Indiana Jones a Chrám skazy

• Česko Indiana Jones a Chrám zkázy (viac)

Archeológ a dobrodruh Indiana Jones (Harrison Ford) našiel pre čínskeho zločinca Laoa (Roy Chiao) relikvie – pozostatky mandžuského cisára Nurhačiho. Lao Che však nedá Indianovi sľúbený diamant, ale pokúsi sa ho otráviť. Indiana utečie s Laovou milenkou Willie (Kate Capshawová) a pri úteku mu pomáha malý Číňan Shorty (Jonathan Ke Quan). Podarí sa im uniknúť z padajúceho lietadla a dôjdu do indickej dedinky, ktorú postihlo nešťastie – maharadža z Pankotu odniesol posvätný kameň, ktorý dedinu chránil. Indiana Jones s Willie a Shortym ide do paláca a zistí, že sa tu konajú kruté obrady sekty Thugov s ľudskými obeťami. V bani pod palácom fárajú deti, odvlečené z dediny, a hľadajú ďalšie Šankrove kamene, ktoré sú tam údajne ukryté. Indiana chce kamene získať, ale chytia ho a donútia vypiť krv bohyne Kálí a stane sa nevedomým otrokom kultu, ktorý sa chystá obetovať Willie... (TV JOJ)

Nathalie

KrINDY pINDY, nedivím se, že se po lávové koupeli zavedlo PG-13, lezla jsem strachy pod deku a pro ječící objekt Indyho touhy měla solidární pochopení. Roztomilý asijský sidekick, nechutné barbarské hostiny, výbušná chemie, žánrové parodie od muzikálů po bondovky, na skřipec napínavé finále i humorné pointy jak prásknutí bičem, ale přesto je pro mě dvojka třetí vzadu. Ten drsný, syrový, mučeníplný prostředek si strčte za klobouk, doktore Lucasi. ()

Anthony

Souhlasím, že jde o nejslabší film trilogie - a i přesto je to jeden z nejzábavnějších filmů vůbec. Sice se mi více líbili jako protivníci nacisti, ale film je opět jako jízda na horské dráze - jedna akce stíhá druhou. Chvílemi je Steven trochu nechutný, ale jen kvůli honičce na vozíčcích jsem byl tehdy na filmu asi pětkrát - to ovšem lístek stál asi deset korun. ()

Big Bear

Na svoji dobu neuvěřitelná věc. Vzpomínám jak jsem se v kině hroutil při pohledu na toho vařeného hada plného živých háďat a to jsem netušil, že závěrem hostiny u rádži je jako dezert podáván chlazený opičí mozeček! Indy zase makal co to šlo a zdárně uhýbal všem dávným nástrahám v podobě různých pastí v tajemných pavučinami zahalených chodbách dávných chrámů. Pokud tento film něco vyvyšuje nad ostatní, tak je to závěrečná honička v důlních vozíčcích i bitka na mostě. A jako milovník swingu jsem samozřejmě musel ocenit i úvodní titulky s nádherně podanou písní Freda Astaira v čínštině a s choreografií ve stylu amerických muzikálů čtyřicátých let! Dávám 4 kameny se třemi rýhami! * * * * ()

juta

Druhý díl dobrodruha Jonese byl celkem slušný, s několika vtipnými momenty, nevím zda se dá srovnávat Chrám zkázy s Dobyvately, každý příběh má něco do sebe. Jen ze slečny/paní šla po chvíli hlava kolem, při tom jejím skřekotání, se švihlou povahou, ale jinak by to byl zřejmě chudý příběh a né tak zábavný. Lepší průměr. ()

Enšpígl

Ono to není tak známý, ale mnozí z vás to asi tuší. Tu scénu jak Indy skáče z letadla s raftovým člunem, protože padáky nejsou tak běžnou výbavou letadel jako raftový čluny, okopíroval Spielberg ode mě !! Já vždycky když někam letím, třeba do Španělska, koupím si letenku na let Praha - Lisabon a nad Španělskem pak vytahuju raftovej člun, poprosím letušku aby mě otevřela dveře a skáču i se člunem do Španělska, k smrti totiž nesnáším pasový kontroly. ()

• Když Willie (Kate Capshaw) vedou do klece, aby ji obětovali, tak má na krku náhrdelníky. Jakmile je spoutaná v kleci, tak na krku nemá nic. (OndrejKW)
  • Slovo "shit" se v každém díle Indiana Jonese objeví přesně jednou. (Kulmon)
  • Když jde Indy (Harrison Ford) navštívit do pokoje Willie (Kate Capshaw), tak má Willie na sobě řetízek a náušnice. O chvíli později, když se oba vrátí do svých pokojů a Indyho začne škrtit padouch, tak Willie opět vyjde ze svého pokoje, ale už na sobě žádné šperky nemá. (OndrejKW)

Seznamte se: paní Jonesová!

Seznamte se: paní Jonesová!

18.03.2007

Pro obdivovatele sofistikované krásy a výjimečného hereckého talentu Cate Blanchett je tu senzační zpráva: držitelka Oscara za Letce právě podepsala smlouvu na účinkování ve čtvrtém Indiana Jonesovi!… (viac)