Sestry Samantha a Tara Carpenterové a dvojčatá Chad a Mindy prežili vyčíňanie tajomného vraha ukrytého pod maskou ducha v mestečku Woodsboro. V snahe zabudnúť na tieto tragické udalosti sa všetci štyria presťahujú do New Yorku, aby tam začali nový život. Netrvá to ale dlho, a objaví sa nový, ešte brutálnejší zabijak v maske Ghostface a ich životy sú opäť v ohrození. (Forum Film SK)

IceQueen

Pravidlá Vreskotu : 1. Nesnažte sa odhaliť vraha podľa výšky a telesnej konštrukcie. 2. Nestrácajte čas logickými rozbormi, rozbijete si hubu o stenu v slepej uličke. 3. Akceptujte, že rozpárané brucho sa dá rozchodiť. 4. Všetky cesty vedú do Woodsboro aj keď nie ste vo Woodsboro a k Sidney, aj keď tam Sidney nie je (pretože je chamtivá a nestačil jej honorár). 5. Vždy niekto vysvetľuje pravidlá hororu. 6. Ghostface je extrémne odolný voči fyzickému poškodeniu. 7. Veľa sa behá, kričí a pichá... Takže teda - "What's your favorite scary movie?" Tra la la ()

StrYke

Jsem moc rád, že značka Vřískot stále žije a má stále co nabídnout. Tento díl byl však jeden z těch slabších. Opět je znatelně surovější a nekompromisnější než původní filmy a co do nápadu (samozřejmě v daném universu) se nemá vůbec za co stydět. Přesto má ale hluchá místa. A u filmu, u kterého je potřeba přehlížet a promíjet tolik nelogičností a absurdit, je schopnost zabavit zásadní. Pokud jsem se tedy byť jen v některých chvílích nudil, je opravdu něco špatně. Těším se ale na další díl a pevně doufám, že bude lepší! ()

BoredSeal

Strašný. Hrozní herci, scénář a meta bláboly už jsou totální břečka. V podstatě je každý díl horší a zoufalejší. Je ale milé vidět nějaký pokrok v žánru, zatímco dřív byla úkazem debility postavy nesoudnost ve výběru chození do očividně životu nebezpečných lokací, ve Screamu 6 je neochota vzít ten správný telefonní hovor. ()

Chen

Změna prostředí sérii prospěla, na první pohled to už není onen komorní slasher, ale sympaticky brutálním způsobem je divákovi prezentováno, jak nebezpečná může být lhostejnost a anonymita velkého města. Ano, občas jsou některé momenty "povinně hororově nelogické", ale napětí funguje, smrti jsou brutální a finální odhalení se dá odhadnout maximálně částečně. Velmi slušný přírůstek do série. ()

M.i.k.e

po velmi solidním pátém díle nebylo moc důvodů proč se netěšit na další a je tak docela zklamání, že šestka má nakonec mnohem blíže k bídné čtyřce než kamkoliv jinam. Zhruba do dvou třetin je sice nový Vřískot slušná žánrová zábava, která plus mínus přináší to co divák očekává, jenže vyměnila brutalitu za "chytrost"  a když se začne všechno rozplétat a dojde k odhalení vraha, veškerá atmosféra je lusknutím prstů v tahu a finále už působí trapně a směšně. Narozdíl od předchozí epizody tentokrát moc nefunguje ani ona sebeuvědomělost  tvůrců, kteří sice zase vědí, že divák ví a opět se snaží si různě pohrávat a ohýbat pravidla žánru, ale nakonec se sami doběhnou a podrazí si nohy v cílové rovině. A aby toho nakonec nebylo málo, trn z paty novému Vřískotu nevytáhnou ani postavy, které jsou prakticky všechny nezajímavé, jejich potenciál se blíží kamsi k nule a třeba takovou Hayden Panettiere sem nejdřív vůbec nepoznal...40% ()

Vyhy

Rozhodně kvituji změnu prostředí a atmosféra velkoměsta tomu sluší. Divák by řekl, že po tolika dílech musí jednoduše kvalita zákonitě jít dolů, ale za mě spíše stagnuje. Je to fajn slasher jednohubka, která umí postrašit, pobavit, ale hlavně zabaví a to je to důležité. Další díl si klidně zase dám. ()

William_

5/10. Tak hloupoučké až je to dobré. Film se nebere vážně a taky k tomu tak přistupuje. V mnoha rozhovorech slyšíme jak klišé tyto horory jsou, a že staré postavy v nových dílech tu nemají co dělat a osobně jsem čekal, kdy se proboří čtvrtá stěna. Film měl ale daleko větší potenciál, a to především v tom, že mohl dát divákům více scén v potemnělém NY metru nebo v jeho uličkách. Čekal bych více originálnějších scén, které vytěží toto prostředí, do kterého se tato série dle mého hodí. A ten, kdo rozhodl že Jenna Ortega v 5. díle vřískotu neumře, musel po úspěchu seriálu Wednesday dostat přidáno. Takže když to strunu dohromady, je to vlastně docela příjemná "slasherovka" na dlouhý večer u televize. Nic převratného jako se promovalo v upoutávkách ale nečekejte. ()

MrPierc

Začátek chvíli zajímavý, ale po akci s žebříkem se začíná příběh utápět v klišé a nudě. Mezi vraždami si vylévají srdíčka a hlavně na konci zázračně některé postavy po bodnutí do břicha běhají jako křepelky a jsou zcela zdravé. Odhalení vrahů nijak šokující, konec nesympatický a hlavně ty 2 sestry jsou vyumělkované. Zlatá Sydney. Takže Vřískot je absolutně domrvený a Halloween také. Snad někdy restartují Pátek třináctého, protože tyhle 2 hororové série vymačkali a zazdili. ()

bourec

A za mě to ty dva chytli za správnej konec. Nikdy jsem si nepomyslel, že se ještě zjeví nějaký pokračování, a já budu spokojenej. A vlastně mě neva ani celkem dobrej konec. A i přesunutí do hlučnýho města není na škodu. Prostě spokojenej sem až dost. 80%. ()

Sludger

Rovno ti prezradím, že šestka je lepšia ako päťka, dokonca si myslím, že ide o druhý najlepší diel série. Vreskot 6 si zobral na paškál „frančízu“, resp. značku. Čiže sa prekrúcajú klišé ohľadom easter egg, udržania série, „všetko vo väčšom“ či budovania značky a jej odkazu. Opäť to funguje. Dokonca je tam pár sviežich scén – prestrelka v obchode (takýto typ scény som nečakal) alebo skvelé budovanie napätia v metre.   Musím potvrdiť, že ide naozaj o "najbrutálnejšiu" časť série (veľké plus za chladničku a vaňu), dokonca brutalita neprichádza len zo strany záporáka, ale aj z opačnej strany. Chválim!   Film mal fakt skvelý začiatok, no koniec bola jeho najslabšia časť. Pointa bola super, nepredvídateľná, ale po jej prezradení sa scéna začala naťahovať a skvelá brutálnosť vraha sa vytratila s jeho maskou. Taktiež mi vadila herečka v roli Sam (Melissa Barrera), ktorá ma iritovala už v päťke a tu nehrá o nič lepšie.   Prevláda spokojnosť. Vreskot 6 hanbu nerobí, práve naopak, je jedným z najlepších dielov série. Nová časť je dravá, hravá, ale aj brutálna, celkom aj rozumná, akurát škoda natiahnutého záveru, inak by som šiel k vysokému hodnoteniu. ()

Azrael515

You never go fully retarded, unless you are Terrifier 2. Then you go fully retarded! But you are not Terrifier 2, you are Scream 6. So you probably should not go fully retarded and keep it in good old retarded mode. So stop, Scream. You are drunk and should already go home.. ()

dubinak

Jako ty tři dávám trochu se zapřením, ale jako není to tak hrozný ještě. Přesto, že chování některých postav po tom, co kolem nich chcípaj jejich nejbližší je fakt do nebe volající a celý ten koncept fakt už jako nemá čím překvapit a vyčpěl asi tak před sto lety, je to furt taková ta meh popcornová zábava, za kterou už bych ale v kině nenechala ani cent a radši si ji pustim doma, když není nic jinýho. Téměř už jsem zas zapomněla kdo byl vrah a je mi to úplně jedno. Pokud vyjde šťastná sedmička, podívám se na ní fakt, až bude zas nuda. Celá tahle frančíza mi je úplně upřímně u zadku. Dvě a půl. ()

epicek

Poslední Vřískot je určitě o dost lepší, než jeho předchůdce, ale to ve finálním součtu ještě neznamená, že jde o trefu do černého. Přesunutí děje do New Yorku je velice svěží a vítaná změna a hlavně řádění Ghostface má tady o dost větší spád. Co je ale bohůžel až moc do očí bijící jsou opět plot armory jednotlivých postav a spoustu nelogických věcí ze strany scénaristů, což může samozřejmě omlouvat fakt, že je třeba to brát s určitým nadhledem v rámci žánru. Jsem určitě zvědavý, zda se tahle frančíza ještě přihlásí v buducnu o slovo. I got it wrong again. Fuck this franchise ()

PavelVanekArt

Špatný to nebylo, ale i tak to nebylo nic, co by se mohlo postavit vedle jakéhokoliv dílu, nejblíže to má u mě trojka a čtverka, zkrátka druhej nejhořší díl. Ale, změna prostředí nebyla marná, objevilo se několik cool scén a nápadů, ve výsledku to nechalo jen hořkou pachuť. Výsledný twist nebyl nijak zajímavý a byl předvídatelný (víc už byl snad jen ve čtyřce), postavy byly člověku u prdele, umřelo pár postav. Po dobré pětce se dalo čekat, že bude menší sešup dolů v kvalitě, bylo to sešitý až moc horkou jehlou. Solidnější průměr a žádná ostuda. 3* a.k.a 60% ()

campix

Tady už ten řetěz podle mého výrazně spadl. Trvalo to velmi dlouho, ale konečně tu máme Vřískot, který je i na poměry žánru slabším kusem. Okysličení novým obsazením minule poměrně fungovalo, další doplnění už ale výrazně pokulhává a ani některé stále živé staré tváře aktuálně poslední díl ''frančízi'' výsledný dojem nijak nezachraňují. Je až s podivem, jak tvůrci dokázali netrefit nebo opomenout trefit aktuální star-power Jenny Ortegy a místo ní upřednostnit Melissu Barreru. Boří se tu pravidla série, pravidla žánru a přibývá na brutalitě. Nic z toho ovšem není nijak objevné a celkově to není směr, kterým bych chtěl, aby se série ubírala. Počkal bych pár let než se pokoušet chrlit film co rok-dva. Třeba by to pomohlo. ()

A.Fish

Vraždění povedené i napětí furt tak nějak funguje. Nějaký nelogický chování postav dejme tomu, ale to rozuzlení to je děs běs.. ()

CinemaRanger

Vraždy nejpovedenější ze série - úvodní triplekill a brokovnice rulez. Nová maska vypadá skvěle. Škoda rozvláčného tempa. Hrdinové z pětky i OG postavy už jsou poněkud okoukaní, takže čistě dialogové scény nejsou tak záživné, ikdyž chemie mezi nimi je výborná. Zatím tu nechám silné tři hvězdy, uvidím zda po dalším zhlédnutí změním na čtyři. Další díl rozhodně chci! ()

Sedmý Vřískot vítá staré známé

Sedmý Vřískot vítá staré známé

12.03.2024

Kolem vřískající série bylo v nedávných měsících poměrně velké rušno. Poslední Vřískot 6, jenž měl premiéru zhruba před rokem, v kinech vydělal slušné peníze, stejně jako jeho předchůdce pátý díl,… (viac)

Sedmý Vřískot přišel o hlavní hvězdu

Sedmý Vřískot přišel o hlavní hvězdu

22.11.2023

Zajetá a komerčně úspěšná hororová série je ve velkých problémech. Třiatřicetiletá herečka Melissa Barrera, hvězda posledních dvou dílů populární hororové řady Vřískot, totiž dostala vyhazov z… (viac)

Sedmý Vřískot střídá post režiséra

Sedmý Vřískot střídá post režiséra

03.08.2023

Oblíbená hororová řada opět mění tvůrčí tým. Poté, co otěže nad sérií původních čtyř filmů z let 1996 až 2011 v režii legendárního Wese Cravena v roce 2022 převzalo režijní duo Matt Bettinelli-Olpin… (viac)

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy