Godzilla: Kaidžú wakusei

• Japonsko ゴジラ 怪獣惑星 (viac)

Poslední léto dvacátého století bylo obdobím, kdy se člověk dověděl, že není jediným svrchovaným pánem tvorstva. Po celém světě se začala objevovat obří monstra, a posledním z nich byl Godzilla – ten nejmocnější, který zničil všechny ostatní. Půl století trvající válka s monstry, která nepřinášela nic než porážky, nakonec lidstvo vedla k plánu opustit Zemi. A tak byli v roce 2048 ústřední světovou vládou vybráni ti, kteří na palubě mezihvězdné lodi Aratrum vzlétli k téměř 12 světelných let vzdálené planetě Tau Cetus E, která se měla stát jejich novým domovem. Avšak po dvacetileté cestě se ukázalo, že podmínky na Tau Cetus E jsou od těch zemských natolik odlišné, že činí planetu neobyvatelnou. Na Aratru se mezi cestujícími nachází také Haruo. Tomu byly čtyři roky, když viděl, jak byli jeho rodiče zabiti Godzillou. Nyní, ve svých 24 letech, nemá v hlavě nic jiného, než pomstu. A tak, když se přesídlení na jinou planetu stalo nemožným a životní prostředí na vesmírné lodi pomalu umírá, Haruo a jeho skupina „Navrátilců" se rozhodne podniknout nebezpečnou cestu hyperprostorem ve snaze vrátit se zpět na Zemi. Ale Země mezitím prodělala dalších dvacet tisíc let evoluce a stala se neznámým, nepřátelským ekosystémem, jehož dominantním vládcem je Godzilla. Podaří se lidem vybojovat svou domovskou planetu zpátky a dosáhne Haruo vytoužené pomsty? (Israha)

Drozdo57

Na škaredé a hlúpe veci tu máme SuperStar. Tu máme škaredú Godzillu a škaredý vizuál a hlúpy príbeh a postavy. Ako jednorazový výplach by sa to dalo tolerovať, keby pokračovania stáli aspoň za niečo. Lenže ono to ide špiralovito do rite stále viac a v polke druhého dielu ma to už vyslovene urážalo. Nepozerajte to. ()

corpsy

Nikto ma tu neuchlácholí tým, že je to len prvá z ( potencionálnych ) troch častí a preto sa príbeh skôr zaoberal predstavou postáv, filozofiou a kaiju scény mali až do poslednej polhodiny utrum. Gojira proste musí byť Gojira. V akomkoľvek stave, prevedení, podstate. Zaslúžený prepadák v japonských kinách ( nesmrteľný fandovia to odhadli podobne, ako ja ). ()

DaweForeman

Viděl jsem jen dvě hrané americké Godzilly s tím, že jedna byla přijatelná a druhá celkem katastrofická. Tohle se řadí někam do pozic průměru. Mám to celkem zajímavej sci-fi apokalyptický nádech, ale stejnak si pořád myslím, že schopnosti Godzilly jsou opravdu přitažené za vlasy. Onen survival prvek tu ale dává docela zajímavou atmosféru, kdy se přeživší dostávají do situace: "Za každou cenu udělej, protože na tom závisí přežití, nebo zemři." Má to svou napínavost a když vezmeme v potaz také to, že to není jen jediný díl, ale trilogie, tak si to postavilo celkem slušný intro. Sice jsou tu klišovité hrdinské hlášky, ale to tomuhle ani tak moc neubírá jako fakt, že i přes docela zajímavý design je tu naprosto odporné grafické zpracování - v dnešní době je tohle opravdu jedno velké ne (obzvláště u sci-fi takových rozměrů) - to už animovaná Hvězdná pěchota nebo Appleseed je na tom mnohem lépe. ()

ledzepfan

Jako úchylák na godzillácké filmy jsem na to čekal jak malej kluk na ježíška. GMP krásně drží tradičně ujetou poetiku G-filmů a přitom přichází s dosud neokoukaným sci-fi námětem a vnáší do hry nové prvky. Je fakt, že mi osobně moc nesedí ta animace. Jako první film trilogie to holt má kapku vlažnější start (kdy nás film dostává do obrazu). A v průběhu jsem byl z dění na obrazovce poněkud v rozpacích.. Ve finishi se ale všechno usadilo na své místo a já s radostí přijal, že mě filmaři povodili za ručičku přesně tak jak potřebovali. Nakonec to bylo cool a grrroarr přesně tak jak to mělo být a mě sere už jen fakt, že teď budeme jak na smilování čekat na další díl. ()

Sygauras

Narazila jsem na to omylem (jo Godzill je asi 50 filmů) a když už to bylo puštěný, tak jsem to nechala běžet. Animace je fajn, opuštění země taky, Godzilla likviduje všechno kolem sebe a celé je to zajímavé. Konec sice nabídl jen otázky ale našla jsem pokračování, tak se nějaké odpovědi snad dočkám. ()