Insidious: Červené dvere

• Česko Insidious: Červené dveře (viac)

Staré známe tváre vstupujú do záverečnej kapitoly desivej ságy o rodine Lambertovcov, aby sa raz a navždy zbavili svojich démonov. Josh (Patrick Wilson) a čerstvý vysokoškolák Dalton (Ty Simpkins) musia tentokrát vojsť do nadprirodzenej dimenzie omnoho hlbšie než doposiaľ, aby čelili temnej minulosti svojej rodiny a novým hrôzostrašným nástrahám, ktoré na nich číhajú za červenými dverami. (Itafilm)

TheSpearCZ

Musím říct, že mi pátý Insidious překvapivě nijak nevadil, což bych před sledovačkou rozhodně nečekal, ale doléhá na mě úplně jiný problém a to fakt, že se v celé Insidious sérii přeskakuje a přeskakuje (jeden díl prequel, druhý díl sequel) a tak na to koukám a koukám a jsem z toho celkového příběhu dočista zmatený, čemuž nenapomáhá ani fakt, že je to už deset let od druhého dílu, který byl příběhově v chronologickém pořadí paradoxně skvělým koncem (na dvojku navazuje právě pětka) a tenhle díl je už "jenom" prostým natahováním série, která se nám s pěknými výdělky ještě určitě protáhne. Jinak mě ale Patrick Wilson na režisérském křesle neurazil, očekávání nebyla a ostudu pětka také neudělala. Čisté 3* ()

warrenur

Zrejme konecny diel Insidious francizy. Skoda, ze az na par nie moc vydareny lakaciek tento diel ponukol prakticky len teenagersku college x-krat videnu pribehovku. Sice pribeh ako taky vo svojej jednoduchosti vykreslili pomerne uveritelne, zasadenie a prevedenie mi nesadlo. Cakal som rozhodne viac a velkolepejsie uzavretie serie. Ked ma nedokazala v noci a na sluchadlach vtiahnut atmosfera, je to v tomto zanri pre mna znak nezdaru. Slaby priemer. 40% ()

ROCK,THE

Za mě tedy hned po díle prvním asi nej díl! Ten film měl vše nejen skvělý lekačky a opravdu hnusný duchy ale i emoce dokázal řádně vyždímat. 8.5/10 ()

helloween93

První režijní počin Patricka Wilsona a hned si vybral pátý kousek ze série Insidious. Jak to dopadlo? Celkem dobře, konečně jde totiž o přímé pokračování prvního a druhého dílu (trojka s ohořelým dědečkem a čtyřka s klíčníkem se odehrávaly před událostmi jedničky). Tudíž Elise je mrtvá. Hned na začátku pětky si tvůrci pomohou vymazáním vzpomínek Joshe a malého Daltona, aby se po x letech temnota opět vrátila. Filmu celkem dlouho trvá než se rozjede, ale první lekačky jsou chytré a unpredictable. Příběh dává smysl, ale ke konci letí raketovým tempem a přišlo mi, že úplně nevysvětluje např původ nebo motivaci Lipstick-face démona, který je trademarkem série a divák toho o něm moc neví. Celkově mohlo být víc prostoru pro Further (přeloženo jako Dálava) na úkor toho zdlouhavého začátku. Asi bych se nezlobil, kdybych v budoucnu ještě navštívil červené dveře. Nicméně mám dojem, že z potenciálu, jaký astrální cestování a její dimenze nabízí, šlo určitě vytěžit víc, hlavně co se týče loru. 3* ()

panvasik

Upřímně, jsem se fakt bál... Hodnocení nasvědčovalo, že se dočkám v další nevydařené pokračování, (myslím tím 4 díl) ale naštěstí se tak nestalo. Jasně spousta chyb, pár nejasností, ale jinak jsem si to užil. Že začátku sleduje obyčejný a praktický nezáživný příběh Daltona, který šel na vysokou a upřímně tahle pasáž spíše nudial a já se začal bát. Jedna z prvních scén, ta v autě mě docela znejistila hned ze začátku, protože se mi vůbec nelíbila a úplně mi zkazila první dojem, jako sorry, ale sledovat Wilsona 5 minut v autě jak čumí do telefonu, zatím co se na něj zezadu přibližuje nějaká silueta mně fakt nebavila. Spousta lekaček, některé úderné, některé možná až trapné, ale jinak se to dá v klidu přežít. Bavila mě ta pointa okolo těch The Red Doors, přišlo mi to v pohodě napsané a neměl jsem s tím problém. Patrick Wilson zkouší nové možnosti a za mě se mu to docela daří i když má se pořád hodně co učit, ale z toho co jsem dnes viděl musím říct, že si bere jenom z toho nejlepšího a doufám že ho negativní ohlasy neodradí od dalšího případného režisérského filmu 7/10 ()

domirovec

Průměrný tři hvězdy, přičemž jsem popravdě ani neočekával nic neuvěřitelného, to vůbec ne. První a druhý Insidious jsou úžasné a velmi kvalitní hororové snímky, kterých si velmi vážím, ovšem od třetího dílu se to začalo poněkud vysírat, začalo to nudit a, i přesto, že cestování všelijakými astrálními dimenzemi a světy je velmi dobrý nápad, ze kterého se dá vytěžit hromada zajímavých, a definitivně i děsivých nápadů, to přestalo být celkově zajímavé. Červené dvířka tedy rozhodně nějak zvlášť nepřekvapily, spíše již po několikáté přesvědčily, že by měly zůstat zavřené, stejně jako tahle filmová série ukončená. 3/5 ()

BOURQUE

Patrick Wilson, tu predovšetkým ako debutujúci režisér, vyskúšal sám seba aj za kamerou. Nedopadlo to však tak dobre, ako si to sám predpokladal. Príbeh sa predovšetkým zameriava na poškodený vzťah otca a syna – kým neprekonajú svoje démoni, tak „nemajú šancu“ priblížiť sa k sebe a riešiť svoj vzťah. Z hľadiska danej ságy sa jedná o tuctový doplnok. Zo známych postáv bolo dobré vidieť Rosa Byrne a Lina Shaye, aj keď v malých rolách. Osobné hodnotenie: 64% (**) ()

Artard odpad!

Perfektný záver neskutočne otrasnej série. Vcelku bolesť dopozerať. Stará teta sa tiež vrátila, nech si prevezme šek na plastiku. Každou časťou vyzerá mladšie a mladšie. ()

Rathalos

Myslim,ze tu je vsetko jasne a jednoznacne a to,ze sa jedna o najslabsi diel serie,Patrick Wilson by mal ostat pri herectve a reziu prenechat sikovnejsim ludom v tejto brandzi...:⁠-⁠) ()

phoenixer

Pokud člověk neviděl alespoň první díl, jen těžko pochopí tento film. Každopádně to stále celé funguje. Všechno do sebe zapadá a červené dveře jsou skvělým finálem této série. Nebo ne? Jednu z posledních scén s Lin Shaye si rozhodně mohli odpustit. Hrát na sentiment u takového hororu mi přijde strašně kýčovité. Atmosférou a napětím je to stále Wan, takže dostanete přesně to co očekáváte. ()

Johny M.

Potom, co Paťáka z Insidiouse vyšafovali po druhým díle (nebo si conjuringoval jinde), natočil si '5ku' sám. Nevím, jestli za to může jen jeho režie a v tomto oboru jistá nezkušenost (vždyť na postech producentů je slušná, původní sestava); spíš už jistá vyčpělost žánru a poměrně nezajímavej scénář, každopádně tohle pokračování už má od původních dvou filmů dost daleko. Atmosféra a jistý náznaky strachu jsou tytam, na mojí srdcovku se to už ani zdaleka nechytá. ()

Daiker

Nuda, kinoshit ..... 1 a 2 díl jsou luxusní. 3 a 4 díl jsou průměrné.... 5 díl je nudný, zbytečný film na bázi odpadu.... Bez atmosféry, příběh vycucaný z prstu, není to strašidelné, lekačky jsou trapné, Dalton jako herec katastrofa. Hudba už taky nefunguje a to na Bisharu nedám dopustit... A ten démon byl k smíchu.... Tento film neměl nikdy vzniknout a Wilsona bych k režii už nepustil... ()

pumpkinqueen

Bála jsem se toho, ne že ne. Minimálně jsem věděla, že mě Patrick Wilson nezklame jako herec, ale jak mu půjde režírování? A byla jsem velmi mile překvapená a hrozně šťastná, že si to vzal do svých rukou a dal téhle sérii lepší konec. Dostala jsem přesně to, v co jsem doufala a návrat původních herců pro mě byl příjemným emocionálním zážitkem. Bylo to možná jednoduché, zároveň ale promyšlené. Příjemně to navázalo, atmosfericky se to vydařilo a i když se nekonalo žádné velké strašení a neviděli jsme v podstatě nic nového ale spíš vše, co už jsme znali, příjemně to všechno uzavřelo. Všechna pokračování po druhém díle jsem totiž raději vytěsnila z hlavy, protože se mi opravdu, ale opravdu nelíbila. Setkávám se spíše s názory, že to nebylo dobré, že to nebylo dostačující, že to bylo nudné a bez nápadu, ale já jsem naopak ráda, že se do toho s prominutím nepřimotalo tři p*dele složitých hovadin, které by po důkladnějším prozkoumání stejně nedávaly smysl, a že jsem se po dlouhé době mohla podívat na klasický horor z příjemného prostředí, s normálně a naprosto logicky chovajícími se postavami, bez artových dvojsmyslů a odkazů a kdovíčeho ještě. Někdy je zkrátka opravdu méně více a za mě to tady prostě fungovalo. ()

Hellknight12

Práve som sa vrátil z kina. Ukončenie je to fajn. Nemá to síce na prvé dve filmy ale rozhodne je to lepšie ako tretí film. Najlepšie prirovnanie je o niečo málo slabšie ako štvrtý film, každopádne ak máte radi prvé dve filmy a aj štvrtý, tak si tento užijete. Musím ale uznať, že na Debutový film P. Wilsona je to kvalitné dielo. Na záver atmosféra filmu síce je ale bohužiaľ predomnou sedeli totálny retardi, ktorý mne ale aj iným kazili celú atmosféru filmu, pretože sa celý čas smiali a ešte ako bonus si uprostred filmu robili selfie. Ľudia prosím vás, nechovajte sa ako totálne hovada a keď chcete kecat choďte do baru a nie do kina na horor. Oplatí sa ísť do kina? Za mňa áno. Len dúfam, že nebudete mať také šťastie na ľudí ako ja... Celkové hodnotenie za mňa je 70%. ()

Likan7

Totálně vycucaná série, alespoň pokud další a další filmy půjdou touhle cestou, a Červené dveře jsou hřebíčkem do její rakve. Bez atmosféry, smysluplnýho scénáře a naopak s tunou logických děr. Wilson by MOŽNÁ natočil průměrný horor, ale scénář mu to jednoduše nedovolí. Bez funkčních hororových momentů, lekaček i atmosféry. ()

Nemmonn

Za mě teda po jedničce nejlepší díl. Není to taková nuda jako u předešlých 3 dílů a hlavně u Last Key.... Ale mám s tím problém, který jsem měl vždy u Insidious. Ty duchařinky a démoni mě prostě nikdy neděsili a nikdy děsit nebudou. Přijde mi to spíše až směšné. Je to sice problém u mě, ale i tak vůbec nechápu jak to někomu může přijít strašidelný. No ale to co tomuto dílu zachraňuje prdel je Ty Simpkins a celkem vizuální stránka filmu, kde je to aspoň koukatelný. 5/10 ()

John80

5 časť pokračovania tohto ducharskeho hororu opäť z iného deja tento krát o vysokoškolákovi  a démonmi za červenými dverami s chvíľkovymi zjaveniami sa herečky z predošlých časti Lin Shaye 2* ()

12. Filmový víkend ČSFD (4.-6. srpna)

12. Filmový víkend ČSFD (4.-6. srpna)

27.06.2023

Drazí filmoví fanoušci, rádi bychom vás pozvali na již 12. ročník Filmového víkendu ČSFD, který se letos uskuteční od pátku do neděle 4. - 6. srpna na už tradiční lokaci čerstvě zrekonstruovaného… (viac)