Godzilla: Hoši o kú mono

• Japonsko GODZILLA 星を喰う者 (viac)

Mechagodzilla City, inteligentní nanokovové město, bylo i se svými stvořiteli z planety Bilusaludo srovnáno se zemí nejmocnějším monstrem na Zemi, Godzillou. Vypadá to, že lidstvo je ztraceno…a kdesi v hlubinách vesmíru se otevře brána, a zlatá pečeť roztříští hvězdu. Tajemný Metphies, arcibiskup religiózních mimozemšťanů z planety Exif, pomalu rozsévá do myslí lidí sémě pochybností, a konvertuje je ke své vlastní víře, aby dosáhl svého konečného cíle. Godzilla se jeví jako neporazitelný, ale jen do té doby, dokud, zahalen ve zlaté záři, nesestoupí na Zemi hrůzný King Ghidorah, bytost z jiné dimenze. Celá planeta i nebesa, která ji obklopují, se třesou v průběhu boje, který transcenduje hranice času a prostoru. Má lidstvo šanci tohle vše přežít? (Israha)

Destoroyah

34 / GODZILLA: PLANET EATER (2018) REIWA ERA 2016-2023. Trocha som sa aj prekvapil že to nie je až také hrozné. Je síce pravda že je to znova veľmi nudné ale aspoň posledných štyridsať minút je celkom dobrých aj keď sa tam skoro nič nedeje. Nápad že Ghidorah je teraz považovaná za mýtické monštrum z iného vesmíru sa mi páčil ale bohužiaľ nemala taký veľký priestor. Animácia je ako vždy naozaj podarená ale vôbec nič sa v tom filme nedeje. Postavy znova nezaujímavé ale okrem pár dobre urobených vizuálnych scén a úbohej akcie na konci sa tu nič nedá brať ako podarené. Ako záver trilógie slabé a nudné. HODNOTENIE: 6/10 ()

ledzepfan

Jsem z toho teda zmatenej jak lesní včela protože jsem dostal vlastně něco úplně jiného než jsem čekal a co snad i sliboval konec druhého dílu. Půl filmu se tam vlastně jen mluví a vysvětluje a upřesňuje aby pak došlo na očekávaný fight dvou a možná i tří největších ikon G-universa, který je ale totálně meta a skoro vůbec fyzický. Úplně jsem si u toho vzpomněl na NGEčkovské finální výplachy mozku.. V zásadě to vlastně oceňuju, protože to má -ve své absurditě- docela sílu a zase z toho jsou cítit ty japonská (a vlastně lidská vůbec) traumata a neveselé vyhlídky do budoucna.. Jen prostě ta konzervativní řežba monster mi tam chyběla... Nakonec tady teda-přes jisté rozčarování-mrdnu čtyři hvězdy, ale v tomhle případě je jakékoliv objektivní hodnocení vlastně na houby, protože ten film psal někdo na houbách... ()

oveckaoa

Tahle série začala a skončila prvním dílem,který byl solidní, ale ostatní dva jsou horší a horší. Už ve dvojce mě štvaly ty kecy a tady je to ještě horší jelikož, když už zhruba po 40 minutách začne nějaké akce je to rozmělněné mezi kecy o ničem a nemá z toho divák nic. Úplný konec už je totální hřebíček do rakve jelikož v jedničce na ni útočily roboty a těžkou palbou neudělalo jí to nic ve dvojce na ni útočila mechagodzilla neudělalo jí to nic ve trojce ji požírá king ghidorah neudělá jí to nic, ale chlápek to do ní napere nějakou moderní stíhačkou a to nepřežije. ()

Marauder

Zastávam názor že Godzilla má byť zlá a nemajú ju silou mocou zachraňovať keď majú príležitosť. Tým pádom dosť odbočili od základnej dejovej myšlienky...."zabiť Godzillu" čo je dosť blbé keďže Godzilla je parádny námet či už animovaný alebo hraný. Aj keď na záver ju zabili pre mňa to bola len chabá kompenzácia celého filmu keď sa ju nijako nepokúšali zabiť a akurát jej pomáhali. A ani tých pár sekúnd hrdinstva a smrti Godzilly na konci má nijako nepresvedčí o väčšej kvalite tohoto filmu. A bolo smutné že ju ukončili v tomto filme za pár sekúnd a predtým celý film bojovali a bezvýsledne. Ten boj mi tuto dosť chýbal. A preto pre mňa z tohoto pohľadu film stratil to svoje know-how pre ktoré má to bavilo na začiatku. Takže tento záver bol pre mňa bolestné sklamanie čo je škoda lebo predchádzajúce dva filmy boli parádne animáky. A to mi nik nevezme nech si tvrdí kto chce čo chce. Je fakt sú aj lepšie ale aj tak bola to paráda pozerať. Bohužiaľ o tomto sa to už až tak nedá povedať. Ale aj tak minimálne nádherne spracovaný film aj keď dej už nestál za nič. 35/100 ()

DaweForeman

Po tomhle díle jsem si tak nějak uvědomil, že každý díl se zaměřuje na určitou logiku (mentalitu) jednotlivých ras - první na lidi, druhý na Bilbado a třetí ne Exify (nejsem si teď jistý, zda si ty názvy pamatuju správně). Tentokrát se díl točí spíše kolem náboženství a logiky konce světa, kdy ať je svět jakýkoliv, vždy ho lidé dovedou svou dychtivostí ke zkáze. Ultimátní otázkou je tedy to, zda "začátek je koncem všeho" nebo "konec je začátkem". Klasického boje se tu už člověk moc nedočká, kdy se to spíše zaměřuje na vnitřní boj jedince. Konec mě trochu překvapil (pro co se Haruo rozhodl), kdy jsem čekal něco jiného, ale neodchýlilo se to napříliš. ()