Lesný duch

(festivalový názov)
  • Česko Lesní duch (viac)

Scenárista a režisér Sam Raimi uvádí svůj nelítostný, krví nasáklý debut, jenž se stal hororovým mezníkem. Nekonečný proud děsivé hrůzy a efektů, které vyvolávají noční můry, film právoplatně řadí mezi kultovní klasiku. Pět vysokoškoláků se vydává na osamělou chatu uprostřed lesů a nechtěně tu probouzí monstrózní zlou sílu odhodlanou zničit všechny do jednoho. S nově digitálně restaurovaným obrazem a náloží neuvěřitelných bonusů se Lesní duch stává zásadním zážitkem v kategorii krvavých hororů. (oficiálny text distribútora)

Cortesz

Klut mezi horory, kterým se inspiruje snad každej režisér, kterej se vrhne na natáčení nějakého hororu. Sam Raimi prostě v roce 1981 stvořil za pouhých 150 000 film, a určitě jeho nejlepší, kterej udává hororová pravidla do teď. Je sice pravda, že to už trošku ztratilo ze svého kouzla, scénář je téměř nulový a chování hlavních postav je zarážející, ale jakmile přijde akce tak to stojí za to a krev stříká na všechny strany , končetiny létaj vzduchem a Bruce Campbell což je hororová legenda number 1 hláškuje a vyvaluje oči tak jak to umí jen on. Evil Dead Rules. ()

Tales

Mistrovskej horor, pustil sem si ho v noci a po nekolika minutach sem byl tak podelanej, ze sem to musel vypnout a pustit si to druhej den kdyz bylo svetlo. Takhle brutalni atmosferu jen tak neuvidite. Mozna ty triky pozdejc nejsou nic moc, ale s tak nizkym rozpoctem se neda ani nic jinyho cekat. Klasika. ()

miki68cz

I pro mne kultovní záležitost. Tento film jsem viděl ještě za komančů na beta videu v šílené kvalitě ale i přesto jsem si to užil několikrát za sebou. Film má skvělou atmosféru, výtečné herecké výkony naprosto neznámých herců a skvělou režii. ()

Miss_Jones

Asi jsem měla přílišná očekávání - to proto, že všude jen čtu, jak je tento film kultovní. Sice jsem to dokoukala, ale celou dobu mne drtily nelogičnosti a hlavně úchylná hudba :) ()

Mr.Roman

Ako prvotina dokonalý film. Ukazuje Raimiho vynaliezavosť, nápaditosť a zručnosť, s ktorou si dokázal poradiť so značne obmedzeným rozpočtom, hlavne práca s kamerou stojí za zmienku. Hoci látka samotná až tak dokonalá nieje, predsa len je to Béčko ako vyšité, ale práve na nej sa to všetko krásne ukázalo. Príbeh by sa dal zhrnúť do jednej vety - Mladí ľudia odchádzajú na výlet na chatku, kde nájdu knihu, ktorú keď prečítajú zobudia duchov, ktorí ich postupne začnú ovládať až kým zostane len jeden a .. (záver nebudem prezradzovať). Celý je však ladený jemným humorným tónom, ktorý ako roky plynuli od jeho vzniku nabral na intenzite, no a keď si tento film pozrie človek dnes tak sa asi báť nebude ani raz za celý film, no za to (napriek tomu) sa bude výborne baviť. Jednoducho hoci bude mať pomaly 30 rokov, ten film nezostarol ani o deň, len sa premenil na niečo iné ;) (trocha kostrbato povedané, no kto uvidí pochopí). ()

Stejšn

Děsím se toho, že na příští rok chystá Raimi remake. Jestli s Brucem nebo ne je dneska asi už jedno, ptže Bruce je o skoro 30 let starší. Evil Dead 1 je nadechnutí před totálně bezchybnou dvojkou (která sama o sobě je vlastně remakem jedničky) a Armádou temnot. ()

Havala

Pokud se dá film hodnoti s odstupem času, tak je to dost nedotáhlý horor, herecké výkony, triky apod, ale vzhledem k tomu že člověk na něj vzpomíná s nostalgií, tak jsem vděčný vždycky když se můžu na kousek podívat. Stará klasika.... Dřív jsem se bál nyní se směju - doporučuju vřele jednohlasový dabing :-D ()

JardaBauer

Herci jsou příšerní a scénář taky dost pokulhává. Přesto by Sam Raimi mohl horor vyučovat a na Evil Dead by měli povinně od rána do večera sledovat tvůrci současných rádobyhororů. ()

Moonrise

Děsivý a atmosférický horor i přes skoro 30 let neztrácí na své působivosti. Výborná práce kameramana, poutavý děj, geniální scénář a skvělá hudba z filmu dělá jeden z nejlepších hororů, jaký kdy byl natočen. ()

ratpile

Méně úsměvná, zároveň také nudnější verze dvojky. První polovina je skvělá, ale v té druhé se začínající Raimi ztratil; zejména co se týče gradace děje. Přesto správně tíživá atmosféra opuštěné chaty v lese, a pár skutečně netradičních scén - znásilnění stromem jen tak nikde neuvidíte. Hodnotil bych víš, nebýt ve všech směrech zábavnější dvojky. p.s. Vidět tohle jako dítě na VHS, tak plně chápu zdejší nostalgická hodnocení. ()

bubu25

Ja horory neznášam a tento som si musel pozrieť tri krát na videu, ešte s tým huhňavým dabingom, aby som sa z toho už potom iba smial. ()

Bendiys

Nektere filmy je tezke hodnotit. Ocenuji reziserovu kreativitu a napady i nechutne provedeni zrudnosti a masky. Ale ta naivita, nemuzu jinak nez za dve... ()

aichwald

Nejlepší horror všech dob!!! Brilantní kamera,halucinační zvukové efekty, perfektní masky,napětí. Viděl jsem to poprvé v 10 letech a na tu noc v životě nezapomenu jak jsem se bál. ()

Vanguard77

Na třicet let starý film je to dost slušná hororová záležitost. Film se rozjíždí poměrně rychle a pak už moc ze svých obrátek neslevuje. Povedený, místy docela nervy drásající horor Sama Raimiho je jedním z lepších počinů tohoto žánru, které jsem měl za poslední dobu možnost zhlédnout. Jestliže je dvojka ještě lepší, pak se mám rozhodně na co těšit. ()

Boudyy

Docela dobrý film. Raimi byl již na začítku osmdesátých let dobrým režisérem. Začátek má atmosféru, také pár nezapomenutelných scén a už se jen čeká, než něco většího vypukne. Jen škoda, že ve druhé půli přibývá nelogičností. Snad to zachránil konec, který vůbec není happyendem. Z toho důvodu přidávám pátou. ()

Další Smrtelné zlo je na cestě

Další Smrtelné zlo je na cestě

27.04.2024

Legendární hororová série Evil Dead se po letech rozjíždí do vysokých otáček. Poté, co loňský počin Smrtelné zlo: Probuzení od Leeho Cronina zaznamenal v kinech velký divácký zájem a na světových… (viac)

Hororové spin-off filmy na obzoru

Hororové spin-off filmy na obzoru

06.02.2024

Nové Evil Dead našlo režiséra

Nové Evil Dead našlo režiséra

09.06.2020

K režii dalšího filmu z kultovní hororové série Evil Dead / Lesní duch byl najat irský filmař Lee Cronin. Ten naposledy natočil oceňovaný snímek The Hole in the Ground a taky jednu z epizod nového… (viac)