Kaidžú sóšingeki

• Japonsko 怪獣総進撃 (viac)

Na konci 20. století jsou všechny zemské kaiju shromážděny a uzavřeny na ostově známém jako Monsterland, který spravuje Organizace spojených národů. Zvláštní kontrolní středisko je postaveno pod ostrovem, aby lidé zůstali v bezpečí a mohli monstra v klidu studovat. Při jedné z běžných komunikací s Monsterlandem je náhle a záhadně přerušeno spojení a všechna monstra začnou útočit na světové metropole. Doktor Yoshida z Rady bezpečnosti OSN objedná kapitána Yamabe a posádku jeho lodi Moonlight SY-3, aby vše vyšetřili. Ti zjistí, že vědci se stali řízenými otroky ženskou mimozemskou rasou, která má pod kontrolou i monstra. Jejich vůdkyně požaduje, aby lidé kapitulovali, nebo budou úplně vyhlazeni. (Hans.)

nash.

Jistě, doba pokročila, takže to působí jako blboučká amatérština. Triky jsou levné, zápletka i dialogy komické, herecké výkony ochotnické. Přesto nepostrádá jisté kouzlo naivismu kombinovaného s dětsky naivní hrou poháněnou fantazií bez limitů a omezení. Přesně v duchu bitev, které třeba v mých dětských letech probíhaly každou volnou chvíli v mém pokoji na koberci. A účastnila se jich tehdy i plastová Godzilla. Fialová. Ta samozřejmě nechybí ani tady (i když tedy není fialová), a navíc jsou tu všichni další staří kámoši, od Angilase až po Rodana. A ještě navrch jako bonus létající talíře, které jakby právě ulítly z filmů Eda Wooda a ufoni v pláštěnkách s kapucí. A všichni se mydlí, města se řítí k zemi podupána desatery monstry, lasery, exploze, tanky. Co víc si dítě ve mně může přát. ()

Lima

10) GODZILLA - DESTROY ALL MONSTERS (1968)___ORIGINAL SHOWA SERIES 1954-1974___Honda tentokrát smíchal své oblíbené ufony, Godzillu a všechna monstra, která jí jako protivníci provázejí celou sérii, nebo se objevila v některém z příbuzných filmů TOHO comp. Dokonce se zde hraje i na temnější struny, včetně hromadné přestřelky mezi lidmi, zobrazením krve i sebevraždy, což v této sérii dosud nebylo zvykem. Všechna monstra včetně Godzilly jsou držena na Monster Island, který ovládnou záhadní mimozemšťani - Kilaakové z malé planety mezi Marsem a Jupiterem a mentální kontrolou vyšlou monstra vstříc světovým metropolím. Rodan demoluje Moskvu, Baragan ničí Paříž, Mothra je v Pekingu, Manda (nováček v podobě mořského hada) v Londýně a konečně Godzilla tentokrát pro změnu demoluje New York. Na Tokyo samozřejmě také dojde, sejdou se tam Rodan, Godzilla a Manda a tentokrát celé město srovnají se zemí (opět). Celá tahle bizarní představovačka vrcholí scénou, kdy všechna pozemská monstra bojuje proti vesmírnému Kingu Ghidorahovi. Nezasvěcený divák z toho bude mít dobrou bramboračku, zkušení „godzilláci“ si na tomhle smlsnou, byť už zde začíná být Honda stínem svých předchozích slavných let. ()

zelvopyr

Inu, doba takovýmhle pakárnám přála. Nicméně, někdy se i mistr unaví, a toto mi přišlo poněkud odfláklé. Honda se snažil nahradit kvalitu kvantitou, prostě vzal všechny ingredience (spolu s Godzillou všechna monstra, co měl, i nová, ufony, japonský vesmírný program, hrdinnou a maximálně neschopnou armádu, vědeckou skvadru...), nacpal je do hrnce a podusil. Ten eintopf je asi do půlky neslaný nemastný, nelíbil se mi. Teprve když se začnou dít věci v Japonsku, je konečně druhá půle obvyklý standard. ()

Spinosaurus

Tak tohle je naprosto skvělý díl. Akce od začátku až do konce a také napětí. Jediné co bych tu pokáral je fakt,že Ishiro Honda tento díl naprosto režisérsky i dějově nezvládl. Jde o to,že Honda nám správně nepředstaví všechny monstra tohoto snímku,kterých tu je víc než je zdrávo. Ten,kdo neviděl VŠECHNY předešlé Godzilly a další filmy s nimi související,bude bloudit tímto filmem jak v Labyrintu a říkat si:"Co to je?","Jak tohle dělají?","Co je proboha tohle za monstrum????". Úvodní scéna,kdy se nám režisér snaží představit dotyčná monstra je také velice "neinformativní" a navíc nám představí jen asi polovinu. A co se týče mimozemšťanů,ty jsou sice dobří,ale kdo neviděl Battle in Outer Space a Godzilla vs. Monster Zero nebude mít ani páru co to vlastně je za tvory. V závěrečné bitvě se tak utkají Godzilla,Godzilla junior,Rodan,Mothra,Anguirus a Manda s King Ghidorahem a doufám,že ho už konečně zabili,protože po několika dílech mi už začal být dotěrný. Je těch monster na vás moc? A ve filmu je jich ještě víc a dokonce i taková monstra,která tam spolu nebojují,nebo se tam objeví v jednom záběru. Ale i přes tyto nedostatky v představování monster to je jeden z nejlepších dílů. ()

corpsy

Nooo! Tak toto áno! All star monster team v plnej zbroji. Killovačka aká nemala vo svojej dobe obdoby, a v dnešnej dobe by jej asi nikto nedal zelenú, asi by sa totižto nikdy nezaplatila. A tak našťastie tu boli štúdio Toho, režisér Ishirô Honda, trikový tvorcovia a zástup tých najpodivnejších kreatúr aké si viete predstaviť. Špičková kaiju zábava. ()

• Ještě než Gareth Edwards odstoupil od režírování pokračování ke svému Godzillovi (2014), vyjádřil přání, že by chtěl natočit pokračování právě ve stylu Destroy All Monsters. (Israha)
  • V animovaném filmu Monstra vs. Vetřelci (2009) hlavní záporák a vetřelec Galaxar přikazuje své armádě, aby zničila všechny monstra: "Destroy all monsters".Tvůrci potvrdili, že tuto větu do snímku vložili jako pocta tomuto kaiju. (Kmotr76)
  • Film měl být původně úplně posledním dílem „godzillí“ série, ale jeho kasovní úspěch si nakonec vynutil natočení dalších pokračování. Hned to první, Godzilla's Revenge (1969), pak bylo paradoxně úspěchem svého předchůdce negativně ovlivněno, protože díky masivnímu rozpočtu Destroy All Monsters na jeho natočení příliš mnoho peněz nezbylo. (Israha)