Gotham City je terorizováno zločineckou bandou cirkusových artistů, vedených fyzicky deformovaným Oswaldem Cobblepotem, přezdívaným Tučňák. Selina Kyleová, sekretářka mocného obchodníka Maxe Shrecka, odhalí podvodný plán svého šéfa na získání financí od města a je za trest shozena z mrakodrapu. Přežije a stává se Kočičí ženou, osamělým a vysoce vynalézavým kriminálním živlem. Shreck se dohodne se ctižádostivým Tučňákem, že ho udělá starostou, aby mohl Gotham City snadněji okrádat. To už ale přichází na scénu Batman a začíná plnit svou úlohu ochránce utlačovaných a zastánce práva a spravedlnosti. I když jsou tentokrát jeho protivníci mimořádně zdatní, není jim to nic platné. A sílící citové pouto mezi Batmanem a Kočičí ženou učiní z těchto protivníků spojence a možná i něco víc... (oficiálny text distribútora)

Ištván87

Oproti prvnímu dílu je tento film ryze burtonovskou záležitostí. Město plné cirkusových nestvůr, hlavní záporák tučňák a kopa srandy, která tento velice temný kousek trošku zlidšťuje. Danny DeVito je famózní a na konci mi ho opravdu přišlo líto. Michelle Pfeifferová je nádherná a jako Kočičí žena je po čertech sexy. Stejně tak Michael Keaton opět předvedl Batmana v zářivých barvách a prokázal, že komici patří mezi nejlepší herce. Mám sice radši první díl, ale tenhle film je taky nádherně ujetej a díky svému temnějšímu pojetí se k postavě ústředního bubáka rozhodně hodí. ()

Bauer

No je to o něco málo horší než jednička.Tento díl má naprosto temnou atmosféru.Opět výborná Elfmanova hudba.Danny DeVito rozhodně není jako Jack Nicholson ale jeho tučňák potěší.Michelle Pfeiffer jako kočíčí žena je skvělá.Celkově je to moc dobrej film ale přišlo mi , že Michael Keaton neměl moc prostoru a že ve fillmu byl málo.A nejvíce mně dostalo když se rozebíral batmobil , to bylo super!! ()

becki_tu

Na Michaela Keatona jako Bruce Wayna jsem si už zvykl. Záporáci jsou bez chyby, jak Walken tak DeVito si své role užívají a sedí jim. S Catwoman v podání Michelle Pfeiffer mám ale trochu problém. Tim Burton ale naštěstí umí vykouzlit parádní atmosféru potemnělého Gothamu, Danny Elfman zase skvělý soundtrack a tak jsem vlastně ani neměl důvod k nějakému většímu zklamání. 75% ()

duklak2

Průměrný film o průměrné postavě:) Film Batman......není mým šálkem kávy. Herecké výkony se mi nepřísluší hodnotit, jelikož já vlastně ani nevím, jestli byly dobré, nebo horší. Příběh tohoto dílu sice má něco do sebe, ale mám výtku k tomu závěru. Nemohu si sice přesně vzpomenout, jak to vlastně přesně bylo, ale v paměti mě utkvěly některé scénky, které bych sám já natočil jistě lépe. I když se o filmu nevyjadřuji moc pěkně, tak i přesto ty tři hvězdy dám. ()

Earl_23

Dnes v porovnání s novou sérii Batmanů někde úplně dole. Ale tato verze se mi nelíbila ani tenkrát. Mně prostě Burton nikdy pořádně nesedl a Batman se vrací se mi od něj téměř vůbec nelíbil. Vážně ne - herci, prostředí a hlavně strašně kýčovité kostýmy. Snímek je sice hodnocen relativně vysoko, což sice respektuji, ale kdepak, nic pro mě. ()

Sawy

Po úspěchu svého prvního Batmana si Tim odskočil natočit kouzelného Střihorukého Edwarda,aby se pak vrátil do Gothamu a natočil tam film přesně podle svých představ.Bylo mu to dovoleno a paradoxně možná proto se film tak úplně nepovedl.Tim stvořil mocně stylizovaný,temně gotický svět,u kterého se o něco později určitě inspirovala geniální Vrána,popustil uzdu své nekonečné fantazii a nacpal do filmu spoustnu morbidností a podivných kreatur,až to občas hraničí s nechutností.Přesto je film hodně zajímavý.Je horší než první Batman,ale má příliš mnoho kladných stránek a s vědomím toho,co s touhle sérií provedl Joel Schumacher prostě nemůžu jít pod čtyři hvězdičky.Znovu jsou to hlavně záporáci.Tentokrát hned tři,každý úplně jiný.Danny DeVito jako ďábelský tučňák,skvostný Christopher Walken jako mocný obchodník Max Shreck a nádherná Michelle Pfeiffer jako Kočičí žena.Skvělá je již tradičně hudba Dannyho Elfmana.A nejlepší scény si Tim nechal na konec,který představuje opravdu nádherné vyvrcholení filmu.A tak to má být.Je strašná škoda,že studio Tima nedokázalo ukrotit,aby natočil trošku přístupnější film.I takhle to má kouzlo,ale teprve pak by vznikl pravý klenot.75 % ()

Lucasion

Tim Burton a Batman se vrací. Timovi se povedlo zlanařit do pokračování další skvělé herce. Především Danny DeVito je jako Oswald Cobblepot alias Tučňák naprosto odporný. Michelle Pfeiffer je nejkrásnější Catwoman a samozřejmě nechybí Michael Keaton jako Batman. V čem je pokračování dobré? Přesně v tom, že dělá to samé co jednička. Je zde plno groteskních výtvorů a děsivé atmosféry. Nejvíc překvapí asi stoka a Arctic world. Tučňák vylézá z kanálů, aby našel své rodiče, zjistil svůj původ a pomstil se celému městu Gotham. Už i tady mě v dětství napadla myšlenka, proč by někdo chtěl žít ve městě plných zvrácených zločinců. No nic. Tyto Vánoce se na sněhu rodí tématický příběh o muži, který jí syrové ryby a svojí kolébavou chůzí se snaží podmanit si voliče města. Bruce Wayne se mu v tom pokusí zabránit. Příběh tady panu Burtonovi občas skřípe a místy je nevyvážený. Ale i tahle dvojka má jistě co nabídnout. Zvlášť těm, kterým se líbí pomalovaný a přehnaný svět Tima, a nebo mají rádi Batmana či Keatona v gumovém černém obleku. (80 %) ()

codeas

Po úspěchu prvního dílu, z Tima opadla svázanost a dal do filmu ze své charakteristiky. To lze pěkně dokázat na společnosti odvrhnutém Tučňákovi.. ()

ScarPoul

Burton vniesol do Batmana svoj štýl už prvým filmom, čo z neho spravilo neskonalú klasiku a v dvojke sa vybral ešte ďalej. Zvolil romantickú atmosféru zasneženého mesta, kde aj najväčšia špina je skrytá pod vločkami a za pomoci temných tienov a útulných prístreškov pripravil plochu pre Batmanov návrat. Objavuje sa tu Famme Fatalle (Catwoman )tak dôležitá pre celé fungovanie batmanovského vesmíru, a spolu s ňou aj Penguin, ktorý patrí asi k najlepších a zároveň najnechutnejších rolám aké kedy danny devito vytvoril. Spolu s elfmenovou hudbou to má všetko správnu ba priam až hororovú atmosféru, pretože ani samotný Batman tu nepôsobí ako veľký hrdina. Ale skôr ako človek na rázcestí. Lenže práve tento prvok nie je dotiahnutý dostatočne. Film tak postráda temnú fanstasknosť Burtonovských inak dobráckych svetov. A to je aj príčina prečo sa mi prvý diel páčil viacej. Pretože práve toto tápanie kto je dobrý a kto nie je za minimálneho svetla veľmi tažká úloha a ja potrebujem aspoň nejakú sviečku v tme. ()

Lacike

O triedu lepšie ako infantilná jednotka, lebo je to temnejšie. Záporáci majú lepšiu motiváciu. Už to nie sú blázniví anarchisti ako bol Joker. Tučniak má tragickú minulosť a chamtivý Max Shreck má dokonca aj niekoho na kom mu záleží viac ako na sebe. Batman je stále v tieni záporákov, ale aspoň to medzi ním a mačiatkom Michelle Pfeifferovou pekne iskrí. Škoda, že práve jej postava je podobný mešuge akým bol Joker v jednotke. Totálne nevyzpytateľná. Akcia sa tiež zlepšila a je veľkolepejšia. Mínusom je klaustrofobická atmosféra Gothamu. Vyzerá to jak keby celý film natočili v kulisách štúdia. To mi vždycky na tomto filme strašne vadilo. Škoda, že tento diel nemá SK dabing. Ale zase som si v tom nádhernom remastery konečne všimol aj cameo Arnieho. Takže celkovo solídny nadpriemer. Ale stále mi táto séria príliš nesedí. 6/10. ()

BoPo

Burton a Batman bolo veľmi dobré spojenie. A treba povedať, že pokračovanie dopadlo oveľa lepšie ako prvotina. Najväčší podiel na tom majú Michelle Pfeifeer (Catwoman v jej podaní patrí medzi najpôsobivejšie ženské postavy) a Danny DeVito (aj preňho životný výkon). Stvárnili svoje postavy ťažko zabudnuteľným spôsobom a dodali tak dvojke štýlovejší, pestrejší rozmer. No a Burton do toho všetkého dokázal vtisknúť ešte výraznejšie svoj rukopis. Po všetkých stránkach radosť pozerať. Môj najobľúbenejší film s Batmanom a zároveň radím medzi TOP 5 najlepších komiksových filmov. ()

erl

Burtonovo druhý Batman vyniká nádhernou vizuální stránkou , roztomilou vánoční atmosférou a skvělími záporáky. ()

BigDeal

Vidno, že sa Tim čo to priučil počas Nožnicovorukého Edwarda, pretože v tomto Batmanovi prevažuje pre neho typické "burtonovské" prostredie a to je to, čo sa mi na jeho filmoch páči. Okrem toho sa nám vracia tá istá postava Batmana, ktorá nemá nijak zvláštne problémy a tak poteší keď sa na plátne objaví Catwoman- najlepšia postava filmu. Je sexy, štýlová, uveriteľná a nejednoznačná. Do poslednej chvíle som nevedel na koho strane je. Nezabudnuteľnou postavou je ale aj Tučniak, ktorý skutočne vyzerá ako klasická burtonovská postavička a jeho charakter takisto nie je jednoznačne popísateľný slovom "zlý". ()

Terva

Ocenění: Academy Awards - Oscar ´93 (USA): Nominace na ceny za nejlepší vizuální efekty a za nejlepší masky. Academy of Science Fiction, Fantasy & Horror Films - Saturn ´93 (USA): - Cena za nejlepší masky. - Nominace na ceny za nejlepší fantasy film, za nejlepší kostýmy, pro nejlepšího režiséra a pro nejlepšího herce ve vedlejší roli (Danny DeVito). BAFTA Awards ´93 (Velká Británie): Nominace na ceny za nejlepší masky a za nejlepší speciální efekty. ()

MoiJe

Prvy krat videne este ako dieta, teraz po minimalne 15 rokoch sa mi to zda ale ovela viac creepy. PS: Walken bol este strasny herec. :) ()

JohnCZ

Tentokrát již typický Tim Burton. Vážnost a temnější atmosféra ustupuje do pozadí a proti Batmanovi nastupují bizarní figurky z kanálu v čele s Penguinem, který jako by z oka vypadl typickým burtonovským postavičkám. Je to hodně pohádkové a vizuálně oproti jedničce výrazně bohatší, ale zároveň i docela nevybíravé a nečekaně sexistické. Ještě ale aby ne, když tam Michelle Pfeiffer v latexovém oblečku kočičí ženy předvádí všechny možné gymnastické kreace a se všemi intenzivně laškuje. Ovšem ani tentokrát mě Keaton příliš nepřesvědčil a navíc tam toho Batmana bylo fakt strašně málo. ()

M.Macho

Druhý díl je podstatně "kabaretnější" než první. Mistr se vyžívá ve vizuálních a jiných stylizacích - onen kabaret rozrušuje psychologicky více roztříštěným Waynem, toužícím po sadisticky orientované spravedlivé nymfo-sufražetce. Zároveň jasná černobílost postav z prvního dílu tak mizí a každý z postav má svoje temné místo. Joker byl odporný šmejd, ale u Tučňáka je možné cítit jakousi potřebu lítosti. A ta rafinovaná, dravá ženština...Mňau! ()

Marek1991

Druhý diel Batmana na mňa nijak zvlášť nezapôsobil podobne ako prvý diel. Pridal nové postavy, ale nič pre čo by som si ho pamätal, skrátka prišiel s pokračovaním a odišiel s novými dielmi. ()

HBO Max plánuje seriál o Tučňákovi

HBO Max plánuje seriál o Tučňákovi

14.09.2021

Tučňák, resp. The Penguin, patří mezi nejznámější Batmanovy záporáky. V devadesátých letech ho nezapomenutelně ztvárnil Danny DeVito ve filmu Batman se vrací, a příští rok se pak dočkáme na filmových… (viac)

Dvojka Jumanji nabírá posily

Dvojka Jumanji nabírá posily

06.01.2019

Dvojka k hitu Jumanji: Vítejte v džungli! s Dwaynem Johnsonem (Rychle a zběsile 5) a Kevinem Hartem (Night School) se pomalu ale jistě řítí a tento týdne jsme se dozvěděli o dvou nových hereckých… (viac)

Anne Hathaway si brousí drápky

Anne Hathaway si brousí drápky

20.01.2011

Dohadům je konec (a že jich během uplynulých měsíců bylo!), studio Warner Bros. a Christopher Nolan oficiálně představili hlavní záporáky i jejich představitele pro The Dark Knight Rises. Ochránce… (viac)

Angelina Jolie jako Catwoman?

Angelina Jolie jako Catwoman?

01.08.2008

Temný rytíř trhá rekordy všude, kde se objeví a vypadá to, že třetí díl je jen otázkou času. Nadšení jsou kritici, fanoušci netopýřího muže i obyčejní diváci a pokladničky tvůrců se plní dolary… (viac)