Gojira se po dlouhé době vynoří opět z hlubin oceánu a začne pustošit vše, co jí přijde do cesty. Vědec Shinoda, zakladatel GPN (The Godzilla Prediction Network), společně se svou malou dcerou Io zasvětil svůj život studiu legendárního monstra a teď má konečně příležitost Gojiru vidět pěkně zblízka. Jenomže Gojira jejich nadšení nesdílí a málem je to stojí život. V tu samou dobu objeví vládní vědci hluboko v Japonském příkopu mimozemskou loď. Chtějí ji vyzvednout na povrch a začít studovat. Jenomže mimozemská loď začne být najednou aktivní, vzlétne a následně přistane na Tokyo Opera City Tower. Vzápětí se ukáže, že jsou odtamtud nelegálně stahována důležitá data a panika začne narůstat. Mimozemšťané totiž hodlají ovládnout Zemi, chtějí změnit atmosféru a ze všeho nejvíc je zajímá samotná Gojira. (SOLOM.)

TERRORDROME

Godzilla sa vracia aj po smrti, ešte zubatejšia a ostnatejšia než predtým a hneď na úvod sa efektne uvedie na scénu prežúvajúc loď. Vďaka použitiu počítačových efektov nevyzerá konečne ostrelovanie Godzilly raketami smiešne. Po rokoch sa na scéne opäť objavujú mimozemšťania v podobe obrieho lietajúceho taniera ktorý pristane na streche mrakodrapu a začne hackovať počítače. Táto časť sa pohužial pomerne vlečie a divák len čaká kedy sa už dovalí Godzilla ktorá sa zatial promenáduje niekde v riti. Z taniera nakoniec "vytečie" pekne hnusné monštrum menom Orga,takže sa konečne dočkáme vytúženého zápasu. Ten je však pomerne nudný a fádny, teda až na záber keď si Orga poriadne roztiahne gágor a pokúša sa zožrať Godzillu čo jej ona oplatí tým, že ju brutálne odpáli zvnútra. Napokon Godzilla len tak pre srandu začne vypalovať mesto, japonci len čumia a prihodia pár filozofických postrehov. ()

kaylin

„Gojira ni-sen mireniamu“ je klasické béčko, které svým příběhem nijak zásadně nevybočuje a jako kaiju snímek svým divákům dává přesně to, co očekávali. Vzhledem k tomu, že se jednalo o film k novému miléniu, jsem nejspíš čekal přece jen trochu víc, ale ani tak nejsem úplně zklamaný, protože to finální monstrum zvané Oruga je prostě pohlazením pro duši každého fanouška japonských kaiju. ()

mrclTV

Ehm, nejako neviem čo napísať. Dosť fádne, mimozemšťanský šuter chce zničiť civilizáciu tým, že zmaže počítačové dáta a ľudia ho chcú zničiť tým, že odstrelia vrchol mrakodrapu, na ktorom zaparkoval. A je tu niekde aj Godzilla a na posledných 15 minút príde aj iné monštrum (na viac asi nevydalo). Divné a hlavne nudné. PS: Efekty su tak zlé, že sú až dobré :D ()

xxmartinxx

Novej Godzilla je fakt hnusnej, ale přežil bych to, kdyby aspoň dělal něco zajímavýho. První půlka jen recykluje základní godzillovské schéma (základnější, než by bylo u pětadvacátého či kolikátého filmu příhodné), pak najednou Godzilla mizí, řeší se nezajímavý ufoni, aby to nakonec trochu ožilo - ale to už je příliš málo a příliš pozdě. ()

Campbell

Jedna z nejlepších Godzilých filmů. Akce je tu prakticky pořád a Godzilla tu vypadá dost drsně a fantasticky, a ani gumově moc nevypadá. Dokonce se našlo i pár sympatických herců.ničení budov je tu velmy slušné a celé mi to příjemně uteklo, jen ty efekty létajícího talíře, vypadaly fakt hrozně nevím proč to tvůrci tak blbě udělaly a všechno při tom vypadalo tak parádně. Nicméně parádní Godzillý film. ()

• Tato verze Godzilly, fanoušky pojmenována „Godzilla 2000“, se narozdíl od starších verzí nikdy nedočkala vysvětlení, jak vznikla. (dawe04)