King Kong

Měl to být osmý div světa. Ale utrhl se z řetězů. Slavné filmové monstrum, obří opičí samec King Kong, vzbuzuje úžas filmových diváků už od roku 1933. Právě první verze jeho příběhu se stala nezapomenutelnou legendou, a to navzdory dvěma velkorozpočtovým remakům z let 1976 a 2005. Film vypráví příběh režiséra Carla Denhama, který se najatou lodí vydá na tajuplný ostrov, aby tam s nic netušící herečkou Ann Darrowovou natočil dobrodružný příběh na motivy pohádky Kráska a zvíře. V ostrovní džungli se totiž nacházejí desítky prehistorických tvorů. Mezi nimi i obří gorila, zvaná Kong. Domorodci, kteří drží zvířata za obrovskou starobylou zdí, herečku unesou a obětují ji Kongovi. Štáb ji však z opičákových spárů po dlouhém boji zachrání. Podaří se mu dokonce Konga omámit a převézt do New Yorku. Tam však začíná druhá část strhujícího dramatu: Denhamova nová atrakce se totiž utrhne z řetězů a rozpoutá v ulicích peklo... (Česká televize)

K.I.N.G.

V roce 1933 byl natočen jeden z nejdůležitějších monster-hororů vůbec- King kong. O více než 20 let později pak japonci přišli s Godzillou, která překonala (aspon pro mě) tento film po všech stránkách. Osmým divem světa tak spíš zůstává, že už ve třicátých letech se točili tak fantastické dobrodružné filmy. ()

Kaluž

Jsou filmy, které si i po více než sedmdesáti letech zaslouží obdiv a plné hodnocení (např. Chaplinův Kid nebo Langova Metropolis). A potom jsou filmy jako King Kong, kde je příběh mělký, herci parodují své řemeslo a to hlavní lákadlo snímku, tedy speciální efekty a animace, jsou dnes spíše už jen k smíchu (ti, co v tom vidí nadčasovost, by si měli protřít zrak). Takže zpět ke Kongovi od Jacksona, je to sice to samé, ale dá se na to koukat. Někteří zde zmiňují, že to musela být tenkrát v roce 1933 pecka (a taky že byla), ale představte si, že by jim tenkrát v promítačce prohodili kotouče a pustili verzi z roku 2005 (samozřejmě v tom hraje roli cestování v čase a podobné vylomeniny). Diváci by v tom kině zemřeli. Do jednoho, včetně promítače. ()

topi

Tohle je prostě klasika, které nemůžu nic vytknout. Ta stop - motion animace je prostě nádherná a je jasný, že se jí nechal inspirovat génius této techniky Ray Harryhausen. Film svižně odsýpá (ne jak v Jaksonovu remaku), Kong bojuje s různými přavěkými monstry, zabíjí domorodce, námořníky i občany ve městě a jeho držka je fakt parádní, ikdyž občas úsměvná (v dnešní době samozřejmě), nicméně dokáže občas nahnat pěknou hrůzu. Hudební složka krásně doplňuje atmosféru a její sound třicátých let je úžasnej! Tenhle film si jednou za čas pustím a nechám se kochat krásnou animací a výborným řáděním Konga! ()

Damiel

101 % - K tomu není moc co dodat. Tohle je prostě pecka starého Hollywoodu a strašně bych si přál zažít ten pocit, uvelebit se zkraje 30. let do sedadla v biografu a pak vidět tohle. Jak asi museli diváci reagovat na úžasné triky, použití zadní projekce atd., které nikdy v životě neviděli a o netušili, že něco takového JE možné? Takový pocit už my, v době LOTRů a MATRIXů, asi nezažijeme. Leda až budou filmy opravdu 3D :-) King Kong 1933 je pro mě ale i dnes 101 % ()

decouble

Film, jehož triková složka mě neustále okouzluje a v některých momentech mi vyloudí úsměv na tváři (třeba masožraví býložravci). Takhle si já představuju klasický hollywoodský biják. ()

Hadža

I v dnesni dobe me pri sledovani vtahl plne do deje a nepustil az do konce!Triky jsou pochopitelne s dnesniho pohledu usmevne,dej jiz mnohokrat obehrany,ale ve sve dobe to musel byt uzasny prulomovy trikovy film,se ktereho po shlednuti v kine odchazeli lidi naplneni hruzou! ()

džanik

Dvacet let před Karlem Zemanem...to snad není možné! Pozn. Denham nemá v poslední větě filmu pravdu. O osudu Konga nerozhodla kráska, ale honba lidí za senzacemi :) ()

JohnMiller

Prvého KingKonga som mal možnosť vidieť v TV. Pozeral som , pozeral som úplne ma film očaril pozrel som sa na rok výroby 1933!!!!!!!!! čo to nie je možné !!!! 33 neveril som tomu pokračovania a remaky s 80 rokov tomuto skvostu nestoja ani po päty kde sa hrabe Linda Hamilton. Neviem ako sa mohli diváci cítiť v kine , ale chcel by som to zažiť. ()

Trevor

Po neuveriteľne hlúpom poslednom filme, ktorý som videl (Wake the Dead,2017) som potreboval niečo veľké ako protijed na včerajšiu otravu. Nič väčšie, ako je King Kong ma nenapadlo. Komentár bude trochu odlišný od ostatných k tomuto filmu,takže ak Vám nesadne, neprekvapí ma to. Ak dvaja ľudia robia to isté, nie je to to isé. To isté platí o dvoch filmových štáboch, ktoré od seba delilo 84 rokov. King Kong a Kong:Skull island sú v podstate dva rovnaké príbehy, ktoré robili iný ľudia v inej dobe s inou mentalitou a inými možnosťami. A výsledok je ten, že starší film je lepší pokaždej stránke. Príbeh o odvedený Konga do štátov filmovým štábom sa zdá niektorému z užívateľov (niekoľko komentárov nižšie podľa časovej postupnosti) menej reálny ako ten o pilotovi z druhej svetovej vojny prežívšom na ostrove lebiek, ktorý o trochu skôr objavia americký vedci ako tí ruskí a iné krajiny o jeho existencii ani netušia....Bratku, už nepi...Efekty a možnosti. Pôvodný Kong majstrov s možnosťami animácie virtuálneho sveta zotrel špilkami a plastelínou, to hovorí z všetko. Herecké výkony? No dobre, v 30tych rokoch sa hralo tak ,ako sa hralo.Kto mal zatieniť starých hercov? Prepnutý seržo v podaní Samuela L.Jacksona? Zase bod pre pôvodnú verziu. O komparze v podaní domorodcov či davu utekajúcemu z kina ani nehovoriac. Ťažko vybrať najlepší bod, v ktorom 1933 poráža súčasnosť najviac, ale zrejme to budú boje Konga proti dinosaurom. Predovšetkým scéna, v ktorej roztiahne zabitému sokovi tlamu a bodá doňho prstom, aby sa uistil, že je s ním koniec je nádherná. Takže zišlo by sa to nejako celé zhrnúť. King Kong z roku 1933 je King všetkých natočených Kongov. Páni, takýto štýlový americký koment som sharoval, fakt cool. 85%. ()

Brennos

Po technické stránce na svou dobu neuvěřitelné! Stáří snímku a snížená kvalita filmového materiálu navíc potlačuje nevěrohodnost zadní projekce, film je překvapivě drastický a velmi syrově natočený (žádná uhlazená kamera dnešních trikových velkofilmů). Některé trikové záběry sice přece jen nutí k úsměvu, ale celkový dojem s přihlédnutím k době vzniku snímku budí úžas. Kruci, je to nářez! ()

Skip

Možná, že kdybych byl osmiletým klukem a šel na tenhle film do kina, byl bych nadšením bez sebe. Ale nejsem jím a i když mají tehdejší trikaři můj obdiv, přesto pro mě zůstává King Kong něčím, co mě nechává zcela chladným. ()

Aleee89

Viděla jsem novější Jacksonovu verzi, ale tato stará, klasická a původní mě lákala. Na svou dobu neuvěřitelný film, skvělé triky, moderní pojetí, akčnost a napětí, ale také trochu brutality vyvážené romantikou či dobrodružstvím. Na tom všem má zásluhu hlavně druhá polovina, než se film trochu rozjede, trvá to, ale pak to stojí za to. Snímek, který zaslouží úctu a který by neměl upadnout v zapomnění. ()

Carlossss

Nářez:) Velmi milé překvapení. Čekal jsem nějakou trapnou nudu s plyšovou opicí, ale dostal jsem skvělou zábavu, která neztrácí tempo a je dobrodružná skoro celou stopáž. Všichni se pozastavují nad rokem vzniku. Ten já vůbec neberu jako měřítko kvality filmu. Já se královsky pobavil i s českým dabingem! ()

ilemas

Kdykoliv se tenhle starý černobilý KIng Kong objevil tenkrát v kinech, ani jednou jsem nevynechal. Pěkně na letňáku dvojprogram, tehdy to byl velký zážitek, Ani nespočítám kolikrát jsem to viděl a jeho další pokračování. Vždy mě fascinoval na tomto filmu rok vzniku 1933!!! Jaké to muselo být na tu dobu. I dnes se rád z nostalgie na tento film rád podívám. ()

lioncel

Neurážejte neuváženě svým hodnocením a přezíravým povýšeneckým přístupem tyto dnes již klasické filmové perli let dávno minulých .. filmů, které svého času těšily a k naprostému úžasu přiváděly po celém světě miliony nadšených diváků .. pokuste se přenést do doby jejich premiér, pokuste se vcítit do myšlení, znalostí, úrovně diváků té doby .. pokud toho nejste schopni, raději nehodnoťte .. běžte ukájet svá nabubřelá přemoudřelá ega někam jinam /k titulům současným/ ... ()

M.i.k.e

v některých momentech může původní Kong působit trošku úsměvně,ovšem na svojí dobu to musel být kousek ze kterého bych si asi pustil do trenek.Po právu legenda a klasika,která nezestárne...80% ()

Martin741

Vyborne spracovanie na rok 1933, nemam ani slova .... King Kong, ktory vzbudzuje skutocnu hrozu a triky, hoci su na urovni roku 1933, su fakt kvalitne. jeden z najlepsich King Kongov, ak aj nie najlepsi : 89 % ()

Připomeňte si začátky kultovních postav

Připomeňte si začátky kultovních postav

13.10.2017

Zemřel trikový mág Ray Harryhausen

Zemřel trikový mág Ray Harryhausen

08.05.2013

V požehnaném věku 93 let opustila filmový svět obrovská legenda, trikový průkopník, král stop-motion animace a držitel Oscara Ray Harryhausen. Začínal už ve třicátých letech minulého století na… (viac)