepší než pětka. ()

John80

6-ste pokračovanie o vraždách a vyšetrovaní ,hľadaní vraha každá časť s iním slasherovým dejom  a to je na tom zaujímavé a zároveň každou časťou pútavé 4* ()

Nemmonn

Absolutně nesympatický postavy (možná proto, že je to samá ženská) a do toho posraný finále, který nedává smysl. Ten negr, kterýho ubodal asi 20x a i tak přežil je největší sračka. 3/10 ()

TheRay97

Co se stalo? Že by obrat k lepšímu? Není nic lepšího než si takhle večer lehnout, v domě ticho a užívat si poslední Vřískot, který přečkal všechna očekávání. Ano, první díl stále zůstává největší srdcovka, avšak šesté pokračování mu upaluje v patách. Zdá se mi to nebo vrahové začínají být více agresivní? A ten nový zjev, poškozená maska a energie za tři (doslova). Nemám k tomu co dodat, zkrátka dvě hodiny utekly jako lusknutí prstu. A takové filmy jsou jeden důvod navíc žít. ()

kukkik

Totální hovadina ale scéna s nabíhajícím chlapem s pistolí v ruce pobavila takže jsem se celkem zasmál a exhumovaná Courtney Cox byla opravdu hodně strašidelná, takže jsem se část filmu i upřímně bál. Takže dva hlavní prvky tohoto žánru částečně splněny, a tak když to vezmu kolem a kolem, tak ty, jinak šílené, dvě hodiny stopáže díky tomu vlastně nebyl úplně ztracený čas. 1/5 ()

Likan7

Je fajn, když diváka dokáže občas příjemně překvapit šestý díl nějaké série. Tady je totiž vrah až neobvykle brutální a moc se s ničím nemaže. Zaútočí uprostřed ulice nebo v obchodě plným lidí a je mu to jedno. Je to pak celkem svěží vítr do zajeté série. Jen škoda, že bez dobrýho úvodu a pár takových překvapivějších scén, byl by Vřískot další nudnou vyvražďovačkou se šíleně přeplácaným rozuzlením, který často nudí víc než je zdrávo. ()

Slunkoo

Tak jebnute chovani postav snad nikde inde neuvidime len v scremu 6 jebnuty nakupujuci jebnuty policajty jebnuty hlavní herci kteri po vražde kamošky si v pohode jebu medzi sebu srandicky z 5 centimetru netrefit 3 krát po sobe vraha ta ma mušku jak pica...masky a vrazdy boli v pohode a wednesday. ()

rublik05

Předchozí Vřískot z roku 2022 byla nakonec vcelku fajn podívaná, snímek mě bavil hned v několika ohledech, rozhodně se ale nejednalo o dokonalý slasher. Vřískot 6 na pětku navazuje nejen příběhově, ale i svými kvalitami. Snímek nabízí hned několik velice povedených scén, od začátku má výbornou atmosféru, díky svižnému tempu téměř ani na chvíli nenudí. Z herců mě nejvíce bavily herečky Melissa Barrera a má oblíbená Jenna Ortega, ale potěšila i ikonická Courteney Cox. Celkově mi zde herecké obsazení překvapivě sedlo. Vraždy jsou tentokrát zase o trochu brutálnější, některým z nich by však slušelo ještě více krve. Příběh mi přišel zbytečně zamotaný a občas i matoucí, chválím však závěr a také překvapivé finální odhalení. V určitých aspektech, zejména tedy v samotných vraždách, je Vřískot 6 lepší než jeho předchůdce, co se týká logiky, atmosféry a celkového zpracování, to jsou zhruba nastejno, příběh mi naopak přišel malinko lepší u Vřískotu. Hodnocení je nicméně stejné, neboť se opět jedná o velmi povedený slasher a důstojný příspěvek do slavné série. 7/10. ()

MoreAdam

8/10. Konečně sem se k tomu dostal, kvalitní sequel na kvalitní thriller, vše ohledně tohoto filmu je víceméně na dvojku, ale já si to užil! Ty vraždy byli něco, vyvražďování bylo na tomto filmu ohromující, bohužel ne uvěřitelné. ()

Psycho.R

První polovinu rozhodně lepší, než předchozí díl. Asi to bylo tim, že tu původní hrdinové nejsou, až na jednoho (Courtney linie je tu však jen pro milovníky původních filmu a je zbytečná), ale ten je tu tam málo, že neporovnáváte, o kolik je stará trojice lepší. Napad s různými maskami se mi libil, v druhe pulce to, ale šlo dolů a odhalení me uz vůbec nevzalo, stejně jako u pětky (první díl ma, pravděpodobně jedno z nejlepších rozuzlení co znam). Každopádně uz to jde moc blizko za sebou a satirická témata prvních čtyř dílů v posledních dvou částech už nemaji tu sílu originálního scénaře Williamsona a rezie mistra Crawena. ()

Worry77

Ze Scream franšízy se nejspíš stane každoroční tradice, kdy v každým, dalším, následujícím lednu nebo únoru půjdu do kina na další pokračování a pokaždý se domů budu vracet zklamanej. Ale upřímně si u mě šestka vedla o něco líp, než její předchůdce. Zahraniční recenzenti si stěžujou na menší množství meta humoru, ale to já můžu jedině vychválit. Podle mě je ho tu dost na to, aby ctil charakteristiku série, ale ne zase tolik, aby to bylo zbytečně nacpaný všude ve stylu pětky. Takže v tomhle ohledu se mi tvůrci přesně trefili do noty. Hlavní postavy už nejsou od minule tak odfláklý a otravný, ale reálně jsem jim skoro i fandil. Něco mi říká, že Jenna Ortega v budoucnu nějakým způsobem převezme roli hlavní hrdinky, protože přece nic nenaláká do kina víc teenagerů, než Wednesday, kterou nahání magor v masce. A reálně mi to vůbec nevadí, protože na to má věk i schopnosti, takže prostě proč ne. Je fajn, že se pořád vrací postavy z minulých dílů, ale položme si otázku, jak dlouho tohle ještě bude diváky bavit? Je super, že se vrací Billy jako vidina svojí dcery nebo Kirby ze čtyřky, ale popravdě mě to už moc netáhne, když vidím, jak moc jsou v tomhle ohledu tvůrci nekreativní. A to mě přivádí k další otázce, kolik bodných ran jsou schopny postavy ve filmu vydržet? Čtyři? Šest? Ale kdeže. Klidně dvacet, pak se na nějakých třicet minut vyválí na zemi a na konci filmu se ukáže, že to bylo více méně "jenom škrábnutí". Holce doslova jednu chvílí začnou vylízat orgány z těla a ona se drží za břicho, jako kdyby měla jenom něco těžkýho k večeři. A konec, ten konec. Největší zklamání napříč všema dílama. Ten motiv, ta repetetivnost. Hlavou se mi prohnalo minimálně deset lepších konců nebo i kompletních scénářů, je tu prostě tolik možností - počet vrahů, (ne)odhalení vrahů, jeden z přeživších bude vrah... I přesto všechno se ale na další díl těším, protože žiju v naději, že jednoho dne dostaneme Vřískot, kterej nebude jen další kopie s čím dál tím víc skomírající kvalitou. (60%) ()

RAFT

Režiséři natočili další šesté pokračování vřískotu.Z městečka Woodsboro ,tentokrát Ghostface řádí v New Yorku.Po pátém dílu je tenhle svěží,nové prostředí filmu dobře vyhovuje.Staří a nový herci se po roce vrací.Ve filmu je dobrej úvod ve filmu.Šílená zábava po New yorku,scéna z metra dobrá.Je tady toho poměrně víc ,dobrý film .Pokračování klidně.Asi nám ještě neřekli poslední slovo. 70% ()

Sedmý Vřískot vítá staré známé

Sedmý Vřískot vítá staré známé

12.03.2024

Kolem vřískající série bylo v nedávných měsících poměrně velké rušno. Poslední Vřískot 6, jenž měl premiéru zhruba před rokem, v kinech vydělal slušné peníze, stejně jako jeho předchůdce pátý díl,… (viac)

Sedmý Vřískot přišel o hlavní hvězdu

Sedmý Vřískot přišel o hlavní hvězdu

22.11.2023

Zajetá a komerčně úspěšná hororová série je ve velkých problémech. Třiatřicetiletá herečka Melissa Barrera, hvězda posledních dvou dílů populární hororové řady Vřískot, totiž dostala vyhazov z… (viac)

Sedmý Vřískot střídá post režiséra

Sedmý Vřískot střídá post režiséra

03.08.2023

Oblíbená hororová řada opět mění tvůrčí tým. Poté, co otěže nad sérií původních čtyř filmů z let 1996 až 2011 v režii legendárního Wese Cravena v roce 2022 převzalo režijní duo Matt Bettinelli-Olpin… (viac)

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy