Sestry Samantha a Tara Carpenterové a dvojčatá Chad a Mindy prežili vyčíňanie tajomného vraha ukrytého pod maskou ducha v mestečku Woodsboro. V snahe zabudnúť na tieto tragické udalosti sa všetci štyria presťahujú do New Yorku, aby tam začali nový život. Netrvá to ale dlho, a objaví sa nový, ešte brutálnejší zabijak v maske Ghostface a ich životy sú opäť v ohrození. (Forum Film SK)

ricmont

Šestka měla možnost být v sérii něčím novým. Ovšem zůstala v tom na půl cestě. Sice tu máme nové místo pro řádění Ghostface ale jeho potenciál vůbec film nevyužívá. A místo New Yorku tam mohlo být jakékoliv jiné město a fungovalo by to stejně. Co ale musím pochválit je nápad s odkazy na předhození nositele masky a celkově přeživší postavy z předchozího dílu které tady fungují ještě líp než minulém díle. Je to možná tím že už ví o co se jedná a tak jsou po většinu času víc pozoru. Tedy po většinu... Když se to filmu hodí tak postavy které do té doby podezřívali úplně takže najednou v tom povolí. U čeho si nejsem jistý je finále. To vypadá úžasně a v sérii je za mě asi jedno z nejlepších. Ovšem celkové rozuzlení bylo takové nezáživné. Vlastně se mi šestý díl líbil a v rámci hororu je za ta mě furt nad průměr který nedělá Slasher hororu ostudu jako poslední Halloween. Ale k dokonalosti tam ještě kousek chybí. ()

Sharlis

Fascinuje ma, ze v tejto francize diel co diel tocia uplne to iste jak cez kopirak, ale stejne tie filmy stale vyryzuju tolko penazi. A ja chuj si to tiez stale pozriem. Tazko povedat ci si ludia radi pohonia na mladych mexicankach alebo ich proste stale bavi vcelku jednoduchy a zabavny vrah aka Vreskot. U mna je to v tomto pripade skor to druhe, ale bohuzial to nestaci, aby to zrobilo dobry a napadity film. A nestacia na to ani tie mexicanky. Na chvilku som sa potesil ked Vreskot do ruky zobral brokovnicu, ale nakoniec z toho nic nebolo :-/ Vo finale Vreskot 6 je len remake predchodzieho dielu, ktory bol zase remakom predchodzieho atd. Definicia slova loop. ()

belinko

Hrozne predvídateľné a finálne predstavovanie a vysvetľovanie tomu podráža nohy, nakoľko divák si dokáže dať 2 a 2 dohromady. Celkom sklamanie. ()

Fender

Vřískot je ikonický jen díky masce, ale filmy kvalitou opravdu neoplývají. Celá filmová série měla skončit prvním dílem, který sice také nebyl žádná hitparáda, ale v té době se dal považovat alespoň za lehce originální, další díly byly prostě jen parodií sebe sama, zahrnující to největší hororové klišé, které můžete ve filmech vůbec najít. Tenhle poslední díl byl možná více akční a brutálnější, ale je to k ničemu, když je scénář naprosto stupidní, jako u předešlých dílů a opět odhalení vraždícího monstra je směšné. Celkově hodnotím filmovou sérii jako jedno obrovské béčko a vůbec to neřadím do žánru hororu, je to spíš komedie a prakticky se neliší svým ražením od parodie Scary Movie. ()

bonovox

Aj 6 pokračovanie Vreskotu je kvalitný slasher ktorý ma pár skvelých momentov (metro) ale v závere pri odhalení masky hlavného maniaka mierne zlyháva v prekombinovanosti. 60% ()

vavsek

Pokud jste viděli předešlé díly, tak vás u tohoto nic nepřekvapí. Drží se to jak starých postav, příběhu, samotného schématu, humorných scén, ale také prvků goru. Už z traileru jsem se na scénu v obchodě a metru velice těšil a naplnilo to mé očekávání. Nejepičtější za mě bylo použití palné zbraně v podobě brokovnice Ghostfacem vůbec poprvé v celé sérii. Celkově zasazení příběhu do velkoměsta mi přišlo jako zajímavý nápad a rozšiřuje to možnosti. Sám jsem zvědav, zda se pokračování dočkáme a v jaké podobě, ale myslím si že celkově reboot filmové série franšíze prospívá a přivádí mnoho nových fanoušků Screamu, mezi které patřím například i já. Stále ale hodnotím první díl série Vřískot (1996) jako nejlepší. A pro nové diváky rozhodně doporučuji se podívat minimálně na první a pátý díl série, aby vám neunikly narážky, historie postav ad. ()

Holly_Molly

Série neztrácí dech a místo toho si minulej rok comebackově nabrala plný plíce a letošní šestkou zvedla laťku zase o kousek výš. Je větší, temnější, brutálnější, napínavější, postavy (předevšim velká čtyřka) jsou skvělý i zábavný, chemicky to fůzuje, soundtrack je parádní (Demi Lovato - Still Alive = Banger!), finále je setsakra uspokojující a i ten twist dokáže překvapit. Neskutečná pecka vysoko nad očekáváním! REPEAT! <3 ()

Vaisak

10x někoho bodnou nožem a on to přežije? Tomu se divím do teď. Jinak napínavý film, který je od předešlích filmů pomalejší, ale mě to moc nevadilo. Za mě je to slabší 4* ()

Jaroslaw

7/10 Nový Vřískot jsem si neskutečně užil a jedná se o povedené pokračování at už minulého dílu,tak i série.Hlavní čtveřice postav si opět prochází pár problémy a jejich chemie opět fungovala skvěle,což se nedá říci o postavách vedlejších,kteří moc prostoru nedostanou,což je škoda a také škoda toho delšího finále.Jinak ale parádní úvod filmu,atmosféra,dobře využité  prostředí New Yorku i závěrečné twisty dělají z nového Vřískotu zábavnou hororovou popcornovku. ()

jarmil8

Já už si teda upřímně skoro nepamatuji, co bylo v díle 2, 3, 4 ani 5. Možná by z toho mohl být nový koncept pro další díl. A nebo by bylo lepší se na to už vykašlat a zkusit něco originálního. Ale zase ty peníze, že jo. Tady to zkoušejí s interpretací fenoménu franšízy, ale shrne se to do jednoho krátkého monologu na lavičce a zbytek je jen stejná vyvražďovačka. Akční scény skvělé, mezitím nudná vata. Nejděsivější bylo opětovné zjevení Courteney Cox a Hayden Penettiere, u které už ani nevím, v jakém díle a co hrála. ()

Polux

7/10 | Populární série s maskovaným fanouškem nerezavé oceli se zálibou v lidské anatomii pokračuje po roce dalším dílem a na klasickou otázku "Vincente, máme radost?" lze s úlevou zareagovat klasickou odpovědí "Máme radost.". Sice o něco málo menší než posledně, ale pozitivní dojmy rozhodně stále převažují a to i na pošesté. Slovy klasika "Kdo z vás to má?":-). Teprve podruhé v sérii došlo na situaci, kdy pokračování vzniklo jen rok poté, co byl natočen jeho předchůdce a panovaly tak obavy, zda tvůrci zvládnou tak rychle přijít s dalším zábavným dílem, který nebude jen otrocky vykrádat své starší sourozence a dokáže divákům opětovně doručit dostatečnou zásobu zábavných, vtipných a napínavých scén. Dobrá věc se tady naštěstí podařila a hrozba vyčerpanosti značky se prozatím odkládá na neurčito. | Klasický úvod v podobě telefonního hovoru s vrahem, tradiční whodunit dějová linka, plno skvěle vygradovaných scén (prolog, obchod, žebřík, metro), pochopitelně spousty referencí na celou sérii a jednotlivé díly (tv bedna jako vražedný nástroj prostě nikdy nezklame:-)), k tomu samozřejmě meta odkazy na hororový žánr jako takový a největší klasiky (obrácení rolí lovce a oběti po vzoru Halloweenu H20), jak se v sérii stalo již dobrým zvykem, nepostradatelný hlas Jacksona, který se zkrátka nikdy neomrzí a i zde odvádí mistrovskou práci, návrat starých postav z předchozích dílů (Cox, Ulrich a Panettiere), připomenutí známých hudebních motivů postav (Deweyho melodie ze dvojky, vypůjčená z OST Broken Arrow), nebo značkou proslavený důraz na fyzickou stránku konfrontace jednotlivých postav s místním antagonistou. Tohle všechno diváci ve filmu naleznou, ovšem tím to ještě nekončí. | Přestože se jedná o několikátý díl v sérii a divák by předem očekával, že se studnice nových, ideálně neotřelých, nápadů již vyčerpala, tvůrci aktuálního pokračování si pro diváky přichystali hned několik novinek, které dlouhá léta prověřené schéma příjemně oživují (byť základ je pochopitelně stále stejný a k žádným zásadním změnám tady nedochází). Konečně v sérii tvůrci přepracovali ten neustále opakovaný (s čestnou výjimkou trojky) a upřímně už malinko přežitý koncept dvojice zabijáků (po navýšení počtu vyznavačů ostrých nožů ze dvou na tři jsem volal už v případě pětky a mé přání bylo v šestce kupodivu vyslyšeno:-)), nicméně dvojkou zavedený prvek genderové vyváženosti v řadách vrahů stále přetrvává i zde, což s ohledem na fakt, že stran jednotlivých killů se tentokrát notně přitlačilo na pilu, vyznívá ještě více nevěrohodně než kdykoliv dříve. Nadále pak doufám, že v příštích dílech zajdou tvůrci ještě dál a dočkáme se něčeho ve stylu "stabathon" turnaje (spousty vzájemně si konkurujících (týmů) vrahů pořádajících vražedný hon na hlavní postavy). | Tajemný záporák tentokrát neútočí na své nebohé oběti pouze za situace, kdy má dostatečný klid na svou práci, ale nerozpakuje se vzít do ruky nůž, potažmo střelnou zbraň, na veřejnosti před zraky spousty svědků a potenciálně dalších obětí. S čímž souvisí fakt, že body count se od posledně o něco navýšil, což je chvályhodné, protože minule to žádná hitparáda nebyla. Dalším plusem je brutalita a nekompromisnost samotných killů, které se úctyhodně pozvedly na novou úroveň. Zdejší praktické ukázky zručného zacházení s kuchyňským náčiním tady působí skutečně intenzivně. Současně pojmout část vyprávění z pohledu vraha, byť jde o snaživého začátečníka a nikoliv hlavní ostřílenou "hvězdu" téhle show, je vítané osvěžení a vůbec bych se nebránil, kdyby se v sedmičce tento koncept zopakoval (takové POV ala Ghostface by mohlo stát za to:-)). Škoda, že zajímavá a nosná linka konkurenčního týmu vrahů není ve filmu rozvedena o něco více. Ke zmíněnému zabijáckému soutěžení, kdo z vrahů vytipovanou oběť zabije, je od toho už jen krůček. | Campbell se v šestce a stejně tak úplně poprvé v celé sérii neobjevuje (a to z finančních důvodů) a vlastně to ani nijak zvlášť nevadí. Je zřejmé, že se tvůrci snaží pomalu, ale jistě odstřihnout značku od původních postav a plně se soustředí na v minulém díle představené postavy, jakožto nové tahouny značky v dalších pokračováních (po odpravení Arquettea v pětce jsem v šestce očekával odchod ze scény i v případě Cox, k čemuž tak nějak napůl došlo:-), absentující Campbell se sice v dalších dílech objevit může, ale upřímně bych se vlastně nedivil, kdyby se již do série nevrátila). Stran obsazení se od posledně nic moc nezměnilo. Barrera předvádí slušný výkon, Ortega by si zasloužila mnohem více prostoru, Cox trousí hlášky jako za mlada (a stále vypadá jako oživlá mumie:-)) a nové herecké posily jsou s výjimkou Panettiere (která je navíc staronová posila) prakticky jen do počtu a bez šance diváka nějak výrazněji zaujmout. Což naneštěstí platí i pro Weaving, na kterou jsem se předem značně těšil, protože si v šestce moc dlouho nepobude. Její účast ve filmu se totiž omezila na pouhé cameo ve stylu Barrymore v jedničce (aneb tvůrci to udělali znovu a zase jsem naletěl:-)). | Nicméně ne vše se v šestce podařilo tak, jak bych si představoval a vedle svěžích tvůrčích rozhodnutí jsou zde také nějaké ty vady na kráse, přičemž jejich množství je o něco málo větší než posledně. Zasazení děje do městského prostředí na papíře slibovalo spousty příležitostí, jak divákům ukázat nějaké netradiční situace a nebo neokoukané způsoby likvidace postav, které se v sérii dosud neobjevily. Bohužel nové prostředí je ve filmu využito naprosto minimálně a povedených scén typu metro je pohříchu málo (scéna se žebříkem se nepočítá, protože by se mohla odehrávat v podstatě kdekoliv). Přitom se nabízelo tolik možností (letiště, přístav, nákupní střediska, zábavní park, mrakodrapy, kanalizace, mosty, sportovní arény, trajekty, atd.), o pamětihodnostech NYC (Socha Svobody, Empire State Building, Central Park, Times Square, atd.) ani nemluvě. V tomto směru si vedla mnohem originálněji trojka, ve které děj zavedl postavy do LA, přesněji řečeno do samotného Hollywoodu, ale třeba i jinak mizerná osmička Friday the 13th, která se z části odehrává taktéž v NYC. | Psychopatická linka ve stylu Psycho, která byla nastolena v předchozím díle, je tady sice dále rozvedena, za což patří tvůrcům pochvala, ale z mého pohledu by šlo toto téma rozpracovat ještě více, snad se bude v sedmičce s potenciální rozpolceností hlavní postavy pracovat mnohem důkladněji (co tak třeba postavit obě nevlastní sestry proti sobě:-)?). Nový ústřední prvek vyprávění, v podobě náhledu na vražené události (a na meta úrovni na film samotný) jako na franšízu, ve skutečnosti není nic dosud neviděného. Pravidlo o nových postavách, mezi kterými je třeba hledat nového vraha, platí už od dvojky a poučkou o postradatelnosti původních postav se tvůrci řídili už v pětce. Taktéž s mytologií série se zde pracuje poněkud méně nápaditě než minule. V traileru proklamovaná "síň slávy" je bohužel využita jen k fan service scéně "prohlídky po přítomných atrakcích" a to je vše. Navíc totožný motiv pro rozpoutání vlny vražd (pomsta za zabití člena rodiny) byl ve dvojce, zatímco scénáristická klička s fingováním smrti postavy, která se v závěru ukáže být jedním z vrahů, byla ve trojce, přičemž finální odhalení identity záporáků je stejně ne/přesvědčivé jako opět ve trojce. | Na poli slasherové konkurence, počítaje v to zejména tuny novodobých předělávek kultovních klasik z 70s a 80s, se ovšem i přes zmíněné výtky jedná o jasný kvalitativní nadstandard a jak jsem psal už v případě pětky - kéž by si každé pokračování s takto vysokým pořadovým číslem v sérii vedlo po stránce kvality podobně zdařile. Šestka v tomto ohledu naštěstí značce nevrazila nůž do zad (ehm:-)) a všemi předchozími díly nastolenou laťku nadále drží velmi vysoko. Celkově jde o další skvělý příspěvek do série a těším se na sedmičku. Snad současná forma tvůrcům vydrží co nejdéle:-). | PeZet () (menej) (viac)

vaclav.g.kar

V rámci slasherových sérií byl vždycky Scream daleko před aktuální konkurencí. Šestý díl utvrzuje dominanci, byť měl extrémě rychlou produkci. Nové prostředí sérii svědčí, vytrácí se ale prvek komedie, samozřejmě je tu pár scén u kterých jsem se smál jako za stara. Třeba když Gale prozvání Ghostface :D jinak je ale nejnovější díl pořádně krvavý a padouch je silně neortodoxní . " Filmy jsou mi u prdele", upřímě už se těším na pokračování a jsem mile překvapen. 80% ()

Armat-M41A

První letošní návštěva kina pro mě znamenala příjemné překvapení. Po loňské zábavě v podobě pátého dílů, ve kterém nám byla představena spousta nových postav jsem si letošní šestku nemohl nechat ujít. Z Woodsboro se naše skupinka přesouvá do New Yourku, který velmi povedeně supluje kanadský Montreal a s novým anonymním prostředím se nabízí nové možnosti jak někoho připravit o život. Škoda že většinou dostáváme fádní bodání nožem, chvílemi okořeněné o nějaké to vykuchání v přímém přenosu. Přitom scéna ve večerce, kdy Ghostface vymění nůž za brokovnici pro mě byla top scénou celého filmu a ukázala potenciál do budoucna. To stejné můžu říct o úvodní 20minutovce. Občasná nesmrtelnost některých postav byla trochu zavádějící, ale ve většině scén působí Ghostface dostatečně děsivě a nemění se na nějakou karikaturu sama sebe. Nicméně stopáž 2 hodin je pro tento žánr doslova smrtící, a nějaké to stříhání by mu jen a jen prospělo. Takto občas film upadá do množství konverzačních scén, díky kterým film ztrácí tempo a od mluvení zde přeci nejsme, že? Nicméně se většinu času dějí velmi zábavné věci, které nás vrátí zpět do hry a film jsem si užíval. Dvojce tvůrců Olpin a Gillet jsou po Krvavé nevěstě a pátém dílů Vřískotu na vzestupu a po letošní šestce dokazují, že mají filmovým fanouškům co nabídnout. Je příjemné vidět, že Vřískot si stále drží svou úroveň zábavnosti oproti Halloweenu (rok 2018), který nevyužil své znovuzrození a předvedl ukázkové zahození potenciálu. O to smutnější to je, když si člověk uvědomí, že Halloween je otec moderního slasheru, kterého jeho mladší bráška v podobě Vřískotu přerostl minimálně o hlavu. Vřískot 6 je pro fanoušky povinnost, pro nefanoušky příjemný film na deštivý podvečer a teď už jen čekat na další pokračování. ()

HlySh1t

Film tolik meta a natolik uvědomělý, že dává najevo jaké klišé a škvár to bude. Jen škoda, že místo převracení klasických slasher trop o jejich převracení jen mluví. Jak s oblibou říkám: vědomí problému problém neřeší, on je tím problémem. Na druhou stranu si cením toho, že film ze sebe nedělá víc než je, totiž 'zase další sequel k populární frančíze'. Pokud to zní nudně věřte, že je a věřte, že jste tenhle film už pětkrát viděli. Ono ve výsledku ani nejde skoro poznat na který z filmů se díváte, a proč se dívat právě na tenhle, když se můžete dívat na jakýkoliv jiný a s ním si navíc i vychutnat jeho retro kouzlo, což je jeden z důvodů proč spousta lidí tyhle krváky miluje. Snažím se tím říct, že vážně není důvod dívat se na šestý Vřískot. A to i když si dokáže držet konzistentní tempo, nikde příliš neupadá a ani jsem tak necítil potřebu podívat se na hodinky. Je to totiž nedostatek inovace, ne délka stopáže, která mě skutečně ubijí. ()

gogo77

2/10 ... ojojoj ... odpuste mi lebo nevedia co cinia ... na kieho certa toto este tocia a dokonca s novymi "akoze" zapletkami ... 4 hlavni hrdinovia z predchadzajiceho dielu - prezivsi - sa prestahuju do NY ale aj tu ich po pol roku zacne prenasledovat novy Ghostface ... nejdem tu nic spojlovat ale ti ktori si pamataju 2 budu vediet o com hovorim ... vrahov som urcil po 15 minutach pozerania a bohuzial bolo to take priehladne ze som to urcil presne   ... opat kopec infantilnych vrazd a nahod a konecne to schyta aj slavna novinarka Gayle   .... vyzera ze aj 7 bude ()

Destoroyah

Šiesty diel ma prekvapil ako perfektne pracuje bez Neve Campbell a akú dávku brutálnych a hlavne rozumných scén nám dáva. Nová lokalita New York úžasne využitá pretože v minulých dieloch série ma už nudili malé domčeky a záhrady tak teraz tu máme plno lokácií ktoré sme minule nevideli ako napríklad metro, tajuplné uličky alebo obchody. Scéna kde Ghostface nabehol do večierky plnej ľudí a všetkých ich pozabíjal brokovnicou bola perfektne budovaná a dodáva to filmu lepšiu atmosféru. Ale je jasné že sa Scream 6 nezaobíde bez negatívnych vlastností. Najviac mi vadilo to že skoro všetky obete ktoré vraj mali zomrieť sa na konci vrátili ako znovuzrodený. Určite by sérii pomohlo pár postáv vyzabíjať a pokračovať bez nich. Ale konečný výsledok je naozaj pozitívny a musím povedať že sa jedná o kvalitné pokračovanie. HODNOTENIE: 7,5/10 ()

JJaannee

Prosím, už další díly netočte. Tak bych to řekla, i když 7 bude. Nebylo to špatné, ale ty konce už jsou fakt pošahané. Takový potencionál a přitom je to pořád dokola a začíná to být nuda. Klasické vysvětlování, kdo a proč vraždí. Nechci říkat spoiler, ale musím říct, že mně to bylo jasné, kdo bude vraždit. A že zase tolik lidí přežije, i když je 100x bodnou je už trapné, to by nepřežil ani Chuck Norris. ()

Daredevil_cz

Po roce zde máme další Vřískot, který jsem si královsky užil! Jde o nejlepší horor tohoto století a vedle prvního filmu jde o druhý nejlepší díl z celé série. Příběh se nám z městečka Woodsborou přesouvá do velkoměsta. Konkrétně do New Yorku, kde sledujeme přeživší z předchozího filmu ( Tara, Samantha, Chad a Mindy). Z původních postav se vrací pouze Gale. Příběh je dost napínavý, atmosférický, zábavný a nabízí nám skvělou záhadu a opět své ikonické balancování na hranici komedie a hororu. Jen musím zmínit, že meta humoru je zde o něco míň než v předchozích dílech. Srdcem filmu je vztah mezi Tarou a Sam, ale i ostatní starší postavy jsou bezva. Chad a Mindy zde mají více prostoru a jsou sympatičtější než v předchozím snímku. Bohužel nové postavy zde nemají tolik prostoru a nejsou prokreslené (až na jednu navrátivší postavu ze 4 filmu) a to platí i pro vrahy , kteří jsou o něco slabší než v předchozím filmu.  Snímek obsahuje nespočet odkazů na předešlé snímky, které ve mě vyvolávali pocit úžasu a radosti. Opět se zde pracuje s premisou, jenž je spojena se Samanthou, dcery Billyho Loomise, vraha z prvního filmu. Myšlenka je zde dotažena do zdárného konce, i když bych se nebránil více interakcím mezi Sam a její vidinou jejího otce. Události z minulého snímku mají skutečný a hmatatelný dopad na postavy, hlavně na Samanthu, která se nedokáže přes to přenést a vůbec tomu nepomáhá reakce ostatních lidí, jenž jí mají za skutečného vraha.   Film je prostě úžasný a neskutečně mi sedl, i když má jeden  menší a jeden zásadní problém.  Jak už jsem zmiňoval, tak neprokreslenost nových postav a film se bojí zabít své postavy, konkrétně zde pár postav zemře, ale ostatní přežijí smrtelná zranění. Když už ty postavy chtěli nechat napadnout, tak měli mít ty koule na to je zabít. Nakonec tomu dávám 9/10 v rámci filmů obecně a 10/10 v rámci hororů. ()

Sedmý Vřískot vítá staré známé

Sedmý Vřískot vítá staré známé

12.03.2024

Kolem vřískající série bylo v nedávných měsících poměrně velké rušno. Poslední Vřískot 6, jenž měl premiéru zhruba před rokem, v kinech vydělal slušné peníze, stejně jako jeho předchůdce pátý díl,… (viac)

Sedmý Vřískot přišel o hlavní hvězdu

Sedmý Vřískot přišel o hlavní hvězdu

22.11.2023

Zajetá a komerčně úspěšná hororová série je ve velkých problémech. Třiatřicetiletá herečka Melissa Barrera, hvězda posledních dvou dílů populární hororové řady Vřískot, totiž dostala vyhazov z… (viac)

Sedmý Vřískot střídá post režiséra

Sedmý Vřískot střídá post režiséra

03.08.2023

Oblíbená hororová řada opět mění tvůrčí tým. Poté, co otěže nad sérií původních čtyř filmů z let 1996 až 2011 v režii legendárního Wese Cravena v roce 2022 převzalo režijní duo Matt Bettinelli-Olpin… (viac)

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy