Viem, čo ste robili minulé leto

• Slovensko Tajomstvo minulého leta (viac)

Je čtvrtého července a v malém přímořském městečku v Severní Karolíně se studenti loučí s bezstarostným mládím. Krásná Helen dnes večer získala titul královny krásy maturitního ročníku a to je důvod k pořádné oslavě s nejbližšími přáteli na opuštěné mořské pláži. Když se pak Helen, Julie, Barry a Ray vracejí vypůjčeným BMW do městečka, srazí na opuštěné přímořské silnici záhadného chodce v gumovém rybářském plášti. Díky krvavým zraněním nevidí do jeho tváře a zdá se, že neopatrný nešťastník je mrtev. Co sním? Po krátké hádce se přátelé rozhodnou hodit jeho tělo do oceánu. Až na molu ale zjistí, že tajemný muž stále ještě žije. Přesto se ho definitivně zbaví a přísahají, že si své strašlivé tajemství odnesou do hrobu. Po roce. Bývalí přátelé by se nejspíš už nikdy nesešli, kdyby Julie nedostala dopis s hrůzyplným vzkazem "Vím co jsi udělala minulé léto". Přes vzájemné obviňování se vyděšení mladí lidé pouštějí do pátrání po totožnosti své oběti. Domnívají se, že jen tak mohou zjistit, kdo je záhadný mstitel. Je opět řtvrtého července a tajemná postava v gumovém rybářském plášti svírá v ruce velký ocelový hák. Hříchy minulého léta se neodpouštějí. Kdo bude první na řadě? (oficiálny text distribútora)

mzss1

Z části horor, z části thriller. Z mého hlediska vidím obyčejný thriller s minimálním nádechem hororu. Spíš pár lekacích prvků a ponurost filmu připomíná horor. Stopáž je krátká, přesto jsem se dosti nudil. Potěší závěrečná pointa a nepředvídatelnsot. Herecké obsazení ? No nic extra. Hudba průměr. Dilema mezi 2 a 3 hvězdou. Přesto dávám třetí. Ale jen tak tak. Tohle je jednohubka na kterou hned zapomenete. 50% = *** ()

TheDarKnig

Naneštěstí se celý děj začne v druhé polovině rozpadat kvůli nelogičnostem a hloupému chování postav, ale přesto má tenhle film jakési velké kouzlo let devadesátých a hlavně neskutečně sympatické obsazení postav, takové horory dneska už skoro neexistují. Jennifer přímo exceluje, a Sarah, Ryan a do jisté míry i Freddie zdatně sekundují, navíc Williamson stále tehdy ještě dokázal tahat z rukávu různé příběhové esa. Nakonec ale spíše lepší tři, no, škoda, že nedokázal podat to finále trochu výraznější. ()

curunir

,,...TEN HÁK NIE JE NIČ INÉ NEŽ EROTICKÝ SYMBOL." __ Hoci som bol počas sledovania zasiahnutý nostalgiou oných zašlých čias, beriem svoje štedré hodnotenie ako objektívne. Prvá polovica má taký drive, že človek ledva stačí mrknúť a neskôr sa síce kopí jedno klišé za druhým (vrátane úplného záveru) s jasnou predvídateľnosťou a nadbytočnými mŕtvymi, ktorí sa iba náhodou pripletú do cesty - vtedy sa o motíve pomsty nedá hovoriť - zároveň tú má to všetko svoje dané miesto, ako sa na tínedžerský horor očakáva, preto v tom nevidím nič zlé. Pozitívne vnímam aj obsadenie. Sarah Michelle Gellar bola vtedy vďaka úlohe Buffy populárna, Ryan Philippe - ktorý si spolu s ňou zahral vo ,,Veľmi nebezpečných známostiach" ukončujúcich ich sľubnú filmovú kariéru - bol vtedy vychádzajúcou hviezdou a Anne Heche vtedy išla karta vďaka niekoľkým úspešným projektom. Až ostáva zvláštne ako všetci do niekoľkých rokov vyhasli. Tak či onak ,,Tajomstvo minulého leta" inšpirujúce sa populárnymi štrašidelnými mestskými legendami patrí spoločne s ,,Vreskotom" medzi vrcholných zástupcov tínedžerských hororov 90. rokov. To je všetko. (9901. hodnotenie, 286. komentár k filmu) ()

MM_Ramone

Jeden z reklamných sloganov na tento film hlásal: „Ak chceš pochovať pravdu, uisti sa, že si ju pred tým spálil.“ Štvorica mladých maturantov, Julie, Barry, Helen a Ray, spáchala zločin, ktorý chceli navždy utajiť a zabudnúť naň. Lenže nebude to pre nich také jednoduché. Pretože už o rok začnú dostávať záhadné odkazy so znepokujúcou správou "Viem, čo ste robili minulé leto". Účty s nimi sa rozhodol vyrovnať vrah v dlhej rybárskej pláštenke a s hákom na mäso v ruke. On nezabúda, ani neodpúšťa, on pozná ich "Tajemství loňského leta". **** ()

Dever

Soundtrack John Debney: 1. Hush ,2. Summer Breeze ,3. D.U.I. ,4. Kid ,5. This Ain't the Summer of Love ,6. Losin' It ,7. Hey Bulldog ,8. My Baby's Got the Strangest Ways ,9. Waterfall ,10. Clumsy ,11. One Hundred Days ,12. Great Life ,13. 2 Wicky ,14. Don't Mean Anything ,15. Proud , ()

• V knižnej predlohe nie je žiadny rybár, ktorý ľudí vraždí rybárskym hákom. V knihe sa na rozdiel od filmu nestane ani jedna jediná vražda. (tXtX)
  • Kevin Williamson napsal tento scénář ještě před Vřískotem (1996) ale nedokázal ho prodat. Jeho následující scénář k filmu Vřískot ovšem zaznamenal obrovský úspěch a scénář k filmu Tajemství loňského léta poté okamžitě koupila společnost Columbia Pictures. (Stocki)

Zemřela herečka Anne Heche

Zemřela herečka Anne Heche

12.08.2022

Kdo sledoval zprávy ze světa posledních několika dnů, zřejmě tušil, že smutná novina se nevyhnutelně blíží. Před necelým týdnem totiž americká herečka Anne Heche během fatální autonehody v Los… (viac)

Další adaptace knihy pro mládež na cestě

Další adaptace knihy pro mládež na cestě

03.08.2014

S adaptacemi knih s dospívajícími teenagery, především dívkami, se v poslední době v Hollywoodu roztrhl pytel. Máme tu ságu Hunger Games, nedávno se rozjela další velká a nákladná série začínající… (viac)

Sequely od Sony

Sequely od Sony

13.07.2005

V Sony Pictures sa pomaly trhá neveľké vrece, z ktorého sa na nás v najbližších rokoch vysypú hneď tri pokračovania k známym filmom. Začnime najmenej zaujímavým - ROAD HOUSE 2: LAST CALL, ktorý bude… (viac)