Tajomná legenda Krvavá Mary

• Česko Temná legenda 3 (viac)

Kruh se uzavírá. Děsem vám budou vstávat vlasy na hlavě. Režisérka Mary Lambert (Hřbitov domácích zvířátek, The In Crowd) přichází s posledním dílem legendární strašidelné trilogie - TEMNÉ LEGENDY. Na jednom z výročních studentských večírků se trojice bývalých spolužaček baví přeříkáváním různých zaklínadel a nechtěně tak probudí dávného zlého ducha. Ještě netuší, že pro někoho to bude mít smrtelné důsledky. Téže noci jsou uneseny gangem středoškolských frajírků, kteří se za svůj čin brzy dočkají spravedlivé odplaty. Jeden po druhém umírají krutým způsobem - přesně jako v příběhu temné legendy. Je to všechno jenom školní vtípek dovedený do strašlivého extrému nebo opravdu Krvavá Mary vstala z hrobu, aby vykonala svou pomstu? (oficiálny text distribútora)

George Stobbart

Ja mám tieto príbehy, resp. "Urban Legends" rád a z časti aj preto mám rád túto sériu / trilógiu. Hoci sa tretí diel štýlovo odchýlil od slasherového územia, na ktoré vybehli jeho dvaja predchodcovia a nasmeroval si to krížom do nadprirodzených vôd, páčil sa mi. Legenda o "Bloody Mary" je vďačnou hororovou témou a hoci som už videl jej lepšie spracovanie než v tomto prípade, videl som aj horšie. Navyše, aby sa dostálo Urban Legend názvu, tak sa vo filme objavili vo väčšej či menšej miere aj ďalšie takéto príbehy, resp. nápady z nich, ktoré to trochu spestrili. Takže mne tento hororový guláš sadol, a hoci sa nejedná o žiadny zázrak, uvítal by som keby táto séria pokračovala ďalej. ()

SOLOM.

Tuhle hororovou sérii jsem po prvních dvou dílech už odpískal a popravdě se mi do trojky vůbec nechtělo. Slasher coby hororový subžánr mám rád, ale Temná legenda na mě moc velký dojem neudělala a rozhodně mezi moje oblíbené série nikdy patřit nebude. Zaujalo mě však jméno na režisérském postu a tak jsem se nakonec přece jenom rozhodl dát tomuto filmu šanci. Mary Lambert má na svém kontě mimo jiné oba díly Pet Sematary a tak jsem byl zvědavý, jestli alespoň ona dokáže pozvednout úroveň Urban Legends. No a povedlo se jí to tak napůl. Rozhodně nejde o nejlepší díl této série, ale oproti dvojce jde alespoň o mírné zlepšení. Navíc se zde skloubila teen vyvražďovačka s duchařinou, což bylo na první pohled milé oživení. Nechybí slušný úvod, detektivní zápletka ani několik průměrných vražd. Místy to dokonce mělo docela příjemnou atmosféru a tu a tam vykoukla i nějaká ta povedená scéna či srandovní hláška. Oproti předchozímu dílu se tu dá dokonce u některých jedinců mluvit i o předvedeném hereckém výkonu.Smůlou ovšem je, že se režisérka nepokusila přijít i s něčím novým. Okoukané lekací scény totiž již nikoho nevyděsí, stejně jako vykuchaná mrtvola psa. Totéž se dá říci i o podprůměrných speciálních efektech (viz pavouci) a samotný závěr mě totálně znechutil. Temná legenda 3 tak ve finále potopila sebe samu. Tentokrát děvčatům k obměkčení mého srdce nepomůžou ani jejich výstřihy a pěkný úsměv. Škoda promarněné šance a pěkné Mary (když tedy ještě žila). 40% ()

Mahalik

Stejně jako nikdy nepochopím, proč mi vždycky padá chleba namazanou stranou na zem, tak asi nikdy v životě nepochopím, proč se režiséři hororových snímků snaží diváky vystrašit způsobem " z mrtvé holky jde větší strach než z Marilyna Mansona, tak co když natočíme film o ní?". Tento film nejen-že mi už od začátku přišel jako Odložené případy na druhou, on je ale (jako většina podobných kousků) neprosto k nevystrašeníhodný. Navíc téma Krvavá Mary je stejně obnošené jako ten žlutej trikot co nosí Daniel Nekonečný. P.S. ta 1* je za zhulenou afroameričanku, které měli raději věnovat celý film. ()

Aurus

Ok hele první díl já naprosto miluju, druhý díl je nadprůměrný ale není špatný ale tento třetí díl je docela katastrofa a pro mě jednoznačně velké sklamání. Příběh není špatný, postavy jsou docela blbé a nesympatické, hudba je docela dobrá, atmosféra tu je docela ok, napětí je zde párkrát za film, lokace jsou zajímavé a kamera filmu je dobrá. Za mě 4/10. Je to škoda mohlo to být mnohem lepší než to je. ()

JohnnyD

Príjemná rutina. Mary Lambert sa opäť predviedla ako neschopná režisérka, po tých dvadsiatich rokoch nakrúcania sa už mohla naučiť koncipovať zábery a zohnať si poriadneho strihača. Celý film je mix Odložených prípadov a duchárskeho slasheru a nemá to nič spoločné s predošlými filmami a ani s urban legends (film je veľmi letmo inšpirovaný rovnomennou mestskou legendou). Hlavná hrdinka je pekná a sympatická, i keď sa správa dosť iracionálne, no napriek tomu na ňu i celý film sa dobre pozerá. Kameňom úrazu je "prekvapujúci" zvrat naťahovaný do poslednej minúty. Ak by sa toho ujal schopný spisovateľ, bola by z toho fajn útla 100 stranová novela. ()

• Film měl mít původně čtvrté pokračování pod názvem Urban Legend: Goldfield Murders. Společnost Sony si však vyžádala zpět filmová práva a snímek později vyšel pod názvem Ghosts of Goldfield (2007). (Terva)