Godzilla tai Megaguirus: G šómecu sakusen

• Japonsko ゴジラ×メガギラス G消滅作戦 (viac)

Dvacátý čtvrtý film Godzilla série stejně jako díl předešlý a následující zcela ignoruje všechna pokračování původního filmu z roku 1954 a je tak vlastně jeho přímým pokračováním. Ocitáme se v Japonsku, které se zřeklo atomové energie a kde se po zničení Tokia stala hlavním městem Ósaka. Když Godzilla opět zaútočí, rozhodne se ji armáda zničit jednou provždy. Pomoci jim v tom má "Dimension Tide", zařízení vystřelující miniaturní černé díry. Při zkušebním testu však proniknou na Zemi extrémně nebezpečné pravěké obří vážky. (Ertai)

Lima

25) GODZILLA vs MEGAGUIRUS (2000)___ALTERNATE REALITY SERIES 1999-2001___Jedna dvě, Godzilla jde, nese si pytel problémů. Neutuchající je fantazie ´TOHO´ scenáristů, někdy jakoby se předháněli, kdo vymyslí větší šílenost. Godzilla má zde totiž opravdu tvrdého protivníka a tím je vládní projekt v podobě speciálního děla, které vystřeluje - ehm - černé díry, jenž mají Godzillu "zkonzumovat" a vymazat jí tak z povrchu zemského. A jakoby to nebylo málo, ke slovu se dostanou i v tokijské kanalizaci narozené masožravé bestie podobné přerostlým vážkám a jejich matka - obří MEGAGIRASU, která Godzille pořádně zatopí. Nechybí i lidské emoce, zde v podobě mladé vojandy, které Godzilla na začátku při jedné z vojenských akcí zabije přítele a ona ze všeho nejvíc prahne po pomstě (stejně jako v následujícím díle). Godzilla zde už dávno nepřipomíná maníka v kožichu a digitálními efekty se zde nešetří, což sice popírá kouzlo původních Showa dílů, ale vývoj nezastavíš. ()

kaylin

Snímek „Gojira tai Megagirasu: Ji shometsu sakusen“ není nijak výjimečný, bohužel, a jedná se spíše o klasickou podívanou v rámci kaiju žánru. Velkým pozitivem je skutečnost, že se zde objevuje naprosto nové monstrum a nerecyklují se jen ta stará. Souboje také nejsou špatné a propojení s digitálními triky sice místy trochu hapruje, ale ne nějak zásadně. Mírný nadprůměr, ale film se spíše celkově blíží průměru. ()

TERRORDROME

Japoncom už z toho nekonečného bojovania s Godzillou začalo totálne hrabať a vymysleli dosiaľ najšialenejšiu zbraň. Delo ktoré z orbitu strieľa čierne diery! Tie majú Godzillu vcucnúť a raz a navždy uväzniť v ničote. Pri testovaní zbrane sa však z inej dimenzie dostane na zem obria vážka ktorá tu znesie vajcia. Z tých sa samozrejme vyliahnu mláďatká a začnú robiť bordel. Celé to končí zrodením supervážky Megaguirus aby mala Godzilla komu rozbiť držku. Záverečný súboj je nezvykle vyrovnaný a Megaguirus dáva Godzille pekne zabrať, čo nie je bežné. Po rokoch dokonca robia monštá opäť aj pekné wrestlingové chvaty. Napriek tomu a pekným efektom mi to však prišlo slabšie než predchádzajúci diel. Tá hmyzia verbež ma nejak netento, motív pomsty ušatej hrdinky ( od počiatku 90-tych rokov vystupujú v Godzillej sérii výhradne ženy s poriadne odstávajúcimi ušami ) nič moc a záverečný záber keď spokojne stojí pri kráteri ktorý bol ešte pred chvíľou mestom v žiari zapadajúceho slnka je rovnako stupídny ako to strieľanie čiernych dier či zbytočná postava malého chlapca ktorá vyšumí do prázdna. ()

corpsy

Godzilla nám opäť demoluje japonské veľkomestá, len aby ju pritom vyrušil akýsi hmyz z inej dimenzie. Kým si ale dajú do zubov, musíme sa pozerať na trošku prevarený príbeh, ktorý tak ako záhadne a napínavo začal, tak nudne pokračoval. Lenže ´´kaiju´´ žáner nieje o oscarových scenároch, ale o demoličných, deštrukčných scénach, ktoré sú v tomto prípade nemálo efektné, ako v predchádzajúcich filmoch. Len tak trochu vylepšiť ich dynamiku a mali by sme tu akčné hody. ()

mrclTV

Kde začať... svieži (i keď tradične prestrelený) nápad bol prehlušený neskutočným nákladom hlúpostí zo všetkých strán - vedci pracuju s čiernou dierou a pri vzniku časovej brány len sucho poznamenajú, že to je len časová brána, necháme ju tak...dôvod zatopenia Tokia mi ostal neodhalený.... Jeden počítačovo generovaný model vážky skopírovany tisíckrát vyzerá na obraze presne tak ako si myslíte, zle (začiatok nového tisícročia, čo si budeme hovoriť). Vážky len tak pre nič zanič letia ku Godzille presne v správny čas...tak by som mohol pokračovať ďalej a rozpitvávať tento kúsok dopodrobna, ale radšej vás ušetrím, pozrite si ho sami! Plus divné druhé moštrum, herecké výkony nekomentovaniahodné, maximálne nevydarené triky - vidieť závesné motúziky, pri niektorých sekaných záberoch som myslel, že mám problém s počítačom a ono to je súčasť filmu, dokonca príde aj na bullet time z Matrixu! ....Nepodarený film. dá sa povedať, že je to tak zlé až je to zábavné, takže bod plus za guilty pleasurness. Začínam mať podozrenie, že tento film bol robený zle úmyselne. V množstve hlúposti sa približuje na Jadro, ale naňho nemá ešte zďaleka. ()

• V rámci japonských Godzillích filmů je z karbonského období pocházející Megaguirus druhým nejstarším monstrem. Jediným starším je prekambrický Destoroyah, hlavní záporák filmu Godzilla vs. Destoroyah (1995). (Israha)
  • Ačkoliv vzhled a strnulé, strohé pohyby Megaguirus mohou vést k názoru, že byla ztvárněna pomocí mechanických loutek; jedná se ve skutečnosti o kostým. Hercem, který Megaguirus zpodobnil, je Minoru Watanabe. (Israha)
  • Přestože snímek navazuje na film Godzilla (1954), jedná se o alternativní sérii. Godzilla tedy nebyla zničena a podle filmu se vrací v letech 1966, 1996 a 2001. (dawe04)