Útok z neznáma

• Česko Godzilla - Útok z neznáma (viac)

Godzilla se opět musí utkat se zlem. A to s tříhlavým monstrem, kterého chce využít pro své plány na ovládnutí planety - mimozemská civilizace. V pořadí šestý film s Godzillou. Jedna z hlavních inspirací pro ''Mars útočí'' Tima Burtona. (Chupacabre)

janek85

Mám z toho hodně moc velký filmový zažitek. Asijská kinematografie, jako taková, dělá vynikající filmy se speciálními efekty a obzvlášť filmy typu Godzilla... Tohle byl film postavený hlavně na speciálních efektech, jež dělali kvalitu, nedotknutelnost a prostě bez nich by tento film nevzniknul, za speciální efekty dávám 3*. Já osobně jsem asijskou kinematografii nikdy moc nepodporoval, avšak tento snímek mi ukázal, že patří mezi nejlepší kinematografii na světě. Je to první japonský film, jež jsem viděl. Teď k částem filmu: Začátek byl celkem nudný, ale střed byl hodně zajímavý a konec, ten by se dal popsat jako geniální, strašně moc mi přidal na mém hodnocení. Scény mi přišly vynikající, v jedné části se mi jevili jako za 2. sv. války. Musím poznamenat taky na dobře provedené výkony hlavních herců. Filmové stvůry byly bez jakékoli chybičky zpracovány. Tento film mi dal hodně a určitě teď budu mít radši asijskou kinematografii než doposud. 93% Přístupnost:od 12 let ()

kaylin

I když jsem tomu moc nevěřil, „Godzilla - Útok z neznáma“ je další dobré kaiju které Honda v 60. letech natočil. Spojení s mimozemskou civilizací je zase jednou funkční, navíc jsou zde výborné efekty, pokud tedy pominu lidi v kostýmech. Po téhle stránce jsem se skutečně skvěle bavil, navíc to má i nějakou tu romantickou zápletku a spoustu destrukce, prostě všechno, co by kaiju film měl mít. ()

ledzepfan

Zase Honda, zase ufounský děj, zase dobře natočeno a zase nuda... Nemůžu si pomoct ale mě ty emzácké zápletky asi moc neberou-Nebo spíše mám pokaždé silný dojem, že Honda chce točit film o mimozemšťanech a nejjednodušší cestou jak ho realizovat je přidružit k tomu nějákou tu Godzillu aby mu to TOHO odkleplo a zaplatilo. Monstra jsou tady zase jen bezduché loutky a nějáká destrukce nestojí za řeč: Pár papírových chatrčí v nějáké vesnici a pár betonových v nějákém malém městečku-toť vše(!!).. Pak tu jsou dvě bitky G+R-vs-KG obě se stejným-a až nudně jednoznačným- průběhem a výsledkem. Navíc už tu vykukují náznaky blížícího se úpadku Gsérie.konkrétně(a nejzřetelněji)v godzillím"tanečku výtězství", který dává jasně tušit, že studio je připraveno nechat Godzillu infantilně šaškovat i do budoucna. Monstra mají extrémně málo prostoru a pokud od oka odhadnu, že vyplňují 15% délky filmu, je to možná číslo dost nadsazené. Abych jen nebrblal, filmařsky je to rozhodně lepší než pozdější Fukudovy patlaniny a čistě jako scifíčko- bez očekávání důrazu na monstra -to má své kouzlo. Ani esteticky to není tak"plastově vyblité"jako pozdější a dějově velmi podobný Destroy All Monsters...Takže-katastrofa to není ale jinak průměr, průměr, šeď, šeď. ()

zelvopyr

Lahůdka, škoda že v ní nebyla i Mothra, pak by to bylo dokonalé. Samotná zápletka mi přišla značně vynalézavější než obvyklé Godzilly (kde je normálně taková, že se prostě někde vynoří a začne blbnout). Akorát mě prudilo zrecyklování několika scén bitvy z prvního filmu s Radonem, které jsem už v něm komentoval jako vrcholně špatné z vojenského hlediska. ()

Lima

7) GODZILLA vs MONSTER ZERO (1965)__ORIGINAL SHOWA SERIES 1954-1974__Lehce do sci-fi hávu laděná Godzilla. Téměř veškerý děj se tentokrát točí kolem mimozemšťanů z planety X (nacházející se u Jupitera), kteří jsou terorizováni Kingem Ghidorahem (zde Monstrum Zero), trojhlavým drakem, šlehajícím paprsky a ničícím vše, co mu přijde do cesty. Za návod na superlék na všechny nemoci "půjčí" pozemšťané X-anům na pomoc Godzillu s Rodanem, kteří se utkají ve velké "historické" bitvě. Ta spočívá v komickém metání šutráků po sobě, Ghidorah je poražen a Godzilla může spustit TANEC VÍTĚZSTVÍ. Kdyby vás zajímalo, jak takový tanec vypadá, nuže: Godzilla skáče, při jednom skoku překříží nohy, při tom jedna ruka bouchne do břicha, druhá zamíří ke spánku, jako když salutuje voják. Při druhém skoku si nohy a ruce vymění strany atd. V ději nastane ještě několik zvratů a nakonec ke slovu přijde i vynálezce Tetsuo a jeho přístroj, jehož zvuky zparalyzují mimozemšťany. Pokud Vám ničení mimozemšťanů za pomocí jim nepříjemných zvuků něco připomíná, pak ano, máte pravdu - film Tima Burtona MARS ÚTOČÍ. Celkově vzato: málo Godzilly, hodně ufounů a méně zábavy na účet tvůrců. ()

• S výnimkou Mothry má tento film rovnaké obsadenie monštier ako predošlý. Taktiež ich hrajú rovnakí herci. (MerlinPolcic)
  • Tento film je v chronologickom poradí šiestym filmom s tematikou Godzilly. (dyfur)