Dobrodruha a majiteľa nákladného člnu Johna Finnegana (Treat Williams) a jeho priateľa Joeya Pantucciho (Kevin J. O´Connor) si najme gangster Hanover (Wes Studi) na cestu do Juhočínskeho mora. Do rovnakých miest sa plaví ja luxusná loď Argonautica. Na jej palube nie je len majiteľ Simon Canton (Anthony Heald), ale aj zlodejka Trillian (Famke Janssenová), ktorá sa pokúsi vylúpiť lodný trezor, ale prichytia ju a uväznia do skladu potravín. Joey zistí, že v debnách, ktoré dal gangster naložiť sú torpéda. V tom istom čase Hanoverov komplic na Argonautike vyradí navigačné a komunikačné prístroje. Pod loďou sa objaví gigantický predmet, ktorý rýchlo stúpa k hladine. Čoskoro sa otrasie mohutným nárazom. Keď sa na loď dostane Hannover, nájde tam len krvavé škvrny a žiadnych pasažierov... (TV JOJ)

Tyler odpad!

Je mi srdečně jedno, že tenhle film nebyl myšlený vážně...Já svoje hodnocení totiž vážně myslím! Naprosto dementní scénář bez jakýchkoliv inovací (stupidita "Anakondy" překonána !!!) - no dobře, možná hlavní nestvůra je trochu originální, ale to je tak všechno - neuvěřitelně strašné herecké "výkony", dlouhá stopáž a hlavně už ta zmíněná chobotnice (oliheň?) - sorry, ale takováhle kravina se vážně jen tak nevidí. Navíc rádoby vtipné a "na diváka pomrkávající" brutální scény jsou uhozené, nechutné a zcela o ničem...Jak v tomhle proboha mohla hrát Famke Janssen?! Moc rád bych se jí na to někdy zeptal...Prostě fuj !! ()

tron

"No jasné, všetci naskákali do vody, potom niekto konečne pozrel hore a povedal: ´jejda, zabudli sme člny´." Od detstva mám rád horory, ale paradoxne na môj vkus bolo toto už aj na mňa priveľmi temné, nechutné, explicitné a samoúčelne krvavé. Nesympaticky záporné postavy. Ešte u pirátov to divák pochopí, ale hlavná ženská postava je kriminálnička a Treat Williams sa snaží pripomínať Indiana Jonesa, čo pôsobí kontraproduktívne a nepríjemne. Nejak tu až na Kevina J. O´Connora niet komu držať palce a vlastne aj on hrá debila. V kine ma to sklamalo, osobne preferujem skôr Anakondu, ktorá trhala kiná o rok skôr a Chobotnica miestami vyzerá ako fakt veľmi lacný spôsob, ako okopírovať úspešný koncept, len s iným monštrom (opäť voda, opäť odporná požieracia scéna). Logiku v tom radšej nehľadajte, tento hlavonožec je zjavne všadeprítomný a jeho chápadlá dosahujú dĺžku podľa všetkého niekoľko kilometrov, inak si to neviem vysvetliť. Na snímke je vidieť slušný 45-miliónový rozpočet a Wes Studi nikdy nesklame, ale Jon Voight z Anakondy v podobnej úlohe antagonistu bol predsa len oveľa charizmatickejší. Nielen posledná scéna síce naznačuje, že to Stephen Sommers nemyslel až tak vážne (vlastne to zrejme nemyslel VÔBEC vážne), ale to z toho automaticky vydarenejší film nerobí. Najlepšia je ako to už býva prvá polovica, kedy sa (až na otváraciu scénu) nič nedeje, iba sa okolo hrdinov splieta neviditeľná slučka osudu, plno mrazivých náznakov, v dobrom nepríjemne tiesnivá atmosfére (gigantické opustené priestory, rozbúrené more, noc, stopy po krvavom boji). Akonáhle v druhej polovici prepuknú trikovo-akčné hororové orgie, už to paradoxne nie je ono. Sépia sa pohybuje sa absurdne rýchlo (vzhľadom na svoje rozmery) a jej chápadlá, ak som to správne pochopil, sú samostatnými príšerami, keďže majú hlasivky a škriekajú (wtf). Potešia hlášky, počas ktorých som sa spokojne uškŕňal ("Ak chcete môžem si ísť zaplávať, ale poviem vám na rovinu, že ma to už príliš neláka."; "To je zasa raz jeden vydarený deň."; "Počul som ťa už na prvý raz."). ()

Djkoma

Hodně béčkové, ale drsné a zajímavé maso, které se odehrává na jedné velmi luxusní lodi. Z dnešního pohledu velmi potěší herecké obsazení a Stephen Sommers dokazuje své akční kvality. Film je poměrně překvapivě zábavný a neustále se v něm něco děje. Trochu zamrzí konec, který je však silně béčkový. (Spoiler! Myslíte, že to opravdu mělo mít další díl? Bych rád viděl :))) ()

castor

Chtěli si namastit kapsy, ale sami se ocitli ve smrtelném nebezpečí. Scottovu Vetřelci to nesahá samozřejmě ani po chapadla, ale při úmrtí vedlejších postav na to nebudeme až tolik myslet. Skupina padouchů chce vyloupit luxusní loď s nechutně bohatými pasažéry. Ani její majitel nemá úplně čisté svědomí. Jenže na palubě chybí živá duše. Všude je krev a vysátá torza lidských těl. Něco se děje, prchejme rychle pryč stále stejnými potemnělými chodbami. Chapadla se objevují všude, mnohdy nelogicky, ale i s ohledem na trikové provedení to až tolik nevadí. Některé sekvence haprují, jiné jsou zbytečné a leccos z předlouhého rozjezdu jsme mohli postrádat. Nechybí typické figurky a typičtí klaďasové, můžeme odhadovat, kdo přežije a kdo skončí na nelákavém jídelníčku. Když už jsme u toho menu, škoda, že Famke Janssen nepředstavovala ještě trochu ostřejší digestiv. Náběh na to měla slušný. ()

akisha

Silný 3* Velká sranda s lodí plnou nechutnejch zbohatlíků, který pojdou bídnou smrtí. Je poznat, že Sommers to neměl ještě úplně zažitý, ale už tehdy uměl stvořit zábavnou béčkovinu plnou jeho poznávacích znaků jako oslizlý kostry, humor, pochodující rozkládající se lidi, typická hudba a ten chlap z mumie co vydává ty oslí pazvuky. A obsazení je fakticky skvělá partička. Sexy Famke Janssen, Djimon Hounsou, slizoun Anthony Heald, Jason Flemyng u kterýho potěší každá jeho role a naprosto libovej Wes Studi, kterej by si ten svůj do kamene vytesanej zabijáckej obličej mohl nechat patentovat. Treat Williams je trochu míň výraznej, ale svou úlohu hláškujícího machra plní dobře. Monstrum je celkem pěkně navržený, ty vysávací chapadla pobaví, i ten divnej způsob jakým se pohybujou. Akce je prakticky od začátku do konce, takže hluchý místa nejsou. Ani konec se nějak extra nenatahuje, za to palec nahoru. Jen ten humor nefunguje vždycky jak měl a hejkajícího oslího muže bylo na mě až moc. 69% ()

• Claire Forlani byla původně obsazena do role Trillian St James, ale po třech dnech odstoupila kvůli tvůrčím neshodám s režisérem, a na její místo přišla Famke Janssen. (PußyMagnet)
  • Když Simon (Anthony Heald) popisuje stvůru, která napadla loď, tak ji přirovná k Archea Otoya a zmíní, že může žít v hloubce až 15 000 metrů. Nejhlubší místo na Zemi (Marianský příkop) je hluboké 10 994 metrů. (Duoscop)
  • Jeden z mála filmů, který nemá kladné hrdiny. Trillian je kapsářka a zlodějka, další členové posádky jsou žoldáci, atd. (PußyMagnet)

Zemřel herec Treat Williams

Zemřel herec Treat Williams

13.06.2023

Ve věku jednasedmdesáti let zemřel americký herec Treat Williams, většině diváků známý zejména díky ztvárnění jedné z hlavních rolí v muzikálu Vlasy režiséra Miloše Formana. Smutnou zprávu médiím… (viac)