Indiana Jones a Chrám skazy

• Česko Indiana Jones a Chrám zkázy (viac)

Archeológ a dobrodruh Indiana Jones (Harrison Ford) našiel pre čínskeho zločinca Laoa (Roy Chiao) relikvie – pozostatky mandžuského cisára Nurhačiho. Lao Che však nedá Indianovi sľúbený diamant, ale pokúsi sa ho otráviť. Indiana utečie s Laovou milenkou Willie (Kate Capshawová) a pri úteku mu pomáha malý Číňan Shorty (Jonathan Ke Quan). Podarí sa im uniknúť z padajúceho lietadla a dôjdu do indickej dedinky, ktorú postihlo nešťastie – maharadža z Pankotu odniesol posvätný kameň, ktorý dedinu chránil. Indiana Jones s Willie a Shortym ide do paláca a zistí, že sa tu konajú kruté obrady sekty Thugov s ľudskými obeťami. V bani pod palácom fárajú deti, odvlečené z dediny, a hľadajú ďalšie Šankrove kamene, ktoré sú tam údajne ukryté. Indiana chce kamene získať, ale chytia ho a donútia vypiť krv bohyne Kálí a stane sa nevedomým otrokom kultu, ktorý sa chystá obetovať Willie... (TV JOJ)

Alex71

Co říct? Stačí jen oficiální text distributora. KDYBY DOBRODRUŽSTVÍ MĚLO JMÉNO, TAK TO MUSÍ BÝT ...........INDIANA JONES!!!!! ()

Scaevola

Trošičku slabší než ostatní díly hlavně díky absenci promyšlenějšího záporného hrdiny. Ale zase skvěle pracující mystika Orientu a úžasně nepraktická K. Capshaw. ()

pierre9

Mám pocit, že oproti prvému Indymu tomu dosť chýbalo. Možno to bolo prostredím, ktoré zachránili až scény na moste, možno občas prepísknuté efekty a možno len dvojku postihol syndróm druhého dielu. Avšak stále 3.5*. ()

SuzukiZ

Akce, vtip, napětí.. Škoda jen že ze začátku scénaristům až možná trochu příliš bujela fantazie (ze snehu do džungle?). Ford se zase vyřádil:) ()

DansteR

O chlup slabší než první díl, spíš jde o pouze o akci, která je samozřejmě i po těch letech na vrcholné úrovni. Ford řádí ostatně jako vždy, ale je to trochu moc jen o něm a o akci. Vše ostatní včetně děje trochu pokulhává oproti ostatním původním dílům. Prostě to není ono 75% ()

brodži

Každých 5 minut jsem slyšel jen jekot, jekot a jekot. Bylto děsně rušivý element a po půl hodině jsem to musel vypnout. nakonec jsem se na to dodíval o několik dní později a dospěl jsem k názoru, že tento díl se neměl jmenovat Indiana Jones a chrám zkázy ale Indiana Jones a ženský jekot. ()

Chris_Mike

Když jsem byl malý, hrozně jsem to žral. Teď jsem větší a žeru to pořád. Celou trilogii + 4. díl. Ve všech je vyjímečný Harrison Ford, který je pro mě prostě bůh. Právě díky Indiana Jonesovi a taky kvůli Hanu Solovi. Já prostě nemám co vytknout. (ačkoliv bych asi mohl :) ) ()

Jack_F.

Akční komedie plná naprostých nesmyslů. :D Ale jo, pobavilo to...i to, co nemělo...jak tam vyslali salvu šípů a Indymu se šípy odrážely od zad "jak" gumové atrapy....tak jsem málem chcípnul. :D A to se nedává na Indyho v ledničce. Tady borec skočí z letadla na gumovém člunu a sjede horu a vy se podivujete nad novým dílem. :D Mimochodem vizuální efekty jsou odpad! Oscar? WTF! :D Velký úspěch a vysoké hodnocení nechápu. ()

vofo

Je to pořád jízda, ale trochu temnější. Je pravda, že od poloviny filmu je tam pořád akce, ale mě se tam trochu vytrácí ta lehkost a nevážnost, jako v prvním a třetím díle. Nicméně je tenhle film pořád lepší, než 95% jiných dobrodružných filmů. ()

Tsuki003

I když průměrně vypočtené procentuální hodnocení říká, že Dobyvatelé ztracené archy jsou lepší, já mám jiný názor. Na Jonese se dívám pro jeho akci a drsné pózy - a to tady dostanete. Opět dokonalá hudba podkreslující celou akci a film na jedničku. Samou napjatostí jsem se div nepočůrala, protože jsem prostě nemohla odejít. Až někde u titulků jsem si vzpomněla, že v dnešní době existuje něco jako tlačítko Pause. No... Můžu s přehledem říct, že je tu mnohem méně místa pro vtip, ale to, že Harrisona Forda celou dobu provází městem zhýčkaná blondýna a malý kluk (i když zatraceně odvážný) je něco nového :) Je to akční, děsivé, napínavé a hrůzostrašné. A scéna s "něco mi křupe pod nohama, je to skoro jako sušenky" byla vážně odporná. Blé :) ()

PeteBuck

Nemôžem si pomôcť, ale mne pripadá Chrám skazy rovnako dobrý ako jednotka. Je trochu temnejší a ponurejší, ale tak čo? Short Round a Willie Scott boli neuveriteľná dvojka, ktorá sprevádzala Indyho. Prvýkrát som to videl na pirátskej videokazete s anglickým dabingom, ktorý bol prekrývaný týpkom, ktorý sa to snažil nadabovať tak dobre, ako sa len dalo, ale chytal som sa za hlavu. Tí starší vedia, o čom hovorím. Čo bol ale horor, bolo to, že posledných 15 minút z Indyho chýbalo!!! Začala sa fantastická jazda na vozíkoch v podzemí paláca a zrazu STOP a koniec pásky. Čakal som niekoľko rokov, pokiaľ to nevyšlo na videokazetách spoločnosti Hollywood Classic Entertainment, potom som letel šprintom do požičovne, aby som to konečne videl celé. To boli časy!!! :-)) ()

RomanT

Viděno znovu po letech a musím přiznat, že ta ženská (Kate Capshaw) mě děsila víc než všichni stoupenci bohyně Kálí dohromady. Vůbec jsem nepochopil, proč se ji Indy snažil zachránit před obětováním. ()

PatrikP4

Opět není o čem diskutovat... Indiana Jones v režii se Spielbergem a scénařem Lucase, je naprosto super i když tenhle díl se mi líbí ze celé trilogie nejméně (nepočítám nejnovější díl)... ()

Cisarpan

Možná v roce 84 zajímavý, mě to nebavilo ani v roce 94 kdy sme to plus mínus viděl prvně...ani dneska mě to nebaví, je to o ničem příběhově, postavy nesymnpatické, scény pitomé. Mnoho dobrodružných filmů je mnohem kvlaitnějších, tohle je nuda ()

rigby

Bohužel opět potvrzení pravidla, že pokračování bývá slabší než původní film. Angažování hysterické ženské a roztomilého Mrňouse se mi jeví jako velmi nešťastné rozhodnutí. K tomu přispívá nemalou měrou i slabý scénář, kdy vlastně polovinu filmu sledujeme jednu jedinou honičku, ve které se objeví všechny efekty vykradené z prvního dílu a nic nového. Neváhám říct, že to po chvíli opravdu nudí. O vyznavačích bohyně Kálí nemluvě, je to jen barevná tlupa cirkusových šašků. Ze skvělého novátorského dobrodružného filmu se stala rodinná podívaná se všemi zápory, které toto označení přináší. A to je škoda, velká škoda. ()

Seznamte se: paní Jonesová!

Seznamte se: paní Jonesová!

18.03.2007

Pro obdivovatele sofistikované krásy a výjimečného hereckého talentu Cate Blanchett je tu senzační zpráva: držitelka Oscara za Letce právě podepsala smlouvu na účinkování ve čtvrtém Indiana Jonesovi!… (viac)