Godzilla tai Mechagodzilla

• Japonsko ゴジラ×メカゴジラ (viac)

Ve čtrnácté části slavné ságy se opět vrací na scénu Godzilla a přestože v předchozích filmech Japonsko ochraňovala, nyní ho začne ničit. Když se objeví i druhá Godzilla, je jasné, že tady něco nehraje. V následném souboji je jedna Godzilla zbavena své maskovací kůže a ukáže se ve své pravé podobě - jako obří robot Mechagodzilla, ovládaný mimozemšťany a určený k ovládnutí Země. Na pomoc Godzille přichází legendární King Caesar, ale i tak bude poražení Mechagodzilly velmi těžké… (Ertai)

Lima

15) GODZILLA vs. MECHAGODZILLA I. (1974)___ORIGINAL SHOWA SERIES 1954-1974___Na patlala Fukudu nečekané podařené. Díky mladé archeoložce Keisuke a jejímu objevu vzácného starobylého artefaktu, pomocí něhož se probouzí dávný mytický ochránce Japonska jménem ´King Seesar´ (který se svými králičími ušisky patří mezi nejkomičtější godzillí monstra vůbec) se tady hodně hraje na dobrodružnou strunu a děj velmi příjemně odsýpá. Provázanost nebývá v godzillovské sérii zvykem, ale tohle je de facto přímý prequel k Hondově ´Terror of Mechagodzilla´, takže zde na scéně figurují zlí mimozemšťané, kteří pod rouškou lidské podoby skrývají svůj opičí vzhled (inspirace ´Planetou opic´ je více než zřejmá) a do boje o ovládnutí Země vysílají robotickou Mechagodzillu. Ta zde má svoji premiéru a je vůbec nejoblíbenějším monstrem v godzillí sérii, protože jako jediná se objeví ve všech třech stěžejních godzillovských filmových etapách. U soubojů monster mě zaujal hudební doprovod, čekal bych všechno, ale swingovou hudbu ne a nutno říci, že ten nezvyklý kontrast na mě fungoval. ()

kaylin

Jun Fukuda ale dál pokračuje ve skvěle započaté práci a dál baví svými filmy, které jsou opět plné akce. I tentokrát je vidět, že si chtěl s těmi triky trochu hrát a přinést něco víc, což se nakonec i povedlo. Jsou zde skutečně výborné triky, hlavně se zastavením projekce, ale nechybí ani výborné masky. Film tak dokáže zabavit, protože na svou dobu – ale i dnes – je výborný béčkem. ()

Campbell

Po pár měsících co jsem si udělal maraton Godzillých filmů jsem si pustil další díl, který není nejhorší ale ani ho neshledávám nijak extra dobrým, když mě u těhlech filmu strašně vytáčí ten cpanej humor, a tady je ho poměrně dost. MAsky a bitvy jsou ale vydařené i když na ně člověk musí dlouho čekat. ()

PanCitron

Po předchozích dvou dílech, které byly spíše splácání starých scén působí tento díl jako hodně příjemné překvapení. Ingredience zůstávají sice stejné, ale vidno že došlo k jakému poučení ze strany Fukudy (či jen větší rozpočet). Hlavně souboje působí najednou mnohem lépe. Mechagodzilla je rozhodně skvělý protivník a jsem rád, že na její návrat nebudu muset nijak dlouho čekat. ()

Mol

ゴジラ×メカゴジラSlabší podívaná, kde opičáci odkud si, chtějí ovládnout zemi. Jak jinak. Co mě na snímku nejvíc potěšilo, tak byl rozhodně král Caesar. Tak roztomilého kaiju jsem ještě neviděl. Chlupáček jak si spinkal v hoře. Ťuťu ňuňu byl. Co jsem ale nedával byla část, kde se ho snažila probudit dívka svým zpěvem, to jsem opravdu musel přeskočit jinak by mi asi explodoval mozek. Gojira tu jede svůj standart, zato mekagojira potěší svým arzenálem a nekonečnou zásobou raket. Fajn změna. ()