Resident Evil: Infinite Darkness

• Japonsko バイオハザード: インフィニット ダークネス (viac)

*CARNIFEX*

Další animák podľa “Capcomu”, ktorý neprekročil svoj tieň. Ja som OBROVSKÝ fanúšik old school verzií hier “R.E.” a preto stále tak nejak čakám na filmársky “produkt”, ktorý by mi pripomenul starú, dobrú klasiku, pričom toto je opätovne výsledok na pól ceste, ktorý nepriniesol takmer nič, čo by fanúšika série vyslovene nadchlo. Záverečná “fajtovačka” je za mňa čistá ostuda, ktorá celkom solídne nabúrala inak poctivo budovaný, dobrý dojem. Tretia na hrane .. ()

EvilPhoEniX

Netflix vydal 4 dílnou minisérii očekávaného Resident Evilu od Capcomu a rozhodně byly ambice výše, ale jako jednohubka je to naprosto v pořádku.Líbilo se mi zasazení do Bílého domu, ale jinak dějově je to docela ploché, ale o to mi zde naštěstí nešlo, co se však povedlo je rozhodně vizuál a poctivá CGI animace, podobně laděných filmů vzniká málo, takže se leckteré mouchy dají odpustit, akce je parádní, krvavá, brutální ( ale na můj vkus jí až tak moc není) a ve výsledku i těch Zombie se moc nedočkáme, monstrum až ve finále a atmosféra je místy tajemná, ale rozhodně bych si ji dokázal představit děsivější.Mrzí mě o to víc, že když se jednou za pár let dočkáme takového projektu, tak to zdaleka nedosahuje kvalit mých oblíbených dílů z Love Death and Robots, ale pořád lepší tohle než další drama, to bez debat.• Příběh 2/5, Akce 3/5, Humor 1/5, Násilí 3/5, Zábavnost 4/5 Hudba 3/5, Vizuál 4/5, Atmosféra 3/5, Napětí 3/5. 6.5/10 ()

tron

Je to temné, drsné, dospelé a príjemné krátke (každý diel má len okolo 25 minút), ale scenáre ma nudili a postavy (a dialógy) ma nezaujímali. ()

TheDarKnig

Ne, tohle nebylo vůbec dobré. A co je nejhorší, vlastně nudnější než některé z těch opravdu zlých filmů Andersona. Příběh absolutně banální. Byla snaha to zakrýt trošku zmateným kouskováním informací, ale prakticky vše se dalo úplně lehce odhadnout na konci první dvacetiminutovky. Mnohem problematičtější byla ovšem celková prezentace. Dialogy mezi postavami strašně nedovařené, i když se snažily místy působit chytře. Což v reálu znamenalo velmi povrchní geopolitický komentář směrem k USA a asi desetkrát opakovanou mantru, že strach je kořenem všech hrůz. Konkrétně tohle mělo být zřejmě základem pro závěrečné příběhové dilema, ale nemohlo to dramaticky fungovat, když byla tak nezvládnutá dramaturgie. V závěru vlastně přestalo fungovat téměř vše a celý vývoj prvních cca 60 minut se ukázal zbytečný, protože do minisérie musel být naroubován klasický videoherní RE bossfight. Což bylo samo o sobě docela fajn a videohru to opravdu připomenulo, jenom bylo zoufale vidět, jak moc jsou tvůrci omezeni vytvořeným vesmírem/kánonem. No a druhá část odvrácené mince byla řemeslná část prezentace. Při tvorbě se peníze našly zřejmě jenom na hlavní postavy, jejich obličeje a do jisté míry těla/sexy oblečení, prakticky vše ostatní vypadalo někdy průměrně a mnohdy naprosto ohavně. Včetně drtivé většiny animace pohybu, chůze, běhu. Postavy se v akci hýbaly divně zrychleně a nepřirozeně nebo během klidnějších sekvencí zase trhaně (schválně se zaměřte na poslední záběr odcházejícího Leona, jak vypadá jeho chůze, uff) a vedlejší postavy/postavy v pozadí vypadaly při prakticky jakémkoliv záběru jako něco z herních cutscén nejméně z před 10 (15) let. Člověk si tak nemohl užít opravdu téměř nic, snad kromě dvou obstojných, ale relativně krátkých akčních scén a dvou či tří krátkých interakcí mezi Leonem a Claire. Fotka prezidentovy dcery byla taky fajn. 3,5/10 ()

Davies182

Chápu, že cca každej druhej RE musí končit zhruba ve stejným fan-friendly prostředí. Jenže tenhle seriálovej průser je nejen ve finále už opravdu tak strašně moc zaměnitelnej s ostatníma dílama série (filmy i hry), že sem prostě měl pocit, jako bych se koukal furt na to samý dokola. Za mě teda ne. Navíc to z Leona a Claire dělá hrozně nesympatický, tupý a nezranitelný postavy, musím si znovu rychle zahrát ten remake, abych si spravil chuť. [Netflix] ()

Yoshitsune

Mám rád Resident Evil svět, urodí se v něm různé hry, filmy, komiksy, meme a teď i seriál, občas je to průměr, občas je to hrůza a občas sou nějaké ty záležitosti skoro až srdcovka. Bohužel tendel seriál, bych řadil mezi ty průměrnější. Jednak, těch necelých třicet minut na kždý díl, je prostě málo, měli z toho buď udělat film a nebo natáhnout délku.  Ale větší problémem je to, že až na druhou epizodu, to neni moc hororové a ani pořádně akční, předchozí animované filmy, pokaždé to zkusili jinak. Naštěstí v tomhle směru, si seriál drží kvalitu jak po stránce animace, tak i dabingu a ozvučení. Za zmínku stojí i dobře napsaný příběh, který sice nijak nepřekvapí, ale v rámci Resident Evil světa, to patří mezi ty lepší příběhy. Byť motivaci, jedné postavy je totálně špatná, kdy z osobní posmty, přejde do stavu "Ať hoří celý svět" . Co tyče mutací a monster, tak žádná velká sláva, druhá epizoda nabídne celelkem fajn potvůrky, ale zombie ničím nepřekvapí, Tyrant nemá na rameni oko a ani pořádně zmutuje. Je to celkem fajn výplň, mezi jednotlivými filmy a hrami, navíc se u Leona prohloubí  PTSD, takže je celkem hezky vysvětleno, proč se později vydal na dráhu alkoholika a odmítá se s Chrisem bavit. Dávám sice tři hvězdičky, ale je to dost s odřenýma ušima. ()

silentname

Prečo sa najväčšie očakávania často stanú najväčšími sklamaniami? "Resident Evil: Infinite Darkness" podľa mňa mal ambície byť niečím väčším než len štvordielnou minisériou, ktorá možno mohla byť radšej spracovaná ako jeden film. No to je popravde to posledné, čo je v jadre reálnym problémom. Fakt je, že tento seriál pre fanúšikov neponúka nič čo by bolo výrazne zaujímavé, nič čo by sme už v minulých filmoch nemali  možnosť vidieť a je to chabý výsledok oproti tomu, čo sľuboval trailer. Na druhú stranu je pravda, že animácie sú dosť schopné, dabing je skvelý a postavy sú celkom zaujímavé. No bol by som asi radšej keby sa rozhodli tvorcovia jednotlivé postavy aj trošku lepšie využiť, lebo často som mal pocit, že to vôbec nechceli nejako extra rozoberať. Povedzme to takto. Opäť budeme mať mocného kravaťáka, ktorý sa chce nabaliť, a opäť tu budeme mať aj boj so zmutovanou verziou jednej z postáv. Všetky animované Resident Evil filmy mali presne tie isté koncepty. A tu sa dokopy nezmenilo absolútne nič. Ďalší problém pre mňa je, že to pôsobí príliš krátke na to, aby to vôbec dokázalo niečo reálne zaujímavé vybudovať. Prečo to urobili len ako štvordielnu minisériu? Mohli to roztiahnuť pokojne na 8 alebo 10 epizód a ponúknuť nám viac detailov. Takto to pôsobí ako skratkovitý výcuc z toho, čo to reálne mohlo ponúknuť. Najpamätnejšie budú pre mňa asi nakazené potkany... s čím súviasiaci fakt, že sa niekomu doslova vyvalia z úst. To je asi graficky najefektívnejšia scénka. Nemôžem povedať, že je tu niečo, čo by ma vyslovene rozčuľovalo, no cítiť, že tvorcovia nedosiahli to, čo mohli a čo chceli. "Infinite Darkness" je dokopy len výstrel do vzduchu zo zbrane s tlmičom. Nikto to nevidí, nikto to nepočuje a nikto dokopy o nič nepríde ak ho prehliadne. Hodnotenie: C+ ()

SeBig

Velká tučná nuda. Furt tam něco líta, ale vůbec mě to nezajímalo. Animace vypadá jak ze hry na playstation 3. To si mohli dát taky víc záležet, když je to jen seriál a ješte k tomu debilní a vymletej. ()

TheEvilTwin

RE sérii mám rád a zrovna RE: Infinite Darkness byla netflixem promovaná už půroku do aleluja, ale s výsledkem teda nejsem spokojený a čekal jsem něco jiného. Naštěstí (pro někoho možná bohužel) má série jen necelé 2 hodiny, a tak díly rychle utíkají, akce je v každém díle aspoň nějaká, ale rozhodně nemůžu říct, že by byla velkolepá. Stejně tak scénář i příběh je obyčejný, nevýrazný a v konečném výsledku si na sérii za dva dny nevzpomenu, protože jednoduše nemá nic, pro co by si ji diváci měli pamatovat. Suma sumárum jde o hodně průměrnou animovanou střílečku, která fanoušky animované série mírně potěší, obyčejné diváky nenadchne a odpůrce Resident Evil série ještě více odradí. Asi bych čas věnoval jiným netflixovým kouskům... ()

ARI50

Příběh je skvělý a dobře propojeny, zombie se sice objeví ale v malých dávkách, krysy byly celkem hodně slušné. Ale přeci jen 4 díly je dost málo, chtěl bych více mutace, vice krve, animace skvělá takže tak jako předchůdci i tenhle resident evil je skvělý ale ne dokonaly. ()

Lucasion

Tak ne. Ani Netflixu se nepodařilo udělat dobrý Resident v televizi. Vůbec nerozumím, proč je to rozděleno na čtyři díly po dvaceti pěti minutách. Abych čtyřikrát viděli intro. Které je mimochodem to nejlepší na celém seriálu. Animace opět super jako u filmů. Leon i Claire jsou perfektně nadabováni. Ale příběh je nudný, nepodstatný a ve výsledku ani negraduje. Tohle je prostě strašně zbytečný počin, který fanouškům nedá vůbec nic. A nefanouškům? Ty se musejí v příběhu ztrácet totálně. Seriál jim vlastně vůbec nic nevysvětlí a z povídání hlavních hrdinů jim musí jít hlava kolem. Velmi promarněná šance. (40 %) ()

JohnCZ

Ani Infinite Darkness nepřekročil stín animované série. Animace jako taková zase o kus pokročila a byť i tentokrát má k dokonalosti ještě daleko, na oko vypadá líbivě. Postavy mají detailnější mimiku a obecně jejich xichty a pohyby jsou animovány více západním, tedy realističtějším způsobem, což je bezpochyby dobře. Problém však stále přetrvává v příběhu, který je i tentokrát poněkud těžkopádný. A násilné rozkouskování do 4 epizod chápu ještě méně. Stal se z toho jakýsi hybrid na pomezí filmu a seriálu, kde jako seriál to selhává v budování světa a charakterů a jako film zase v nevyrovnaném tempu. Ale abych to zase úplně neshazoval, jako krátký animovaný doplněk k sérii to funguje velmi dobře. Jen by to nemusel být jenom doplněk. ()

agentmiky

Nenechte se zmást, v zásadě se pořád jedná o animovaný celovečerní FILM z resident evil univerza, jen je rozkouskovaný na 4 díly (zhruba 80 minut čistého děje). Tohle mě ve výsledku mrzí, při prvních trailerech jsem doufal tedy v delší podívanou, ale co už. Infinite Darkness se může opřít zejména o dva spekty: Leona S. Kennedyho a Claire Redfield. Já jako fanoušek herních předloh uvítal jejich přítomnost na obrazovkách, to vše ještě umocněné jejich originálním dabingem. Potěšilo pár narážek na hry, výborná akce (fakticky některé scény top, třeba útok zombies na Bílý dům či zmutované krysy v ponorce). Jen je za mě škoda, že se scénář drží v zažitých kolejích a nesnaží se experimentovat, ten děj vás doopravdy nemá čím překvapit. A to finále se dost podobá ostatním animovaným filmů série. Takže tahle, průser nenastal, ale to promo pro Netflix týkající se tohoto projektu holt vystřelilo má očekávání výše. Za mě 6,5/10, pokud nejste fanouškem, tak si bod dolů strhněte ()

maddy

Keď aj cut scény z Resident Evil: Nemesis (1999) vyzerajú lepšie ako tento seriál, tak je niečo zle. Ono však ten seriál celý akoby uviazol v dobe pred 20 rokmi - akcia je neskutočne umelá, postavy sa buď tvária prehnane drsne ako policajt na dedinskej zábave alebo hláškujú aj v najnevhodnejších situáciach, ich dialógy sú na bolehlav a celý príbeh je niečo tak nezaujímavé a zameniteľné s ľubovoľným dielom z hernej série RE, že skutočne nechápem prečo mal potrebu niekto toto spracovať. Vyzerá to akoby sa tu nikto ani kúsok nesnažil, zobral súbory z hry, naanimoval z toho pár ďalších sekvencií na 90 minút a zostrihal to celé do 4 epizód, aby sa to tvárilo ako seriál pre Netflix. Pre tvorcov asi easy money, pre diváka absolútna zbytočnosť určená ledva tým najskalnejším fanúšikom série a aj tým to nepredvedie nič nové. CELKOVO: 4/10 ()

TomX2

Vizuálne fajn, ale bez zaujímavého príbehu, dejovej gradácie, budovania atmosféry alebo čohokoľvek, čo by odtrhlo od nudy. ()

PKD

Další hřebík do rakve Netflixu. Politické žvanění natáhnuté na 2h stopáž. Když i 5min. by bylo zřejmě i tak dost. Oceňuji škodolibě, že autoři opět dokázali, že zn. RE už dávno nemá nic společného s hororem (snad až na ten lehký návrat v RE Village), tak proč to nezdeformovati ještě víc a udělat z toho geopolitickou agitku. Jsem zvědav, co příjde přístě. Už chybí snad jen pornoverze, loutky a Pixarovský anime od Disneyho. To machři, co neustále převlékají/přezouvají na jutub Jill v remaku RE 3 mají aspoň fantasii, nad kterou se někdy až tají dech i něco jiného. ()

M.i.k.e

jako jednohubka budiž,ale ambice to mělo očividně větší a fanouškům her (ale i filmů) to vlastně nedá vůbec nic.Animace je ok,ale atmosféru to nemá prakticky žádnou a finále je takové nijaké.Vlastně se to ani nedá brát jako seriál,ale spíš jako další z RE animáků,tentokrát rozdělen do čtyř částí...60% ()

Kdo si zahraje v seriálovém Resident Evil?

Kdo si zahraje v seriálovém Resident Evil?

13.06.2021

Netflix odhalil kompletní obsazení hlavních postav nadcházejícího hraného seriálu ze světa Resident Evil. Slavná herní franšíza se tak brzy dočká nejen dvou seriálů na Netflixu (z nichž jeden bude… (viac)

Nový Resident Evil byl dotočen

Nový Resident Evil byl dotočen

29.12.2020

Přestože natáčení začalo teprve v listopadu, nový filmový Resident Evil má za sebou již poslední klapku. Snímek tak nyní čeká rychlá postprodukce a příští září dorazí do kin. Děj se tentokrát bude… (viac)