Godzilla tai Mothra

• Japonsko Gojira tai Mosura (viac)

Do Tichého oceánu spadne kus meteoritu, což má za následek nejen několik přírodních katastrof (v podobě zemětřesení či tajfunů), ale i probuzení Gojiry. Ta se tak opět vydává pustošit japonské břehy. Než k nim ovšem dopluje, předstihne ji v ničení jiný tvor. Bájná Battra se po letech spánku rozhodla trochu provětrat z hlubin oceánu a potrestat lidi za jejich „neekologický“ vztah k Zemi. Aby toho nebylo málo, lidem přichází na pomoc z ostrova Infant Mosura. Zmatená japonská armáda má plné ruce práce, protože přesně neví, na které monstrum má zrovna zaútočit. Všechny tři se totiž pustili do nelítostné bitvy, kterou může vyhrát jen jeden a přitom smetou vše, co jim přijde do cesty. (SOLOM.)

xxmartinxx

Zatím asi nejvíc od prvního dílu se Godzilla přiblížil k něčemu jako "normální film", který dává smysl alespoň na úrovni vlastních pravidel. Godzilla sice do děje moc nezasahuje, vlastně se pořádně objevuje až ve finále, Mothru mám ale taky docela v oblibě, tak proč ne. Sice mi přijde zvláštní, že Godzilla bojuje proti Motře, to tak nějak nezapadá do konceptu, ale nechci to přehánět s nároky na kontinuitu, zvlášť po polorestartu. 3 a 1/2 ()

JohnnyD

Ubíjajúca prehliadka všetkého, čo sme už videli + niekoľko blbostí navyše (Indiana Jones WTF?). Jediný prídavok do série je Battra, ktorá je zase ale obyčajnou kópiou Mothry, len na temnej strane sily. Ničenie miest je celkom OK, Godzilla vyzerá fajn, i keď sa mi zdá, že v minulom diele boli lepšie dotiahnuté detaily ako jej tlama. Čo je ale nepochopiteľné, je, že niektoré efekty sú horšie ako 30 rokov dozadu a to menovite liliputánky Cosmos. Jedna z najhorších epizód. Nudná a neoriginálna. ()

Lima

20) GODZILLA vs. MOTHRA: THE BATTLE FOR EARTH (1992)___ HEISEI SERIES 1984-1995___Godzilla meets Indiana Jones meets Bottra meets Mothra :o) Okawara pro ozvláštnění a větší přitažlivost děj v první třetině okoření lehkou Indy Jones berličkou (včetně vykradení jedné ze scén Dobyvatelů ztracené archy), aby pak na scénu přivedl dvě stará a jedno nové monstrum. Tím novým je Battra – nejprve opancéřovaná larva s masivním rohem (a po vylíhnutí takové temější alter-ego Mothry), kterou z hlubin oceánu probudila matička Země, aby se tak lidstvu pomstila za jeho neekologické chování, naopak Vesmír nabídne lidem svoji pomoc vysláním vejce (v podobě meteoritu), ze kterého se vylíhne Mothra a něco, co vypadá jako VZTAHOVÝ BORDEL (kde se přízeň bestií přelévá, jak zrovna přišlo scenáristům na mysl) může začít. Proto následující slova budou působit zmateně, ale budiž. Godzilla totiž napadne Mothru, Battra mezitím Japonsko, Mothra napadne Godzillu, Battra napadne Mothru a následně Godzillu, Mothra, která měla původně chránit lidstvo, napadne Japonsko, pak následně Battru, Godzilla napadne obě dvě a Mothra se nakonec spojí s Battrou a obě dvě zničí Godzillu :o) Che. Zmatek nad zmatek. Přežil jsem to ve zdraví, ale víc jak 2* ze sebe nevymáčknu :o) ()

TERRORDROME

Podivné krkolomné dejové vývrtky pokračujú. Matka zem je už na ľudí pekne nasraná a chce im to pekne osoliť, neurobí to pomocou zemetrasení a záplav ako v reáli, ale povolá Battru, zlé dvojča Mothry aby nám na výstrahu zbúrala pár papundeklových barákov. Dobrá Mothra sa vyliahne tiež a pretože jej poslaním je zem ochraňovať - taktiež ide zbúrať pár domčekov len tak zo srandy. Obe larvy sa vyvynú na moťasov a rozdajú si to ( mám tým na mysli že sa pobijú ). Keď začne okolo brúsiť aj Godzilla, nájdu si obaja moťasovia nový ciel a zmlátia ju dofialova. Okrem toho tu behá aj pár japoncov čo okorenia dej nejakými drístami a pokútnym moralizovaním. Triky sú O.K, deštrukcia je efektná a vrcholným momentom je scéna keď Mothra zhodí na Godzillu mrakodrap. Podarené je aj keď Battra poletuje s obrým ruským kolesom v pazúrikoch. Kde je Mothra tam sú aj minidvojčatá, takže nechýbajú ani ich typické pesničkové vyvolávanie Mothry ktoré ma ale tentoraz prekvapivo nesralo. Napokon Mothra aj s dvojičkami odlietajú do vesmíru, pláž na Jupiteri je vraj v tomto ročnom období nádherná. Je to blbé ale aspoň to nenudí, takže fajn. ()

Sweat55

Hlavní lidské postavy byly lepší než minule, na druhou stranu omáčka kolem mothry byla hodně divná. Fakt hodně. Každopádně, než se na scénu dostala dvojčata, příběh vykrádající vše možné jsem si celkem užíval. Pak to ale začne být dost japonský a jako obvykle celkem nuda a mě nezbylo nic jiného než čumění na to, jak si obří monstra dávají přes držku. A to je opět hodně super! ()

• Hlavní hudební motiv filmu použil rapper Pharoahe Monch ve skladbě "Simon Says", za což byl eventuelné zažalován. (DanteZ)
  • Jedná se o 19. film ze série „Heisei“ o Godzille, za kterou stojí společnost TOHO company Ltd. Zároveň je snímek šestým filmem, kde se objevuje, a první a zároveň i poslední, kde je vyskytuje monstrum zvané Battra. (Terva)
  • Akira Ifukube získal roku 1993 za tento snímek od Japonské akademie cenu za nejlepší hudbu. (Terva)