Odkrytí masového hrobu čítající 50 těl není příjemný zážitek pro policii ani pro Michelle a Ryana (Kate Hodge a William Butler), kteří Texasem projjíždí. Cestou kterou jim poradil "Kovboj" Tex (Viggo Mortensen) narazí na neznámého řidiče, s kterým mají malou potičku a musí vůz opravit, tam se poprvé zjevuje "Leatherface". Dopravní nehodou se jim komplikuje uprostřed lesů život, Michelle sice nachází útočiště, ale spadá do spárů kanibalské rodiny, kde Ryane umírá. Záchrana přichází v podobě "víkendového lovce" Benna (Ken Forre)... (Rodriguez)

Colonist

"Proč nás nenecháte na pokoji?" - "Máme hlad." - "Neslyšeli jste někdy o pizze?!" Série TCM dostala nového režiséra, Leatherface novou pilu a scénárista pár dobrých nápadů. Třetí díl na události předchozích dílů prakticky nenavazuje (kromě zmínky o obětech prvního filmu na začátku v titulcích) a to je jenom dobře. Díky tomu je ve filmu plno originálních prvků. Leatherfaceova nová rodinka zde má vskutku zajímavé složení (matka, malá holčička a nechybí ani starý známý děda) a je pořádně zrůdná. Herci vůbec nebyli špatní. Silné atmosféry se ve filmu najde plno. Pár slabších míst tu sice je, u některých scén jsem si říkal, co tím asi chtěl básník říct, ale jinak jsem se bavil. Všechny ty změny trojce prospěly. P.S. Už dlouho jsem v podobném filmu neviděl tak sympatickou postavu, jako byl ten černoch. Tomu jsem vážně fandil :) ()

J*A*S*M

Hooperova jednička nepřekvapivě s velkým náskokem vede (jak taky jinak, vždyť je to jeden z nejlepších hororů vůbec), ale ostudu jí tohle pokračování nedělá. Atmosféra je hustá, močály a temný les dělají své. Občasný černý vtípek neškodí. Až na úplný závěr, kdy se "mrtvé" postavy zničehonic zázračně objeví a vesele si žijou, jsem velmi spokojen. ()

HateBreeder

Třetí a pro mě poslední film, který nedělá značce TCSM ostudu již nenatočil Hooper, což je zajisté dobře, ale postaral se o to mě nepříliš známy Jeff Burr. Tento muž ale jistě není horrorem nedotčený a právě tímto filmem vzdal holt originální klasice z roku 1974 a nutno dodat, udělal to velice dobře. Po parodické dvojce se tak znovu ocitáme tváří v tvář zlu, které nemá slitování - motorovou pilou vyzbrojený Leatherface a jeho kanibalská rodinka znovu připraveni šířit hrůzu ve státě Texas. Tentokrát žádné odlehčování, žádné vtípky a neschopnost řezníků naporcovat maso. This evil is so serious ! Jaká radost opět vidět rozzuřeného Leatherface s motorovkou běhat po lese. Také kanibalova rodina prošla drobnou obměnou a mě to přišlo docela milé :) Film je opravdu zdařilým pokračováním kultovní jedničky a nebýt totálně podělané čtyřky, mohla vzniknout hodně dobrá horrorová trilogie. THE SAW IS FAMILY ! ()

dubinak

Každopádně slabotinký odvar nepřekonatelného prvního dílu a bohužel i toho druhého. Nic katastrofálního se zde naštěstí neděje, ale i tak postrádal třetí díl tu pravou texasomasakrovou atmosféru, která nám ještě dost skvěla v druhém pokračování. Bohužel se film odehrává na mě až moc času ve tmě a občas se mi těžko kvůli obrazu rozeznávaly detaily. Viggo Mortensen byl jako ulítlý člen rodinky skvělý, ale taky už to nebylo to, co bývalo. Jako malé mínus ještě beru počet obětí. Obecně jsem ale s trojkou vcelku spokojená, mohlo to být mnohem horší. ()

Cabal

Slušné pokračování. A mohlo to být výrazně lepší nebýt zásahu producentů. Opak. předělaný scenář, vystříhaná spousta gore detailů, včetně přetočeného závěru jiným režisérem /vysvětlení WTF závěru/. Na internetu kolují 3 verze - rated x unrated x něco na způsob režisérského sestřihu, workprint v mizerného kvalitě. Tak pozor na to, kterou verzi vyberete. ()

• Kane Hodder, který několikrát ztvárnil postavu Jasona Voorheese v hororové sérii Pátek třináctého, byl koordinátor kaskadérů pro tento film. (henrycruel)
  • Film bol zakázaný na Islande a vo Fínsku. (Paldiny)

Prepad série do temnôt?

Prepad série do temnôt?

25.05.2005

O tom, že štúdio New Line Cinema chystá prequel k úspešnému hororu TEXASKÝ MASAKER MOTOROVOU PÍLOU (ktorý vychádzal z rovnomennej snímky z r. 1974), sme už informovali. Okrem klasickej zápletky … (viac)