Resident Evil: Infinite Darkness

• Japonsko バイオハザード: インフィニット ダークネス (viac)

moviefreak

Zbytočne vyhodené peniaze... To fakt, existujú ľudia, ktorý v tomto svete nevideli zombíkov? Prečo ich tu bolo tak málo? Kde sa zabudla akcia? Vedia autori, že v CGI môžu všetko? Netflix zabil po Godzille ďalšiu značku! ()

LasT_Olt

Jill, Chris i Claire v každém novém zpracování RE vypadají jinak a pak je tu Leon S. Kennedy. Leonek se nemění, furt je stejný jako když jsme back in the day mordovali vidláky s Las Plagas :) ()

kinghome

Dokoukal jsem to pár minut na zpět a mám strašnou chuť tomu napařit odpad, ale zase tak strašný to objektivně nebylo. Moje největší chyba byla, že jsem viděl, že tam bude Claire a Leon + to je pod Netflixem, takže jsem počítal s tím, že tam bude kvalitní animace a alespoň trošku zajímavý příběh s lovebrand hrdiny z her, bohužel se stal pravý opak. Netflix musel příšerně tlačit na to, aby byl "seriál" co nejdříve hotov, protože příběh je naprosto stupidní, Claire tam je dohromady asi na 15 minut v průběhu všech dílu a vlastně celý "seriál" má dohromady cca hodinu a pár minutek k tomu, když odečtu titulky. Co tak koukám, tak tu lidi chválí animaci. Jediné co mě napadá je to, že nikdy neviděli předešlé CGI Resident filmy, protože ta animace je příšerná, je téměř stejná jako u 10 let starých dílů, jen je to upscale na 4K.Celé je to sekané, postavy se pohybují nepřirozeně a vypadá to strašně hloupě. Dabing nesedí dost často do lipsyncu, ale abych pouze nenadával, tak closeup záběry měli fakt super, s tím si vyhráli a detaily tam nějaké byly, jen škoda že tak nevypadal celý film.  No a na konec ten konec. Hlavně kvůli němu jsem chtěl Residentu napařit odpad. Celej poslední díl je naprosto odpadní žumpa s hromadou nesmyslů a na rychlo sepsaným rádoby scénářem, kde už se tvůrci a snad ani dabéři vůbec nesnažili, jak kdyby si mysleli, že se k tomu poslednímu dílu stejně nikdo nedostane po tom, co uvidí zbytek. Fakt jsem se na to těšil a jsem strašně zklamán, alespoň že ty hry jsou pořád top. 30% ()

viperDavid

Zatím hodnotím jen první serii, která je podle všeho nejslabší. 4 díly poskytnou zajímavý konec, ale slabé první 3 díly. Netflix zatím nabídl jen to, tak uvidíme kam až se dostane. ()

vyfuk

Další zářez v nelibosti roku 2021. Která se však táhne už od roku 2020. Při prvních ukázkách se zdálo, že přehoupnutí od her k seriálu, který je graficky i podobný předloze bude dobrý krok. Půjde o atmosféru a příjemný sled událostí. Seriál však nejdříve překvapil tím, že je spíše akční než atmosférický, akce je navíc plytká a v celku nekonzistentní s příběhem. A taky tím, že epizody byli jenom čtyři. Když se na to dívám, tak buď neměla být žádná a nebo to se mělo vytáhnout na nějakých 8 se stejnou délkou,  aby se mohl budovat příběh. Seriál spíše působí jako cutsceny vyříznutý z kontextu a příběh sám o sobě neukázal nic převratného. Atmosféra to dost mohla zachránit a nakonec se ukázal opak. Hodně zajímavým paradoxem je i  ona animace, která graficky je někdy neuvěřitelně nádherná, ale v FPS někdy pokulhává a při pohybu postav to vypadá trhaně jako hovězí maso. Další zklamání, které už přestávám počítat a jenom mě uvaluje do pocitu, že po covidu se veškerá filmografie nenávratně změnila k  horšímu, kdy je všechno napůl odfláknuté a nepropracované. Toto mohlo být menší světlo v tunelu, ale nakonec je to jenom další nekonečná temnota. ()

Jaro.Krafcik

Takmer to isté ako staršie animované filmové kúsky tejto hernej predlohy, ktoré dve tri sú aj na netflixe. Len v trochu lepšiej animácii a epizódy ozaj rýchlo zbehnú. Neviem či ľudia čakali od tohto netflix seriálu viac. Mňa však s kinopartiakom neurazil a celkom sme si ho užili a sfúkli do dňa. Neškodný priemer, ale pre fanúšikov určite povinnosť. 3* ()

kenkaku

Přiznám se, že jsem úplně nepochopil proč film na 1,5 hodiny rozkrájet na 4 díly po ani ne 1/2 hodině a vydat najednou v jeden den. Vzhled asi není třeba komentovat (vypadá to fenomenálně) a když už dojde na akci krví se nešetří. Problém je ale to “když už dojde na akci…”. Na můj vkus se tam dost žvaní a vůbec nejlepší pasáže (z toho Tramtadamstánu) jsou ty nejkratší a ještě se recyklují (tu samou stopáž poušti několikrát). A to mě dost naštvalo. Kdyby celý děj byl jen o tom co se stalo Mad Dogs, byla by to pětihvězdičková podívaná. Takhle je to jen divný, víceméně nudný mišmaš (i když spider-rat v zombie provedení pobavily). ()

NifKor

Residen Evil jsem v době, kdy vyšel první teaser trailer nehrál a je vtipný, že mě seriál díky traileru na hru nalákal a zahrál si ji díky němu. Musím ale uznat, že jsem čekal od seriálu hodně a ten nijak extrémně nezklamal, ale také mě vůbec nepotěšil. Příběh je urychlený, postavy jsou v jistých momentech divný, animace mi už od prvního dílu nesedla a vím, že i Netflix umí udělat lepší. 4. díly fakt nestačí, seriál ale není taky tak extrémně špatný, že by ho fanoušci série nenáviděli. Má to pár dost dobrých scén nebo i překvapivých momentů, které seriál tahají nahoru společně s Leonem a Claire ale není to nic extra (nechápu, že tam nebyla Ada Wong a místo ní tam dali její napodobeninu). 6/10 ()

iXtr3m3

Neurazí ani nenadchne. Skúšali to toho zamiešať politické šachy, čo však k tomuto moc nesedí a oberá to príbeh o akciu či napätie. Claire bola len do počtu a Leon sa predviedol tiež len pár krát. Najzaujímavejší bol Jason o ktorom bolo od začiatku jasné, ako skončí, keď ukázali jeho proporcie oproti ostatným. Animácia síce postaršia na dnešnú dobu, ale inak fajn. Ako taká malá ochutnávka toho, čo by sme mohli dostať v prípadných pokračovaniach fajn, ale inak to moc odporučiť nemôžem. Nie je to zlé, ale ani nie je objektívny dôvod, prečo by to niekto mal pozerať na odporučenie druhého, jedine tak zo svojich vlastných pohnútok. P.S. Tých častí to tiež malo príliš málo, keď si totiž odmyslím titulky, tak to vydalo na jeden krátky animák a v nich vedie DC. Keby som to mal porovnať s Rezident Evil animákmi, tak je to síce lepší priemer, ale taký Gantz:O, tak to je iná liga aj obsahom aj formou a to už má film 5 rokov. Ten môžem odporučiť všetkými desiatimi, samozrejme v prípade, že človek pozná buď predlohu, alebo aspoň live-action dve časti. Tá novinárska nestojí za reč. Ale to som už odbočil. ()

Dallon

Jsem obrovský fanoušek Resident Evil série (té herní), jelikož filmová série stojí docela za hovno. Což všichni víme. Od Capcomu byl chytrý tah vydat seriál kousek po vydání mega očekávané Resident Evil osmičky. Když na Resident Evil Show case ukázali trailer, byl jsem docela překvapen, a nevypadalo to špatně. Ale pořád jsem byl skeptický a měl jsem strach, jelikož prakticky všechny filmy či animáky ze světa Resident Evilu, jsou při nejlepším průměrné. Ale, asi jsem dostal to co jsem čekal. Je to solidní zábava, hezky to prokresluje s ukazuje Leonův příběh po dvojce a čtyřce, ale je tu šíleně znát že to bylo dělaný jako jeden film. Tak nechápu proč se tvůrci rozhodli vydat 4 epizody, to je za mě teda velká zbytečnost. Bohužel tu není dost prostoru na získání si vztahu k postavám, samozřejmě nepočítám Leona a Claire, ty jsou skvělí. A jsem rád že se vrátili oba dabéři z remaku Resident Evilu 2. Ale jinak s tím žádný zásadní problém nemám. Jako solidní jednohubka to ušlo. Asi pochopím že někteří fanoušci budou zklamaní. Ale já jsem dostal to co jsem čekal. 6/10 ()

Corpsegrinder

Animace místama hezká ale to je tak vše, příběh o ničem a na skoro 2 hodiny připadnou tak dvě slušný akční scény co dohromady nepřesahujou 5 minut, což se ovšem nedá říct o politicky zaměřenejch scénách neboť v oválný pracovně trčíme snad půl seriálu. ()

Flopik

Na tento počin som sa ohromne tešil, takže nemôžem skrývať sklamanie. Nechápem načo to je spravené ako seriál ale to je to najmenšie. Namiesto toho, aby sa riešili zombie a ponúkli nám skvelú akciu, dostaneme skôr politickú spletinu, ktorá bohužiaľ ale neponúkne ani nič prevratné. Animácia je nádherná, to áno, preto ma hrozne mrzí, že sa spomínaná akcia neriešila viac, pretože tu si tvorcovia mohli dovoliť viac ako vo filme. Resident a hlavne Leon by si zaslúžili poriadne akčnejšie a hororovejšie spracovanie a môj vlhký sen, solídne pokračovanie Damnation. Soundtrack celkom v pohode ale málo využitý. Finále neponúkne opäť nič prevratné, pozerá sa nato dobre ale celý čas cítite, žeby to mohlo byť oveľa lepšie. Pozretím nič neskazíte a kto má rád túto sériu je to povinnosť, ja však nemôžem dať viac ako 3*, aj keď som sa osobne viac menej bavil. ()

bozka10

Dosť rozpačité pocity mám z toho, príbeh silno podpriemerný, celkový look tiež neprišiel s ničím novým, akcie a zombie bolo teda hodne málo, celkový dojem je zamna až skoro podpriemerný až zbytočný.Na jednohubku s odretými ušami.Medzi 2-3.Škoda. ()

P.J.2

Tak tohle byl fail. Stopáž, rozdělená na 25-ti minutové díly nebyl vhodně zvolen, "Seriál" má spoustu hluchých míst, kde se nic neděje a zápletka je šílené banální. Předchozí díly byly aspoň správně přestřelené, akční a cool. Tohle ani nechápu proč vzniklo... ()

Kdo si zahraje v seriálovém Resident Evil?

Kdo si zahraje v seriálovém Resident Evil?

13.06.2021

Netflix odhalil kompletní obsazení hlavních postav nadcházejícího hraného seriálu ze světa Resident Evil. Slavná herní franšíza se tak brzy dočká nejen dvou seriálů na Netflixu (z nichž jeden bude… (viac)

Nový Resident Evil byl dotočen

Nový Resident Evil byl dotočen

29.12.2020

Přestože natáčení začalo teprve v listopadu, nový filmový Resident Evil má za sebou již poslední klapku. Snímek tak nyní čeká rychlá postprodukce a příští září dorazí do kin. Děj se tentokrát bude… (viac)