Dobyvatelia stratenej archy

• Slovensko Indiana Jones a Dobyvatelia stratenej archy (viac)

Dobrodruh a archeológ Indiana Jones (Harrison Ford) sa vracia z juhoamerického pralesa, kde našiel vzácnu zlatú indiánsku sošku, ale vyfúkol mu ju podlý konkurent, francúzsky archeológ Belloq (Paul Freeman). Po návrate sa objavia muži z vojenskej výzvednej služby a požiadajú ho, aby našiel Archu zmluvy, ktorú Belloq s nacistami hľadá v Egypte. Archa má Hitlerovi zabezpečiť neporaziteľnosť. Potrebujú však najprv získať hlavicu staroegyptskej barly, ktorá má ukázať miesto, kde majú kopať. Tú má Marion (Karen Allenová), opustená Indyho láska. Chvíľu po Indianovi sa objavia Nemci a Marion s Indym tak-tak uniknú. Vyberú sa do Egypta, Indy objaví Archu, ale Belloq s Nemcami ho prekvapia, Archu mu vezmú a uväznia ho v kobke plnej hadov. Indymu s Marion sa podarí uniknúť, Archu získať späť a doviezť ju až na loď. Prepadne ich však nemecká ponorka, a Archu mu ukradnú. Belloq sa ju chystá na opustenom ostrove otvoriť... (TV JOJ)

Brano

Nudný a nezaujímavý film, nechápem toľký rozruch okolo tejto rozprávky s nezmyselným príbehom o hľadaný nadprirodzených predmetov. Indiana Jones ma bavil, keď som mal tak možno desať rokov. Po rokoch som si ho opäť pozrel, no nedokázal som to ani dopozerať. ()

PAVLIS

50% Možná ve své době nebo jako děcko bych byl nadšený. Nyní pro mě celkem nezajímavé dobrodružství nesmrtelného klikaře Indyho, zasazené do polystyrenových kulis. ()

bohhous22

Tak tohle se mi líbí bez jakýchkoliv komentářů!Svižné,akční,vtipné,chytré,nestárnoucí....ještě navíc od Spielberga!!!Neprůstřelná kombinace! ()

Berty00

Dobyvatelia stratenej archy je srdcovka dielo všetkých ľudí ktorý sa aspoň trošku zaujímajú o kinematografiu.Tento film je zlatá soška Spielberga a Lucasa.Premňa nastasl zlom vtedy keď som vkuse do svojej sesternici vkládal samé kultovky a ona mi povedala že Indiana Jones je najhoršia filmová postava a nenávidí tento film.V takýto moment slová nestačia.Toto je naozaj čerešnička na torte,ihla v kope sena,perla v kameni,titanik medzi ľadovcami ,proste lepší dobrodružný ani akční film nieje.Harrison Ford je proste v tejto role najlepší a nenahraditeľný,okrem toho mu sadol už len Han Solo.Keď som prvý krát počul tú nezabudnuteľnú znelku od Johna Williamsa ,nemohol som ju zabudnúť ...A teraz,v 1080p to je neuveriteľné . ()

JackBurda

Tyhle filmy jsou něco, jako moje nekonečné dětství, které mám stále v sobě. Pokaždé, když se na ně dívám, nejen že si užívám to nejlepší co může dobrodružný žánr a vůbec film nabídnout, ale zároveň z nich cítím podporu v mém snu být dobrodruhem, jakoby každý říkal, že je to pro mě to pravý a že do toho musím skočit. Každopádně, začněme recenzi. Dobyvatelé Ztracené Archy: Z celé čtyřdílné série je tento mým nejoblíbenějším. Má neopakovatelnou atmosféru. Tento díl Indyho představil světu a že to bylo zatraceně silné představení. Film se rozjede, nezastaví, postupně se zamotává, přimíchává nějakou tu chytlavou akci a nakonec vše vysvětlí a rozmotá, a přestože Indy vyvázne se zdravou kůží (a hezkou holkou), Archu, kvůli které se tak nadřel nezíská, což je jako konec nesmírně originální. Největším kladem jsou postavy, něco takového už se dnes nevidí. Indy je sice civilní profesor archeologie, ale miluje dobrodružství a napětí, tudíž se nestydí o svou trofej bojovat, co mu síly stačí. Navíc, jak sám řekl, nic neponechává náhodě. Hold dobrodruh, jak se patří, střelby se nebojí, cestování miluje, není nejlepší rváč, ale to ho od případné bitky neodradí, právě naopak, je to pro něj skvělá výzvá a on ji rád přijme. Prostě Indy, má na hlavě klobouk, za pasem bič a revolver, pěsti má z ocele, jazyk má ostřejší, než egyptští šermíři své meče a k tomu všemu má charizma o síle samotné Archy. Maximální sympaťák. Pak tu máme Marion, která je jako vedlejší ženská/komická postava perfektní. Má tu pár úderných hlášek a komických scén, je dobrá v pití a toho ráda využije. Je vtipná, přirozená a sympatická. Nejlepší Indyho doprovod. Saláh, to je kapitola sama pro sebe, ten se musí vidět. Belloc(nebo jak se to píše) je skvělej hajzl a celej film jsem mu přál jen a jen nepříjemnou smrt, a ačkoli na ni došlo, dost mi vadilo, že se záporáci zabili sami, ale to je hold můj problém. To, že se film odehrává v Egyptě je další velké plus(i když se točilo v Tunisu), lokace jsou úžasné, tam by stálo za to zajet. Akce, ta je velice povedená, není to sice žádná extra zchoreografovaná řežba, ale působí přirozeně a údery jsou docela dost cítit. Přestřelky jsou ve stylu, kryt, střelba, kryt, střelba, kryt, nabít...., a ten funguje na jedničku. Hold tý akce moc není, ale je suprová. Verdikt: 99% + Akce, příběh, postavy, lokace, atmosféra, záporáci, humor, nečekaný konec. - Záporáci se zničí sami. Pro mě nejlepší film všech dob. ()

Maxwell28

Scéna s tyčí boha Ra v místnosti s mapou je pro mě jeden z nejepičtějších a nejúžasnějších zážitků, co jsem kdy u filmu měl. Hudba Johna Williamse je nepřekonatelná!!! ()

Alfo

Dobrodružný film ako má byť a geniálny soundtrack !!! Nemožno pochybovať o tom, že ide o jeden z top filmov .. Páčilo sa mi to, ale aby ma to nadchlo ? ... Možno som to videl príliš neskoro. ()

mrclTV

Nacisti, okultizmus, nadprirodzené javy a hŕba dobrodružstva v exotických krajoch po celom svete....kombinácia, ktorá je odsúdená na úspech. Avšak: Jediná scéna, ktorá sa mi nepáčila, bola lietadlová v Káhire, inak nemám čo by som vytkol, klasická zábava pre široké publikum od mladých až po starých. Keď tak zabŕdam, aj naháňačka s nákladiakom je "zaujímavá" - jazdí sa po púšti, nový záber, auto padá z útesu, ďaľší záber, sme zrazu v zalesnenej oáze, strih a zasa v púšti...trochu náhle zmeny prostredia, nemyslíte? Navyše, ani záver nie je dostatočne uspokojivý. ()

Plastík

Bylo mi 7. Film byl peckový- zábavný, ohromně napínavý, a bylo to něco nového. Chodili jsme s kamarády na ten film pokaždé, když ho dávali. Dříve dávali filmy několikrát za sebou v intervalu několika měsíců. Nebylo totiž tolik filmů v distribuci. A bylo to nádherný. Teď to má taky své kouzlu. Co bylo bylo. ()

PlayEasy

Nesmrtelná legendární a nesmírně zábavná dobrodružná klasika se skvělým Harrisonem Fordem ve své životní roli Indyho s pověstným bičem, vynikající spielbergovská režie, chytlavá hudba, skvělé efekty a tak dále do nekonečna... Škoda toho zpomalení před finále, ale co už.... Jen vzpomínka na souboj meč vs. revolver nám dá snadno zapomenout ;) 100% ()

johnny01

Místy dost brutální, jindy zase nechutné záběry, do toho nesmrtelný hlavní hrdina a spousta nereálných situací - celkově nic zas až tak extra... Přitom příběh není tak špatný a někdy je to i vtipné. ()

iz67

Jako dnes si pamatuju, jak jsem to viděl v osmdesátých letech na Václaváku. A byl jsem nadšený. Ale dnes je to už starý. Hodně. ()

peeteno78

Indiana Jones byl odmalička moje oblíbená série, na kterou jsem se vždy rád díval. Napínavý příběh, kdy "Indimu" prostě musíte fandit a skvěle se i při tom nasmějete. Dokonalá hudba a efekty tomu dodají tu správnou kvalitu. 100% ()

adamix

Dobrodružná klasika a bravúrny pilot tejto doteraz neprekonanej série o neobyčajnom ,,učiteľovi dejepisu". Poctivá filmárčina s perfektnými kulisami a dokonalým striedaním trileru, komédie a hororu. ()

George Lucas se dočká vlastního dokumentu

George Lucas se dočká vlastního dokumentu

17.09.2021

Duchovní otec Hvězdných válek George Lucas se dočká vlastní dokumentární série. Šestidílný dokument zaměřující se na Lucase a společnost ILM pak točí Lawrence Kasdan, scenárista Impérium vrací úder a… (viac)

Remake Osobního strážce je na cestě

Remake Osobního strážce je na cestě

16.09.2021

Oceňovaný dramaturg Matthew Lopez dostal za úkol připravit scénář k nové verzi kultovního romantického dramatu Osobní strážce. Ve snímku z roku 1992 si hlavní role zahráli Kevin Costner a Whitney… (viac)

Pátý Indiana Jones se blíží natáčení

Pátý Indiana Jones se blíží natáčení

15.02.2020

Herec Harrison Ford (Vysoká hra patriotů, Uprchlík) v čerstvém rozhovoru odhalil, že se už pomalu začíná připravovat na návrat do legendární role Indiana Jonese pro pátý snímek. Kamery by se prý… (viac)

Uncharted opět bez režiséra

Uncharted opět bez režiséra

02.01.2020

Máme nový rok, začátek nové dekády, ne všichni ale začínají s čistým štítem. Řeč je o adaptaci herního Uncharted, takové moderní verze Indiana Jonese, která se na stříbrné plátno snaží dostat už… jo,… (viac)