Meg 2: Návrat do hlbín

• Česko Meg 2: Příkop (viac)

Pripravte sa, že vám stúpne adrenalín na maximum! Do hlbokého oceánu sa znova ponorí Jason Statham a spoločnosť mu tentoraz bude robiť aj Wu Jing, legenda ázijských akčných filmov. Spoločne povedú tím odvážnych výskumníkov, ktorých cesta na morské dno nedopadne celkom podľa plánov. Chaos prepukne vo chvíli, keď do ich misie zasiahnu aktivity podmorských baníkov. V stávke sa ocitnú životy všetkých zúčastnených a naši hrdinovia budú musieť bojovať nielen s ľudskými nepriateľmi, ale aj viacerými prerastenými žralokmi. Nalaďte sa s filmovou novinkou na vlnu vzrušenia a ponorte sa za neľútostnými predátormi do hlbín vlastného strachu! (Continental film)

BOURQUE

V porovnaní s prvým dielom je tu ľahký posun dopredu a to prakticky vo všetkom (príbeh a jeho vedenie, zvláštne efekty, adrenalín a podobne). Ale film a jeho kľúčové momenty stále berte s veľkou rezervou. Jason Statham je stále vo skvelej forme. Osobné hodnotenie: 73% (***) ()

AnanAss

Mít to ještě o něco horší triky (které jsou však už i tak dost na hraně) a místo Stathama být v hlavní roli některá vyhaslá hvězdička z Beverly Hills, klidně by se mohlo jednat o další skvost z dílny Asylum. Dvě třetiny, odehrávající se právě v onom příkopu, jsou spíše nudným podmořským putováním mezi jednotlivými body (navíc s naprosto nezajímavou akcí), kde na nějaké ty gigantické potvory pomalu ani nenarazíme. Ono se to však moc nerozjede ani v poslední třetině na takzvaném Fun Islandu (jako protipól se mi okamžitě vybavil Ajův lahůdkový masakr v Pirani) a celé to více připomíná nepodařenou parodii na monster filmy (avšak opravdu scén s nimi moc není). Tomu také nepomáhá nízká přístupnost, díky které nedostaneme ani kapku krve a vybuchující hlava, která vlastně jen tak zmizí, vypadá hodně divně. Jednička byla aspoň zábavná kravina. Pokračování Mega si může podat ruku s posledním Rychle a zběsile… tak nějak se zatím nemůžu rozhodnout, který z těch dvou filmů by měl dostat titul za letošní nejblbější a zároveň nejnudnější blokbástr. Pokud zábavnou béčkovou blbinu se žraloky či jinou podvodní havětí, tak raději Útok z hlubin nebo Chobotnici. ■ AnanAss‘s Score: 3/10 ■ ()

helloween93

Po nečekaném úspěchu Mega vstoupili tvůrci nadopovaní čínskými investory podruhé do stejné řeky, ve které plavali kromě Megalodonů navíc i obří krakatice a prehistoričtí obojživelníci. Bohužel největším problémem sequelu nejsou mořské potvory, ale hlavní zápletka filmu, kdy lidé bojují s lidmi a polovina filmu je potmě v Příkopu. Pořádná akce s Megy a krakaticí začne až v poslední dvaceminutovce. Wheatleyho rutinní režie a slabé CGI to zklamání jen korunují. Jedno ze zklamání letní blockbusterové sezóny. 2* ()

Hapretor

bez napětí a vtipu a nějakého nápadu ... což jednička měla ... tady není ani žádná atmoféra ... nemastné ,,, neslané .. prostě o ničem ... díky Jasonovi dvě pucky z lítosti ... ()

kondor77

Ne nepodobné předchozímu dílu, ale Jason zde není tolik charismatický, vedlejší postavy až na otravnou holčičku zbytečné stejně jako nutná ekoagitka a především zamrzí nevyužitá obří krakatice (či kalmar nebo oliheň, nejsem zoolog). Řádění Megalodonů jsem si ale užíval, ale mohlo být intenzivnější. ()

helraiser

Tak jo koukat se na to dá, ale někdy méně znamená více a v tomto případě to platí dvojnásob a o tom neskutečným Digi bordelu ani nemluvě. První polovina byla slušná podívaná,ale co se z toho vyklubalo pak, no škoda mluvit, šílená překombinovaná blbina, kterou korunoval souboj megalodona s obří chobotnicí. Čekal jsem víc, tak třeba jindy. ()

Kingjiri

V podstatě platí to samý, co v případě jedničky, takže bych opět za monstózních 130 mega rozpočtu očekával mnohem zábavnější a nápaditější akční béčko. Rozpočet je opět vidět v kulisách, výpravě nebo efektech (většina potvor vypadala hodně přesvědčivě, což musim v dnešní umělý CGI době pochválit), ale příběh je opět hodně přiblblej a nenabízí moc zajímavejch momentů. Akce je víc než dost, ale mnohdy jí kazí až moc dětinskej humor (finále) nebo nápady, za který by se nemuselo stydět ani legendární Sharknado. Asi v tomhle smyslu víc zaúřadovala čínská produkce, kde maj uplně jinej smysl pro humor i jinou definici slova zábava. Třetí slabá hvězda za vizuál, nápad s termoklimou (díky který se do příběhu dostalo víc různorodejch potvor) a solidní filmařinu. ()

Daiker

Mi se druhý díl líbil víc než jednička.... Ano je to stupidita na entou, ale je to zábavná stupidita.... Nic jiného jsme ani nemohli čekat. Je to akčnější, potvor je daleko více a v požíraní lidí se rozhodně nešetřilo.... ()

Maximilianus

V podstate nešlo ani o klasické pokračovanie, ktoré musí byť väčšie a akčnejšie, pretože prvých 50, resp. 75 minút sa toho veľa nedialo a bola to iba príprava na “veľkolepé“ finále. Navyše už prvý diel bol tak cez čiaru, že tu by už tvorcovia museli ísť do absolútnych absurdností, aby jednotku prekonali. Záverečná polhodinka bola fajn a upravila môj dojem z tohto filmu vyššie, ale stále je u mňa jednotka vďaka efektu prekvapenia vyššie. 5,8/10. ()

Nemmonn

Druhý díl je vlastně stejný, jako ten první. Statham pořád stejnej, všem tady zachraňuje prdel a nakopává prdel. Jenom se bojim, že bude brzy (jestli plánují další díl) tak cool, že spíš dopadne jak Vin Diesel v Rychle a Zběsile. No ale CGI celkem bídný, to jsem čekal. Akce celkem ujde a narozdíl od jedničky možná i lepší. Vypadá to i celkem líp, ale je to nuda. Silně jsem se držel dávat pozor. Vzhledem k tomu, že se to opravdu podobá jedničce je tohle prostě to samý a nemá to nic co nového nabídnout. Jo jasně, je tu další žralok a je ještě větší nebo je tu obrovská oliheň, ale to nic nemění. Je to prostě to samé a to je ten můj hlavní problém. Celkem škoda, že toho neukázali více. 6/10 ()

John80

Pre niekoho je tento film na smiech ale efekty a niektoré scény treba brať s nadhľadom s umelými žralokmi počítačovo spracovanými celkovo tento film hodnotím 3* pretože mal aj niečo do seba až na tie príšery na ostrove ako z inej doby ()

Likan7

Budu se asi muset podívat znovu na jedničku, tu mám totiž zafixovanou jako blbý béčko s velkým zřalokem. Ve výsledku jsem dal ale jen 2*. Tady tím pádem musím jít ještě níž, protože to je šílená...konina... která se sice nebere vážně, ale mě to nebavilo od začátku do konce. Šíleně dlouhý 2 hodiny, kdy jen čekáte až se příběh dostane mezi ty chudáky, kteří představují pro tyhlety megalodony jednohubku. A když už se tam v poslední třetině dostaneme, nebaví mě to ještě víc než ten nezáživný zbytek. Čert vem logiku, že mořské příšery z hlubin najednou umí běhat po souši, ale z kvality triků jsem byl fakt naštvanej. Často mi přišly vyloženě příšerný. A to u blbýho akčního béčka je průšvih, není pak nic co chválit. ()

Nix

Zábavná blbinka, která dokazuje, že tohle pokračování je opravdu lepší. Jedničku jsem hodil do odpadu a opravdu jsem na tom neviděl nic tak dobrého. Ale dvojka mne hned od začátku nějak chytla, nejen že tu Statham má akci, ale prostě hláškuje se tady, přibudou další fajn postavy s hláškami. A přibude více žraloků a dalších potvůrek a celkově mne provedení překvapilo. Jsem rád, že pořád vznikají takový béčka, které si na nic nehrají a člověk vypne mozek a odpočine si u nich. Pro mne jsou takové filmy zábava, která mne baví, ale musí to mít šmrnc. A tady se fůrt něco děje i výprava do spodu moře byla fajn a celé to mělo fakt dobrý vibe. Já jsem spokojen a ani superhdinský Statham mi vůbec nevadil. ()

dustur

Možno , že film trochu nadhodnotím, ale mne sa MEG 2 , ešte viac páčila než jednotka. Za mňa akčňejšia , zábavnejšia, áno miestami má to nereálne scény ( dinosaury, alebo chobotnica ), ale mne to tam svojim spôsobom aj pasovalo. Herci na čele z Jasonom Stathamom príjemný. Takže ak by sa rozhodli spraviť, takú fajnovo žraločiu sériu filmov, s tochto filmu ,,tak prečo nie”. Film si určite niekedy v budúcnosti ešte pozriem.. Ale momentálne za mňa a moje hodnotenie je: slabé ⭐️⭐️⭐️⭐️ ()

bearmeedek

Béčkovější a uslintanější než jednička. Dějově je tam toho moc, tak nějak za každou cenu, ale provedení hrozné. Tvůrci asi ve střižnách po celém světě pozametali  odpadky po žraločích filmech a tady to naplácali dohromady. Logiku u akčních filmů z větší části odpouštím, ale tady to hodně bolelo. A zařadit do příběhu holčičku se šikmými očičky, která jede rovnocenně s dospělými? ()

rublik05

O dost slabší pokračování snesitelné jedničky, které už úplně rezignovalo na jakékoliv hororové prvky a fungující humor, tentokrát se spíše jedná o rodinný akčňák, kde se místo vraždících megalodonů převážně řeší jen rodina, city a vztahy, což je něco, co mi na filmu vadilo asi nejvíce. Herecky film opět stojí a padá na Jasonu Stathamovi, ostatní herci bohužel absolutně nemají čím zaujmout a jsou zde spíše jen do počtu. Co se týče efektů, ty jsou občas trochu umělé, megalodoni a ostatní potvůrky jsou však v rámci možností v pohodě. Příběh zachraňuje svižný a trochu i drsný závěr, který jsem si konečně mohl naplno užít, jinak mi po celou dobu chyběla nějaká atmosféra, humor se zde úplně mine účinkem, podmořské potvory by si zasloužily být na scéně mnohem častěji, než se nejvíce projevit prakticky jen v poslední části filmu. Meg 2: Příkop není vyloženým průšvihem, to bych mu křivdil, nicméně na jedničku se v žádném případě nechytá. Nepříliš povedená akční jednohubka, nic víc. 4/10. ()

Postr4datelní vévodí nominacím na Zlaté maliny

Postr4datelní vévodí nominacím na Zlaté maliny

22.01.2024

Jak si zatím v létě vede Hollywood?

Jak si zatím v létě vede Hollywood?

10.07.2023

12. Filmový víkend ČSFD (4.-6. srpna)

12. Filmový víkend ČSFD (4.-6. srpna)

27.06.2023

Drazí filmoví fanoušci, rádi bychom vás pozvali na již 12. ročník Filmového víkendu ČSFD, který se letos uskuteční od pátku do neděle 4. - 6. srpna na už tradiční lokaci čerstvě zrekonstruovaného… (viac)

Krásné Vánoce a PF 2023

Krásné Vánoce a PF 2023